* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 19. 15:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 16:00 
lángterelgető

Én nem tudok Neked kész megoldást prezentálni. Már csak azért sem, mert ez a probléma nem egyedi. Ti tudjátok, hogy mi az ábra a saját berkeiteken belül. Egyet tudok. A követelésetek jogos, de ezt törvényes kereteken belül kell érvényre juttatni. Összefogni, és minél nagyobb publicitást, nyilvánosságot adni a dolgoknak. Sokkal több józan gondolkodásu, Veletek szimpatizáló ember van az országban, mint amennyit gondoltok. Ez igaz még akkor is, ha nem adják meg az elsőbbséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 15:54 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Ha belegondolunk, hogy vidéken jó pár munka olcsobb mint a becses fővárosban akár állami cégnél is. Ha belegondolunk, hogy volt jugoszlávia területén lévő autópály épitő cég olcsobban csinál autópályát (közbe ott még hegyek is vannak és alagutat is építenek) és itt a legdrágább nyer. akkor ne csodálkozzunk azon, hogy most gyenge 250-300 milliot lönnek el.
Az egyik oldalon megszoritások a másikon dözsölés? Mért csak nekümk kell az országért lemondani dolgokról, mért nem csak a gazdagoknak vagy közösen?

Rémálom: a szilveszter szerintem nem állami ünnep hanem magán jellegű és az állam nem támogatja. Ezért ne hasonlisd össze velle....
Ja én meg azt mondom neked hogy ha sz@ros a te lakóhelyed, és nem sérteni akartalak hanem nyiltan megmondom neked, hogy nem biztos hogy a legjobb életkörülmény a te lakóhelyeden van. Nálatok akár össze is eshet az ember és nyugodtan elmennek mellete, ha szomszédodban betürnek csak annyiban retegsz, hogy hozád ne..... És sorolhatnám, de nem akarok sértegetözni e napon.

És nem csak Dwyn-t védem, de a nyugdij az előre látás jele, mert egy nyugodt életut a legjobb, és nem rányomja az emberre a jelét, hanem befolyásolja mer ta jövönek élünk.....
Na pá..
Boldog 20-t

"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 15:46 
Szent Tömlő őrzője

És mi a megoldás?

Mert én azt látom,hogy amíg a fizetésünket befagyasztják 2 évre,addig a segélyek meg a szaros támogatások emelkednek ám.

Ez biztos nem.

Szép dolog,köszönöm is a kb 4 millió dolgozó magyar állampolgár nevében.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 15:44 
lángterelgető

Igen Petike! Igy igaz. A cigányok verték agyon azt a szerencsétlent, de ez a lényegen nem változtat. Megtehették. És az is igaz, hogy a cigányok rikácsolnak a támogatásért, a segélyért, meg egyéb dolgokért, és eszük ágában sincs dolgozni. Az tul megalázó, és büdös. De ez nem jelenti azt, hogy nekünk ugyanarra a szintre kellene süllyedni. Önbiráskodni. Mindennek megvan az elintézési módja. Ez nem az erősebb kutya szexuál tipikus esete.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 15:38 
Szent Tömlő őrzője

Rémálom... írta:

Személy szerint veszélyesnek tartom a hangulat keltést pontosan azért, mert elkeseredett tömegekről van szó. Akkor, amikor egy ártatlan embert fényes nappal az utcán agyon lehet verni a saját gyerekei szemeláttára.

Már megbocsáss!!!

Igen,egy ártatlan embert fényes nappal agyonvertek saját gyerekei szeme láttára a CIGÁNYOK.

Mondjuk ki,hisz az igazság EZ!
Gratulálok: élnek az adónkból,és ha nem tetszik valami,még lazán meg is ölnek. Ja,és most az évfordulón mulatságot rendeztek,volt ott sütés,zene,miegymás,ami kell. Ha ez egy normális ország lenne,a házakból (amit ugyancsak a mi adónkból építettünk fel nekik mi) ki sem mernék dugni az orrukat.

