Nyugdíj

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2006. szept. 20. 17:57

Pozsárka írta:Jani, Te tudsz valamit!

Már agyalnak?

Tudsz valamit?

Üdv: pozsár
Nem tudok, hanem "biztos vagyok benne". Ez amolyan bizalom, ha pedig még nem, akkor biztatás.
MORGÓ
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: MORGÓ » 2006. szept. 20. 16:36

Üdv

Syracusa.

Ezt a levelet találtam nagy utánjárással. Az eredeti másolata
nálam van, én csak bemásoltam ide.

Az eredetin rajta van az OKF pecsétje is, ezért gondolom mindenki
tud már eme levél tartalmról.

Az OKF-től kértem volna de ők nem tudnak róla.

12-48/27-1/2005

A BELÜGYMINISZTÉRIUM IRÁNYÍTÁSÁVAL MÜKÖDŐ RENDVÉDELMI
SZERVEK SZEMÉLYÜGYI VEZETŐI RÉSZÉRE

Székhelyeiken

Tisztelt Vezető Asszony/Úr

Tájékoztatom, hogy az utóbbi időben több hívatásos állományú kolléga fordult a munkáltatói
jogkört gyakorló elöljárókhoz, kérelmezve a szakközépiskolai tanulmányi idejük szolgálati
időként történő elismerését. A kérelmeket a korabeli jogszabályok, illetve ma már
jogszabálynak nem minősülő jogi normákra ( 1019/1976.(VI. 24.) Minisztertanácsi határozat
(a továbbiakban H.) 14/1976. (XII. 1.) MüM-OM együttes rendelet) alapították.

A kérelmek alapján szakmai állásfoglalást kértünk az Országos Nyugdíjbiztosítási
Főigazgatóság illetékes főosztályától, amelynek megérkezése után az alábbi gyakorlati
munkát segítő álláspontot alakítottuk ki.

A kérdéses időszakban (1980-as évek) a hívatásos állomány szolgálati idejének számítására
vonatkozó szabályokat az 1971. évi 10. számú Tvr. a társadalombiztosításról szóló 1975. évi
II. törvény (a továbbiakban T.) rendelkezéseivel összhangban határozta meg. Ezzel
összefüggésben a kapott állásfoglalás kategorikusan rögzíti, hogy a T. csak a
szakmunkástanuló idő szolgálati időként történő elismerésére ad lehetőséget és e szempontból
a szakmunkásképzést is folytató szakközépiskolai tanulmányi idő nem minősül szakmunkás
tanuló viszonyban töltött időnek, mert a hivatkozott H. a szakközépiskolai tanulók
tekintetében csak annyiban határozta meg az érintettek társadalombiztosítási jogállását,hogy
jogosulttá váltak egyes társadalombiztosítási ellátásokra ( baleseti ellátása, egészségügyi
szolgáltatás) de egyéb vonatkozásban nem tartoztak a T. 54 § (1) bekezdés d) pontjában
meghatározott jogviszonyba.

A fentiek alapján kérem, hogy az érintett állományt tájékoztassák arról, hogy szolgálati
időként csak a T. által meghatározott jogviszonyok, illetve az 1971. évi 10. számú Tvr. azt
követően pedig a fegyveres szervek hívatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról
szóló 1996. évi XLIII. Törvény (Hszt.) szabályai szerint meghatározott időket lehet szolgálati
időként beszámítani, ezért a szakközépiskolai tanulmányi idő szolgálati időként történő
beszámítására , az erre irányuló kérelmek teljesítésére nincs lehetőség.

Budapest, 2005. december 22.

Zsinka András
Főcsoportfőnök

MORGÓ
Pozsárka
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2006. szept. 20. 11:06

Danka János írta: ...Én biztos vagyok benne, hogy legalább a szakszervezetek már agyalnak ezen...
Jani, Te tudsz valamit!

Már agyalnak?

Tudsz valamit?

