TŰZOLTÓSÁG és katasztrófavédelem

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
apu szds
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: apu szds » 2008. jan. 03. 18:24

katasztrofális írta:Kedves Foti!

Nyilván neked is feltűnt, 2000. január 1-jétől a tűzoltóságnak nincsen országos hatáskörű szerve.
Mint TOP jogutód az OKF gyűjti az országos adatokat.
Szerinted kiknek kellene?
A KSH-nak?
T katasztrófális
Lehet jobban játnánk vele, ha a KSH gyüjtené.
Annak sem lenne kevesebb értelme az összesítő statisztikákat a tűzoltók munkájáról hasonló módon össze tudnák állítani ők is.
És akkor legalább nem csodálkoznánk a sok fura intézkedésen.
apu szds
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: apu szds » 2008. jan. 03. 18:16

Dwyn,
szerinted Ők igen? A tapasztalat az, hogy ők is erősen "higulnak" ám.

F.Tibi
az OKF sokkal jobban kommunikál mint a tűzoltóságok. Lehet, hogy nincs is más dolguk!? A helyi médiák meg sokszor érdektelenek a "hírre".
Egyébként a szabályozók az OKF tályékoztatását határozzák meg elsődlegesen. Volt már abból nem is kevés hiszti, hogy más előbb tudta meg a híreket, esetleg az országos médiákból mint ők. Persze az FTP kommunikációja iskolapéldája az ellenkezőjének. Vajon Ők miért tehetik másképp?!
F.Tibi
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: F.Tibi » 2008. jan. 03. 16:32

Szerintem a tűzoltóságok is ludasak a helyzet kialakulásában. Sehol nincs a tűzoltó kommunikáció a katasztrófavédeleméhez képest. Időt, energiát kell rászánni ahhoz, hogy a sajtóban ne katasztrófavédelemről beszéljenek, ahol tűzoltók dolgoznak. Hány tűzoltóság jelentet meg cikket a helyi újságokban az elmúlt évi vonulásokról, az elvégzett munkáról? Szerintem nem sok.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2008. jan. 03. 16:18

Mindenesetre nem a katasztrófavédelemnek. Nem vagyok katasztrófavédelmis. Tűzoltó vagyok. Nem értek pl. a sugárzó radiológiai balesethez, de ehhez ti sem. Akkor meg?
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 03. 14:23

Szerintem ezzel semmi baj nincs. Talán a tálalással…
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
katasztrofális
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2008. jan. 03. 14:14

Kedves Foti!

Nyilván neked is feltűnt, 2000. január 1-jétől a tűzoltóságnak nincsen országos hatáskörű szerve.
Mint TOP jogutód az OKF gyűjti az országos adatokat.
Szerinted kiknek kellene?
A KSH-nak?
foti
slagmester

katvéd

Hozzászólás Szerző: foti » 2008. jan. 03. 14:00

"Butaság ezen rágódni, vissza lehet kérdezni : tűzvédelem, munkavédelem stb?"
"Gondold meg, milyen félrevezető lenne, ha a tűzoltóságot tűzvédelemnek hívnák."
Kérdezzünk vissza: mit keres a tűzvédelem teljesítménye a katasztrófavédelem beszámolójában?
Gondold meg, milyen félrevezető az okf beszámolójában a tűzoltóságok teljesítményét szerepeltetni!
föti
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 03. 12:35

Perfekt!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2008. jan. 03. 9:55

Kedves Krampusz!
Én is becsüllek, de néhány dologban nem egyezik a véleményünk. Ettől még sem ellenfelek, sem ellenségek nem vagyunk. Remélem te is így érzed.
Üdvözöl: Hodut János

Kedves Big Gabi!
Azért tartottam fontosnak feltenni ezt a kérdést, hogy amikor használjuk ezt a szót: katasztrófavédelem, mindenki ugyanarra gondoljon.
A katvéd törvény – a pv. törvény mintájára – nem különböztette meg a feladatrendszert a szervezettől. Ez sok félreértésre adhat okot.
Gondold meg, milyen félrevezető lenne, ha a tűzoltóságot tűzvédelemnek hívnák.
Ha ugyanazon a szakterületen dolgozó emberek beszélgetnek egymással, általában nem jelent gondot a kommunikáció, mert mindenki ismeri a szakterület által használt szakzsargont. Nálunk 2000 óta ez nem így van.
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2008. jan. 03. 9:03

Ez még idekívánkozik a törvényből:

Katasztrófa: a szükséghelyzet vagy a veszélyhelyzet kihirdetésére alkalmas, illetőleg a minősített helyzetek kihirdetését el nem érő mértékű olyan állapot vagy helyzet (pl. természeti, biológiai eredetű, tűz okozta), amely emberek életét, egészségét, anyagi értékeiket, a lakosság alapvető ellátását, a természeti környezetet, a természeti értékeket olyan módon vagy mértékben veszélyezteti, károsítja, hogy a kár megelőzése, elhárítása vagy a következmények felszámolása meghaladja az erre rendelt szervezetek előírt együttműködési rendben történő védekezési lehetőségeit és különleges intézkedések bevezetését, valamint az önkormányzatok és az állami szervek folyamatos és szigorúan összehangolt együttműködését, illetve nemzetközi segítség igénybevételét igényli.

