Tervek a Belügyminisztérium átalakítására

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
én
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: én » 2006. feb. 08. 9:54

Jobb napot és erős nyakat!

Azthiszem én már öregnek mondhatom magam a szakmában.(TŰZOLTÓ)
A beosztásom és végzetségem is talán elég ahoz, hogy azt mondjam: Bakondi? NA NE!!!
Tiszteletem a TŰZOLTÓKNAK!
piroman
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: piroman » 2006. feb. 06. 9:58

Az egyik oldalnak már meg is van állítólag a miniszterjelöltje, akit elég jól ismernek a Mogyoródi út környékén.
Szabadság!
Találgathatok? "B"-vel kezdődik a neve és "akondi"-ra végződik? :cool:
Mejegyzem, a táplálkozás végtermékének fajsúlya alacsonyabb, mint a dihidrogén-monoxidé, úgyhogy semmi csodálkozás! Legutóbb Torgyánt is láttam kísérteni valami TV műsorban... :cool:
Demokáré...
útkereső
hamutipró

Hozzászólás Szerző: útkereső » 2006. feb. 04. 12:12

Megítélésem szerint egyenlőre felesleges ezen még meditálni, ne adj Isten pánikot kelteni. Egyrészt még nem tartották meg a választásokat, másrészt mindkét oldal valamit akar csinálni a BM-el. Az egyik oldalnak már meg is van állítólag a miniszterjelöltje, akit elég jól ismernek a Mogyoródi út környékén. A másik oldal részéről most nyilvánosságot látott tervezet pedig akár azért is módosulhat, mivel ők valószínűleg egyedül nem fognak kormányozni.
Ami egyébként tény: Jelenleg is sok átfedés van a tűzvédelem-katasztrófavédelem országos vezetése és a BM egyes osztályai között, s ugyanez a helyzet a végeken is a hatósági munkavégzés során, melyet meg lehetne szüntetni. Egy tekintetben mindenképpen nyugodtak lehetünk: a feladat, a tüzoltás-műszaki mentés, hatósági-szakhatósági munka megmarad, azt a jövőben is el kell végezni.
P/20
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: P/20 » 2006. feb. 01. 23:07

Ezt az átalakítási variációt ha jól emlékszem 1984 körül hallottam először...
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2006. feb. 01. 21:26

zsottty!

„Jelenlegi formájában megszűnne a Belügyminisztérium. A tárcából a közbiztonsági területek az igazságügyi minisztériumhoz kerülnének, amely így a jövőben Igazságügyi és Közbiztonsági Minisztériumként működne, és a felügyelete alá tartozna a nemzetbiztonsági szolgálat, a rendőrség, a határőrség, a katasztrófavédelem és a büntetés-végrehajtás”.
"A Belügyminisztériumból kiváló önkormányzati és közigazgatási ügyekkel egy új tárca, a Területfejlesztési, Helyi Közigazgatási és Önkormányzati”

Ezzel a megoldással a minisztériumok száma nem csökken!
Azt tudom elképzelni, hogy a BM szakad két ágazatra:
1) Rendészeti ágazatra.
2) Területfejlesztési, Helyi Közigazgatási és Önkormányzati ágazatra.

A két területet egy – egy politikai államtitkár irányítaná. Az IM alá vonás esetén is csak így képzelhető el.
A Vám és pénzügyőrség maradna PM irányítása alatt? Ez a fegyveres szervezet is része a közbiztonságnak!
HÖT, ismered a törvényt, az önkormányzat intézménye.
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2006. feb. 01. 20:20

Tisztelt Big Gabi.

Tisztában vagyok a törvénnyel nem is ezért írtam. Most már csak az a kérdés hogy kit és hogyan fognak ellenőrizni és "irányítani" ha mi kikerülünk a BM fenhatósága alól. A tisztek megmaradnak, a "hadsereg" eltünik.

Üdv:zsottty
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2006. feb. 01. 16:04

zsottty!

1999. évi LXXIV. törvény

25. § (1) A katasztrófavédelem megvalósításában részt vevő Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, a polgári védelem és az állami tűzoltóság országos szerveiből összevont, annak területi szervei, a megyei parancsnokságokból összevont, államigazgatási feladatot is ellátó rendvédelmi szervek.
silverfox
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: silverfox » 2006. feb. 01. 12:27

Én már rájöttem sok "irodatulajdonosnak" miért kell titkárság!
Mert ha egyik kezével a székébe kapaszkodik, a másikkal az íróasztalát öleli magához, akkor csak diktálni tud, írni nem! :-P
Természetesen tisztelet a kivételnek!!!
Akinek látszunk, arról mindenki ítélhet, amilyenek valóban vagyunk, arról senki sem.
Voltaire
foti
slagmester

bm

Hozzászólás Szerző: foti » 2006. feb. 01. 11:56

Ha ez kezd kikristályosodni, szerintem a legjobb alkalom arra azoknak, akik megfelelő helyzetben vannak, hogy kellő lobbizással felfejlesztessék a katasztrófavédelmet azzá, ami volt, minimum egy minisztériumi irodává :-D .
Gyerekek, milyen majré és könyökölés mehet már most ott fenn!
föti
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2006. feb. 01. 9:54

Szerbusztok.

Bennem felmerült egy pár kérdés.Most akkor maradunk egyenruhások vagy nem? Ebből adódóan jön a másik kérdésem. Marad saját törvényünk vagy beolvasztanak valahova? Egy harmadik kérdés: A katasztrofavédelem mióta rendvédelmi szerv? Hát egyenlőre ennyi.

Üdv:zsottty
BM KOK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BM KOK » 2006. feb. 01. 8:46

Fireman!
Te tudsz valamit! Hova ment ahelyettes államtitkár ....
Mert én ugy tudom már SZEBEK főigazgató

Egyébként
Más is ír az új kormánystruktúráról:
Tervezet az új minisztériumi rendszerre
http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=113329
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2006. feb. 01. 8:41

A tűzoltóság utolsó 30 évét alapul véve, lesz egy helyettes-államtitkár aki a két minisztérium között ingázik egy éves buszbérlettel.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
BM KOK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BM KOK » 2006. feb. 01. 7:57

A kérdés adja magát ....
Akkor most igazságügyi vagy önkormányzati tűzoltók leszünk? :shock:
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Tervek a Belügyminisztérium átalakítására

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2006. jan. 31. 11:00

Az Index értesülései szerint az alábbi módon alakulna át a Belügyminisztérium, ha újra az MSZP alakít kormányt.

"Jelenlegi formájában megszűnne a Belügyminisztérium. A tárcából a közbiztonsági területek az igazságügyi minisztériumhoz kerülnének, amely így a jövőben Igazságügyi és Közbiztonsági Minisztériumként működne, és a felügyelete alá tartozna a nemzetbiztonsági szolgálat, a rendőrség, a határőrség, a katasztrófavédelem és a büntetés-végrehajtás. Az új tárca a változatlan formában maradó - és a Határon Túli Magyarok Hivatalát továbbra is felügyelő - Külügyminisztériummal és a szintén nem változó honvédelmi tárcával együtt alkotná a nemzetbiztonsági kabinetet.

A Belügyminisztériumból kiváló önkormányzati és közigazgatási ügyekkel egy új tárca, a Területfejlesztési, Helyi Közigazgatási és Önkormányzati Minisztérium foglalkozna majd. "

A teljes cikk.
Válasz küldése