Túlóra

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
elemigolyo
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: Ki fizeti ki a túlórapénzt?!

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2010. ápr. 22. 21:06

Big Gabi írta:Cianid!

Alább Te írtad:

"….pitiáner összeg, ha 1 millió forintot kapok, -amiből amúgy is le kell adózni- 'hát istenem kifizetem azt …."

Az ÖM kiszámolta a saját számolási módszerével mennyi jár a tiszteknek, a zászlósoknak és a tiszthelyetteseknek átlagban, kamatot is számolt!

Kamattal, az általad remélt összeg felét talán eléri! Amennyiben 2006 és 2007. évben részedre túlóraként kifizetés történt, akkor az lejön ebből az összegből!
Azért ne ám azt akarjátok mondani, hogy kb 200.000 ft -ért kínlódunk már egy jó ideje, mert rögtön hanyatt b@szom magam.
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2010. ápr. 22. 16:04

cianid!

Igen, ebben igazad van:
"Szerintem a túlmunka kifizetések 2006-ban az 52 óra feletti túlmunkára vonatkoztak, 2007-ben pedig az 50 óra felettire, mivel a heti munkaidőkeret ennyi volt."
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
cianid
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: cianid » 2010. ápr. 22. 14:26

üdv

Átlagot valóban tud számolni, még kamatot is, de a számítási módszerük teljesen más, mint amit ezidáig a bíróságon tárgyaltak. A perek folytatódnak tovább.
Szerintem a túlmunka kifizetések 2006-ban az 52 óra feletti túlmunkára vonatkoztak, 2007-ben pedig az 50 óra felettire, mivel a heti munkaidőkeret ennyi volt.
Én kiszámoltam az összeget és, ha valóban fizetnek kamatot akkor közel lesz az 1 millióhoz.

Nagy gábor
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2010. ápr. 21. 21:10

Cianid!

Alább Te írtad:

"….pitiáner összeg, ha 1 millió forintot kapok, -amiből amúgy is le kell adózni- 'hát istenem kifizetem azt …."

Az ÖM kiszámolta a saját számolási módszerével mennyi jár a tiszteknek, a zászlósoknak és a tiszthelyetteseknek átlagban, kamatot is számolt!

Kamattal, az általad remélt összeg felét talán eléri! Amennyiben 2006 és 2007. évben részedre túlóraként kifizetés történt, akkor az lejön ebből az összegből!
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
cianid
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: cianid » 2010. ápr. 21. 20:27

üdv

A vége az lesz az egyeztetéseknek és a számolgatásoknak, hogy senkinek nem fizetnek kamatot, mert arra már nem futja a költségvetésből.
Amennyiben kiszámolta valaki a kamatokat az öm-ben.
Biztossan nem fogják most kifizetni.

Nagy Gábor
oooooo
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: oooooo » 2010. ápr. 21. 20:18

szikra csapkodó írta:
tűzoltó77 írta:Üdv mindenkinek.
Az április 7-ei ÖM egyeztető ülésen ahol is ott volt a hötosz, a brdsz, a htfsz és még sokan mások, egy olyan kiszámitási módszer lett volna elfogadva ami végre mindenkinek jó lett volna.
Egyvalakinek nem tetszet. Na ? HTFSZ. :radobbent: :tapsolo: :tapsolo:
Elgondolkodtató hogy talán ez lett volna hosszú idő óta a megoldás.
Kérve kérem a HTFSZ nyilatkozattételre jogosult képviselőjét, hogy méga hivatalban lévő MSZP-s kormány ideje alatt (azaz kb. 5-6 nap) ő is tegye le a voksát az említett FTSZ és BRDSZ által is többékevésbé jónak tartott HÖTOSZ-os tervezet mellett, mert akkor komoly esély van végre a pénzhez jutni. ha ezt nem teszi, akkor én biztosan őt (őket) fogom okkolni. Ha jön az új kormány kezdhetnénk előről mindent :(
Úgy vélem igazad volt. Szerintem indulhat előröl az álláspontközelítgetés.
pk.ordittató
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pk.ordittató » 2010. ápr. 20. 22:04

Ime valaki foglalkozik a túlórapénzünkel!!!!!

http://www.vonagabor.hu/content/t%C5%B1 ... %A9s-chips" onclick="window.open(this.href);return false;

Remélem "Mások" is olvassák!
pk.ordittató
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pk.ordittató » 2010. ápr. 15. 20:46

Tisztelt Fórumozók!

Az új kormánylista megszületett!
Nem tudom,hogy ki fizeti ki a túlórapénzt?
Ez már jobb nem lesz,csak rosszabb!