Üdv: pozsár
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2006. szept. 20. 8:22

Nem kell dramatizálni a dolgokat. Van egy sor "kedvezmény" a hivatásosok nyugdíjbamenetelével kapcsolatban a civil szférával összehasonlítva. A majdani tárgyalásokon (remélhetőleg lesznek) azt kell számba venni, hogy mely területeken lehet "elviselni" a változásokat, mert azok bennünket sem kerülhetnek el. Én biztos vagyok benne, hogy legalább a szakszervezetek már agyalnak ezen, pedig még azt sem tudni pontosan, hogy mikor akar nekiállni a Kormány a nyugdíjrendszer átalakításának.
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2006. szept. 19. 21:59

Közelítsük csak nyugodtan a polgári nyugdíjrendszerhez a miénket is...
Milyen jól fog járni már megint az állam,nyugdíjas tűzoltó egy darab se lesz sehol.
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2006. szept. 19. 20:32

Ha jól értelek Pozsárka: Most kell normális fizetést adni a hivatásosoknak és akkor senkit sem érdekel a nyugdíjváltoztatás. Ebben egyet is értünk.

Szerintem az általad idézettek alá is támasztják a sztrájkjog elvonással eggyütt, hogy 2/3-os törvénynek kellene garantálnia a fizetésemelést úgy, mint a nyugdíjasoknál.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
Pozsárka

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2006. szept. 19. 19:53

Szisztok!
Pozsárka írta:Uraim!

"A Magyar Köztársaság függetlenségének, alkotmányos rendjének, valamint a lakosság és az ország anyagi javainak védelmét ellátó szervek hivatásos állományától az állam tántoríthatatlan hűséget, bátor helytállást követel.

A hivatásos állomány tagjai a törvények és más jogszabályok, valamint a nemzetközi jog előírásainak megfelelően, a fegyveres szervek feladataihoz igazodó szakmai ismeretek birtokában különleges közszolgálatot teljesítenek.

Az Országgyűlés - elismerve a hivatásos szolgálattal járó nagyobb áldozatvállalást és az azzal arányban álló erkölcsi és anyagi megbecsülés indokoltságát - a fegyveres szervek hivatásos állományának szolgálati viszonyáról a következő törvényt alkotja:..."

Így kezdődik a szolgálati törvény... :tapsolo:

Így fogalmazódik meg a joglkotói szándék... mármint 1996-ban

Tisztelt "állam" és még Tiszteltebb Országgyűlés!

2006-ban hogy állunk ezzel? :radobbent:
[-o<
8-[
Tudom, nem szép dolog magamtól idézni, de most igazából a HSZT szellemét idézem ide.

A különleges közszolgálat miatt a nagyobb áldozatvállalással arányos nagyobb anyagi és erkölcsi megbecsülés jár :!: :csendesen:

Ezt nem én mondom, ezt a legfőbb törvényhozó testület :tapsolo: \:D/ mondta :tapsolo: \:D/

Mára ebből a "nagyobb" megbecsülésből lényegében csak a nyugdíjrendszer maradt meg, illetve mostmár ez sem fog maradni... :???:

Bocs, de balga az az állam (pártfüggetlenül) amely a randvédelmi szeveit nem becsüli [-(

A HSZT okozta nyugdíj mizéria egyébbként önmagátol is megoldódna (már csak néhány és, s ez tényleg bekövetkezne), hiszen 96 után felszerekteknek a tényleges szolgálati ideje vonatkozik...

Azért a feltételes mód, mert ma úgy tűnik, hogy az utolsó "nagy" kedvezményünk is semmivé válik... :-(

Ezt a szituációt nem mi teremtettuk.

Minden rendvédelmisnek Üdv! Jó szolit a szolgálóknak! Jó pihit a szabadnaposoknak!
(ha éppen nincsenek berendelve...)
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2006. szept. 19. 19:09

A nyugdíjrendszeren változtatni kell, ezt a vak is látja. Nálunk is lesznek változások, ez is biztos (hogy milyenek, azt talán majd a tárgyalásokkal be lehet folyásolni). Valahol pedig húzni kell egy határt, akikre nem fog vonatkozni a változás, ez pedig általában nem a néhány éves munkaviszonnyal rendelkezők felé szokott közelíteni.
Nem néztem utána, hogy a Hszt. (1996) után felszerelteknél a szolgálati idő a tényleges BM (ÖTM)-szolgálati viszonyt jelenti-e, de az előtte felszerelteknél ez biztosan a munkaviszony, tehát a '80-as évek közepétől munkát vállalók még belesnek ebbe a kedvezményes körbe (és azért nekik még van hátra a nyugdíjig elég sok idő).
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2006. szept. 19. 15:41

BM KOK írta:Tájékoztatás a nyugdíjreformmal kapcsolatban
--------------------------------------------------------------------------------

akik a törvénymódosítása elfogadásakor már legalább húsz év szolgálati idővel rendelkeznek.

