* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 12:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kártérítés baleset után
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 04. 22:43 
Szerkesztő

Ariella írta:
Tiszteletem, Férjem és fiam 2010.08.16.-án vétlen autóbalesetet szenvedtek. Fiam zúzódásokat szenvedett, amit mind jobban érez, fájdalmai vannak. Férjemnek összeroppant az ágyéki 5. csigolyája melyet műtöttek is 2011.04.17.-én Kecskeméten, összecsavarozták. Ezenkívül a bal csípőben zúzodást szenvedett, a bal oldalon láthatóan deformálódott. Mellkasi zúzódás a biztonsági övtől, és pszihiáterhez jár. Menyem és én nagyon megijedtünk a hír hallatára, én szinte sokkos állapotban kerültem. Azóta szívritmus zavarom van, állítólag a stresztől. Férjem munkanélküli lett, a hitelek, és rezsi adóssága miatt, és a következmények miatt idegbetegek lettünk. Az ügyet átadtuk egy Biztosító Kft.-nek. 6 milliót kérnek a csigolyatörésé, és egyéb dolgoké pluszba: ruha, telefon stb. Idáig kaptunk az egyéb dolgokra 550 e Ft-ot. Kérdésem az lenne, ilyen egészségkárosodásra nem kellene-e többet kérni, valamint nem kaphat-e a fiam, és én is, kártérítést. Köszönöm válaszát.

http://www.langlovagok.hu/cgi-bin/lang/ ... info&ID=13
Ezen a linken jobb oldali ajánlatkérő űrlapba kell beírni ezt, és a Kárrendezést kiválasztani szakterületnek. Az erre specializálódott cégek fel fogják venni Önnel a kapcsolatot, hogy áttekintsék a lehetőségeket.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. aug. 04. 22:20 
vízpocsékoló

Tiszteletem, Férjem és fiam 2010.08.16.-án vétlen autóbalesetet szenvedtek. Fiam zúzódásokat szenvedett, amit mind jobban érez, fájdalmai vannak. Férjemnek összeroppant az ágyéki 5. csigolyája melyet műtöttek is 2011.04.17.-én Kecskeméten, összecsavarozták. Ezenkívül a bal csípőben zúzodást szenvedett, a bal oldalon láthatóan deformálódott. Mellkasi zúzódás a biztonsági övtől, és pszihiáterhez jár. Menyem és én nagyon megijedtünk a hír hallatára, én szinte sokkos állapotban kerültem. Azóta szívritmus zavarom van, állítólag a stresztől. Férjem munkanélküli lett, a hitelek, és rezsi adóssága miatt, és a következmények miatt idegbetegek lettünk. Az ügyet átadtuk egy Biztosító Kft.-nek. 6 milliót kérnek a csigolyatörésé, és egyéb dolgoké pluszba: ruha, telefon stb. Idáig kaptunk az egyéb dolgokra 550 e Ft-ot. Kérdésem az lenne, ilyen egészségkárosodásra nem kellene-e többet kérni, valamint nem kaphat-e a fiam, és én is, kártérítést. Köszönöm válaszát.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. júl. 27. 18:05 
vízpocsékoló

Köszönöm szépen mindenesetre!

Lánglovagok írta:
Írni kell az űrlapon, majd felveszik a kapcsolatot veled, elmondod a részleteket, és megmondják, hogy tudnak-e segíteni. Ha súlyos volt a sérülés, akkor gondolom igen.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. júl. 26. 14:02 
Szerkesztő

Írni kell az űrlapon, majd felveszik a kapcsolatot veled, elmondod a részleteket, és megmondják, hogy tudnak-e segíteni. Ha súlyos volt a sérülés, akkor gondolom igen.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. júl. 26. 11:55 
vízpocsékoló

Lánglovagok írta:
PeterSzabo írta:
Tiszteletem !

Nemrégen súlyos baleset ért egy szórakozóhelyen a nedves padló, és összetört poharak miatt. Kérdésem a következő lenne: Élhetek ilyen esetben kártérítési követeléssel? Információim szerint a West Balkánban történt sajnálatos események óta a működés feltétele hogy a szórakozóhelyeknek legyen biztosítása. A hely mindenképpen mulasztást követett el hiszen ügyet sem vetettek rám, utólag hallottam hogy még a vért sem voltak hajlandóak feltakarítani. Válaszát előre is köszönöm!

Az ajánlatkérő űrlap segítségével lehet felvenni a kapcsolatot azon cégekkel, melyek esetlegesen tudnak segíteni:

De gondolom hozzávetőleges választ tud esetleg adni. Ha nincsen értelme nem szeretnék ügyvédért fizetni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. júl. 26. 11:09 
Szerkesztő

PeterSzabo írta:
Tiszteletem !

