* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 22. 17:22

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 16. 11:38 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Nem csodálom, hogy felkavarja a tűzoltót, ha olyan fotókat lát, ami olyan helyszínen készült aminek kolléga a részese. Ez különösen fájdalmas, ha halállal végződik a baleset.
Nem értek veled egyet. Ez ugyanolyan baleset, mint a többi, ami sajnos történik az utakon. Az hogy tűzoltó a részese, nem változtat a helyzeten. Ő is ugyanolyan ember, mint a többi, ugyanúgy érheti baj, ami más hibájából következik be, és nem tudja kivédeni.
Az, hogy a kollégái készítették a fotókat? Ők a munkájukat végezték. És ilyenkor sajnos tudomásul kell venni, hogy nincs barát vagy kolléga. A lánglovagok.hu egy tűzoltó portál. Igy természetes hogy itt megjelennek a fotók.
Tudod, jó pár éve egy repülőnap alkalmából Pogány fölött ejtőernyővel ugrottak helikopterből. Az egyikük ernyője nem nyílott ki. 1500 métert zuhant. Készültek fotók, ki is kerültek a netre. Azért kerültek ki, mert a fotókon látni lehetett, mi volt a baj. Sok ejtőernyős tanult belőle, hogy egy látszólag jelentéktelen semmit mondó kis icike picike hiba milyen következményekkel jár. Etikus volt kitenni a képeket ejtőernyős portálra? Az volt, mert tanultak belőle.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Etikus?
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 16. 10:58 
csizmás kandúr

Üdv mindenkinek!

Azért nyitottam ezt a topicot, mert a témával kapcsolatban nem tudom hova írhatnék.
Olvastam a szomorú hírt, hogy a bicskei Önkéntes Tüzoltók balesetet szenvedtek az 54-es főúton. Ami borzasztóan felkavart ezzel kapcsolatban az, hogy felkerültek a fotók erre az oldalra és hogy a képeket az elhunyt kollégái készítették! Nem tartom túl etikusnak azt hogy egy tűzoltóportálon ilyen fotókkal illusztrált hírt közölnek.

Részvétem az elhunyt családtagjainak, mielőbbi gyógyulást a megsérült kollégának.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]