Dehát... Mi inkább vigyázunk rájuk,óvjuk őket,kapnak egy csomó jogot,pénzt,bármit. Ők agyonverhetnek - nem olyan nagy dolog. Ha én csúnyán nézek rájuk - lehet,hogy még be is zárnak érte (ha megérem,mert lehet,hogy hamarabb ölnek meg).

Kötelesség,munka? Az meg minek? Ja,hogy nincs munka? Hát igen,aki nem ért semmihez,annak nehéz is munkát adni.

Nincs cigánybűnözés? Mondjon már nekem valaki legyen szíves csak hasonló esetet,amikor bármi történt,jött 100 fehér és agyonrugdostak ugyanígy egy másik embert! Kíváncsian várom!

Majd észbekapunk,és a hülye fasisztáknak,meg rasszistáknak hirtelen igazuk lesz. De akkor már késő. Mert ezektől nekünk ugyan nem lesz nyugdíjunk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 15:24 
lángterelgető

kamkam írta:
Eddig csak szakmailag szóltam hozzá, de látom pár ember azért kimondja az igazságot.

Melyik igazságra gondolsz? Hogy milyen sokba kerül az országnak, mert minden sz@ros falu tüzijátékot rendez, vagy hogy a falusiak semmit nem látnak a tüzijátékból?
Vagy hogy az ellenzéki városvezetés elküldi a tanárokat arra hivatkozva, hogy a kormány elqurta, miközben másra két kézzel szórja a pénzt? (Bár itt érthetetlen, ha ez a gárda már 5 éve rontja a levegőt, akkor miért választották ujra? Biztos, hogy az elmult ciklusban is ott tett keresztbe a kormánynak, ahol tudott. Hiszen másról sem szól a politika.) Esetleg, hogy akasszuk fel a hazugokat, vagy hogy a tavalyi okt.23.-a csak ovis játék volt az ideihez képest?
Elképesztő ez a gyülölködés.

Kedves Dwyn!

A hsz-aid alapján egy józan gondolkodásu embernek ismertelek meg, de az elmult 2 napi hsz-aid kissé megleptek.

Értem, és megértem a problémát ami miatt ennyire ki vagy akadva. De azért jobban át kellene gondolni. Tudom, én másképp látom. Ez nem is lehet másként, hiszen Te benne vagy az adott szituációban, a saját bőrödön tapasztalod, én pedig kivülálló vagyok.

Az Alkotmány ünnepe 1 évben egyszer van. Igaz, pénzbe kerül. Ennyi erővel akkor töröljük el. Ahogy szilvesztert is. Mert minek?
Teljesen felesleges pénzkidobás, hiszen az uj év igy is, ugy is január 1-én ott kopogtat az ajtón. Minek bulizni, jól érezni magunkat? Meg felesleges költség.

Ez a nyugdij dolog minden hsz-odban ott van, és rányomja a bélyegét. Nem vitatom a felháborodásod jogosságát. De néhány dolgot kihagysz a számitásból.

Ha nem lenne tüzijáték, akkor tuti, hogy az lenne a baj. Az ellenzéktől harsogna minden, hogy micsoda dolog, hogy még erre sem képes a kormány, még ezt is elvette a lakosságtól.

Minek ennyi ingyen élő a parlamentben? Ennyi "honatya"? Minek nekik laptop, mobil, amit ha nem kerül be a következő ciklusban a parlamentbe, akkor elteszi. Természetesen mindez nem saját költségén. Minek utiköltség térités, lakhatási hozzájárulás? Ami egyébként nem 2 fillér. Minek 4-5 bizottsági tagnak lenni többlet jövedelemért?

Annak idején a Nemzeti Szinházra nagyon sokan adakoztak. Elkezdték, majd jött az uj kormány, és a kormányfő elszellentette magát, hogy ne itt legyen, hanem ott. Szétbarmolták azt is, ami már megvolt. Többe került a helyreállitás, mint az addigi munka. Közbeszerzési pályázatok. De lehetne sorolni.