DR. TATÁR ATTILA tű. altábornagy sk.
főigazgató

Megnyugtatni valakit avval, hogy szerzett jogait elveszíti????
Miért 20 év. A tűzoltói állomány 90%-a ennél kevesebbel rendelkezik.

Felszereléskor kap egy parancsot a hivatásos ez a munkaszerződése, az ebben nem tárgyalt részleteket a HSZT. tartalmazza. Későbbi módosítása - dolgozó beleegyezése nélkül - egyoldalú szerződés módosítás ami törvénysértő. 1996-ban ezt még értették a politikusok.[/b]
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
BM KOK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BM KOK » 2006. szept. 19. 15:20

Tájékoztatás a nyugdíjreformmal kapcsolatban
--------------------------------------------------------------------------------

OKF főigazgató-helyettesi szervezetek vezetői
Hivatal vezető és önálló főosztályok vezetői
OKF főigazgatói titkárság vezetője
Valamennyi megyei igazgató
a Fővárosi Polgári Védelmi Igazgatóság igazgató
a Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgató
Országház Tűzoltóság parancsnoka
részére

Az elmúlt hetekben ismertté vált a Kormány nyugdíjreformmal kapcsolatos koncepciója, mely a visszajelzések szerint a tűzoltóság hivatásos állománya körében nyugtalanságot váltott ki.

Az állomány megnyugtatása érdekében tájékoztatom, hogy a Kormány szeptember 01-jén tartott kihelyezett ülésén jóváhagyta a nyugdíjrendszer átalakításának egyes, rövid távon megvalósítandó intézkedéseiről szóló előterjesztést. Ennek keretében egyetértett azzal, hogy javaslatot kell kidolgozni a fegyveres erők és rendvédelmi szervek, valamint polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos állományú tagjainak járó szolgálati nyugdíj szabályainak az általános érvényű nyugdíj szabályokhoz történő közelítésére. Hangsúlyozta azonban azt, hogy a jövőben bevezetésre kerülő új rendelkezések semmilyen formában - sem a nyugdíjra jogosító időszak számítása, sem pedig a nyugellátás összegének meghatározása szempontjából - nem érinthetik azon személyeknek a kedvezményes nyugdíjra vonatkozó, a hatályos szabályok szerint megállapított jogait, illetőleg várományait, akik a törvénymódosítása elfogadásakor már legalább húsz év szolgálati idővel rendelkeznek.

Kérem a vezető kollégákat, hogy a tájékoztatóban foglaltak figyelembevételével a hivatásos állományt tájékoztatni szíveskedjék, egyben kérem a megyei igazgatókat, hogy a felügyeleti körbe tartozó tűzoltóságok részére e levelem továbbításáról gondoskodjanak.

Budapest, 2006. szeptember 15-én.
Tisztelettel:

DR. TATÁR ATTILA tű. altábornagy sk.
főigazgató
spriccelő
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: spriccelő » 2006. szept. 17. 21:22

Kedves Urak!
Megdöbbentő, mennyire hasonlóak a gondjaik és gondolataik. Talán hasonló körülmények között kénytelenek dolgozni? Talán a parancsnokaik is hasonlóan gondolkodnak és viselkednek? Sajna nálunk is hasonló a helyzet. Én sem tudom jó-e a döntésem, de menni készülök a cégtől. Számomra is egyszerűbb lenne, ha csak bejelenteném a szándékomat és nem kellene egy évet betegállományban töltenem. Még jobb lenne, ha nem is járna az eszemben ez az egész. Nem mennék el a cégtől, ha biztos, nyugodt jövőt látnék. Persze a megfelelő szakmai vezetés és a megfelelő bérezést is elvárnám.
Útálom, hogy mennyire nem becsulnek meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Grófúr
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Grófúr » 2006. szept. 17. 16:56

Pu.bát idézve!!

