* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. jún. 21. 13:49

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 675 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ki fizeti ki a túlórapénzt?!
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10. 16:17 
Szent Tömlő őrzője

F.Tibi!

Kimaradt!

Az 1% és 3% a belügyetek, de a belügyeteket ne akarjátok másokra is kiterjeszteni!
Belügyetek, belsőleg kell rendezni!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10. 16:06 
Szent Tömlő őrzője

F.Tibi írta:
De csak mert a kormány így áll hozzá. Más ügyekben is volt olyan, hogy fizetni kellett volna, de elmulasztották. És aki nem perelt az nem kapott. A rendezés a törvény erejénél fogva született meg ez igaz. De vajon ugyan mit lehetne tenni, ha ez nem történik meg? Csak perelni. Hogy bíróság állapítsa meg, ez jár vagy nem jár, igaz vagy nem igaz. Azért nem véletlen, hogy amíg a jogalapról ítéletek nem születtek, a kormányzat nem nagyon törte magát. Ha nem perelünk, ebből a pénzből egy garast nem látunk. Amúgy ez a 3% megfizetése belügy szerintem nem? Az a 1% meg mindenképpen jár a szakszervezetnek. Ugyanis a bérünk bruttójának 1%-a szakszervezeti tagdíj. Benne van a szabályzatban. Ez pedig a túlóra munkabére, annak kamataival.

Krampusz olyannal vagdalkozol, amit senki nem mondott. Ki mondott itt olyant, hogy mi voltunk az egyetlenek? Ha az FTSz észrevenne valamit, és azt kiharcolná a tagjainak, eszembe nem jutna azt mondani, hogy nekünk miért nem harcolta ki. De hogy a vezetőinket számon kérnénk, hogy miért nem csatlakoztak be, vagy indították el ők is, az tuti.

Mint említettem, a délutános-éjszakai pótlékot 3 csoportból 2 megperelte anno nálunk. Pedig még csak működő HTFSz egység sem volt, csak névleges. Le is nyúltak minket az ügyvédek, és nem 3%-kal. És sérti a perelő tűzoltó jó ízlését az, hogy ha más a semmiért ugyanazt kapja, vagy még többet. Márpedig a jogszabályi kötelezés a perek nélkül nem jött volna létre.

Nálunk az emberek szeretnék megkapni végre ezt a pénzt. És azt mondják azoknak, akik nem pereltek, hogy: Lehetőségetek lett volna nektek is velünk tartani, velünk perelni. Miért nem tettétek?

„A rendezés a törvény erejénél fogva született meg ez igaz.”

Köszönöm, hogy Te is így értékeled!

Akkor miért is írogatunk, perel és nem perelt kérdésről???

Ki és mikor kezdeményezett peres eljárást?

Az FTSZ 2005. novemberében indította peres eljárását ( előtte szeptemberben az Ombudsmanhoz fordult), ezt követően 2006. nyarán Bodnár Sanyi és a Hócza Gyuri adták be utánunk, elsőkként keresetüket.

Vitathatatlan az az erőfeszítés, az a munka, amelyet a HTFSZ akkori vezetése tett!

A délutános és éjszakai pótlék ügyében amit írogattok az gusztustalan!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10. 15:37 
kapacsmester

De csak mert a kormány így áll hozzá. Más ügyekben is volt olyan, hogy fizetni kellett volna, de elmulasztották. És aki nem perelt az nem kapott. A rendezés a törvény erejénél fogva született meg ez igaz. De vajon ugyan mit lehetne tenni, ha ez nem történik meg? Csak perelni. Hogy bíróság állapítsa meg, ez jár vagy nem jár, igaz vagy nem igaz. Azért nem véletlen, hogy amíg a jogalapról ítéletek nem születtek, a kormányzat nem nagyon törte magát. Ha nem perelünk, ebből a pénzből egy garast nem látunk. Amúgy ez a 3% megfizetése belügy szerintem nem? Az a 1% meg mindenképpen jár a szakszervezetnek. Ugyanis a bérünk bruttójának 1%-a szakszervezeti tagdíj. Benne van a szabályzatban. Ez pedig a túlóra munkabére, annak kamataival.

