* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 19. 15:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Daganatról nyíltan
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 29. 18:45 
pernyekergető

Kedves Buksi!

Örülök, hogy nyíltan beszél a daganatos betegségéről, tapasztalataim szerint ugyanis az átlag férfiak nem igazán törődnek az egészségükkel, ha pedig "férfias" szakmát űznek, még tovább halogatják az orvoshoz menést!

Örülök a sikeres küzdelmének is, ez az egyik legfontosabb terápiás eszköz a kemoterápián, műtéteken, sugárterápián kívül. Azok, akik meg akarnak gyógyulni, sokkal nagyobb eséllyel vehetik fel a küzdelmet a rákkal szemben (sajnos az általános tévhit még mindig az, hogy a rák = halál).

Jó lenne, ha minden ember tudomásul venné, hogy ha valami fáj, növekszik, dagad, stb., akkor legalább a háziorvosához menjen el!!!

Kifejezett pasiknak szól ez most:
Fürdéskor tessék szépen áttapizni ott lent, és ha valami nem stimmel, akkor el kell menni urológushoz (a legtöbb pasi ezt nem teszi meg, ill. halogatja addig, amíg már túl késő). A heredaganat könnyen felismerhető, és ha időben megy az ember orvoshoz, akkor akár kemo- és sugárth. nélkül, "csak" műtéttel is gyógyítható. Persze utána évekig kell még kontrollra járni, de a szervezet meg van kímélve a rengetek méregtől. A szégyenérzetet félre kell rakni, mert minél tovább vár az ember a "csodára" (vagyis, hogy magától elmúlik), annál biztosabb, hogy a daganat szétszóródik a szervezetben!!!

Mindezeket csak azért merészelem leírni, mivel a topik címében szerepel a "nyíltan", és ez a nagy magyar valóság. :-(

A sugár- és kemoterápia, ill. azok mellékhatásai túlélhetők, persze nagyban növeli az esélyeket a családi-baráti háttér. A rák nem fertőző, nem szabad elfordulni azoktól, akik ebben szenvednek, még akkor sem, ha a betegség radikális személyiségváltozást von maga után!!!

A természetgyógyászati szerek segíthetnek, de nem helyettesítik SEMMILYEN FORMÁBAN a protokoll szerinti kezeléseket!!! A különböző teák, gombák, stb. a hitet erősítik, ill. tompíthatják a mellékhatásokat, de NEM GYÓGYÍTANAK! Ha bármilyen bizonyított tény lenne erre, akkor az OEP azokat finanszírozná, nem pedig a kezelésenkénti akár több millió forintba kerülő gyógyszereket.

Vigyázzon mindenki magára! Menjen orvoshoz, ha rendellenességet észlel magán! A rák már feltétlenül egyenlő a halállal, de az idővel akkor is versenyt kell futni!!!!

További hosszan tartó egészséget kívánok és sok erőt!!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. aug. 22. 22:21 
csizmás kandúr

Üdv.buksi!
Elolvastam a történeted.Szívszorongató,igaz átérezni nem tudja az ember ezt mivel nem érintett
a betegségben és isten óvjon mindenkit az ilyen betegségtől,de mindenképp elismerésem a kitartásodért.Az erős akaratú emberekhez tartozol,nem mindenki van ezzel így,magamat ismerve nem vagyok biztos benne hogy ilyen esetben kibírnám ezt az egészet.Jó pár éve hozzánk is felszerelt egy huszonéves fiatal ember.Pár év szolgálat után jöttek a fejfájások,egyre sűrűbben.
Egy háziverseny alkalmával leesett a gerendáról,majd elment egy teljes kivizsgálásra ahol nála is sajna ezt a diagnózist állították fel.Az orvosok fél évet adtak neki.Sajna még annyit sem kapott
az élettől.Feleség meg két gyerek ennyi maradt utánna.Borzalmas...
Szóval ami a lényeg jó erőt és egészséget kívánok neked a továbbiakban,a fiadnak tett ígéretedet
válts valóra!!! :tapsolo:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 16. 15:54 
szikracsapkodó

sziasztok még mindig itt vagyok.,és várom kérdéseiteket ,ha esetleg tudok segiteni ebben a témában .

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 06. 12:06 
Szent Tömlő őrzője

buksi írta:
sziasztok .ismét dolgozom .igaz vonulni nem vonulhatok már de nyolcorában dolgozhatok.és ezt is teszem legalább nem kelett elszakadnom a hivatásomtol .sziasztok.

Nagyon jó hír :tapsolo: Érződik, hogy szerető család és kollégák vesznek körül, ami erőt ad a gyógyuláshoz.
Gyógyulj meg teljesen !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 06. 10:07 
Szent Tömlő őrzője

Gratulálok!!!

