* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 21. 8:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 2416 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 31. 12:32 
Szent Tömlő őrzője

A tűzoltókat és a postásokat becsüljük leginkább

"A tűzoltóság és a katasztrófavédelem munkájával a leginkább elégedettek a magyarok - derül ki a Szonda Ipsos kutatásából, amelyet a hétfői Népszabadság közöl."

Na, így mászik fel a katasztrófavédelem a tűzoltók hátán még a népszerűségi lista elejére is. Csodálkozom, hogy egyáltalán a tűzoltók meg vannak említve.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 25. 15:06 
Szent Tömlő őrzője

Lánglovagok írta:
Az országos katasztrófavédelmi főigazgató üdvözlete
http://www.katasztrofavedelem.hu/hirek.php?id=4436

Én, eggyáltalán nem vártam többet!! :-P :-P :-P
Pont ennyit! :-P

De; ma, azért Nekik is Békés Karácsonyt!!

Pihenjék ki, az idei, rengeteg munkájukat!!! \:D/

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21. 22:18 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Nesze SEMMI fogd meg jól.
Vajon mennyit kellet ezen gondolkodni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21. 21:43 
Szent Tömlő őrzője

Hát erre az üdvözlő szövegre vagy sokat kell írni, vagy keveset. Ha a tartalmát nézem: SEMMIT!

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21. 20:21 
Szerkesztő

Az országos katasztrófavédelmi főigazgató üdvözlete
http://www.katasztrofavedelem.hu/hirek.php?id=4436

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 14. 23:07 
Szent Tömlő őrzője

Meddig??? - Amíg világ a világ...

Mióta??? - Mióta világ a világ...

Hasonlattal szeretnék élni.

Giordano Bruno például a kopernikuszi napközéppontú,azaz heliocentrikus világképet hirdette (azaz a valóságot). Mint tudjuk,neki volt igaza és ő mondta jól.
Ezért azonban az egyház megégette,mivel ellenkezett az akkori általuk kolostorban,falak között kitalált világképpel.

És mégsem annak a nevére emlékezünk,aki megégette vagy aki kiadta erre a parancsot,hanem az övére - aki elmondta és merte vállalni az igazát.

http://www.mult-kor.hu/cikk.php?article=9179

Persze,ez rajta sokat nem segített,de én mégis úgy látom,hogy így helyes élni. (Könnyű mondani,tudom...)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 14. 22:47 

Nagyon pozitív volna ha még több dologért "kiállna" a főváros, azon belül is a vezetőink.
De erre nem sok remény van, mert egyre többször előfordul az amit "tüzoltó77" írt. Belehet fogni a szánkat, mert ............ .
Elég sürün próbálják nagyjaink ezt a fajta "megfélemlítést" alkalmazni.
Végül is mindig lehet új szőnyeget venni ami alá belehet söpörni a nem "kívánatos" dolgokat. Ez egy nagyon jó koncepció, nekik.
Tipikus eset, kakas a szemétdombon, strucc politika, stb, stb.
Meddig????

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 14. 14:06 
lángterelgető

Hali mindenkinek. Én arra gondoltam hogy ez a fórum egy nyilvános hely ahol elmondhatja mindenki a saját véleményét és ami nyomja a szivét, de úgy néz ki hogy az ember pofáját befogják és azt mondják,: vigyázz mert megütöd a bokád ha ennyire nyiltan vállalod a véleményedet.
Hát akkor befejeztem. Viszlát.
Ja és a véleményem, ugyanaz marad.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 14. 14:05 
Szent Tömlő őrzője

Hát nem érdekes?

http://www.ftsz.hu/index.php?option=com ... 8&Itemid=1

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 14. 0:22 
kapacsmester

Dwyn írta:
Eddigi életem során találkoztam olyan tisztességes cigány családokkal (kárhelyszínen is), ahol azonnal látszott, hogy tisztességes, rendes munkás emberek ráadásúl műveltebbek mint a nagy átlag. E családok száma azonban elfér az egyik kezemen.
Ellentételezésként viszont ott van az a több száz akikkel brusztolnom kellett, pengét kést fogtak rám még a villamoson is, semmiféle embernek nem tartom őket, leginkább állatnak abból is a kártékony fajtának. Nem a cigány "fajtával" van a bajom, hanem a cigánykodó viselkedéssel. A lopás és a törvényszegés magasiskolája az, hogy már kibúvót is gyártottak hogy plusz jogokat kreáljanak maguknak (megélhetési bűnözés) és ez vérlázító. Hiszem, hogy ennek az országnak egyszer végre szembe kellene néznie azzal, hogy ne csak az adófizetőket nyúzza hanem azt a cigányt is aki csak potyogtatja a gyerekeket mindenféle megélhetési szándék nélkül.