Krampusz olyannal vagdalkozol, amit senki nem mondott. Ki mondott itt olyant, hogy mi voltunk az egyetlenek? Ha az FTSz észrevenne valamit, és azt kiharcolná a tagjainak, eszembe nem jutna azt mondani, hogy nekünk miért nem harcolta ki. De hogy a vezetőinket számon kérnénk, hogy miért nem csatlakoztak be, vagy indították el ők is, az tuti.

Mint említettem, a délutános-éjszakai pótlékot 3 csoportból 2 megperelte anno nálunk. Pedig még csak működő HTFSz egység sem volt, csak névleges. Le is nyúltak minket az ügyvédek, és nem 3%-kal. És sérti a perelő tűzoltó jó ízlését az, hogy ha más a semmiért ugyanazt kapja, vagy még többet. Márpedig a jogszabályi kötelezés a perek nélkül nem jött volna létre.

Nálunk az emberek szeretnék megkapni végre ezt a pénzt. És azt mondják azoknak, akik nem pereltek, hogy: Lehetőségetek lett volna nektek is velünk tartani, velünk perelni. Miért nem tettétek?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10. 14:53 
Szent Tömlő őrzője

2004. május 1-jétől, Magyarország Európai Uniós csatlakozásának időpontjától kezdve a
hazai jogban is hatályos a munkaidőszervezés egyes szempontjairól szóló tanácsi 93/104/EK irányelv (1993. november 23.), amely 6. cikkének 2. pontja előírja, hogy „A tagállamok meghozzák a szükséges intézkedéseket annak biztosítására, hogy a munkavállalók biztonságának és egészségének védelmével összhangban: …” a hétnapos időtartamokban az átlagos munkaidő, a túlórát is beleértve, ne haladja meg a 48 órát.”.
Ezt az irányelvet hatályon kívül helyezte a 2004. augusztus 2-án hatályba lépett, a munkaidő-
szervezés egyes szempontjairól szóló európai parlamenti és tanácsi 2003/88. EK irányelv (2003. november 4.), amelynek 6. cikke megismételte a 93/104/EK irányelv 6. cikkében foglalt rendelkezést.

A jogharmonizációs programról és a végrehajtásával összefüggő feladatokról szóló
2065/2004. (III. 18.) Korm. határozatban szereplő felsorolás azonban nem tartalmazta a 2003/88. EK irányelvet, így annak a Hszt.-be történő teljes körű átültetésére nem került sor.
A hatályos jogi helyzetnek – a jelenleg is folyó tűzoltó-perek mellett – akár az is lehet a következménye, hogy Magyarországot az Európai Bíróság egy ellene indított eljárásban kártérítésre kötelezi. Ennek megelőzése érdekében szükséges a Hszt. kiegészítése egy olyan rendelkezéssel, amely szerint a túlszolgálat felett teljesített szolgálatért az Irányelv szerinti átlagszámítás alapján meghatározott távolléti díj jár.

A munkaidő-szervezés egyes szempontjairól szóló 93/104/EK tanácsi irányelvben, valamint a munkaidő szervezés egyes szempontjairól szóló, 2003. november 4-i 2003/88. EK európai parlamenti és tanácsi irányelvben (a továbbiakban: Irányelv) foglaltaknak megfelelően a 2004. május 1-jét követően részben vagy egészben készenléti jellegű beosztásban foglalkoztatott tűzoltók a 84. § (2) bekezdésében meghatározott időn túl teljesített szolgálatáért a távolléti díjra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni…

Tehát a jogalkotó, a Magyar Köztársaság Országgyűlése a Magyar Köztársaság Kormányának javaslatára( mivel a Kormány hibázott azzal, hogy a jogharmonizációs programról és a végrehajtásával összefüggő feladatokról szóló 2065/2004. (III. 18.) Korm. határozatban szereplő felsorolásból kihagyta az irányelv Hszt.-be történő teljes körű átültetését),utólag,- visszamenőlegesen elismerve hibáját - törvényben megfogalmazva, 2010. január elsejével hatályba léptetve, , rendezi az ügyet.

A rendezés érdekében szintén törvényben fogalmazza meg, hogy a szolgálati viszonyban álló, de már nem részben vagy egészben készenléti jellegű beosztásban foglalkoztatott, valamint a szolgálati nyugdíjban részesülő tűzoltók e törvény hatálybalépését követő hatvan napon belül nyújthatják be a Hszt. 276/A. §-a szerinti távolléti díj iránti kérelmüket. A részben vagy egészben készenléti jellegű beosztásban foglalkoztatott tűzoltók jogosultságát a munkáltató hivatalból vizsgálja.

