Kártérítés baleset után

Minden hétköznapi dolgokkal kapcsolatos téma: család, kikapcsolódás, sportok, szórakozás, számítógép...
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Re: Kártérítés baleset után

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2011. aug. 04. 22:43

Ariella írta:Tiszteletem, Férjem és fiam 2010.08.16.-án vétlen autóbalesetet szenvedtek. Fiam zúzódásokat szenvedett, amit mind jobban érez, fájdalmai vannak. Férjemnek összeroppant az ágyéki 5. csigolyája melyet műtöttek is 2011.04.17.-én Kecskeméten, összecsavarozták. Ezenkívül a bal csípőben zúzodást szenvedett, a bal oldalon láthatóan deformálódott. Mellkasi zúzódás a biztonsági övtől, és pszihiáterhez jár. Menyem és én nagyon megijedtünk a hír hallatára, én szinte sokkos állapotban kerültem. Azóta szívritmus zavarom van, állítólag a stresztől. Férjem munkanélküli lett, a hitelek, és rezsi adóssága miatt, és a következmények miatt idegbetegek lettünk. Az ügyet átadtuk egy Biztosító Kft.-nek. 6 milliót kérnek a csigolyatörésé, és egyéb dolgoké pluszba: ruha, telefon stb. Idáig kaptunk az egyéb dolgokra 550 e Ft-ot. Kérdésem az lenne, ilyen egészségkárosodásra nem kellene-e többet kérni, valamint nem kaphat-e a fiam, és én is, kártérítést. Köszönöm válaszát.
http://www.langlovagok.hu/cgi-bin/lang/ ... info&ID=13" onclick="window.open(this.href);return false;
Ezen a linken jobb oldali ajánlatkérő űrlapba kell beírni ezt, és a Kárrendezést kiválasztani szakterületnek. Az erre specializálódott cégek fel fogják venni Önnel a kapcsolatot, hogy áttekintsék a lehetőségeket.
Ariella
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Ariella » 2011. aug. 04. 22:20

Tiszteletem, Férjem és fiam 2010.08.16.-án vétlen autóbalesetet szenvedtek. Fiam zúzódásokat szenvedett, amit mind jobban érez, fájdalmai vannak. Férjemnek összeroppant az ágyéki 5. csigolyája melyet műtöttek is 2011.04.17.-én Kecskeméten, összecsavarozták. Ezenkívül a bal csípőben zúzodást szenvedett, a bal oldalon láthatóan deformálódott. Mellkasi zúzódás a biztonsági övtől, és pszihiáterhez jár. Menyem és én nagyon megijedtünk a hír hallatára, én szinte sokkos állapotban kerültem. Azóta szívritmus zavarom van, állítólag a stresztől. Férjem munkanélküli lett, a hitelek, és rezsi adóssága miatt, és a következmények miatt idegbetegek lettünk. Az ügyet átadtuk egy Biztosító Kft.-nek. 6 milliót kérnek a csigolyatörésé, és egyéb dolgoké pluszba: ruha, telefon stb. Idáig kaptunk az egyéb dolgokra 550 e Ft-ot. Kérdésem az lenne, ilyen egészségkárosodásra nem kellene-e többet kérni, valamint nem kaphat-e a fiam, és én is, kártérítést. Köszönöm válaszát.
PeterSzabo
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: PeterSzabo » 2011. júl. 27. 18:05

Köszönöm szépen mindenesetre!
Lánglovagok írta:Írni kell az űrlapon, majd felveszik a kapcsolatot veled, elmondod a részleteket, és megmondják, hogy tudnak-e segíteni. Ha súlyos volt a sérülés, akkor gondolom igen.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2011. júl. 26. 14:02

Írni kell az űrlapon, majd felveszik a kapcsolatot veled, elmondod a részleteket, és megmondják, hogy tudnak-e segíteni. Ha súlyos volt a sérülés, akkor gondolom igen.
PeterSzabo
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: PeterSzabo » 2011. júl. 26. 11:55

Lánglovagok írta:
PeterSzabo írta:Tiszteletem !