Valahol olvastam:
Egy tanítónénitől megkérdezte az egyik cigánykislány, hogy van e gyereke? Mikor azt válaszolta, hogy nincs, akkor csodálkozva kérdezte a gyerekű:
-Akkor miből tetszik élni?

Ez a mai valóság. A cigány agy olyan nép akinek semmi gyökere nincs itt európában, egy világcsavargója nemzet. Kívánom minden emberjogi aktivistának, hogy éljen a saját családjával olyan cigány közösség mellett ami valóban életveszélyt jelent, lássa meg, hogy egy fejlődő fehér gyerekre mekkora veszélyt jelent, hogy ha a közvetlen környezetében ezt az élősködő aljanép életformát kapja mintaként.
Nem tudok megértő lenni, mert még egy cigányoktól viszonylag fertőzésmentes részen is elkergették a játszótérről a feleségemet és az akkor 9 éves lányomat. Ilyenkor legszivesebben fognék egy vastag karót ahogy régen a parasztok is megtették ha elpofátlanodtak az etnikumukkal folyamatosan visszaélők.

De, mindemellett rettentően tisztelem azt a néhányat aki tisztességesen él és én köszönök nekik a legnagyobbat ha az utcán találkozom velük. A többi xart azonban lapátolnám az óceánba haltápnak.

De addig, amíg a segély 5-10ezererrel kevesebb, mint a minimálbér 3 műszakban, ne várják el senkitől, hogy dolgozni menjen. Csinál pár kölköt, családi pótlékkal, hereverével többet kap, mint aki a gyárban/raktárban nyomja 3-2 műszakban. Ez utóbbi hasonlít a dízsegyenruhás okosokra, akik erdőtűznél víz nélkül küldik be a szereket :-D
Kíváncsi vagyok mi lesz (mi marad) 2009ben a mostani (amúgyis elég.. khm... "gyér") állapotokhoz képest.

Találós kérdés: Mi lesz a HÖT-ből, ha elvesszük a H betüt?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 12. 21:15 
Szent Tömlő őrzője

Ma láttam egy számomra érdekes "járművet" Jóval nagyobb volt, mint egy tüo fecsi :shock: Elől felírat: Tűzoltóság. Mivel kíváncsi voltam e furcsa szerzetre utána fordultam, meg is lepődtem, mert a hátulján a felírat: Katasztrófavédelem.
Vajon hová kikhez tartozott a jármű ? Tűzoltóság vagy Katasztrófavédelem ?
Ki tudja a választ ?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 12. 19:49 
Szent Tömlő őrzője

Bajnai Gordon válaszai a Lánglovagok.hu fórumában feltett kérdésekre:

„Tisztelt Harley! Sajnálom, hogy ellenszenvet érez a katasztrófavédelmi szervezet iránt, ugyanakkor örülök, hogy az ellenszenvet a szervezet elnevezése okozza. Magam sem tartom szerencsésnek az elnevezést, de higgye el, nem ez a lényeg. A szervezeti hovatartozást illetően téved: a tűzoltóság nem az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium "alatt van", hanem a fenntartó önkormányzat intézménye.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 12. 19:47 
szikracsapkodó

Bocs
Sokezer TŰZOLTÓ-t és a "katasztrófavédelmi egységeket" akartam írni de afölötti örömömben hogy végre valaki ilymódon is igyekszik helyére tenni a fogalmakat rosszul írtam a hsz-t.
E/hab

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 12. 19:42 
szikracsapkodó

Szívből gratulálok FTP!
Köszi sokezer vidéki "katasztrófavédelmi egység" nevében!!
E/hab

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 12. 19:30 
Szerkesztő

Cáfol a tűzoltóság

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13. 21:04 
Szent Tömlő őrzője

Bocs KGP!

Úgy értettem, hogy a sajtóorgánumok onnan szerzik be az elsődleges infót.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13. 20:54 

Ez az Országos Sajtószolgálaton keresztül kiadott közlemény, tehát az MTI változatlan formában közli. Az írás tehát a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság szerzeménye.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13. 20:31 
Szent Tömlő őrzője

Szerintem tudniuk kell. a hírforrás úgy látom az MTI.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13. 20:15 
csizmás kandúr

:shock: Gratulálok az érthető,tiszta,pontos fogalmazásért !!!
Ezt az összes médiával /kép,hang,irott/ tudatositani kellene !!!!
További pozitiv "tűzoltó " GONDOLKODÁSRA van szükség !!!!!!!
8-) MAXIMAFI

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13. 19:28 
Szerkesztő

2007. augusztus 13., 15:32
A hiteles és pontos tájékoztatásért
Budapest, 2007. augusztus 13., hétfő (OS) - Nem szinonimája a tűzoltó a katasztrófavédelmi szakembernek.