Amennyiben a fegyveres szerv hibájából következik be az illetmény késedelmes kifizetése, akkor a polgári jogi szabályokban meghatározott kamat jár.

A Kormány arra kapott felhatalmazást, hogy rendeletben részletesen szabályozza a Hszt 276/A § szerint távolléti díj iránti kérelem elbírálásának és kifizetésének eljárási rendjét.
Egyebekre nincs felhatalmazása, mint például meghatározza a kamat kérdését, ha ezt megtenné, sértené az Alkotmányt és a jogalkotási törvényt!

Semmi köze nincs ennek a rendezésnek a perelt vagy sem kérdéséhez!

A rendezés, kifizetés, a törvény erejénél fogva történik, így felmerülhet az a kérdés, kell-e fizetni 1%-ot és 3%-ot!!

Hangsúlyozom, nem sikeres peres eljárás követő ítélet végrehajtása, az abban megítélt összeg kifizetése, hanem jogszabályi kötelezés van a rendezésre!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10. 14:44 
szikracsapkodó

pk.ordittató írta:
Az Ftsz-nél miért nem szólt senki,hogy be kéne adni a szolgálati panaszt?
Ha valaki beadta a aszolgálati panaszt,megakasztotta az elévülési időt!
Ezt miért nem mondták el a szakszervezeti vezetők!

Erről kéne inkább egy kicsit diskurálni!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10. 14:03 
Szent Tömlő őrzője

Nos, igazad van teljes mértékben.

Őszinte szívvel tisztelem önzetlen munkátokat, melyet a tűzoltó-társadalom egészéért végeztetek. Ti voltatok az egyetlenek, akik ezt becsülettel végezték. Belátom.

A további, részrehajlás nélküli érdekképviseleti munkához kívánok sok erőt nektek.

Más nincs hátra, mint a beismerés: hát ezt benéztem.

Ördög László, FTSZ tag.

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10. 11:53 
kapacsmester

Nincs ezen mit enni egymást. A perbe BÁRKI beléphetett. Ez valahogy elfelejtődik, úgy van tálalva, mintha ez a HTFSz egy zárt körű társaság lenne, ahova csak kihalásal lehet bejutni. Pedig ez nem igaz. Nekem is lettek olyan tagjaim, akik csak ezért beléptek. A feltételek kedvezőek voltak, és egyértelműek. Igen kedvezőek. Veszíteni való semmi, csak nyerni való. Mégis... Voltak olyanok akik lesajnálták a HTFSZ-t. És olyanok is, akik éppen erre apelláltak, hogy mindenképpen kilesz fizetve. Ez utóbbi szerintem sunyiság. És most ezek az emberek sírnak. Legalább most lenne annyi tartás, hogy: Hát ezt benéztem....

Igazából akik nem adták be, azoknak nagyon nem is lenne kötelező adjon az állam. Lásd 3 év, amit már említettem. Szóval még mindig jobban jönnek ki, mint ahogy kijöhetnének.

Amúgy ha a szakszervezet akár minden évben kiharcolna nekem egy ilyen összeget, én szívesen kifizetnék akár még 10%-ot is szintén évente. Csak szerezzék meg nekem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10. 9:18 
Szent Tömlő őrzője

F.Tibi írta:
Belülről tessék szapulni, nem a pálya széléről.

Eléggé benne voltam, bár egy másik szakszervezetnél.

F.Tibi írta:
De közelítsük meg más szemszögből. Krampusz az szerinted igazságos, hogy vannak tűzoltók akik felvállalták, sok helyen a pk rosszallását kivíva, hogy indítják a pert. befizetik a 4%-ukat zokszó nélkül. És a másik aki semmit nem csinált, ugyanezt megkapja, illetve még 4%-kal többet is? Ugye ezt nem gondolod komolyan?

Nem, szerintem sem igazságos, és nem is bajtársias.

F.Tibi írta:
Na mentem enni, mert még elveszed az étvágyam.

Ezt a bűnt nem venném magamra. Ezért visszavonok mindent, igazatok van. Egyétek tovább egymást, fizetők és nem fizetők, tűzoltó tűzoltónak farkasa lesz.