Na ba. . . . meg én is ezért vagyok ba... meg arccal a kapu felé, mint Morradin, pedig még én sem akartam.
De a Káosz az Káosz, ja meg van 2 családom!
Csak az ÉL igazán, aki másoknak is ÉL! /xakmondas/
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. szept. 17. 16:43

Szia puska!

Igen, én is arccal a kapu felé, pedig nem akartam, de nem vagyok a pénzem ellensége. Téged kihagyni? Kérdezd csak meg az imformátorodat, hányszor kerülsz szóba beszélgetés közben. Én nem felejtettem el az együtt töltött időket. Én nem! :razz:
Lesz haverok, buli, Fanta (is)! Te mindíg meg tudsz nevettetni.
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

nyugdíj

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2006. szept. 17. 16:24

Hát kedves,hallom a szomorú hírt,hogy te is elindultál a kapu felé.Mikor a céghez jöttem,55 éves sofőröket,szerkezelőket lehetett találni és lehetett tőlük tanulni is.Kicsit elnagyolva--úgy kellett kilökni a szertárkapun,hogy menjen végre nyugdíjba!Persze a hangulat is más volt akkor..Mi is azt hittük majd a szertárban "ravataloznak"föl,most meg huss!Ki merre lát.Ide jutottunk(tatok).Qui prodest?!ez a káosz?Emlékezz,még négykézláb is,feldagadt fejjel("a bácsi hol vette az álarcot"?)is bekúsztunk,mert szerettük a munkánkat és becsültük a céget.Problémák mindig voltak,de könnyebb volt áthidalni a közösségben.Most naponta mehetsz más kerületbe,csoportba,nem tudnak a srácok összeszokni sem társaságilag,sem szakmailag.Néha a kismalac mellett a gőg is ott ül a fecsin.Ha búcsúzkodsz,szólj légyszi,tudod...egy sisak vízzel többet a kondérba!Fegyverneki Feri
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. szept. 17. 14:05

barát istván írta:
40 fölötti tűzoltót lassan lámpással sem lehet találni.
De miért nem? Nem kifejezetten a káresetek miatt, hanem az ilyen bizonytalan helyzetek miatt, mint ami most is van! Pár éven belül, mikor rendesen menne nyugdíjba, csak rosszúl járhat.
Mindíg akkor van nagy elvándorlás, mikor bizonytalanodik a jövő. Csendes időszakban sokan kivárják az 50-et.
barát istván
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: barát istván » 2006. szept. 17. 13:32

Mindegy mibe kerül a nyugdíjba készülő a parancsnokságnak, ha mennie kell. Én is ezt az utat fogom választani, mert nem akarom megvárni a totális balhét. Arról nem is beszélve, hogy sokáig amúgy sem bírom már.
A cégnek sem jó a használhatatlan ember.
A törvényhozók elgondolkodhatnának mit is lehet várni egy 40 fölötti tűzoltótól. Csak 18-25-közötti embert vennék fel és aki 40 éves koráig kibírja azt a szolgálati idejének megfelelő életjáradékkal elzevarnám. Aki a fiatalságából feláldozott kb. 20 évet az megérdemli, hogy ne kelljen alkalmatlanságra hivatkozva elmenekülnie. A vezetői pedig ne nézzék le, mert nem akar 50 évesen is ugrálni a járókerettel.
Jobb és olcsóbb lenne az államnak és a parancsnokságnak is.
40 fölötti tűzoltót lassan lámpással sem lehet találni.
Syracusa
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Syracusa » 2006. szept. 15. 13:34

Üdv.

Valóban hatályon kívül kerültek, de ez nem fontos.
Viszont jó néhány embernél (kb 16-2x szolg. viszony körüliek) még élő jogszabályok voltak akkor, amikor megállapították a szolgálati idejüket (rögtön felvételkor, ugye).
Arról szólnak, hogy egyes szakközépiskolák ekkor (csak a tételesen felsorolt szakmákban, pld. 303-1/2/3) a tb jogszabályok szerint szakmunkásképzésnek minősülő képzést folytattak, ezért az ilyen intézményekben töltött tanulmányi időt figyelembe kell venni a tb szerinti, szolgálati nyugdíjra jogosító idő számításakor.