Nemrégen súlyos baleset ért egy szórakozóhelyen a nedves padló, és összetört poharak miatt. Kérdésem a következő lenne: Élhetek ilyen esetben kártérítési követeléssel? Információim szerint a West Balkánban történt sajnálatos események óta a működés feltétele hogy a szórakozóhelyeknek legyen biztosítása. A hely mindenképpen mulasztást követett el hiszen ügyet sem vetettek rám, utólag hallottam hogy még a vért sem voltak hajlandóak feltakarítani. Válaszát előre is köszönöm!

Az ajánlatkérő űrlap segítségével lehet felvenni a kapcsolatot azon cégekkel, melyek esetlegesen tudnak segíteni:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. júl. 26. 10:15 
vízpocsékoló

Tiszteletem !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. máj. 04. 12:02 
vízpocsékoló

Üdvözlök mindenkit!
Olvasgatom a fórumot, és azt tapasztalom, hogy sok ember, aki balesetet szenvedett nincs tisztában a jogaival és a lehetőségeivel. A vagyoni kártérítés még csak-csak, de létezik ún. NEM VAGYONI KÁRTÉRÍTÉS IS, amire a biztosítók nem szívesen hívják fel a figyelmet. Pedig jogosan jár, minden sérültnek, legyen az "pusztán" lelki sérülés, pl. egy elhunyt hozzátartozó kapcsán. Nem beszélve a testi sérülésekről, maradandó károsodásokról. Fájdalomdíj illeti meg a sérültet, kárpótlás a lelki traumáért, keresetkiesésért, elmaradt haszonért, és sorolhatnánk....
Csak belekaptam a témába, de ha valakinek konkrét kérdése van, nyugodtan keressen, válaszolok.
5 éven belül történt baleseteknél még lehet kártérítést intézni.

Tisztelettel: Ardai Csilla

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Kártérítés baleset után
HozzászólásElküldve: 2008. nov. 10. 22:41 
vízpocsékoló

Üdvözlöm!

Ilyen esetekben az ügy nemzetközi vonatkozásai miatt mindig hosszadalmasabb a kárrendezés.
Kívülről, az ügy mindkét (károsulti-biztosítói) oldalának ismerete nélkül felelőtlenség lenne ítélkezni, véleményt alkotni.
A megbízás felmondható, a megbízás feltétele szerint, az abban foglalt elszámolás mellett.
A kártérítés vonatkozásában támpontot adhatnak az Önéhez hasonló élethelyzetű esetek ügyeiben született bírósági határozatok, melyek az Interneten elérhetők.

Tisztelettel: Berecz István

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 07. 16:22 
vízpocsékoló

Nekem tavaly júliusban volt autó balesetem, az okozó szlovák kamion volt. Megbíztunk egy ügyvédet, de azóta 1 előleget kaptam, meg az elmúlt 2 hónapban 2 szerintem nem megfelelő ajánlatot, amit nem fogadtam el.
Úgy érzem nem stimmel valami az ügyvéddel, de eléggé kiszolgáltatott helyzetben érzem magam. Mit lehet ilyenkor csinálni? Felmondhatom a megbízást? Van valami kötelezettségem ilyenkor? Honnan tudhatnám meg mi lenne a reális követelés a kártérítés összegével kapcsolatban?

Válaszát előre is köszönöm.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Kapcsolat felvétel
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25. 23:54 
vízpocsékoló

Üdvözlöm St.Era !
Részletekre lennék kíváncsi. Írjon e-mail címünkre telefonszámot vagy hívjon!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25. 13:40 
vízpocsékoló

Jó napot!

engem érdekelne a kártérítéssel kapcsolatos segítség, ugyanis volt egy balesetem, mentőautó kontra suzuki...
a mai napig(szept.-ben volt) még csak ki sem hallgattak....
elég érdekes a magyar randőrség és a magyar jog....
St.Era

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Felvilágosítás
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 23. 21:34 
vízpocsékoló

Tisztelt Nyakars!
Természetesen megtudhatja. A kérdés az, hogy kötött-e a biztosító egyezséget az ügyféllel vagy nem. Ha nem, és ilyen súlyos maradandó sérülése lett, nagyon sok kérdés felmerül. Hiszen nagy valószínűséggel nem csak nem vagyoni kárt, hanem járadékot is kellene kapnia, persze ehhez tudni kell azt is, milyen fokú maradandó sérülést szenvedett a balesetből eredően. Tudja-e végezni a munkáját, gyáltalán dolgozik-e, stb.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Válaszom Truckman-nek
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 23. 21:07 
vízpocsékoló

Abban igazad van Truckman, hogy az életben maradás nagyon fontos, de nem mindegy hogy milyen minőségben. Hiszen az élete nagy valószínűséggel az egész családnak megváltozott, és bizony, ha valaki nem tud tovább dolgozni, mint a baleset előtt, az bizony gond.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Felvilágosítás
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 23. 9:14 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

nyakars írta:
Üdvözlöm!
2004 nyarán életveszélyesen sérültem családommal, férjemmel, két gyermekemmel egy autóbalesetben.A családom tagjai mind felépültek maradandó sérülésük nem lett. Én viszont még most is nehezen járok, mankót kell használnom. A vétkes sofőr elhunyt. Megkaptuk a kártérítést, de a férjem keveselte, szerinte többet kellett volna kapnunk. Kérdésem, ha már le van zárva az ügy, megtudhatom, hogy kellően lettünk-e kárpótolva?
Köszönöm előre is!