A polgárokat is ledegradáltad ugy rendesen. Hidd el, hogy nem "csak büszkék akarnak lenni". Egyáltalán nem akarnak büszkék lenni.
Tisztelik a tüzoltókat. Nem mindegy. Tisztelik, mert ahonnan más menekül, oda Ők kivonulnak. Tisztelik, mert minden alkalommal ugy veszik fel a szolit, hogy nem tudják, annak végén hazatérhetnek- e egészségesen a családjukhoz. És lehetne folytatni. De abban egészen biztos lehetsz, hogy ha arra kerülne a sor, hogy adakozni kellene a tüo-k javára, akkor nem kiabálnának azért, hogy inkább oszlassák fel a tüo-ságot. És tudod első sorban olyanok nyulnának a pénztárcájukba, akik maguk is hasonló gondokkal, problémákkal küzdenek, mint Te/Ti. Mert ilyen helyzetekben a tehetősek sosem tolongtak az első sorokban. De még az utolsóban sem kullogtak. És tartok tőle, hogy ez a jövőben sem lesz másképp.

Személy szerint veszélyesnek tartom a hangulat keltést pontosan azért, mert elkeseredett tömegekről van szó. Akkor, amikor egy ártatlan embert fényes nappal az utcán agyon lehet verni a saját gyerekei szemeláttára.

Tudjuk nagyon jól, hogy vannak olyan csoportosulások, akik igy vagy ugy, de utcára akarják vinni az embereket. Nem azért, mert együttéreznek Velük, vagy mert jót akarnának Nekik. ÁÁÁÁ nem! A hatalomért!
Ha belegondolsz, 2 alternativa van. Két nagy párt. Mind a kettőből kaptunk már izelitőt, tudjuk, mit várhatunk. Egyik kutya, másik eb. Na de ezzel a potenciális jelöltek száma el is fogyott. És akkor? Most essünk egymás torkának? Boritsuk lángba az országot, hogy még az se legyen, ami már megvan? Ettől nem lesznek jobbak az életkörülmények, és a nyugdij sem lesz magasabb. Sőt! És még mindig ott tartunk, hogy akkor kit hozunk helyzetbe? Ha egyáltalán még akkor is lesz választási lehetőség. Szóval azt gondolom, hogy kicsit tovább kell gondolni a dolgokat higgadtan, nyugodtan. Tudom, hogy nehéz. De dühvel, vagdalkozással nem fogtok menni semmire. Max. az elkeseredettségeteket, esetlegesen törvényen
kivüliségeteket kihasználják olyan erők, akik látszólag mellétek állnak, valójában azonban csak a saját pecsenyéjüket sütögetik.

Hát... remélem ugy érted a mondandómat, ahogy szántam. A követelésetek jogos, és a drukkoláson kivül mi, kivülállók nem sokat tehetünk. Én is azt mondom, hogy igenis harcoljátok ki azt, ami jár. És ha valakinek, hát Nektek jár a tisztességes fizetés, nyugdij. De nem mindegy, hogy hogyan. Ahogy már valaki leirta, én is ugy gondolom, hogy összefogással, törvényes kereteken belül, a nyilvánosság bevonásával érhettek el célt.

Remélem, hogy nem bántottalak meg, nem az volt a célom. Ha mégis, akkor azt tényleg sajnálom, de ezt nem lehetett szó nélkül megállni, és erről az egészről nekem ez a véleményem, kivülről igy látom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 13:32 
Szent Tömlő őrzője