Csak ismétlem perelni,perelni,perelni!!!!!!!!!!
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2010. ápr. 15. 7:13

szikra csapkodó írta:kkor komoly esély van végre a pénzhez jutni. ha ezt nem teszi, akkor én biztosan őt (őket) fogom okkolni. Ha jön az új kormány kezdhetnénk előről mindent :(

Gondolod, hogy az új kormány a megállapodást kötelezőnek tartja majd magára?
Simán újra tárgyalja vagy megbeszélés nélkül hoz rendeletet vagy a problémára nagy ívben , négy évig sz..ik.

Megmondta mónika, pénz csak bírósági végzésre fizetnek ki. Őnekik nem kötelező a jogkövető magatartás csak ha előírják.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
szikra csapkodó
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: szikra csapkodó » 2010. ápr. 14. 23:05

tűzoltó77 írta:Üdv mindenkinek.
Az április 7-ei ÖM egyeztető ülésen ahol is ott volt a hötosz, a brdsz, a htfsz és még sokan mások, egy olyan kiszámitási módszer lett volna elfogadva ami végre mindenkinek jó lett volna.
Egyvalakinek nem tetszet. Na ? HTFSZ. :radobbent: :tapsolo: :tapsolo:
Elgondolkodtató hogy talán ez lett volna hosszú idő óta a megoldás.
Kérve kérem a HTFSZ nyilatkozattételre jogosult képviselőjét, hogy méga hivatalban lévő MSZP-s kormány ideje alatt (azaz kb. 5-6 nap) ő is tegye le a voksát az említett FTSZ és BRDSZ által is többékevésbé jónak tartott HÖTOSZ-os tervezet mellett, mert akkor komoly esély van végre a pénzhez jutni. ha ezt nem teszi, akkor én biztosan őt (őket) fogom okkolni. Ha jön az új kormány kezdhetnénk előről mindent :(
teso1969
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: teso1969 » 2010. ápr. 14. 18:24

tűzoltó77 írta:Üdv mindenkinek
Nem csodálkoznék ha a várva várt túlórapótlék kifizetése után a szakszervezet taglétszáma rohamosan csökkene. A tagságban lévő feszültség és a sorozatos elhuzódás vizonytalanná teszi az állományt. Ezt rajtam kivűl sokan igy gondolják.
Már miért ne csökkenne?
Ahogy a mellékelt ábra mutatja ugyanolyan elbírálás alá esik a per miatt belépő és a sok éve tag is.
A következő pernél majd lesz megint sok új tag!
Egy a lényeg!
A tagdj be legyen fizetve!
tűzoltó77
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: tűzoltó77 » 2010. ápr. 14. 15:07

Bocsi. Az előzőhöz : bizonytalanná.
tűzoltó77
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: tűzoltó77 » 2010. ápr. 14. 12:14

Üdv mindenkinek
Nem csodálkoznék ha a várva várt túlórapótlék kifizetése után a szakszervezet taglétszáma rohamosan csökkene. A tagságban lévő feszültség és a sorozatos elhuzódás vizonytalanná teszi az állományt. Ezt rajtam kivűl sokan igy gondolják.
cianid
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: cianid » 2010. ápr. 13. 22:06

üdv

Legyen igazad én azt kívánom, mert így mindenki megkapja a járandóságát.
A jog furfangos csavarjai miatt vélem úgy, hogy nem fognak kamatot fizetni,csak az általuk kiszámított összeget.
Bár ha volna jogegységi határozat, könnyebb lenne a helyzet.
A szolgálati panaszt valóban be kell adni!
A távolléti díj számításával kapcsolatban szintén, mert nálunk sem a jogszabály által előírt osztószámot használják és szerintem a túlmunka idejének a meghatározása sem várathat magára.
Egységben az erő.
Nagy Gábor
pk.ordittató
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pk.ordittató » 2010. ápr. 13. 21:46

