Nyugdíj

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
pumper
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: pumper » 2006. okt. 18. 12:59

Altábornagyi ígéret? Te még hiszel a mesékben?
imitator
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: imitator » 2006. okt. 18. 10:52

A javaslatból nem felejtették ki a 20 év szolgálati idővel rendelkezőket? Erre altábornagyi ígéret volt szintén szeptemberben.
+ egy kérdés: A bizottsági tagoknak mennyi van a nyugdíjig? (remélem pozitív a válasz :twisted: )
BM KOK
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BM KOK » 2006. okt. 18. 9:46

Csökkentik az előrehozott öregségi nyugdíjat

http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/ ... tozik.html
Részlet a cikkből:
A jövő évtől jogszabályban rögzítenék, hogy korhatár alatti nyugellátás nem állapítható meg jövedelemszerző tevékenység esetén, illetve a korhatár alatti nyugellátások folyósítását kereső tevékenység esetén szüneteltetni kell.

Tehát azért még érdemes egyet aludni a döntés előtt!
pumper
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: pumper » 2006. okt. 18. 9:38

... további információk ahhoz, hogy elmenjek én is nyugdíjba ...
Utódaim valószínűleg a kukásautókról fognak átülni a fecskendőkre.
MORGÓ
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: MORGÓ » 2006. okt. 18. 7:16

Üdv.

Ezt kaptam fax-on.

Konkrét javaslatok a hivatásos állomány szolgálati és nyugdíj rendszerének.....
(nem olvasható a faxról)

Hatálybaléptetési határidők meghatározása (első lépés 2008. január 01.)
Átmeneti szabályok megalkotása a 25 év szolgálati idővel rendelkezőkre.
Felső korhatár felemelése (2009-től szakaszosan a civil változásokhoz igazítva).
Közös megegyezésnél az 50. év alattiaknál a teljes összegű nyugellátás folyósításának korhatár felemelése 53. életévre.
Közös megegyezésnél 50 év (felemelése esetén 53 év) alattinál csak a rokkantság adjon teljes összegű folyósítási jogosultságot és csak a rokkantság idejére.
Méltányosság eltörlése az 50. életév (felemelése után 53 év) előtt folyósítható teljes összegű nyugdíj tekintetében.
Utolsó három év jövedelmének számítása a nyugdíj alapjánál (csak a besorolás szerinti illetmény figyelembe vételével).
Jubileumi jutalom nyugdíjalapból való törlése.
Egyéb jutalom nyugdíjalapból számított jelenlegi mértékszabályok csökkentése, 37 év után további bónusz bevezetése.
Rokkantsági idő beszámításának törlése szolgálati nyugdíjra történő átváltásnál.
Fegyelmisnél a rokkantság megszűnése esetén a folyósítás beszüntetése a felső korhatár betöltéséig.
Hozzátartozói nyugellátások mértékének civil szabályokhoz való igazítása, kivéve a hősi halott után járó ellátást.
Nyugdíjrögzítés jogintézményének eltörlése.
Egészségügyi szabadságra járó illetmény mértékének és idejének korlátozása.
Felső korhatárosoknál (korhatár felettieknél) hat havi felmentési idő bevezetése.
A Hszt.-ben és a Hjt.-ben azonos módon kell szabályozni a nyugellátás rendszerét.
A járulékfizetés rendjét javaslom változatlanul hagyni.
Magánnyugdíj pénztári tagok esetében a visszalépés lehetőségét 120 hónapról további 36 hónappal javaslom felemelni.
Egy teljesen új szolgálati nyugdíjrendszer kidolgozását a fenti módosítások tükrében nem javasolok.

Végezetül javaslom, hogy a Nyugdíjreform Bizottság vizsgálja megy egy egységes fegyveres nyugdíjmegállapító szerv felállításának a lehetőségét a társadalombiztosítás szervezeti keretein belül. Jelenleg hét helyen végeznek indokolatlanul a minisztériumok, illetve rendvédelmi szervek ilyen jellegű tb. Szakfeladatot. Szakmai és financiális szempontból határozottan indokolt lenne egy egységes fegyveres megállapító szerv létrehozása.

