Az ŐRDÖG is megbolondúl néha

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. dec. 21. 0:38

És következő generáció is korruptan dörzsöli a kezét, mindig újratermelődik a dolog. Ez nem tesz keresztbe a másiknak, mert a másik el tud intézni ezt azt. A másik értékeli az első hozzáállását és bár nyiltan nem barátkozik az elsővel, de helyzetbe hozza a negyediket, aki az első jó embere. Az ötödik egy béna gyenge fax és pont ezért kerül posztra, hogy ne zavarja fel az állóvizet. Aki pedig a csúcsra jutott, igyekszik a saját embereivel feltölteni a megfelelő posztokat. Hol is láttam hasonlót?............ Mindegy, nem emlékszem rá.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. dec. 21. 0:30

"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. dec. 04. 13:09

Igen!

Villát akarok venni, kanalam már van.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. dec. 04. 12:40

Van az a pénz, Krampusz! :-D :-D
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. dec. 04. 11:57

No, ha nem sz@r, terjesszétek emilben, meg akárhogyan, hadd keressek!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. dec. 04. 9:07

:tapsolo: :tapsolo: :-D
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. dec. 04. 9:01

Hát igen... :-D
Ügyes! :tapsolo:
" A mosoly olyan, mint sötét ablakban a gyertyaláng. A lélek jelzi vele, hogy otthon van."
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. dec. 03. 19:51

Nos hát!

Mivel máshol nem jelent meg (koncepcionális, szerkesztési, egyéb okok miatt), ezért itt teszem közzé:

Szüreti mulatság

Tisztelettel köszöntöm a kezdő főborászokat! Adópréshegyi Aurél vagyok, a bormester, borlovag. Most tegyétek le a pálinkát, ide tiszta fej kell. Ha valaki legurult a tőkék közé, annak ott a helye, ne háborgassátok.

Magyar ember bor nélkül nem létezik, ennek sok évszázados hagyománya van. Persze, az is igaz, hogy az évek múlásával a tapasztalatok bővülnek. Így hát változnak a módszerek is, de ez így van rendjén. A borkészítés alaptételei: munka, mennyiség, minőség, felelősség.

Munka: nos, ez a napszámosok dolga. A leendő felügyelőknek mondom: egyik kézben száraz kenyér, másikban korbács. Hű, de furcsán néz némelyik! Sok volt a maligán, igaz? Józanodjatok ki. Miféle demokrácia? Ez itt egy gazdaság. Piacgazdaság és nem törvénykönyv. A törvények azok a szőlőkarók, melyeket ki kell kerülni, mert ha valaki lefejeli (akár részegen is), annak búb lesz a buksiján.

Mennyiség: ez nagyon fontos! Sok italt kell előállítani, mert egyrészt abból jön a nagy halom adó, másrészt a népet kábítani kell. Ha tehát sokat fogyasztanak, hülyék maradnak és még fizetnek is azért, hogy dolgozhassanak. Mi persze színleg harcolunk az alkoholizmus ellen, de beláthatjátok, ha ez sikerülne, akkor dolgoznunk kellene, azt meg nem nagyon akarunk. Vagy van jelentkező? Gondoltam, hogy nem lesz. Tudjátok, minden jövedéki termékkel így vagyunk, mert károsak, mi harcolunk ellenük, csak nehogy megnyerjük a harcot, mert akkor nem lesz bevétel. A tőkénk meg a bevételből ered. És a jó szőlőhöz jó tőke kell!

Minőség: ez nem a tömegek dolga. Hanem a mi dolgunk, hiszen mi tudjuk: nem vedelni kell, finoman ízlelni, élvezni. Az nem megy a tucatáruval. No és nekünk nem szabad kábulni, mert akkor osztozni sem tudunk jól.

Felelősség: nos, ez olyan, mint a hólapátolás. Eltolni minden irányba!

Látjátok, hogy a hegytetőn építettem ezt a kis présházat. Valójában ez nem egy régi szokás, hiszen a teli puttonnyal fel kell kapaszkodni ide és ez fárasztó. Éppen ez az új ebben! Ha innen fentről nézelődünk, látjuk a munkásokat. Olyanok, mint a hangyák. És ők nem látnak fel ide. Így tehát azt teszünk, amit akarunk, mert senki sem lát. Az is nagyon előnyös, hogy aki felcipeli ide a puttonyát, vagyis adóját, annyira fáradt, hogy már csak beledobja a szőlőt a taposókádba. Utána már csak annyi érdekli, hogy letántorogjon a hegyről és kapjon levegőt.