Nemrégen súlyos baleset ért egy szórakozóhelyen a nedves padló, és összetört poharak miatt. Kérdésem a következő lenne: Élhetek ilyen esetben kártérítési követeléssel? Információim szerint a West Balkánban történt sajnálatos események óta a működés feltétele hogy a szórakozóhelyeknek legyen biztosítása. A hely mindenképpen mulasztást követett el hiszen ügyet sem vetettek rám, utólag hallottam hogy még a vért sem voltak hajlandóak feltakarítani. Válaszát előre is köszönöm!
Az ajánlatkérő űrlap segítségével lehet felvenni a kapcsolatot azon cégekkel, melyek esetlegesen tudnak segíteni:
http://www.langlovagok.hu/cgi-bin/lang/ ... info&ID=13" onclick="window.open(this.href);return false;

De gondolom hozzávetőleges választ tud esetleg adni. Ha nincsen értelme nem szeretnék ügyvédért fizetni.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2011. júl. 26. 11:09

PeterSzabo írta:Tiszteletem !

Nemrégen súlyos baleset ért egy szórakozóhelyen a nedves padló, és összetört poharak miatt. Kérdésem a következő lenne: Élhetek ilyen esetben kártérítési követeléssel? Információim szerint a West Balkánban történt sajnálatos események óta a működés feltétele hogy a szórakozóhelyeknek legyen biztosítása. A hely mindenképpen mulasztást követett el hiszen ügyet sem vetettek rám, utólag hallottam hogy még a vért sem voltak hajlandóak feltakarítani. Válaszát előre is köszönöm!
Az ajánlatkérő űrlap segítségével lehet felvenni a kapcsolatot azon cégekkel, melyek esetlegesen tudnak segíteni:
PeterSzabo
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: PeterSzabo » 2011. júl. 26. 10:15

Tiszteletem !

Chilike70
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Chilike70 » 2011. máj. 04. 12:02

Üdvözlök mindenkit!
Olvasgatom a fórumot, és azt tapasztalom, hogy sok ember, aki balesetet szenvedett nincs tisztában a jogaival és a lehetőségeivel. A vagyoni kártérítés még csak-csak, de létezik ún. NEM VAGYONI KÁRTÉRÍTÉS IS, amire a biztosítók nem szívesen hívják fel a figyelmet. Pedig jogosan jár, minden sérültnek, legyen az "pusztán" lelki sérülés, pl. egy elhunyt hozzátartozó kapcsán. Nem beszélve a testi sérülésekről, maradandó károsodásokról. Fájdalomdíj illeti meg a sérültet, kárpótlás a lelki traumáért, keresetkiesésért, elmaradt haszonért, és sorolhatnánk....
Csak belekaptam a témába, de ha valakinek konkrét kérdése van, nyugodtan keressen, válaszolok.
5 éven belül történt baleseteknél még lehet kártérítést intézni.

Tisztelettel: Ardai Csilla
Berecz István
vízpocsékoló

Kártérítés baleset után

Hozzászólás Szerző: Berecz István » 2008. nov. 10. 22:41

Üdvözlöm!

Ilyen esetekben az ügy nemzetközi vonatkozásai miatt mindig hosszadalmasabb a kárrendezés.
Kívülről, az ügy mindkét (károsulti-biztosítói) oldalának ismerete nélkül felelőtlenség lenne ítélkezni, véleményt alkotni.
A megbízás felmondható, a megbízás feltétele szerint, az abban foglalt elszámolás mellett.
A kártérítés vonatkozásában támpontot adhatnak az Önéhez hasonló élethelyzetű esetek ügyeiben született bírósági határozatok, melyek az Interneten elérhetők.