Csak halkan jegyzem meg: az én f@szommal is veritek a csalánt. Köszönöm.

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10. 8:05 
kapacsmester

Amit most kapunk majd esetleg, az a munkabérünk része kellett volna legyen. Ami munkabér, az tagdíjköteles. Ennyi. Nem kell fújni HTFSZ-re. Hogy őszinte legyek nekem is tele van a hócipőm azokkal, akik kívülről folyton szapulják, a markukat meg tartják. És igen, pereltük mi is a délutános-éjszakai pótlékot. Az egyik zászlós, nagy seggnyaló (már nyugdíjas) akkor is levezette, hogy nekünk ez nem jár. De azért felvette mikor adták.

Nem tudok úgy bemenni reggel a céghez, hogy ne azzal fogadjanak, mikorra lesz már pénz. Mikor indut a per, kihírdettem váltásokkor. És érdekes az egyik soport nem tudott róla, csak a szakszervezeti tagok. Nem hát.. Nagy ívben tojtak arra amit mondok. Utána meg jöttek panaszkodni. Hánynom kell.

Meg azoktól is akik szapulják a szakszervezetet, de még tagdíjat sem hajlandók fizetni, nemhogy csinálni is valamit. De a markukat tartják. Belülről tessék szapulni, nem a pálya széléről.

Meg volt hírdetve mikor indult az egész. Lehetett jönni, csatlakozni. Ezeket a szolgálati panaszokat nem éjjel töltötték ki a szakszervezeti tagok, és nem akkor lopták be az irodájába. Mondták azt valahol hogy te meg te nem jöhetsz? Nem hiszem. Fogok közvélemény kutatást végezni jövőhéten a szakszervezeti tagok között. Azok köztt is akik újak és nem perelnek. Az lesz a kérdés: megérdemlik-e a kamatokat akik nem pereltek. Egyébként meg... Magán vélemény, hogy örüljenek ha kapnak valamit. Letelt a 3 év elévülési idő. Illetve most fog letelni.

De közelítsük meg más szemszögből. Krampusz az szerinted igazságos, hogy vannak tűzoltók akik felvállalták, sok helyen a pk rosszallását kivíva, hogy indítják a pert. befizetik a 4%-ukat zokszó nélkül. És a másik aki semmit nem csinált, ugyanezt megkapja, illetve még 4%-kal többet is? Ugye ezt nem gondolod komolyan? Na mentem enni, mert még elveszed az étvágyam.

Jah még valami. Ez a pénzéhes HTFSz olyan alkut ajánlott, a tagoknak, hogy csak akkor kell fizetni a sikerdíjat, ha nyertes per van. Vesztes per esetén nem kell fizetni. És ebbe nem akartak belemenni semmirekellő, élhetetlen emberek? Hát az életbe hol kapsz ennél jobb ajánaltot, hogy vagy több pénzed lesz, vagy miden így marad, de kevesebb nem lesz? Hol kapsz olyan ajánlatot, ahol nincs rizikód? Aki ilyenbe nem megy bele az egy lúzer. UFF!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10. 5:16 
Szent Tömlő őrzője

pk.ordittató írta:
Mindent csak akarni kell és cselekedni!
Nem pedig várni,hogy valaki kikaparja nekünk a gesztenyét!!!!!

Igen, ezzel mélységesen egyetértek!

cianid írta:
Most, hogy alamizsnát szórnak mindenki hőbörög és tarja a markát, hogy ő ezt megérdemli és mennyit dolgozott érte és sajnálja a pénzt megfizetni azoknak akik kikaparták a gesztenyét. A sok potyautas meg röhög a markába.

Ha ezt így nézzük, akkor viszont ti is potyautasok vagytok a délutános, éjszakai pótlékok ügyében. Nem hinném, hogy ti is személyesen pereltetek volna, mégis kapjátok. Vagy visszautasítottátok???

cianid írta:
Mi lett volna akkor, ha elveszítjük a pert és a perköltséget ki kellett volna fizetni?
Mindenki behúzott farokkal eloldalgott volna, mint azt jó magyar szokás szerint mindig is teszik.

Nos, ilyen is volt már. A készenléti pótlék perünket bebuktuk. És az ügyvédnek befizetett összeg elúszott. Én is fizettem... És ti??? Nem hiszem.