Dwyn írta:
Kata69

Ez mind szép és pozitiv, de ha jól emlékszem neked félórádba kerül a metrón eljuzni a tüzijátékra. Stimmel? Mondd már meg nekem, hogy azok a gyerekek mit kapnak ebből a tüzijátékból aki vidéki falukban laknak, apjuk munkanélküli az anyjuk meg a minimál bér feléért hizlalja valaki pénzs bukszáját? Ott ahol a mindennapi szükségletek már "A párizsi is nagyon finom kár hogy kevés" életet élnek, amikor egy 13 éves gyerek aki jó tanuló, már azért könyörög az emberekhez hogy szakmát tanulhasson mert a nagyija aki neveli az ezt már nem birja, ott ahol komplett családok kérnek használt cipőt ruhát és bármit, kinek van joga azt állítani, hogy ebben az országban csak zsörtölődni van kedve az embereknek. Légyszives vegyél egy nők lapját és olvasd el az idevágó apróhirdetéseket. Ezek az memberek semmit sem fognak élvezni a tüzijátékból mert nem tudnak Pestre jönni, megkockáztatom a petroleumlámpa nem igazán egyenértékű a tv-vel. Ha eddig nem tudatosult volna benned, a drága autók és fenkölt szavakkal teli Budapest árnyékában éhező családok százezrei vannak ebben az országban. Nem én állítom ezt, hanem a felmérések. Mivel tudsz angolul, kicsit olvass utánna a neten, hogy a nemzetközi szervezeteknél mi a vélemény magyarországról.

TE meg ÉN ezekhez az emberekhez képest még gazdagok vagyunk mert fel sem merül bennünk, hogy ne legyen mit ennünk. Ezért lehet hogy neked ezek a dolgok csak zsörtölődésnek tünnek, de éppen a most készülő törvényekben dobják oda az irhánkat a kutyák közé és korántsem biztos, hogy nem a nincstelenség a vége egy ilyen dolgos hivatás utánni nyugállománynak.
Na ezért hőzöngünk az eldobott pénzek miatt, ne haragudj de én mint Pesti rohadtul szégyenlem, hogy a levegőbe lött milliók nem inkább cipökké és étellé változik egy szegény családnál.

Lehet, hogy a Putyilov gyárban készült a pasas, de a szívemből szólt!
Köszönöm, majdnem nyugdíjas! ;-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 10:33 
Szent Tömlő őrzője

kamkam írta:
Minen évben több száz millió Ft ez a herce-hurca, szerintem lenne jobb helye is ennek a pénznek. Én azt mondom, amig nincs jóléte, anyagi biztosnsága, egzisztenciája az emberek többségének, addig ne ünnepeljük az Államalapítást, az új kenyeret ...

Az van, hogy nem mi döntjük el, hogy legyen vagy ne legyen tüzijáték. Ezt eldöntötték, senki mást a népet nem kérdezték, hogy akarják e vagy sem.
Erről nincs népszavazás, lehetne hasznosabbra köteni a milliárdokat, ez tény.
De hát ez van, lesz tüzijáték és ha már kötelezően ünneplünk, akkor legalább örüljünk kicsit a szép fényeknek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 10:09 
tömlőszállító

Eddig csak szakmailag szóltam hozzá, de látom pár ember azért kimondja az igazságot. Szóval nekem is a tököm tele van az aug 20-ával, négy éve minden 20-án dolgoztam. Vagy saját műszakra esett, vagy pedig "vonuljon be állomáshelyére" szöveg volt szabadnapon....

Azért valljuk be, mi háborgunk 20-a miatt, hiszen nekünk kell dolgozni, nekünk kell top-on lenni és nekünk kell szívni... Mert a tűzijáték mindig is szívás volt s nem csak nekünk, tűzoltóknak, hanem a társszerveknek is. Szóval csak kolonc a nyakunkba ez az egész cirkusz. Főleg, hogy kitalálták, hogy idén még a "légi F1"-et is biztosítani kell...

Aztán ugye a piszkos anyagiak... Minen évben több száz millió Ft ez a herce-hurca, szerintem lenne jobb helye is ennek a pénznek. Én azt mondom, amig nincs jóléte, anyagi biztosnsága, egzisztenciája az emberek többségének, addig ne ünnepeljük az Államalapítást, az új kenyeret stb, mert eddig csak szo...ás volt. Dehát cirkusz kell a népnek, nekünk meg asszisztálni kell hozzá, hiszen mi ezért vagyunk...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 9:13 
Szent Tömlő őrzője

De például félmillárd forintból meg lehetne oldani az összes mentőautóba légkondi beszerelését.

A tűzijáték úgy összességében simán többet visz el országos szinten.