Budapest, 2006. szeptember „ „.

MORGÓ
BM KOK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BM KOK » 2006. okt. 17. 12:49

Az 1997-98-as nyugdíjreform megbukott ....

további info a mellékelt cikkből:
http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=145793&fr=hk
maximafi
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: maximafi » 2006. okt. 06. 21:19

--------------------------------------------------------------------------------

Megszűnhet a korkedvezményes nyugdíj

2006. október 6. FigyelőNet-lapszemle

Novemberig kéne a kormánynak új javaslattal előállnia, különben 2007 január elsejével automatikusan megszűnik a korkedvezményes nyugdíj intézménye – írja a Népszava.

cikk küldése nyomtatás betűméret:

:shock: 8-)
Az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének (ASZSZ) elnöke szerint tárgyalási kényszer van: ha 2007 január elsejéig nem születik megállapodás a rendszer módosításáról vagy meghosszabbításáról, akkor januárban automatikusan megszűnhet a korkedvezményes nyugdíj jogintézménye.

A Kormányszóvivői Iroda bár részleteket nem árult e a napilapnak, annyit igen, hogy év végéig dolgoznak a részleteken. Az ASZSZ elnöke ugyanakkor kifejtette: a tárgyalásos utat választják és nem a tiltakozásét, de azt nem fogadnák el, ha csak decemberben kezdődnének el a tárgyalások. Mint Borsik János fogalmazott, olyan munkavállalók jogairól van szó, akik megterhelő munkájuk miatt az átlagosnál több kockázatot és nagyobb büntetőjogi felelősséget vállalnak. 8-)
BM KOK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BM KOK » 2006. szept. 29. 10:16

Előnyugdíj - korlátokkal
Változnak az időskori ellátás szabályai

A valorizáció megváltoztatásával jobban, az előre hozott nyugdíj kiszámítási módjának változásával rosszabbul járnak azok, akik 2008-at követően mennek nyugdíjba. A nyugdíjak indexálási szabályainak átalakításáról vagy a nyugdíjkorhatár emeléséről nincs szó.

Többi a népszabadság cikkben....
http://www.nol.hu/cikk/419019/
Syracusa
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Syracusa » 2006. szept. 28. 16:47

Aki emilt küldött ma nekem részletekért és itthoni címről ígértem választ, küldjön egy mailt a syracusa kukac index pont hu címre pls.; a levele elveszett forward közben.
Kösz.
-=eNTe=-
Syracusa
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Syracusa » 2006. szept. 28. 7:34

Pillanatnyi állapot (fontos: alaphelyzet nem változott, a beszámítás él):

A beadványokat elfogadták, viszont igazolások kellenek (miután telefonon előzőleg közölték, hogy nem kellenek, ugye.):
- igazolás a területi Nyugdíj Igazgatóságtól a szolgálati jogviszonyt képező biztosítási jogviszonyról (ONYF. 3516-52). Ezt a szakközépiskolára általában nem tudják kiadni, mert 89 előtti adatokról van szó, ezért:
- kell az iskolától az igazolás a tb fizetésről, képzési formáról, a szakmunkásképzés tényéről, vállalati ösztöndíjról (jórészt meghatározott adattartalmú szövegezés).
(szvsz a NyI igazolás abszolút felesleges, de ez van.)

Ha konkrét esemény lesz szólok.
-=eNTe=-
Syracusa
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Syracusa » 2006. szept. 26. 18:51

Még pár nap türelmet kérek a végeredményhez, beteg a lányom és itthon vagyok vele; amúgy valószínűleg mégis kell igazolás az iskolától.
-=eNTe=-
Grófúr
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Grófúr » 2006. szept. 23. 17:06

Syracusa!!