Ha most valaki beadja a szolgálati panaszt a 40-órára,még nem feltétlenül kell bíróságra mennie!
A panasz elbírálása kb.2-3hónap.
A lényeg az elévülési idő megakasztása!
Még mindig nem késő!!!!!!!
oooooo
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: oooooo » 2010. ápr. 13. 19:41

cianid írta:üdv

Továbbra is úgy gondolom, hogy világos volt a 2007-es soproni küldöttgyűlésen elhangzottak:
-Aki nem perel, annak nem fizet a minisztérium, mert addig nem tud.
Most csak a választások miatt találták ki ezt a számítási módot, ami különben teljesen eltér az összes bírósági ítélettől.
Nincs igazad. A jogalap kérdésében volt bíróság aki nekünk döntött, volt aki nem. A legfelsőbb bíróság döntése is csak egy ügyben volt döntés, de jogegységi határozat sem született. tehát ha nem kerül bele a HSZT-be a módosítás, akkor a jogalap sem lenne biztos!!!
Attól a pillanattól kezdve, hogy hatályos magyar törvén ad jogalapot, mindenkinek fog fizetni az állam, függetlenül attól, hogy perelt vagy nem perelt, tekintettel arra, hogy a fizetési kötelezettséget immáron jogszabály állapítja meg (és nem egyedi bírói aktus).
A kamat kérdésében pedig szintén törvényi jogosultság áll fenn, minden érintett magyar tűzoltóra nézve (azaz aki 2004. május 1. és 2007. december 31. között átlagosan heti 48 óránál többet dolgozott).

Következésképpen akik nem pereltek vagy nem is szakszervezeti tagok ugyanúgy meg fogják kapni azt ami jár.

(Attól még, hogy ezt nem érzed igazságosnak attól még biztosan így van.)
Ennyi.
cianid
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: cianid » 2010. ápr. 13. 19:07

üdv

Továbbra is úgy gondolom, hogy világos volt a 2007-es soproni küldöttgyűlésen elhangzottak:
-Aki nem perel, annak nem fizet a minisztérium, mert addig nem tud.
Most csak a választások miatt találták ki ezt a számítási módot, ami különben teljesen eltér az összes bírósági ítélettől.
A perrel kapcsolatban nem is értem, hogy lehetett olyan ember, aki elhitette a tagjaival, vagy a dolgozóival, hogy nem kell perelni.
Igenis kellett volna perelni, amire külön felhívta az akkori miniszter a figyelmet!!!
Az 1% és 3% pitiáner összeg, ha 1 millió forintot kapok, -amiből amúgy is le kell adózni- 'hát istenem kifizetem azt a 40000 ft-ot. 10 ezer a szakszervnek, amiből 6 ezer a helyi egységnél marad, 30 ezer az ügyvédeké amiből ők is 52%-ot fognak adózni és osztják el.
Nem sajnálom tőlük, mert megdolgoznak érte!

Az államnak többet fizet mindenki vagyonszerzési illetéket, pedig már egyszer le is adózta azt a pénzt amiből kocsit, vagy ingatlant vesz.Mégse hőbörög egyikőtök sem emiatt.
Nem attól kell sajnálni, aki szerzi a pénzt.

A htfsz- be bárki bármikor beléphet. Ameddig ennyi tűzoltó szakszervezet van, addig könnyen vesz palira minket a kormány, mert a sorokból kiolvasni, hogy mindenki fikázza a másikat és mindent jobban tud.

Egyszer érném meg, hogy a parlamentnél nem csak 2000 tűzoltó lesz, nem csürhézi le a Mészáros "elvtárs" a kollégákat, amihez a parancsnokaink asszisztálnak, egységesen fellepünk a jogainkért.
...De ez csak utópia mindaddig amíg a tűzoltók egy része már azon gondolkodik, hogy mennyit spórolnak, ha kilépnek a szakszervezetből.
Ez a bizonyos 10 forintért a kecskét is...
Az ilyen kollégák legjobb, ha a szolgálatot is elhagyják nem csak a tagságot.

A nyilatkozat aláírásával mindenki vállalta a fizetést.

A 40 órára be kell adni a keresetet, csak nem most.
Nincs kedvem részben perveszteskén több tízezer forintot fizetni. Mivel szerintem előrébb való a távolléti díjjak utáni per és az, hogy határozzák meg: mennyi a 48 órából a túlmunka, mert ezt nem tartalmazza az irányelv.

Én nem tudok olyan esetről, hogy az állam per nélkül kifizetett volna valakiknek ennyi pénzt kamatos kamattal, szerintem nem lehet precedenst teremteni.
Nagy Gábor
bendegúz105
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: bendegúz105 » 2010. ápr. 13. 15:16

Üdv kollégák
Kifejezetten nem szimpi ,hogy acsarkodunk itt egymással egy kis ,,alamizsna,, végett amivel ki akarja szurni a szemünket ez a CSÜRHE. Egyesek kritizálják a szakszervezetet, hogy nem tesz semmit ,de amig százan százfele akarunk menni mint malacok az esöben addig nem megyünk semmire.Ösze kéne már fogni aztán ha kell felgyújtani valamit ,hogy lássák a türelmünk elfogyott és ne velünk szórakozzanak évekig. Szarnak a petíciókra demonstrációkra de ha égne a lábuk alatt atalaj talán észhez térnének .Ha nem akkó meg híjják a katasztrofális csicskáikat !
türelem és kitartást
Szebb jövöt!
elemigolyo
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2010. ápr. 13. 7:19

pk.ordittató írta:Na most lett értelme a fórumnak!