Ezeket a dolgokat csak azért említem, mert helyesnek tartanám, ha óvatosabban bánnátok a "potyautas", és egyéb, a kollégákat illető dehonesztáló minősítésekkel.

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 21:01 
csizmás kandúr

Jól beszélsz Öcsém!!

Az Ftsz-nél miért nem szólt senki,hogy be kéne adni a szolgálati panaszt?
Ha valaki beadta a aszolgálati panaszt,megakasztotta az elévülési időt!
Ezt miért nem mondták el a szakszervezeti vezetők!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 20:53 
tömlőszállító

üdv

A szakszervezetnek a munkabérem 1%-át utalom, a túlmunkaperből befolyó összeg szintén munkabér, csak elmaradt, tehát ezután is befizetem az 1%-ot.
A sikerdíjat a szakszervezet kifizeti és a tagok pedig a szakszervezetnek. Amennyiben a tagoktól várnák az ügyvédek, hogy rendesen elutalják a 100 ezrenkénti 3 ezer forintot, amit még az elején mindenki nevetségesen alacsony összegnek tartott, akkor szerintem jó néhány ember ellen kéne végrehajtást kérniük, amivel nem nőne a tűzoltók megbecsülése.

Csatlakoznék az előttem íróhoz: ...ha nem lettek volna olyanok mint ő, vagy én, akik kiszámolják ezeket a táblázatokat, akkor egy lyukas garast sem látott volna senki.
Amikor mondtam, hogy mindenki számolja ki magának, az volt a válasz, hogy hagyjuk akkor a pi..ába, nem ér annyit az egész. Most, hogy alamizsnát szórnak mindenki hőbörög és tarja a markát, hogy ő ezt megérdemli és mennyit dolgozott érte és sajnálja a pénzt megfizetni azoknak akik kikaparták a gesztenyét. A sok potyautas meg röhög a markába.

Mi lett volna akkor, ha elveszítjük a pert és a perköltséget ki kellett volna fizetni?
Mindenki behúzott farokkal eloldalgott volna, mint azt jó magyar szokás szerint mindig is teszik.
A tűzoltóság egy karitatív szervezet és elvileg összetartó, csak azt nem tudom, hogy milyen tűzoltók azok, aki a 38650 ft.os jutalom reményébe csontig belaffantanak a parancsnoknak.
Nagy Gábor

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 20:05 
csizmás kandúr

Tisztelt mindenki!

Ha valakiben lett volna annyi kurázsi,hogy szolgálati panaszt adjon be a saját parancsnoka ellen és felvállalja a konfliktust.
Nem volt annyi vér a pucájában,mert akkor nem kap jutalmat.
Én tudom,mert úgy kellett meggyőzni az embereket,hogy ez nem a parancsnok ellen van!
Én is hosszú éjszakákon át csináltam a szolgálati panaszokat és gyűjtöttük ki a szolgálati naplóból az adatokat a többi szakszervezeti vezetővel és nem érdekelt,hogy kié a táblázat.
Ez sok munkával járt.
És ez 2006 decemberében volt!
Szerintem akkor mindenkinek volt lehetősége lépni.
Sajnos ezek az emberek már nyugdíjjasok!!!
Uraim,volt idő!
A HTFSZ-nél is sok per szünetel.
Aki kéri a pert tovább viszik az ügyvédek.
Mindent csak akarni kell és cselekedni!
Nem pedig várni,hogy valaki kikaparja nekünk a gesztenyét!!!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 18:52 
Szent Tömlő őrzője

cianid írta:
A htfsz 1% tagdíjra és 3% ügyvédi sikerdíjra tart igényt, amit minden egyes tag könnyedén ki fog fizetni a kamatokból.

Miféle 1% tagdíj?! Tagdíjat fizetnek az emberek, nem? Ez plusz zseton, akárhogyan fogalmazzák meg.

A sikerdíj egy üzleti alapú vállalkozásnál rendben van, de egy érdekképviseletnél???