Ha ez bejönne, isten az atyám, olyan bográcsost főzök Nektek, és úgy vendégül látlak Benneteket, amilyen még nem volt!!! :-P :-D :-P

Enni és inni akarok VELETEK!!!! :-({|= \:D/
Csak az ÉL igazán, aki másoknak is ÉL! /xakmondas/
Syracusa
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Syracusa » 2006. szept. 22. 20:27

Grófúr írta:Syracusa!!

A végén még aranyember leszel, ahogy a Morgó írta!! :-P :-D
Átadom a kollégának, akit illet; nem én vagyok az értelmi szerző.
Én is tőle kaptam a lehetőséget és a segítséget.
-=eNTe=-
Grófúr
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Grófúr » 2006. szept. 22. 17:55

Syracusa!!

A végén még aranyember leszel, ahogy a Morgó írta!! :-P :-D
Syracusa
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Syracusa » 2006. szept. 22. 10:34

Lent: részlet a beadványból; a végeredmény még mindig illetve már úton van. Bírósági eljárásra nem volt szükség. Persze azt nem mondom, hogy egy év múlva vmelyik minisztériumi fejes nem kap idegösszeomlást és nem esik nekünk ...

Fontos, hogy a beszámítás kizárólag a felsorolt szakmák képzése esetén lehetséges, mint ahogy korábban is leírtuk.

...(utalás a szolgálatkezdéskor kapott időbeszámításról szóló értesítésre és kérelem annak módosítására; szolgálati helyek és idők felsorolása szorzókkal, kiesett idők tételes felsorolása stb.)
...
Szakközépiskolai tanulmányaimat 198x-198x között a Xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx Szakközépiskolában folytattam, ahol érettségi bizonyítványt és az 1965. évi 24. tvr 18§. (2) szerinti 303-x xxxxxxxxxxxx szakmában szakmunkás képesítést szereztem, melyet a mellékelt X.xxx/198x számú érettségi-képesítő bizonyítvány és a xxxx számú Törzslap igazol.

Az iskola a szakközépiskolákban folyó szakmunkásképzésről szóló, 14/1976 (XII.1.) MüM-Om e.rendelet szerint működött, mely szerint a középiskola e jogszabály 1.sz. mellékletében felsorolt szakmákban – magasabb elméleti képzéssel egybekötött – szakmunkás képzést folytat, és előkészít a felsőfokú oktatásra. Az iskola által a fentiek jogszabályok szerinti működésről és a tanulmányaim végzéséről kiállított összevont igazolását mellékeltem.

A szakközépiskolák és a gyakorlati képzésben közreműködő vállalatok együttműködéséről, továbbá a szakközépiskolákban folyó szakmunkásképzés egyes kérdéseiről szóló 1019/1976 (VI.24.) MT határozat rendelkezései alapján a szakmunkásképzést folytató szakközépiskolák tanulóinak társadalombiztosítási jogállása megegyezik a szakmunkástanulókéval.

Fentiek szerint, valamint figyelembe véve a társadalombiztosításról szóló 1975. évi II. tv. 54.§ (1) bekezdésében foglaltakat, szolgálati időnek kell tekinteni a szakmunkás tanulóviszonyban töltött időt is.
...
-=eNTe=-
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2006. szept. 22. 7:39

Idézet a BRDSZ Fórumból:

Elküldve: 2006. Július 5. Szerda 12:27 Hozzászólás témája: Válasz

--------------------------------------------------------------------------------

papa írta:
Lehet, hogy rég "szóltam", de újra itt vannak azok kérdések amelyeket már nem egyszer "feszegettem":
- 1.2 szorzó ??????????????????????????????????????????????????????????
a kérdőjelek csak azért , mert semmit nem tett ez ügyben a SZ....
- Megyszünések, igazgatóság, főkapitányság????????
- "Középiskolai évek" perek vannak, esély is van. /T . MÁRTVAI ÚR! , több száz kolléga bízik abban, hogy van esély!!!!!!!!!/
- BOCS DE A KÉRDÉS ugyanaz KIT KÉPVISEL A "SZ...." saját magát , vagy talán a vezetőit, pontossabban dr.B.J-t,

. "papa Tőrzsőrmester"!