Most már kifizethetné a Kormány a Túlórapénzt,Kamatokkal!
Mindenkinek!
Lehetne egy kicsit nagyvonalú a Miniszterelnök!
Nem hiszem hogy ez nagyvonalúság kellene hogy legyen.Annál inkább kötelesség, ugyanis ezt már nem egyszer sem kétszer kértük, ráadásul jogosan!!!!!És nem kell semmiféle kamattól eltekinteni, meg ilyen hülyeségeket aláírni.Ha én nem fizetek időben adót terhelnek érte.Akkor?Az állam is csak ember nem?
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
F.Tibi
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: F.Tibi » 2010. ápr. 13. 6:13

A HTFSZ egy fix összeget is fizet vagy fizetett az ügyvédeknek. Hogy pontosan mennyit azt fejből nem tudom. Az ügy elején még tudtam. Ez a pénz független vot az ügy kimenetelétől. Kérdésedre választ Siófokon kaphatsz. Remélem jönn tőletek valaki oda. Kérdeztesd meg vele. Benne van a nevében is, hogy küldött. Te/ti külditek.
pk.ordittató
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pk.ordittató » 2010. ápr. 12. 20:44

Amikor én aláírtam a szakszervezettel és az ügyvéddel kötött megállapodást akkor tudtam,hogy nennyit fognak kapni.
És nem fogom megváltoztatni az álláspontomat!
A tagdíjjat,meg nem érdemes számolgatni,mert nem lehet visszakérni és ez a túlmunkapénz fórum!
Ha a tagdíjról akarsz irogatni nyiss magadnak egy fórumot!
"Tagdíj"
teso1969
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: teso1969 » 2010. ápr. 12. 18:38

Szia F.Tibi
Még mindig tartom magam a leírtakhoz.
A bérjegyzéken ez szerepel: szakszervezeti tagdíj: x Ft.
Olvass vissza, nem írtam, hogy ennyi a központé csak, hogy ennyi a befizetés.
De, ha mindenáron számolgatni akarunk maradjunk az általad leírtaknál.
9600 ft/év-a központnak
1 millió ft /bár úgy lenne/ megnyert összeg esetén 30000 ft sikerdíj.
Ez 1200 ft híjján 3 évi tagdíj ami a központhoz befolyt+10000 tagdíj (amire én is azt mondtam, hogy jogos.)
Mióta is húzódik a per?
Kérdésedre nem tudom a választ, az én kérdéseimre meg nem kaptam.
pk.ordittató
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pk.ordittató » 2010. ápr. 12. 18:27

Na most lett értelme a fórumnak!

Most már kifizethetné a Kormány a Túlórapénzt,Kamatokkal!
Mindenkinek!
Lehetne egy kicsit nagyvonalú a Miniszterelnök!
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2010. ápr. 11. 22:02

Teso1969

Kérdezni nem szégyen . Ha nem kapsz kielégítő választ, kérdezd meg még egyszer és addig kérdezz amíg választ nem kapsz!!!Ha nem kérdezel ,akkor ne reklamálj! Ha keményfaszú tűzoltó vagy nem hagyod magad lerázni! Valamikor én is így tettem, útáltak is érte rendesen.

üdv neked
"Ott voltam, ahol lennem kellett, és azt tettem, amit tennem kellett
F.Tibi
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: F.Tibi » 2010. ápr. 11. 17:40

Vonulós tiszthelyettesi bérből nem jön össze. És igen, figyelemmel kell lenned rá hogyan oszlik meg. A helyi szervezetnél lévő pénzzel nem rendelkeznek ugyanis. A fizuddal csak olyan mértékben rendelkezhetsz te is, amennyit megkapsz belőle a számládra. A többi résszel nem, mert az más helyeken landol. A HTFSz iroda is csak azzal a pénzzel rendekezhet, amennyi a számlájukon landol. A többivel nem. Ez pedig 40%-a a tagdíjnak. És ahogy emlékszem a 30-ról fellépni a 40-re sem volt egyszerű.

Nálatok hány olyan ember van aki HTFSZ tag volt, de nem adta be a peres papírt?
Válasz küldése