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 17:48 
tömlőszállító

üdv

2007-ben Sopronban volt a htfsz küldöttgyűlés és ott volt az akkori miniszter és az osztályvezető.
Lampert M. kijelentette, hogy jogos a követelés, jár nekünk a pénz, minden egyes tűzoltó megdolgozott érte, de amíg az összes jogi lehetőséget végig nem jártuk addig nem tudnak kifizetni semmit.
Precedens értékű ítélet nem fog születni, mert Magyarországon nincs ilyen.
Már 2007- ben a miniszter megmondta, hogy pereljen mindenki, mert különben nem lesz kifizetés.
Eszébe sem jutott, a minisztériumnak, hogy olyannak fizessenek ki pénz aki nem perel.
Most is csak azért teszi, mert választások vannak.
A htfsz 1% tagdíjra és 3% ügyvédi sikerdíjra tart igényt, amit minden egyes tag könnyedén ki fog fizetni a kamatokból.
Nagy Gábor

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 16:54 
Szent Tömlő őrzője

firef írta:
A HTFSZ vezetők tényleg arra élvezn ek,hogy megosszák a tűzoltókat perelőkre,és nem perelőkre??

Kérlek, bocsáss meg, de tévedésben vagy. Tagokra, és nem tagokra, a tagságon belül sima fizető, és plusz fizető tagokra osztják fel a tűzoltókat.

Talán célszerű lenne kiszámolni, hogy a HTFSZ pernyerés esetén mennyit kasszíroz, ha az összeg 4%-ára tart igényt! És itt van a kutya elhantolva... Mennyi az annyi?

Nem, kedves barátom: talán inkább a bevételre élveznek!

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 15:43 
tűzkőről pattant

Árok Kornél ügyvivő összegezte az elhangzottakat:

- Amennyiben a HTFSZ módosító indítványai bekerülnek a rendeletbe, akkor bekövetkezik az dolog, amiért harcoltunk többek között a peres egyeztetéseken,más megítélés alá essenek a perben részt vevők és a peren kívüliek.

A HTFSZ vezetők tényleg arra élvezn ek,hogy megosszák a tűzoltókat perelőkre,és nem perelőkre??

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 13:49 
kapacsmester

krampusz írta:
Érdekes... Aki nem perelt, annak ne járjon a kamat? Hát... jó, legyen.
De akkor van egy javaslatom a nem perelő HTFSZ tagok számára: KÖVETELJÉK VISSZA A 2004-től BEFIZETETT TAGDÍJAT! MERT ŐKET NEM KÉPVISELTÉK, HOLOTT KIFIZETTÉK A TAGDÍJAT, ÉS NEM KAPTÁK MEG A TELJES JOGVÉDELMET!
A magam részéről: nem pereltem, mert a jogalkalmazás valamennyi jogalanyra nézve érvényes kell legyen. (Meg nem is voltam a HTFSZ tagja)

Ki a f@szom a HTFSZ, hogy helyettem nyilatkozik?!

Ha a HTFSZ képviselői (vagy vezetői) hasonló személyek lennének, mint "BigGabi", akkor véleményem szerint sokkal előrébb állna már ez a kérdés is. Kissé irigylem azokat a tűzoltókat akik az FTSZ-hez tartoznak és nem a HTFSZ-hez...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 8:37 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Krampusz!
Abszolút egyetértek veled!
Úgy tűnik eddig, hogy akkor aki nem perelt (s lehet nem a saját hibájából) azt nem képviselik. Jól van ez így?
Remélem változik a szemlélet, ezt illetően.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 8:20 
Szent Tömlő őrzője

Big Gabi írta:
A HTFSZ ügyvédei több észrevételt tettek a tervezettel kapcsolatban. A két legfontosabb módosító javaslat, amit kértek, hogy kerüljön be a tervezetbe:

- a folyamatban lévő perekben ennek a rendeletnek a használata nem kötelező

- a kamatok tekintetében a bírósági végzés a mérvadó a perlők tekintetében.

Érdekes... Aki nem perelt, annak ne járjon a kamat? Hát... jó, legyen.

De akkor van egy javaslatom a nem perelő HTFSZ tagok számára: KÖVETELJÉK VISSZA A 2004-től BEFIZETETT TAGDÍJAT! MERT ŐKET NEM KÉPVISELTÉK, HOLOTT KIFIZETTÉK A TAGDÍJAT, ÉS NEM KAPTÁK MEG A TELJES JOGVÉDELMET!