A 2006. július 01-i - " középiskolai évek" perek vannak, esély is van /T.MÁRTVAI ÚR több száz kolléga bízik abban, hogy van esély!!!!!!!/- üzenetedre az alábbi szubjektív mentes választ küldöm:

Elősszőr is az üzenetet nem ma - július 5-én- olvastam, hanem a megjelenés napján, de válaszként- éppen az egyik igazgatóságra készítettem kérelmet a szakközépiskolai évek elismerése iránt- ezért csak most küldöm saját véleményemet.

Mindenesetre nem középiskoláról, hanem szakközépiskolákban folyó szakmunkásképzésről van szó.( 14/1976.(XII.1.)MüM-OM együttes rendelet, és a 1019/1976.(VI.24.) MT határozat, figyelembe véve az 1961. évi III. tv. és az 1965. évi 24. törvényerejű rendelet idevonatkozó rendelkezéseit)

Általános probléma a szakközépiskolai tanulmányi szerződés alapján folytatott tanulmányok szolgálati időkénti történő elismerése során, hogy a bizonyításhoz szükséges "iratok" sem a volt oktatási intézménynél, sempedig a volt "vállatoknál, foglalkoztatónál" megsemmisítés miatt nem találhatók, az illetékes önkorményzat szervei is erre hivatkoznak megkereséskor. Ha ezek az iratok rendelkezésünkre, rendelkezésetekre állnának egyszerübb - az eddig elismert gyakorlat is bizonyítja- lenne a fegyveres szerven belüli kérelem, panasz elbírálása, amely pozítiv döntéssel zárulna. Ennek hiányában viszont csak a közvetett- volt műhelyfőnök, illetékes fogllakoztató vezetője, közvetlen oktató stb.- bizonyítékaira hivatkozhatunk. Ha ezek sem állnak rendelkezésünkre, akkor jöhet az akkor hatályos jogszabályokra hivatkozás, hogy "egynértékű a szakmunkás tanulók jogállásával" hivatkozás. Megegyzem, hogy a napokban készített beadványoknál
találtunk egy egészségügyi törzslapot a szakközépiksolában tanulóról és ez megkönnyítette a bizonyításunkat. Egyébként edig egy bírói - nem jogerős, első fokú- ítélet született, de az" olyan is" a szakközépiskolai tanulók elsősorban elméleti képzésben részültek, így középiskolai tanulmányokat folytattak" indokolással elutasította a keresetet. Állápontom szerint ellentmondásos, íratellenes, a bízonyítékokat mellőző ítéletről van szó. A másik bírósági eljárásban az eljáró bíróság az eljárást felfüggesztette, mert szükségesnek tartja az illetékes minisztériumtól szakmai állásfogllalás kérését a szakközépiskola és a szakmunkásképzés tekintetében, hogy valóban egyenértékű-e.

Sajnos aggályaim annak a tekintetben, hogy éppen most megy a "nyugdíjreform" tárcaközi vitája, és valóban " politikai" mentes lesz e az illetékes minisztérium állásfoglalása. Bizom abban, hogy az eljáró bíróság mérlegel és mellőzi a "szakértői, szakmai " véleményt e tekintetben.

Az egész "ügyben" egyetlen kiutat, megnyugtató - vagy éppen nem megnyugtató, elutaító- döntést a Magyar Köztársaság Legfelsöbb Bíróság határozatában látok, erre azonban még várni kell. Számolni kell azoknak is ezzel a hosszabb idővel, akiknek éppen emiatt egy esetleges késöbbi átszervezés v. jogviszony megszűnése esetén ezek az évek hiányoznak, hogy a jelenlegi egzisztenciális helyzete változatlan maradjon nyugdíjasként is. Az esetleges kedvező jogerős ítélet azonban utólag ezek számára is orvosalható a Hszt. 12.§-a - elévülési idő- alapján. Azt tudon írni,hogy bárcsak már itt tartanánk, és az utolsó mondatban foglaltakkal foglalkoznánk.