Őszintén szólva az én szemem kutyamód nem ragyog és nem is ragyogott 10 éves koromban sem,mert már akkor sem tudtam felfogni,hogy mi értelme az ablakon kidobni a pénzt.

A másik: ünnepelünk... Ugyan mi a lóf.aszt??? Mit lehet ebben az országban ünnepelni?

Hogy Románia,ahol 89-ben még 100 embert beoltottak 1 tűvel,már rég előttünk van?

Vagy hogy Szlovákiában egykulcsos,19%-os adó van (nem 40,meg 50) és mégis úgyszintén megelőztek minket?

Hát akkor csak ünnepeljetek. Éljen Rákosi,éljen a Párt!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 1:34 
Szent Tömlő őrzője

Dwyn írta:
Kata69

Ez mind szép és pozitiv, de ha jól emlékszem neked félórádba kerül a metrón eljuzni a tüzijátékra. Stimmel? Mondd már meg nekem, hogy azok a gyerekek mit kapnak ebből a tüzijátékból aki vidéki falukban laknak, apjuk munkanélküli az anyjuk meg a minimál bér feléért hizlalja valaki pénzs bukszáját? Ott ahol a mindennapi szükségletek már "A párizsi is nagyon finom kár hogy kevés" életet élnek, amikor egy 13 éves gyerek aki jó tanuló, már azért könyörög az emberekhez hogy szakmát tanulhasson mert a nagyija aki neveli az ezt már nem birja, ott ahol komplett családok kérnek használt cipőt ruhát és bármit, kinek van joga azt állítani, hogy ebben az országban csak zsörtölődni van kedve az embereknek. Légyszives vegyél egy nők lapját és olvasd el az idevágó apróhirdetéseket. Ezek az memberek semmit sem fognak élvezni a tüzijátékból mert nem tudnak Pestre jönni, megkockáztatom a petroleumlámpa nem igazán egyenértékű a tv-vel. Ha eddig nem tudatosult volna benned, a drága autók és fenkölt szavakkal teli Budapest árnyékában éhező családok százezrei vannak ebben az országban. Nem én állítom ezt, hanem a felmérések. Mivel tudsz angolul, kicsit olvass utánna a neten, hogy a nemzetközi szervezeteknél mi a vélemény magyarországról.

TE meg ÉN ezekhez az emberekhez képest még gazdagok vagyunk mert fel sem merül bennünk, hogy ne legyen mit ennünk. Ezért lehet hogy neked ezek a dolgok csak zsörtölődésnek tünnek, de éppen a most készülő törvényekben dobják oda az irhánkat a kutyák közé és korántsem biztos, hogy nem a nincstelenség a vége egy ilyen dolgos hivatás utánni nyugállománynak.
Na ezért hőzöngünk az eldobott pénzek miatt, ne haragudj de én mint Pesti rohadtul szégyenlem, hogy a levegőbe lött milliók nem inkább cipökké és étellé változik egy szegény családnál.

Kedves dwyn !
Pontosan tudom miről beszélsz, tudok az éhező nélkülőző családokról. Sajnálatos, hogy ezek vannak, mindig voltak, most lehet egyre több lesz. Én magam is azon igyekszem, hogy rajtuk(is)segítsek a munkám révén, azt is tudom milyen vélemény van nemzetközi szinten hazánkról(USA cégnek dolgozom)
De mondd mi változhat attól, ha mindig csak a rosszat nézzük ?
Mi változhat attól, ha mindig aggódunk ? Semmi sem fog változni.

A Karitatív szervezek is megtesznek sok mindent, nem?
Szembesültem már a nélkülözéssel, az olyan anyákkal, akik ételre kunyeráltak pénzt és itt most nem az aluljárokban, mertószerelvényekben kéregetőkre gondolok., hanem vidéki városokban, falvakban lakókra. És itt jön az amire ki akarok térni.
Lehet valaki szegény, kenyérből is alig jól lakó ember...de nem panaszkodnak annyit, mint mi. Ebbe bele értem magamat is, akinek van munkája, lakása stb. Valahogy mégis több mosoly van az arcukon.