Elnézést, hogy nem részletezem jobban, de szvsz jobb, ha mindenki ill. minden közösség maga vonja le a következtetéseit, ahogyan mi (nem tűzoltók) is tettük; a dolgok állása szerint jelenleg erősen úgy tűnik, hogy nem írtam nagy hülyeséget :).
-=eNTe=-
MORGÓ
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: MORGÓ » 2006. szept. 15. 12:55

Üdv

Amit leirtál az már mind hatályon kivül lett helyezve.

Konkrétumot írj,ha tudod másold be.

Köszi.

MORGÓ
Syracusa
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Syracusa » 2006. szept. 15. 11:15

1965. évi 24. tvr 18§. (2)
14/1976 (XII.1.) MüM-Om e.rendelet + 1.sz melléklete
1019/1976 (VI.24.) MT határozat
1975. évi II. tv. 54.§ (1)
(Tessék fentieknek óvatosan utánajárni és a levont konzekvenciákat - visszafogott bizakodással - felhasználni. )
-=eNTe=-
Grófúr
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Grófúr » 2006. szept. 15. 8:24

Sycaracusa!

Igen, a szakmunkás képzés beleszámít, de a szakközép nem számít bele.

Míért?

Annóban, a szakmunkásokra fizettek 1 ft körüli TB-ét, a szakközepesekre pedig nem. :cry:

Így jártunk!
Csak az ÉL igazán, aki másoknak is ÉL! /xakmondas/
Syracusa
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Syracusa » 2006. szept. 15. 7:58

...és esetleg egyes szakközépiskolai képzések időtartama is beszámít?
-=eNTe=-
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2006. szept. 14. 16:30

Ajaj, már számolgattuk ki mindenki megy el a kerületünktől nyugdijba.

Srácok! A szakmai véleményem az elkövetkező időkről:
JAJAJAJAJAJAJAJAJAJAJAJAJAJAJAJ............jaj :-)
Syracusa
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Syracusa » 2006. szept. 14. 15:33

Kérdés:
Nálatok pld. az iskolarendszerű nappali szakmunkásképzés ideje beszámít a tb szerinti szolgálati időbe? (Nálatok=tűzoltóknál)
-=eNTe=-
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2006. szept. 13. 10:32

Ééééééééés ha úgy alakul, hogy lesznek gyilkos robotok ? ... és nem csak a filmban? ;-)

Egyébként nekem úgy tünik, hogy a "miért mennek időelőtt nyugdíjba a tapasztaltabbak?" problémát, a felülképzettek azzal indokolják, (természetesen a gyökerekig történő kivizsgálás után... ;-) ) hogy azért, MERT TUDNAK!
- Tehát, ha nem tudhatnak/nának akkor nem mennek/nének, .... ez az ok... a k. életbe,... mi más lehetne az európai szinvonal mellett,... a k. életbe... főnők, ... ugye Te is így látod?... Drága Főnököm? :piroman: .... és ez az ötlet még 'píz'-be sem kerül(ne)... nos,... ráérsz a hétvégén?...

ui.: Na megyek, iszok egy pohár ásványvizet, mert a dokim szerint a sör, az csak emlékezetre hat jótékonyan...
nazda !
apu szds
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: apu szds » 2006. szept. 13. 9:51

Majd az alkalmi munkavállaló tűzoltók képzettek, tapasztaltak, hely és műszaki ismeretekkel bírók, mindent kezelők, mindenhez értők (légtornásztól a pszichológusig), öngyógyítók lesznek, láss csodát ezek ROBOTOK. Majd a robotok nem akarnak jobb munkakörülményeket, jobb elhelyezést, jobb és modernebb klgs. szereket, szakmai elismerést, megbecsülést, csak egy jó progi. kell ami majd irányítja és a vezérlő az atyaúristennél lesz nem debár , ja és nem kell neki „világszínvonalú légző” sem.
OKF gratula!!!

Ennek ellenére minden tiszteletem a HŐSI HALÁLT HALT BAJTÁRSAK-nak.
Ők csak meghaltak, ha netán alulképzettek voltak is !??????????
Válasz küldése