És ne add fel, egy kollégám szintén végigjárta a stációkat, és ma újra vonul.

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 06. 9:52 
szikracsapkodó

sziasztok .ismét dolgozom .igaz vonulni nem vonulhatok már de nyolcorában dolgozhatok.és ezt is teszem legalább nem kelett elszakadnom a hivatásomtol .sziasztok.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 28. 15:16 
szikracsapkodó

Sziasztok

Első szembesülésem? Ezt a szembesülést a mai napig leküzdöm. De az első műtétem után napi szinten voltak síró rohamaim. A legnehezebb az volt hogy a családom előtt ne mutassam ki, hogy valójában mi is történt. De amivel mindezt átvészeltem az a családomnak és kollegáimnak köszönhetem. Nem engedték hogy egyedül legyek
A főnökség felöl meg mind a mai napig, hogy számítanak rám és visszavárnak.

Mi játszódott le bennem? Nem engedtem az érzést, hogy felerősödjön bennem Mint mindig legtöbbször viccelődöm. Hát most is ezt tettem mindent poénnal és humorral ütöttem el.
PL: A sugárkezelést eléggé kihullott a hajam és én erre a családnak annyit feleltem most már egy kigyúrt kopasz állat leszek. Na jó a kigyúrt nem egészen igaz:-))

Mentálisan legyőzhető? Igen le lehet győzni. De, csak ha egy ilyen család is áll az ember mögött, mint ti. Na meg csak olyan készítményt szedjen az ember, amit érez, hogy az használ. Én pl.: egy vitamincsomagot szedek minden nap én, ebben hiszek.

Második műtétem után elkezdtem egy meditációs tréninget napi egy alkalommal, és nagyon sokat segít kiegyensúlyozottnak lennem. Remélem sikerült érthetően leírnom élményeim.-)

Buksi

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27. 9:57 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

A dolog nagyon nagy része fejben dől el. Úgyhogy nyugodtan vedd meg a fiad sisakját!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 26. 22:19 
Szent Tömlő őrzője

Szia Buksi!

Előre is elnézésedet kérem, ha számodra kellemetlen kérdésem lenne.
Csak annyit írj, "no comment" és megértem.
Én arra lennék kíváncsi, hogy hogy élted meg az első szembesülést a betegséggel.
Mit éreztél, mi játszódott le benned pszihésen.
Állítólag menthalisan legyőzhető a kór, ha ezt valaki komolyan gondolja.
Mi a véleményed erről?
Sok feladatod van még. Pl. mint említetted a fiad tűzoltóvá avanzsálása. Ez is egy elérendő cél.
Soraidból arra következtetek, ha egyedűl vagy, magadba roskadsz.
Ne engedd, hogy a kétségbeesés eluralkodjon rajtad! Tereld el a gondolataidat a rosszról másra.
Várd haza a családot és örüljetek egymásnak! Készíts nekik meglepetést. Nem nagy dolgokra gondolok. Kitalált recept alapján pár meglepi falat, Mosogatás (pfújj, de útálom, viszont a felmosást órákig el tudom nézni :-D ).
Veled vagyunk és ez is töltsön fel erővel és kitartással hisz a csapatban minden fogaskerékre szükség van.
Írj minél többet a gondolataidról, történéseidről.
Majd én jól nem hagylak békén és bombázlak kérdésekkel. :radobbent:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 26. 21:00 
szikracsapkodó

Sziasztok!

Köszönöm biztató szavaitokat.

Mostanság hogy vagyok? Ha nem vagyok, egyedül akkor elég jól viselem. Szedem a gyógyszereket.

Mi vár még rám? Most várom, hogy megérkezzen a kemo gyógyszerem és annak a szedése le fog egy darabig foglalni. Ezt a gyógyszert 52 hónapon keresztül kellene szednem. Ezt a gyógyszert havi kiszerelésben rendelik meg nekem, de ez lesz az utolsó adag, mert többet nem támogat az állam, mivel nem egy olcsó gyógyszer. Jövő év áprilisban lesz egy újabb MR vizsgálatom hogy megnézzék kiújult- e a daganat.

Mik a kilátások? A második műtét után elmondta a doki, hogy ez a daganat ki fog újulni újból de semmi gond megműtenek újból. Itt nem lesz olyan, hogy tünetmentesség.
Amit tehetek, várok és küzdök a rák ellen.

Kérdezetek bátran, ha esetleg tudok valakinek segíteni szívesen segítek ebben a témában.

Buksi

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 24. 21:23 
Szent Tömlő őrzője

Szia Buksi!

Köszi, hogy ezt megosztottad velünk. Nem semmi emberke vagy!!! :tapsolo:
Minden elismerésem!
Manapság hogy érzed magad? Mi vár még rád? Mik a kilátások?
Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 24. 17:11 
pernyekergető

Szia Buksi!