Katasztrófahelyzet: olyan mértékű katasztrófaveszély, illetőleg bekövetkezett katasztrófa, amikor az arra felhatalmazott állami szerv vezetője a katasztrófa veszélyének, bekövetkezésének tényét megállapította, és a szükséges intézkedéseket elrendelte.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2008. jan. 03. 7:43

j) Katasztrófavédelem: a különböző katasztrófák elleni védekezésben azon tervezési, szervezési, összehangolási, végrehajtási, irányítási, létesítési, működtetési, tájékoztatási, riasztási adatközlési és ellenőrzési tevékenységek összessége, amelyek a katasztrófa kialakulásának megelőzését, közvetlen veszélyek elhárítását, az előidéző okok megszüntetését, a károsító hatásuk csökkentését, a lakosság élet- és anyagi javainak védelmét, a katasztrófa sújtotta területen az alapvető életfeltételek biztosítását, valamint a mentés végrehajtását, továbbá a helyreállítás feltételeinek megteremtését szolgálják.

Butaság ezen rágódni, vissza lehet kérdezni : tűzvédelem, munkavédelem stb?
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 02. 22:14

Figyelj, pajtás!

Ha Te az vagy, akinek gondollak (Szeretem a HaJdú mosógépet), akkor keress meg privátban. Ha akarod, a mobilszámom is megadom. Esedékes már egy találkozás, mert én becsüllek!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2008. jan. 02. 21:10

A „már megint” arra vonatkozott, hogy 31-én Harley leporolta a topikot egy linkkel. Ha valaki vette a fáradságot és utánanézett, láthatta, hogy az OKF-nek semmi köze nem volt ahhoz a felméréshez. De persze egyszerűbb belerúgni valakibe, mint tájékozódni.
Egyébként akkor is feltettem a kérdést: mit kell érteni alatta, ha a katasztrófavédelemről beszélünk?
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2008. jan. 02. 18:41

:-)
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2008. jan. 02. 18:02

Dwyn írta:Őszintén, hol tartanánk? Ilyen szakma nincs, hogy katasztrófavédelmis.
Ez a pasas vagy mond valamit, vagy igyekszik valahová! ;-)
nazda !
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2008. jan. 02. 17:46

Őszintén, hol tartanánk? Ilyen szakma nincs, hogy katasztrófavédelmis.
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2008. jan. 02. 17:25

Már megint itt tartunk?
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 02. 14:55

Védi a katasztrófát!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2008. jan. 02. 14:36

Egy katasztrófavédő mit csinál tulajdonképpen?
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. jan. 02. 14:30

Ebből csupán annyi következik, hogy ha az ÖTM rendeli meg a felmérést, akkor ők kapaszkodnak fel a mi munkánkra.

Csak így kell feltenni a kérdést: Önnek mi a véleménye az ÖTM és mellesleg a tűzoltók munkájáról?

Erre miféle válasz születhet?

1 "Kádár-Huszár" Ezred
foti
slagmester

okf

Hozzászólás Szerző: foti » 2008. jan. 02. 13:29

Tegnap hallottam valamelyik rádióadón, hogy a nemrég elvégzett felmérések alapján a tűzoltók és a katasztrófavédők a legnépszerűbbek az országban. Hoppá!
föti
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2007. dec. 31. 17:56

Helyesen: teljesítmény.
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2007. dec. 31. 17:53

Szia Krampusz!

Továbbra is meg vagyok győződve arról, hogy aki a hírt feltette a honlapra, annak semmilyen hátsó szándéka nem volt ezzel.
Hidd el nekem, ismerem ezeket az embereket.
Lehet, pontatlan információkat kapott, de az is lehet, hogy ő hibázott.
Te elfogult vagy az OKF-fel szemben. Amikor legutóbb találkoztunk a Kossuth téri demonstráción, elmondtam neked, lehet ugyan egy szervezetet hibáztatni mindenért, csak nem érdemes.
Maga a szervezet ugyanis nem követhet el hibákat, csak a benne dolgozó emberek.
Ha pedig általánosítunk, olyan emberek munkáját is becsméreljük, akik megfelelően végzik tevékenységüket.
A tejesítmény nem attól függ, hogy hol dolgozik, hanem a felkészültségétől, hozzáállásától, stb.

BÚÉK
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. dec. 31. 17:26

Szerintem nem szakmailatlanságról van szó ez esetben, hanem az olvasók félrevezetéséről. Teljesen mindegy szerintem, hogy a honlapot ki szerkeszti. A kiadó az OKF.

Itt nem ellenséges szándékról van szó, hanem az elvégzett munka kisajátításáról. Ez nem marhaság: szerintem lopás. Ennyi az egész.

Ha valaki szakszerűtlenül kezeli a honlapot, az egy dolog. De ez félrevezetése az olvasóknak. A kiadó meg az OKF, mint FELELŐS KIADÓ.

A dolog erről szól: bárki végzi a munkát, a nyertes az OKF. Más nincs, csak ők. Ez talán HAZUGSÁG!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2007. dec. 31. 16:41

Harley: a 19 megye említése túlságosan is általános. Biztosan tudom, van olyan közülük, ahol nem követnek el ilyen hibát.

Krampusz: az egyik linked valóban érdekes, mert az OKF honlapjáról idéz. Ezt a honlapot azonban nem az OKF dolgozói szerkesztik. (Legalábbis a hír felkerültekor ez így volt.)
Az idézett hír szakmaiságára jellemző, hogy még a VFCS megnevezését is pontatlanul hozza.
Biztos vagyok benne, lenne arra alkalmas ember, aki szakszerűen kezelné a honlapot.
Nézd meg az FTP honlapját. Ott is van kapitális marhaság, mégsem gondolom, hogy ellenséges szándékkal írták.
Válasz küldése