Elnézést a belepofázásomért! ...szerintem igen! Életben, és mondhatni teljes egészségben "túléltétek" a balesetet! 10-6 embernek ez nem adatik meg, főleg a vétlennek manapság :-( !
A további minden jót, gyógyulást!

Balesetmentes közlekedést! 8-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Kártérítés
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 23. 0:31 
vízpocsékoló

A tejes dokumentáció átvizsgálása után tudnánk erre a kérdésére választ adni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Felvilágosítás
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22. 14:11 
vízpocsékoló

Üdvözlöm!
2004 nyarán életveszélyesen sérültem családommal, férjemmel, két gyermekemmel egy autóbalesetben.A családom tagjai mind felépültek maradandó sérülésük nem lett. Én viszont még most is nehezen járok, mankót kell használnom. A vétkes sofőr elhunyt. Megkaptuk a kártérítést, de a férjem keveselte, szerinte többet kellett volna kapnunk. Kérdésem, ha már le van zárva az ügy, megtudhatom, hogy kellően lettünk-e kárpótolva?
Köszönöm előre is!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Könnyű sérülés.
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 19. 10:51 
vízpocsékoló

Igen, de ahhoz a mi segítségünket nem érdemes igénybe venni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 16. 19:25 
Szent Tömlő őrzője

Könnyű sérülésnél is érdemes elindítani az eljárást, vagy inkább súlyos sérülés esetén?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Károkozó halála.
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 05. 22:30 
tömlőszállító

Kösz a választ.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Károkozó halála.
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 05. 20:55 
vízpocsékoló

Az okozó gépjármű felelősség biztosítójához nyújtjuk be a kárigényünket nem a személyhez. A okozó halála esetén a rendőrség lezárja a nyomozást, ilyenkor gyorsabb az ügyintézés.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Haláleset
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 05. 15:37 
tömlőszállító

Üdv Istán!

És mi van akkor, hogyha a károkozó elhunyt?

Köszönöm,
Omega

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Haláleset
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 30. 21:44 
vízpocsékoló

Természetesen igen. Ilyenkor az összes közeli hozzátartozó élhet kártérítési igénnyel. Házastárs, szülők, testvérek, gyerekek. Még az élettársak is, ha bizonyíthatóan régen élnek együtt. Az elévülés alapvetően 3 év. Ha tudok segítek. Hívj! 20/9227-280

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 30. 21:14 
vízpocsékoló

Es ha a vetlen aldozat elhunyt, akkor ervenyesitheto-e barmi? Mi ennek az elevulesi hatarideje?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Kárigény
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 29. 20:45 
vízpocsékoló

Köszönöm kérdésed Harley!
Pont ezért vagyunk mi. Nem érted mit kell követelni a biztosítótól. Mire fizet a biztosító.
Autó kár az rendben. Az elszenvedett sérüléseid miatt is élhetsz kárigénnyel az okozó kötelező biztosítója felé! Ezzel nem élnek sokan. Tételezzük fel, hogy ezt is tudod. Fizet a biztosító. Mire? Mennyit? Kinek? Mikor? Milyen sérülésre mekkora összeget kérsz? Milyen iratokat kell csatolnod? Mit írsz a kárbejelentőre? A hölgyek a biztosítónál nagyon kedvessek, de nem hívják fel a figyelmet a fontos részletekre. Meg tudod védeni az igényed ha perre kerül a sor, vagy elfogadod azt amit fizetnek? Na amire most gondolsz annál mi 30-70%-al többet intéznénk neked. Elfogadnád a segítségünket, ha ez előre nem kerül neked semmibe, és sehova nem kell menned ez ügyben?
A keresetveszteségedet is az okozó biztosítójánál érvényesítheted, mint még sok-sok más igényt is, amire még nem is gondolsz.

Ezen kívül az okozót jogod van beperelni. Ezt maximálisan megértem, de abból pénzed nem lesz. Őt így is, úgy is, elítéli a bíróság.

Röviden ez a mi munkánk. Segítsünk a bajban.
KÁRRENDEZÉS FELSŐFOKON !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]