Tisztelettel: Berecz István
bedian
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: bedian » 2008. nov. 07. 16:22

Nekem tavaly júliusban volt autó balesetem, az okozó szlovák kamion volt. Megbíztunk egy ügyvédet, de azóta 1 előleget kaptam, meg az elmúlt 2 hónapban 2 szerintem nem megfelelő ajánlatot, amit nem fogadtam el.
Úgy érzem nem stimmel valami az ügyvéddel, de eléggé kiszolgáltatott helyzetben érzem magam. Mit lehet ilyenkor csinálni? Felmondhatom a megbízást? Van valami kötelezettségem ilyenkor? Honnan tudhatnám meg mi lenne a reális követelés a kártérítés összegével kapcsolatban?

Válaszát előre is köszönöm.
Berecz István
vízpocsékoló

Kapcsolat felvétel

Hozzászólás Szerző: Berecz István » 2007. nov. 25. 23:54

Üdvözlöm St.Era !
Részletekre lennék kíváncsi. Írjon e-mail címünkre telefonszámot vagy hívjon!
sherrygin
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: sherrygin » 2007. nov. 25. 13:40

Jó napot!

engem érdekelne a kártérítéssel kapcsolatos segítség, ugyanis volt egy balesetem, mentőautó kontra suzuki...
a mai napig(szept.-ben volt) még csak ki sem hallgattak....
elég érdekes a magyar randőrség és a magyar jog....
St.Era
nyugalom a hosszu élet titka...
Berecz István
vízpocsékoló

Felvilágosítás

Hozzászólás Szerző: Berecz István » 2007. nov. 23. 21:34

Tisztelt Nyakars!
Természetesen megtudhatja. A kérdés az, hogy kötött-e a biztosító egyezséget az ügyféllel vagy nem. Ha nem, és ilyen súlyos maradandó sérülése lett, nagyon sok kérdés felmerül. Hiszen nagy valószínűséggel nem csak nem vagyoni kárt, hanem járadékot is kellene kapnia, persze ehhez tudni kell azt is, milyen fokú maradandó sérülést szenvedett a balesetből eredően. Tudja-e végezni a munkáját, gyáltalán dolgozik-e, stb.
Berecz István
vízpocsékoló

Válaszom Truckman-nek

Hozzászólás Szerző: Berecz István » 2007. nov. 23. 21:07

Abban igazad van Truckman, hogy az életben maradás nagyon fontos, de nem mindegy hogy milyen minőségben. Hiszen az élete nagy valószínűséggel az egész családnak megváltozott, és bizony, ha valaki nem tud tovább dolgozni, mint a baleset előtt, az bizony gond.
TRUCKMAN
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Re: Felvilágosítás

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. nov. 23. 9:14

nyakars írta:Üdvözlöm!
2004 nyarán életveszélyesen sérültem családommal, férjemmel, két gyermekemmel egy autóbalesetben.A családom tagjai mind felépültek maradandó sérülésük nem lett. Én viszont még most is nehezen járok, mankót kell használnom. A vétkes sofőr elhunyt. Megkaptuk a kártérítést, de a férjem keveselte, szerinte többet kellett volna kapnunk. Kérdésem, ha már le van zárva az ügy, megtudhatom, hogy kellően lettünk-e kárpótolva?
Köszönöm előre is!
Elnézést a belepofázásomért! ...szerintem igen! Életben, és mondhatni teljes egészségben "túléltétek" a balesetet! 10-6 embernek ez nem adatik meg, főleg a vétlennek manapság :-( !
A további minden jót, gyógyulást!