A magam részéről: nem pereltem, mert a jogalkalmazás valamennyi jogalanyra nézve érvényes kell legyen. (Meg nem is voltam a HTFSZ tagja)

Ki a f@szom a HTFSZ, hogy helyettem nyilatkozik?!

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 7:42 
Szent Tömlő őrzője

"Közelednek az álláspontok!

2010. április 09. péntek, 04:42 | Author: Kormos Csaba |

Egyeztetést folytattak az Önkormányzati Minisztériumban a szolgálati időn túl teljesített szolgálatért járó távolléti díj iránti kérelem elbírálásáról, és kifizetésének rendjéről szóló kormányrendelet első változatáról. Az április 7-én tartott egyeztetésen a HTFSZ három ügyvédjén kívül Árok Kornél és Gyenge Koppány vett részt.
Jauernik államtitkár úr felszólalásában ismertette a minisztérium álláspontját:

A kormányrendeletben ismertetett számítási mód az elfogadható számukra, mivel a költségvetés szempontjából ez a legköltséghatékonyabb. A kamatok tekintetében a kezdő időpontnak 2010.január 1-jét tekintik, hisz a HSZT módosításait akkor fogadta el a Parlament. A túlteljesített szolgálatért járó távolléti díj tőkéjének és kamatainak megfelelő összeget az önkormányzatok kötött felhasználásra kapják. Az átutalt összeg felhasználásáról az ÖM-nek elszámolni kötelesek az önkormányzatok.

Az Államtitkár Úr felhívta a figyelmet: - Ha az önkormányzatok vagy a tűzoltóságok költségvetése engedi, úgy pozitív irányba, az állomány javára eltérhetnek a kifizetések!

A HTFSZ ügyvédei több észrevételt tettek a tervezettel kapcsolatban. A két legfontosabb módosító javaslat, amit kértek, hogy kerüljön be a tervezetbe:

- a folyamatban lévő perekben ennek a rendeletnek a használata nem kötelező

- a kamatok tekintetében a bírósági végzés a mérvadó a perlők tekintetében.

A megbeszélés végén a HTFSZ részéről elhangzott:

- Amennyiben e két módosítás bekerül a rendeletbe, kiegészítve a március 8-án írt levélben foglaltakkal, úgy elfogadhatónak tartjuk a tervezetet .
- Az FTSZ a HÖTOSZ álláspontjával értett egyet, míg a BRDÉSZ képviselői a számítási elveket nem tudták elfogadni.

Jauernik úr április 7-én (csütörtökön) délután a tervezetet szakpolitikai egyeztetésre benyújtotta, majd pénteken – amennyiben az egyeztetésen átmegy - a kormány elé terjesztik. Ha az előterjesztést a kormány elfogadja, úgy a HTFSZ nevében ügyvivőink ismételt egyeztetést kértek.

Árok Kornél ügyvivő összegezte az elhangzottakat:

- Amennyiben a HTFSZ módosító indítványai bekerülnek a rendeletbe, akkor bekövetkezik az dolog, amiért harcoltunk többek között a peres egyeztetéseken,más megítélés alá essenek a perben részt vevők és a peren kívüliek.

Branauer Zoltán

Módosítás: ( 2010. április 09. péntek, 04:47 )"
Március 8.-án írt levél: http://htfsz.hu/downloads/Allamtitkar3.doc

Forrás: http://htfsz.hu/

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 08. 22:56 
lángterelgető

Üdv mindenkinek.
Az április 7-ei ÖM egyeztető ülésen ahol is ott volt a hötosz, a brdsz, a htfsz és még sokan mások, egy olyan kiszámitási módszer lett volna elfogadva ami végre mindenkinek jó lett volna.
Egyvalakinek nem tetszet. Na ? HTFSZ. :radobbent: :tapsolo: :tapsolo:
Elgondolkodtató hogy talán ez lett volna hosszú idő óta a megoldás.
A másik része a cikk végén olvasható lehangoló dátúm, miszerint a következő tárgyalási nap :
2011 január 28.
:-x :-x :-x :-x :-x