A hiteles és pontos tájékoztatás elősegítése érdekében közöljük, hogy a katasztrófavédelmi szakember megnevezés kizárólag csak az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és a megyei katasztrófavédelmi igazgatóságok, a Ferihegyi Repülőtéri Tűzoltóság és az Országház Tűzoltóság munkatársaira vonatkozhat. A Fővárosi Tűzoltóparancsnokság - hasonlóan az ország többi hivatásos önkormányzati tűzoltóságához - nem tartozik az állami katasztrófavédelemi intézmények szervezetébe, az állományába tartozó hivatásos tűzoltók nem katasztrófavédelmi szakemberek.

A hivatásos tűzoltóságok az önkormányzatok intézményei.

Kérjük a szerkesztőségeket a tájékoztatásaiknál ennek figyelembevételét, a helyes megnevezés használatát.

Együttműködését köszönjük.

Kiadó: Fővárosi Tűzoltóparancsnokság

http://ots.mti.hu/news.asp?view=2&newsid=45654

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13. 12:51 
Szent Tömlő őrzője

"Hiszem, hogy ennek az országnak egyszer végre szembe kellene néznie azzal, hogy ne csak az adófizetőket nyúzza hanem azt a cigányt is aki csak potyogtatja a gyerekeket mindenféle megélhetési szándék nélkül."

Hát igen kedves Barátom,csak akkor már késő lesz. Mert ők lesznek 7 millióan,mi 3 millióan,és adózunk majd 83%-ot,hogy nehogy rossz legyen nekik.
Kb akkor fog felébredni ez az ország.

De egy dolog biztos: ha eljön az a csodálatos pillanat (és megérem),az első sorban fogok menni,erre megesküszöm nektek... :-x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13. 10:19 
Szent Tömlő őrzője

Eddigi életem során találkoztam olyan tisztességes cigány családokkal (kárhelyszínen is), ahol azonnal látszott, hogy tisztességes, rendes munkás emberek ráadásúl műveltebbek mint a nagy átlag. E családok száma azonban elfér az egyik kezemen.
Ellentételezésként viszont ott van az a több száz akikkel brusztolnom kellett, pengét kést fogtak rám még a villamoson is, semmiféle embernek nem tartom őket, leginkább állatnak abból is a kártékony fajtának. Nem a cigány "fajtával" van a bajom, hanem a cigánykodó viselkedéssel. A lopás és a törvényszegés magasiskolája az, hogy már kibúvót is gyártottak hogy plusz jogokat kreáljanak maguknak (megélhetési bűnözés) és ez vérlázító. Hiszem, hogy ennek az országnak egyszer végre szembe kellene néznie azzal, hogy ne csak az adófizetőket nyúzza hanem azt a cigányt is aki csak potyogtatja a gyerekeket mindenféle megélhetési szándék nélkül.

Valahol olvastam:
Egy tanítónénitől megkérdezte az egyik cigánykislány, hogy van e gyereke? Mikor azt válaszolta, hogy nincs, akkor csodálkozva kérdezte a gyerekű:
-Akkor miből tetszik élni?

Ez a mai valóság. A cigány agy olyan nép akinek semmi gyökere nincs itt európában, egy világcsavargója nemzet. Kívánom minden emberjogi aktivistának, hogy éljen a saját családjával olyan cigány közösség mellett ami valóban életveszélyt jelent, lássa meg, hogy egy fejlődő fehér gyerekre mekkora veszélyt jelent, hogy ha a közvetlen környezetében ezt az élősködő aljanép életformát kapja mintaként.
Nem tudok megértő lenni, mert még egy cigányoktól viszonylag fertőzésmentes részen is elkergették a játszótérről a feleségemet és az akkor 9 éves lányomat. Ilyenkor legszivesebben fognék egy vastag karót ahogy régen a parasztok is megtették ha elpofátlanodtak az etnikumukkal folyamatosan visszaélők.

De, mindemellett rettentően tisztelem azt a néhányat aki tisztességesen él és én köszönök nekik a legnagyobbat ha az utcán találkozom velük. A többi xart azonban lapátolnám az óceánba haltápnak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13. 10:08 
slagmester

zsottty írta:
Tisztelt Fórumozók.

Egy igazság van szerintem. AZ EMBER SZÍNE FEHÉR!

Hol voltál eddig?
El vagy tünve drága bajtárs.
Valami bűzlik felétek úgy hallom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13. 7:11 
Szent Tömlő őrzője

Na végre,vannak itt értelmes emberek is. :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 12. 21:54 
csizmás kandúr

Nono, druszám!

Ilyet ne írj, mert fehéríttetik magukat! De a belseje ugyanaz marad!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2416 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]