Teljesen átérzem mind azt ami veled történt! És minden elismerésem a kitartásodért! Az a legfontosabb, hogy nem adod fel soha! Ez sokat számít! És csodák igenis vannak! :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 23. 13:49 

Üdv. Hát nem is tudom mit lehetne erre írni, de az biztos, hogy értékes ember lehetsz, sokan szeretnek ez jó.Gratulálok és jó egészséget kívánok. :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 23. 0:07 

Üdv!

Részemről köszönöm, hogy leírtad a történteket. Elismerésem a szűk családnak és a bővebb családnak (tűzoltók), hogy melletted álltak a bajban. Legfőbb elismerésem pedig Neked szól, hogy nem adtad fel a küzdelmet és itt vagy!

Szívből kívánom, hogy a fiadnak tett ígéreted valóra váljon!
:tapsolo:

Csak egészség legyen, meg fényerő!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 22. 21:04 
szikracsapkodó

Sziasztok.
TÜNETEK: hogy kezdődött? Egy ájulással kezdődött. Persze bementünk a korházba de hamar hazaküldtek, mivel idegi kimerültségre fogták. De otthon ismét elő jöttek kisebb rosszullétek így visszamentem korházba. De most már ismeretséget is bevetettünk. Hosszas kivizsgálás után befektettek a korházba. .Másnap reggel közölte a doki hogy daganatom van, és holnap reggel szabad a műtő. Meg is műtöttek januárban. Szövettani eredmény rosszindulatú Grade II. daganat. Júniusban már kezdtem gyanakodni így a műtét utáni eredményeket más orvosoknak is megmutattam. Meglepő választ kaptam két különálló orvostól. Miszerint a daganat egy részét távolították csak el. Ami időközben sajnos méretett és fokozatott váltott. Ismételt műtét következett júliusban. Ekkor már két napot is töltöttem az intenzíven, mert válságos volt az állapotom. De leküzdöttem és az óta kaptam egy hónapon keresztül sugár & kemoterápiás kezelést, amit meg kell ismételni. Röviden ennyi a történetem.
Tünetek: ájulás
Orvosi oldal: nagyon körül tekintőnek kell lenni!
Lelki feldolgozás: fél év kellett hozzá , de ehhez kellet , hogy a családom és kollegáim mellettem és velem legyenek.
Küzdelem: folyamatos küzdelem az orvosokkal, az anyagi helyzettel,mivel nem elég, hogy táppénzt kapok a gyógyszerek nagyon sokba, kerülnek.
Család: csodálatos feleség és két gyermekemre kell még vigyáznom.
Tűzoltóság: Ők mindig mellettem álltak és mellettem állnak mindenben. Ez nem munkahely, hanem egy család. Január óta nagyon nagyon sokat köszönhetek a Kecskeméti kollegáimnak bele értve a vezetői állományt is. Még annyit a fiamnak /7 éves/ van egy ígéretem, hogy még szolgálunk együtt!
Fórum felkeresése: elsősorban azért jöttem ide fel, hogy mindenkihez eljusson a köszönetem. Ezt sikerült is leírnom a köszönet témában. De rövid idő alatt kiismertem a rendszert és magával ragadott.
Nagyon röviden ennyi, ha kérdezni akartok nyugodtan, tegyétek meg.

Buksi

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 22. 0:43 

pfuhhh.... :shock:

Ez nagyon komoly. Minden elismerésem, hogy ilyen erős vagy.
Még olvasva is borzalmas... végigcsinálni meg....

Ha már ilyen bátran belevágtál a történetbe, akkor kezdhetnéd az elejéről.

- Tünetek, első jelek
- orvosi oldala
- lelki feldolgozás
- a küzdelem
- család, környezeted
- a tűzoltók
- a fórum felkeresése

Persze csak amit publikusnak gondolsz...

Csak egészség legyen, meg fényerő!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 21. 17:39 
szikracsapkodó

Sziasztok !
Amit eddig irtatok, arra következtetek, hogy nem tudjátok hova tenni ezt a témát, hogy mért hoztam létre. Mivel január óta két agydaganat műtéten estem át valamint a hozzá tartozó kezeléseken így átéltem egy-két rossz és jó dolgot is. És arra gondoltam, ha itt érdekel valakit ez a téma akkor szívesen beszélek róla.

Buksi.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 20. 20:18 

Na erre kíváncsi lennék én is...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 20. 20:17 
Szent Tömlő őrzője

Szia buksi !
Írd ide le a gondolataidat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Daganatról nyíltan
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18. 19:25 
szikracsapkodó

sziasztok ha érdekel valakit ez a téma szivesen megosztom a tapasztalataimat mivel sajna egy éve ezzel élek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]