http://www.ftsz.hu/index.php?option=com ... 5&Itemid=1

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 08. 21:06 
kapacsmester

cianid írta:
üdv mindenkek

Én nem félek, hogy nem lesz kifizetve a túlmunkapénzem, ha kell 10 évig fogok pereskedni és a nemzetközi bírósághoz fordulok szándékos akadályoztatás miatt. CSak arra volnék kiváncsi, hogy azoknak a kollégáknak miképpen lesz kifizetve. Ilyenkor probléma, hogy nincs precedens . Másik oldaláról nézve a dolgot nem értem, hogy a tűzoltók egy része miért nem indította el a pert? Amennyiben a HTFSZ nem indítja el a lavinát, még ez sem lenne. Akármennyi pénzt is kapok az talált pénz számomra, ha ez a per lezárul, akkor a heti 40 órás munkaidőért fogok harcba szállni, vagy a távolléti díj számítása miatt. Az a több mint 4000 tűzoltó kolléga, aki a htfsz-ben perel joggal kérdezi majd : Miért legyek tag, ha mindenki megkapja a tulmunka után járó pénzt kamatostúl.
Sajnos magyar sajátosság, hogy fikázzuk egymást, széthúzunk és egymásra mutogatunk. Nem tudom, hogy hány tűzoltó szakszervezet van az országban, de egy is elég lenne, ha mindenki tag volna és mindenki érdekeit egységessen lehetne képviselni.
Hiszen egységben az erő.
Lehet, hogy ez nekem havi 1% bruttó fizetésembe kerül, de hosszútávon busásan megtérűl.
Meglátásom szerint A HÖTOSZ-nak kellett volna a tűzoltók érdekeiért egységessen síkra szállni, azonban a legnagyobb ellenségeinké váltak a saját parancsnokaink, akik a 0 ft-os kifizetést preferálják a 700 ezeforintos fizetésükkel az íróasztaluk mögül ( kiskirályok).
Számomra a legérdekesebb az volt, hogy minden egyes tűzoltó után tagdíjat fizetnek a parancsnokságok a HÖTOSZ-ba, tehát szívesen elmennék úgy 8900 kollégával egy ilyen hötosz gyűlésre hiszen tag vagyok.
A tűzoltóságok legnagyobb ellenségei a tűzoltóparancsnokok, persze tisztelet a kivételnek. Mindegyik félti a zsíros állását és inkább befogja a száját nehogy indok nélkül....

Jelenlegi helyzetünkben a legnagyobb félelmem az, hogy mivel fog bosszút állni a minisztérium, mert ugyebár mindig is bosszúálló volt.
Nagy Gábor

Öregem nálad valami nincs rendben. Ennyire egoistán nem gondolkodhatsz. Szerintem teljesen lényegtelen, hogy valaki szakszervezeti tag vagy sem, perelt vagy sem, ha már végre van jogalapja a 48 óra felett teljesített szolgálat kifizetésének (márpedig a HSZT módosításával a jogalap már ezentúl nem is lehet kétséges) minden olyan magyar hivatásos tűzoltónak, aki 2004. május 1. és 2007.december 31. között többet dolgozott, mint átlag heti 48 óra, az ez felett ledolgozott időtartamra az elmaradt bért ki kell fizetni, mégpedig kamatokkal (mert azt is törvény írja elő...)
Remélem ez meg is fog történni mihamarabb !!!
Mellesleg a kiskirály parancsnokok közül az egyik tudatosan bebukta a pert és náluk már el is költötték a srácok a pénzt. Azt hiszem ha Ti is normálisan állnátok a "kiskirályotokhoz" (és nem ellenségeskednétek) talán nálatok is bevállalta volna a parancsnok ezt a nem kis kockázattal járó tökös cselekedetet...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 08. 20:44 
Szent Tömlő őrzője

Nem a Htfsz kezdte el a túlóra pereket. Sajnos elkapkodták a pereiket, jelenlegi állapot viszont miattuk alakult ki. Másik szakszervezet másodfokon sokkal kedvezőbb feltételekkel nyerte meg a pert. A LB-nél akkora már a Htfsz ügye megfordult. Az eredmény ismert.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 08. 17:56 
Szent Tömlő őrzője

Ilonka, nagy fiú vagy már, remélem nem csak írni, hanem olvasni is meg tanultál!
Olvass vissza, de ITT is olvashatod!
Csak megjegyzem, le vagy maradva, Ilonka nem dolgozik jelenleg az irodán, Margit névre hallgat a jelenlegi irodavezető hölgy, jelentkezz át erre a névre!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 675 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]