A többi kollégához hasonlóan én is optimista vagyok és bízok a kedvező ítélet meghozatalában, egyetemben a 2005. évi ré****ányos egyszeri juttatás Alkotámybíróság pozítiv döntésével.

Igéretemhez híven rendszersen tájékoztatom a T. Forum olvasóit jelen ügyben bármilyen pozítiv v. negatív döntés születik.

T.:-mártvai-
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: MORGÓ » 2006. szept. 22. 7:29

Üdv

Syracusa.

Szerintem ha megtalálod a kiskaput,aranyba leszel foglalva.

De nem forróba.

MORGÓ
Grófúr
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Grófúr » 2006. szept. 21. 20:48

Syracusa!!

HAJRÁ!!

Ha mégis csak a bitek szaporodnak, akkor is jól esik, hogy utána mész, mentél, és jót akarsz!!!

" A jó szándék, már egy jó cselekedet, ezért jó, tett is!!!" /xakmondas/
Syracusa
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Syracusa » 2006. szept. 21. 20:03

Meglesz, ezért jeleztem nektek a korábbiakat, az én dolgom már rendben van. Majd' öt évet öregedtem emiatt.

Az idézett állásfoglalás egyébként nem kötelező érvényű és téves, amennyiben szétválasztja a tb egészségügyi és nyugdíj szolgáltatásait az adott időszakban. Meg másban is. (Elmagyarázták, tényleg így van.)
A kollégáim már ismerték, látszik, hogy személyzeti ügyekben amúgy gyakorlatilag hülye vagyok :).

Köszönöm Morgónak, hogy utánanézett annak, amit írtam; remélem lesz valami eredménye számotokra is, nem csak a biteket szaporítom a neten.
-=eNTe=-
Grófúr
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Grófúr » 2006. szept. 21. 19:08

Morgó!!

Jól eloltottad Kedves Barátom a szalmalángomat!! :cry:
Útómunkálatra már ne is gyere! :cry:

Hát pedig ez engem mélyen érintene.
Syracusa!

Azért gyorsitsd meg a postát, hátha hoz a javamra, nekem is valamit.

Bár, :-P Morgó után kétlem!!

Na!!! De, a remény hal meg utóljára.
Syracusa
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Syracusa » 2006. szept. 21. 18:08

Morgó!

Hétfőn tudok válaszolni; de akkor, azt hiszem, meggyőzően.
Ma szerettem volna, de hm... lassú a posta, nem ért ide, amire hivatkozni akartam.
-=eNTe=-
Grófúr
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Grófúr » 2006. szept. 21. 10:37

morradin írta:Lehet, hogy patkány vagyok, de én elhagyom a süllyedő hajót!
Ajjszem, én meg fajta társad lettem.
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. szept. 20. 21:55

Lehet, hogy patkány vagyok, de én elhagyom a süllyedő hajót!
Grófúr
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Grófúr » 2006. szept. 20. 21:14

Na, ne Fiúk!!

A folyosó melyik felén űltök, hogy csak a fele pletykát halljátok???? :-P

Ja, meg van a 20 év!! De, azután, hogy akarják ki számítani a nyúgdíjat?
Mi számít bele, és mi nem? Mennyi is, a mennyi? Hány évre visszamenöleg? Jubíleumi pénz benne lessz? stb.?

Én nem tudok semmit, csak kérdezem!!!

Ha valaki tud valamit, szóljon nekem is legyenszíves.
spriccelő
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: spriccelő » 2006. szept. 20. 19:59

Az új gyugdíjrendszer bevezetésének idejét többen 2008 jan. 1. hallottuk és gyanítjuk. Akinek megvan a 20 év szolgálati ideje, annak tök mindegy. A többieket pedig nem vigasztalja. :mad:
Válasz küldése