Azok a szegény családos szülők biztosan megtesznek mindent azért, hogy láthassák a gyerekük tévéből a tüzijátékot,szerintem.

Hogy nincs munkalehetőség, ez is igaz, részben. Nyilván kisebb településen kevesebb esély van munkát találni. De !
Akiknek szakmályuk van, jó szakma...és még sem dolgozik...mert inkább él a munkanélküli segélyből függetlenül a nemzetiségi hovatartozásától...mert mondván ő biza havi 80-100.000 ft.-ért nem dolgozik..inkább alszik délig 55 ezerért :shock:

Szóval érvek és ellenérvek, neked is igazad van, nem mondom hogy nem ! Hidd el , ha lehetne én is arra voksolnék, hogy a tüzijáték kötségét osszák szét szegény családok között, de nem lehet ! Most már azon drukkolok, hogy azok is láthassák tévéből, akiknek nem adatik meg élőben látni a tüzijátékot. Hogy a pici gyerekek szemei ragyogjanak a szép fények láttán.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 20. 0:52 
Szent Tömlő őrzője

Kata69

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 23:57 
Szent Tömlő őrzője

Nem értem miért kell mindig negatívan látni ?
Nem hiszem el, nem akarom elhinni, hogy nem szólhat másról az élet, mint keseregni, vádaskodni...lenyúlják a pénzünket..minek kell ez az ünnep minek kell az... miért nem ide, miért nem oda teszik a pénzünket..ennek milye van, annak miért nincsen...folytassam ?
Azért lesz holnap a tüzijáték, hogy az emberek örüljenek, kikapcsolódjanak, hogy az apró gyerekek örüljenek a szép látványnak...soroljam ?
Miért nem lehet hibakeresés nélkül valaminek örülni ?!
Az áremelés úgyis meg lesz, magasabb bért senki nem kapna, ha elmaradnának a tüzijátékok, akkor ?

Lassan kezd az ország egy zsörtölődő vényasszonyá válni, a politikusokra is annyi szidás és átok nehezedik, az a csoda, hogy egyáltalán élnek. Nem mondom, hogy minden szép és jó, így kell lennie, de az állandó kesergés kiöli az emberből a szép érzéket, emberi érzéseket...kinek kell ez ?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 22:50 
kapocspárkulcs tekergető

krampusz írta:
Hát ennyit a politikáról, politikusokról: ünnepelhetünk, csak fizessünk! De jó sokat!

Jót bulizunk, utána meg jót koplalunk............ :-?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Augusztus 20
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 20:24 
Szent Tömlő őrzője

Panem et circenses;mondta Nero,majd húrjaiba csapott az égő Róma fényénél....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 17:19 
Szent Tömlő őrzője

Hát igen, d legalább ne tennének úgy mintha ők fizették volna. Szivem szerint simán azt mondanám:
Kedves Polgárok, van egy nagy halom finanszirozandó problémája az országnak. 20. án van Air Race de nincs légiparádé, van tisztavatás de nincs tüzijáték. Tisztelt polgárok, akinek van pénze és össze akarja dobni rá a lét jelentkezhet az alábbi címen: APEH, eltitkolt jövedelmek osztálya 3-as ajtó! :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 17:05 
Szent Tömlő őrzője

Hát ennyit a politikáról, politikusokról: ünnepelhetünk, csak fizessünk! De jó sokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 17:03 
Szent Tömlő őrzője

Pszt...

Ne adj ötleteket! :-x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 17:01 
Szent Tömlő őrzője

Petikeeee!

NA de egy napra legalább ünnepelhet a TESCO pénztáros, a beo tűzoltó, a postai ablakos kisasszony aki egyedül neveli a gyerekét havi 70 000-ből, ünnepelhet a kisnyugdíjjas mert még a tűzijáték adót nem rótták ki rá.
Hát örülj Petikeeee! :-D :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 16:50 
Szent Tömlő őrzője

Hm..