Balesetmentes közlekedést! 8-)
"Azzal, hogy siet, perceket nyerhet, de mindent elveszíthet!"
Berecz István
vízpocsékoló

Kártérítés

Hozzászólás Szerző: Berecz István » 2007. nov. 23. 0:31

A tejes dokumentáció átvizsgálása után tudnánk erre a kérdésére választ adni.
nyakars
vízpocsékoló

Felvilágosítás

Hozzászólás Szerző: nyakars » 2007. nov. 22. 14:11

Üdvözlöm!
2004 nyarán életveszélyesen sérültem családommal, férjemmel, két gyermekemmel egy autóbalesetben.A családom tagjai mind felépültek maradandó sérülésük nem lett. Én viszont még most is nehezen járok, mankót kell használnom. A vétkes sofőr elhunyt. Megkaptuk a kártérítést, de a férjem keveselte, szerinte többet kellett volna kapnunk. Kérdésem, ha már le van zárva az ügy, megtudhatom, hogy kellően lettünk-e kárpótolva?
Köszönöm előre is!
Sárkányné Szabó Katalin
Berecz István
vízpocsékoló

Könnyű sérülés.

Hozzászólás Szerző: Berecz István » 2007. nov. 19. 10:51

Igen, de ahhoz a mi segítségünket nem érdemes igénybe venni.
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2007. nov. 16. 19:25

Könnyű sérülésnél is érdemes elindítani az eljárást, vagy inkább súlyos sérülés esetén?
Omega
tömlőszállító

Re: Károkozó halála.

Hozzászólás Szerző: Omega » 2007. nov. 05. 22:30

Kösz a választ.
Berecz István
vízpocsékoló

Károkozó halála.

Hozzászólás Szerző: Berecz István » 2007. nov. 05. 20:55

Az okozó gépjármű felelősség biztosítójához nyújtjuk be a kárigényünket nem a személyhez. A okozó halála esetén a rendőrség lezárja a nyomozást, ilyenkor gyorsabb az ügyintézés.
Omega
tömlőszállító

Re: Haláleset

Hozzászólás Szerző: Omega » 2007. nov. 05. 15:37

Üdv Istán!

És mi van akkor, hogyha a károkozó elhunyt?

Köszönöm,
Omega
Berecz István
vízpocsékoló

Haláleset

Hozzászólás Szerző: Berecz István » 2007. okt. 30. 21:44

Természetesen igen. Ilyenkor az összes közeli hozzátartozó élhet kártérítési igénnyel. Házastárs, szülők, testvérek, gyerekek. Még az élettársak is, ha bizonyíthatóan régen élnek együtt. Az elévülés alapvetően 3 év. Ha tudok segítek. Hívj! 20/9227-280
asdf
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: asdf » 2007. okt. 30. 21:14

Es ha a vetlen aldozat elhunyt, akkor ervenyesitheto-e barmi? Mi ennek az elevulesi hatarideje?
Berecz István
vízpocsékoló

Kárigény

Hozzászólás Szerző: Berecz István » 2007. okt. 29. 20:45

Köszönöm kérdésed Harley!
Pont ezért vagyunk mi. Nem érted mit kell követelni a biztosítótól. Mire fizet a biztosító.
Autó kár az rendben. Az elszenvedett sérüléseid miatt is élhetsz kárigénnyel az okozó kötelező biztosítója felé! Ezzel nem élnek sokan. Tételezzük fel, hogy ezt is tudod. Fizet a biztosító. Mire? Mennyit? Kinek? Mikor? Milyen sérülésre mekkora összeget kérsz? Milyen iratokat kell csatolnod? Mit írsz a kárbejelentőre? A hölgyek a biztosítónál nagyon kedvessek, de nem hívják fel a figyelmet a fontos részletekre. Meg tudod védeni az igényed ha perre kerül a sor, vagy elfogadod azt amit fizetnek? Na amire most gondolsz annál mi 30-70%-al többet intéznénk neked. Elfogadnád a segítségünket, ha ez előre nem kerül neked semmibe, és sehova nem kell menned ez ügyben?
A keresetveszteségedet is az okozó biztosítójánál érvényesítheted, mint még sok-sok más igényt is, amire még nem is gondolsz.

Ezen kívül az okozót jogod van beperelni. Ezt maximálisan megértem, de abból pénzed nem lesz. Őt így is, úgy is, elítéli a bíróság.

Röviden ez a mi munkánk. Segítsünk a bajban.
KÁRRENDEZÉS FELSŐFOKON !
Válasz küldése