Ez a taposókád jó nagy, kell a mennyiség a pórnak. No persze ők tapossák össze, így lesz a bor bukéja nekik megfelelő. Látjátok azt a csővezetéket? Azon keresztül folyik le a lé az alsó pincébe. Ott érik be, onnan kapják. A kitaposott szőlőszem sem vész kárba, mivel abból meg törkölyt főzünk. Kell az nekik! Miért? Elmagyarázom!

Látjátok, azok a hangyák dolgoznak egész évben ott lenn. Kapálnak, kacsolnak, miegymás. Tulajdonképpen ők állítják elő a bort, a pálinkát, ami a miénk. Mi pedig eladjuk nekik egy részét, persze haszonnal. Még jó! A hangyák meg, ha esetleg kipihenték magukat, ihatnak eleget. Ettől annyira elkábulnak, hogy még azt sem veszik észre, ha valamelyiket eltapossuk. Ide meg végképp nem tudnak feljönni reklamálni. Még csak az hiányzik, hogy meglássák a kisebbik kádat, vagy a saját présemet, esetleg a pincémet! Nem azért választottak meg „borlovagnak”!

Nos, a kisebbik kád. Ebbe kizárólag válogatott fürtöket teszünk, mert ebből lesz a minőségi bor. Persze ezt már nem láthatják a hangyák, így a taposás is a mi feladatunk. Ebből nem vezet semmiféle cső sehová. Ez csak a miénk, minden cseppet kifacsarunk, mert ez érték! Ha pedig beérett, közösen fogyasztunk. Persze magasság szerint, mert aki elől áll, annak több jut. Ezért fontos, hogy a szamárlétrán felkapaszkodjatok jó magasra. Csak nem lelökni egymást, mert az sajnos munkahelyi baleset.

Hogy miért nem a préssel dolgozunk? Nos, ez egy bonyolult dolog. Mindent nem is mondok el, mivel nekem is vannak üzleti titkaim, az meg szent dolog. A présházamba senkit nem engedek be, de úgy felszínesen elmondom az elvet. Csak figyeljetek! Elsősorban kézzel átmasszírozom a minőségi szőlőt. Ezek között sok olyan szem van, amit megcsípett a dér. Ezeknek különösen jó íze van és nem utolsó sorban magas a cukor tartalma. Ebből kiváló bor lesz, a neve: jégbor. A legjobb a világon! De hogyan lesz az enyém?

Látjátok, átforgatom az egész kád tartalmát, így. A forgatás közben sok szőlőszem ragad a kezemre, nyilván azok, amikben a legmagasabb a cukortartalom. Érdekes, nem igaz? Nos, azt nem várjátok el tőlem, hogy ennyire ragadósan dolgozzam? Így hát bemegyek a saját présházamba és lemosom a kezemet. Így! Már tiszta, lehet tovább dolgozni! No lám, már ismét tele a karom, újra öblíteni kell. Látjátok, így jut be hozzám a legjobb minőség. Mivel lemostam a karomról, nyilván ott maradt. És mivel senki nem engedek be, ezért állítottam be a prést a házba, mert egyedül vagyok kénytelen kifacsarni a szőlőt. De az enyém!

Ellenőrzés nem kaphatok, mivel az ellenőröket is én alkalmazom. Esetleg a többi bormester próbálkozhatna, de ide nem jutnak be. Ebben segít a kiváló védelem. Meg a lojalitás, hiszen ők sem szeretnék, ha én kutakodnék náluk. Ugyan, kérem! Nem kell ide zár! Na, az ajtóig eljöhettek. Láttok itt zárat? Fő a bizalom! Aki nem zár, nincs rejtegetni valója, nem igaz? Ez az első védelem.

A második ez a tábla: aki ide belép, fasiszta! Na ettől a kíváncsiskodók jó része megretten.

Következő tábla: aki ide belép, az kommunista! Ettől meg a másik fele pucol el.

Az utolsó tábla, ez azoknak van kitalálva, aki nem félősek: aki ide belép, az politikai támadást követ el! Így hát itt nyugalom van, nem zaklatnak. Én meg csak préselek… Békében.

Na, várjatok egy pillanatig! Azonnal jövök… Már itt is vagyok! Mivel ennyire jól viselkedtetek, figyeltetek, tanultatok, elégedett vagyok veletek! Jutalmul mindenki kap egy pohár jégbort! Sorakozó, mindenki, mint mikor a fizetésetekről szavaztok! Repeta nincs, mindenki préseljen magának, ha többet akar! Tudjátok: a borkészítés alaptételei: munka, mennyiség, minőség, felelősség. Egészségetekre! A poharakat visszatenni, figyelek! A képzésnek vége, mehettek! Mindenki keresse meg a saját hegyét, prését! A hangyák ugyanazok…

Ördög László
FTSZ

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. nov. 21. 21:21

Azért olyan gyorsan nem megy... Itt is vakartam a koponyaűrt, mire kijött ez a hülye név.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Atesz690
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Atesz690 » 2007. nov. 21. 21:00

ELFOGADVA!!!!! Várjuk a következőt...
Nem az a baj hogy nagy az isten állatkertje. Az a baj hogy alacsony a kerítés.
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. nov. 21. 20:36

Nekem nagyon tetszett! :tapsolo:
" A mosoly olyan, mint sötét ablakban a gyertyaláng. A lélek jelzi vele, hogy otthon van."
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. nov. 21. 20:29

Dwyn úr!