Országos szinten pedig milliárdok mennek el,mert szinte minden szaros kis porfészek tűzijátékot rendez.

Nálunk azt mondja a polgármester,meg az egész testület (szinte mind Fideszes),hogy nincs pénz semmire,az iskolában minden szakkört be kell zárni,tanárokat elküldeni,stb. A kormány rontott el mindent,évek óta hatalmas a hiány. Egészségügyre,sportra,iskolára egy fillér sincs.

Ennek tudatában:

- új park épült,térkővel,szoborral
- a városközpont és a kivezető utcák szinte teljesen újak
- évi 3-4 tűzijáték menetrendszerűen,cigánybulik
- díszkivilágítás izzók ezreivel,már a villanyszámlát se merem elképzelni
- városi tévé,városi újság (a Pravda elbújhat...)
- stb

És akkor azt mondják,hogy nincs pénz semmire,forráshiányos a város. A polgármester 5 éve ugyanaz.

Akasztófára a hazugokkal.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 16:37 
Szent Tömlő őrzője

Szia Dwyn!

Bár nem tartozik szorosan a tárgyhoz: pár éve a Mérnök utcai iskolát be akarták zárni. Írtam az Oktatásügyi Miniszternek is. Volt egy gyűlés, ahol a kerületi polgármester (nem véletlen a kisbetű) megjelent. Nem tudom, hogy miért mondta: ők nem szőrösszivű telekspekulánsok.

Kicsit később a kerületi TV-n egy tüntetés kapcsán azt mondta: elvesztette a türelmét! No mármost úgy gondolom, hogy egy alkalmazottam nem veszítse el a türelmét velem szemben. Mondjon fel.

De persze nem tette ezt, mert polgármester is, meg országgyűlési képviselő is. Egy személy, két fizetés.

A mostani hír: az önkormányzat már árulja a telket! Hát... ez a demokrácia...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 16:25 
Szent Tömlő őrzője

Petikeeee

Megint totálisan egyetértek veled!!!!

Szabadnapos tűzoltó apuka mutatja a kisfiának a tüzijátékon:
-Nézd Dezsőke! Az a szép narancssárga, nini az a bérbefagyasztása apukának. A gyönyörű zöld az meg a heti nagyonsok távolléti dajja apukának. Látod azt a tündöklő vakitó ezüstöt, na ott égett el az a pénz amit félre kellett volna raknom, hogy ne te keress rám ha öreg leszek. JUJJ azt a lilát nézd.... ja az egy bezárt iskola csak....na de ezt nézd, ezt a álomszép vöröset, na ez volt a te iskoláztatásodra forditható állami támogatás meg az ellopott nyugdíjam fele.
Ugye Dezsőke milyen szép is amikor mindenki ünnepli augusztus 20.-át? :???: :???: :???:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 16:20 
kapocspárkulcs tekergető

Én az egész augusztus 20.-ában csupán két komoly veszélyforrással számolok. Az egyikaz, ha valaki a 112-es számon hív segítséget, a másik, hogy a katasztrófavédelem jön segíteni. Nagyon szurkolok azért, hogy ne történjen semmi tavalyihoz hasonló tragédia.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 16:16 
Szent Tömlő őrzője

Hurrá,megint van alkalom elverni párszáz milliót a SEMMIRE.
(És ugye,ebből milyen szépen lehet zsebre dolgozni,nem is kell más,csak pár kamu számla...)

Miközben készül az újabb megszorítás,és az újabb tömeges elbocsátás. Így is kell.

Tudom,ez a pénz csepp a tengerben,nem is az összegről van szó,hanem a jelzésértékéről.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19. 16:07 
Szent Tömlő őrzője

Én meg kívánom hogy a laktanyában maradt tűzoltóknak finom és tápláló legyen az ott főzött 20.-ai ebéd.

Nálunk babgulyás! :-D

A polgároknak meg nem elfelejteni, a tömegből kijönni szinte lehetetlen. A gyerekeket nem kéne a közepébe vinni, annyit nem ér az egész, hogy .... ugye mindenki érti?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]