Jelentem a parancsot végrehajtottam, firkáltam. Dolgozatom itt olvasható: http://www.ftsz.hu/index.php?option=com ... 7&Itemid=1

Kérem jelentésem elfogadását!

Ördög László nyá. tü. ftörm.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
maestro
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: maestro » 2007. nov. 19. 15:17

krampusz írta:Mi van a farkammal?! Műemléket nem gyalázunk!!!!

Szólok a Ráday Mihálynak!
Te jó krampusz vagy. Téged nem bántunk :-D

Meg különben is régészeti leletekkel nem foglalkozunk 8-)
Főnix a Tűzmadár
parázspörgető

Hozzászólás Szerző: Főnix a Tűzmadár » 2007. nov. 19. 12:47

:-D :-D :-D
Főnix
"Ha valaki egy nagy házban él, bizonyára nagyon büszke arra a sok szép holmira, amije van. De ha meghallja a tűz pattogását, egy szempillantás alatt el tudja dönteni, mi ér számára a legtöbbet."
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. nov. 19. 12:45

Mi van a farkammal?! Műemléket nem gyalázunk!!!!

Szólok a Ráday Mihálynak!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
maestro
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: maestro » 2007. nov. 19. 12:16

Ahol Főnix +jelenik ott az ördög is farkát visszahuzva visszatakarodik a pokol fenekére is 8-) Egyébként télleg vmi front lehet ennyi hülye embert mint ma rég lehetett látni a városban...
Na de legyünk vidámak, jókedvüek, a többi nem számit.
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. nov. 19. 10:52

Főnix a Tűzmadár írta:Nem is szeretem a siratóasszonyokat! Fő a vidámság....
Bár ma körülöttem sok az idegbeteg... így főnyugató funkcióm turbóra van kapcsolva :-DD
Köszönöm! :tapsolo:
Főnix a Tűzmadár
parázspörgető

Hozzászólás Szerző: Főnix a Tűzmadár » 2007. nov. 19. 10:46

Nem is szeretem a siratóasszonyokat! Fő a vidámság....
Bár ma körülöttem sok az idegbeteg... így főnyugató funkcióm turbóra van kapcsolva :-DD
Főnix
"Ha valaki egy nagy házban él, bizonyára nagyon büszke arra a sok szép holmira, amije van. De ha meghallja a tűz pattogását, egy szempillantás alatt el tudja dönteni, mi ér számára a legtöbbet."
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. nov. 19. 10:31

Hívjuk a Szippantós Tónit?

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. nov. 19. 10:28

Persze, de ez már más tészta. Olyan nyúlós és nyálkás valami. :-(
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. nov. 19. 10:27

Az állomány igaz, de nyugodt nem vagyok. Azok miatt, akik maradtak.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. nov. 19. 10:26

Naná, hiszen nem halottak, hanem NYUGÁLLOMÁNYÚAk vagytok! :-)
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. nov. 19. 10:23

Amúgy Dwyn azért írt be, hogy ne legyünk siratóasszonyok!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Főnix a Tűzmadár
parázspörgető

Hozzászólás Szerző: Főnix a Tűzmadár » 2007. nov. 19. 10:07

Köszönöm drágáim a szolgálati közleményt a tisztán látás végett!
Nagyon értékelem... :-DDD
Főnix
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. nov. 19. 9:47

SZolgálati közlemény!

Pu-Bá, Morradin, Dwyn egy helyen egy csoportban szolgáltak, Krampusz pedig szó szerint olyan, mint ha együtt szolgált volna velük. Ez különleges kapcsolat, amiben helye van az évődésnek, mert ez is a barátság egyik jele. :-)

De hogy érthető legyen:
-Pu-Bá az egyik példaképem volt a tűzoltóságnál.
-Morradin volt az akinek a munkája sokszor túlmutatott azon ami a tőle elvárható lett volna.
-Krampusz markáns példája az "igazából nem gyári hülye" tűzoltónak aki ésszel és szívvel él.

Sajna mindegyik nyugdijas már.
Válasz küldése