* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2014. szept. 19. 13:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 2168 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 87  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fővárosi tűzoltóság
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09. 17:47 
hamutipró

De örülök, hogy találtam ezt a topicot!
Én is régóta gondolkozom már, hogy miért kell egy 1KiRire vagy 8 autót riasztani. De nem csak az szempont, hogy spóroljunk az autóval és az emberrel. Néha egy Doktor és egy BTSz is sok, máskor kettő is kéne. Régóta rágódom már a kérdésen és a következő ötleteim vannak:
A BTSz-t össze lehetne vonni a TCS-kal a következőképpen: jelenleg ugyebár a TCS-okon van sofőr, parancsnok és egy vagy két háttérparancsnok. Melléjük beférne még egy 33-as. Öten kicsit szorosan lennének, de azért beférnének, ha meg valamelyik 32-es szabin van, még kényelmes is lesz a vonulás. Ha a 33-as megy szabadságra, az egyik 32-es átveheti a feladatát. Jelenleg élesen külön van választva a TCS és a BTSz, ha jól tudom, a Bt még a vezetési törzsnek sem tagja. Ebben a konstrukcióban nagyobb átjárás lenne a két egység között (a narancssárga sisak is értelmét vesztené). Az ellenőrző tiszt szerepéről nem sokat tudok, de talán nem lenne nagyon fájdalmas megszüntetni.
A Doktort én a Rohamokkal vonnám össze. Tudom, hogy a Doktor jelenleg elsősorban a tűzoltósérülések miatt van, de ez hál' Istennek nem fordul elő olyan gyakran, hogy tűzoltás és műszaki mentés közben ne legyen kapacitásuk a sérültek mentésére (mint ahogy most is megteszik). Fecskendőre beosztva természetesen feladatuk lenne tömlőt és sugárcsövet is hurcolászni, valamint légzőt is gyakrabban kéne venniük. Már látom a felhördülést, de szemlélet kérdése, hogy a tűzoltóságon inkább tűzoltóruhás mentősökre van szükség, vagy orvos/ápoló végzettségű tűzoltókra. Szerény véleményem szerint inkább az utóbbira.
A Kamerát semmi szín alatt nem szüntetném meg, viszont vagy összevonnám a Sajtóval, vagy az egyiküket kinevezném mindenkori sajtóügyeletesnek és a szóvivőt csak a legnagyobb káresetekhez vonultatnám (vagy vitetném akár a Kun-9-essel).
A várható reakciókra előzetesen azt szeretném mondani, senkit sem kívántam megbántani és senki szekerét nem tolom. Nem vagyok tűzoltó, teljesen jogos lesz, ha azt mondjátok, hogy nem értek hozzá. De legalább elfogult se vagyok. Ha a hozzáértők megmagyarázzák, hogy mit láttam rosszul, megköszönöm. Ha pedig valaki szeretne meghívni, hogy nézzem meg közelebbről a munkáját (aztán magyarázzak), boldogan megyek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09. 18:26 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

A Nissan Navara csak a kezdet. Látom itt kiteljesedtél...

Miért is jut most eszembe a Hupikék Törpikék okoskája....? :radobbent:

Csak egészség legyen, meg fényerő!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09. 20:41 
hamutipró

Tehát nincs semmi ellenvetés? Szívesen elolvasnám. Az okosabbtól boldogan tanulok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09. 21:33 
Szent Tömlő őrzője

Ahogy az ellenőrző tiszt szerepéről nem tudsz sokat, a többiről meg még annyit se... őszintén szólva túl nagy álodozó vagy, megvalósíthatatlan elképzelésekkel, a Navarás topicban is nevetséges a terved. Szerencse, hogy nem így történik minden, ahogy szeretnéd. A csoportnál már rég nincs 2 HP. Már csak azt csodálom, hogy nem a régi felállást akarod: sofőr + 30 + 32 + fotós + hírvivő. Habár a legtakarékosabb megoldás az lenne, ha téged még betennének a málhatérbe, legalább a helyszínen tudnának takarékoskodni még egy emberrel, és te is kényelmesen elférnél, úgy mint akit ötödiknek akarnál beültetni.

GOLD PRIDE SENIORS '09
SHS VARSITY TENNIS SQUAD CAPTAIN
SHS VARSITY BOWLING SQUAD CAPTAIN - STATE FINALIST
SHS VARSITY TRACK AND FIELD SQUAD - ACADEMIC ALL CONFERENCE

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09. 21:47 
hamutipró

Idézet:
A csoportnál már rég nincs 2 HP.

Ez tévedés. Többnyire valamelyik szabadságon van, de az esetek 30-40%-ában bizony van. Te fővárosi tűzoltó vagy? Még az is előfordul néha, hogy két sofőr van. A hírvivőt úgy tudom, pótolja a rádió, a fotóst viszont nem én, hanem egy nem is alacsony beosztású tűzoltó szívesen felültetné a Csoportra, vagy a Doktorra...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09. 21:59 
Szent Tömlő őrzője

Emlékeim szerint a Csoport régebben úgy állt fel:Csop.vez,Htpk,Hírvivő(aki nem a rádiót pótolta,hanem inkább az aktuális szitut vázolta s később tanulmányként is elkészítette),Fotós ha volt és befért,gkv.Később a fotós kiesett,lett a törzstiszt ;akármilyen funkcióval.Aztán átvette a hírvivő kötelmeit.Valóban 5-en szorongtak a Volgában,sőt volt,hogy "lábnál" egy YBL-es gyakornok is elvolt! :-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 12. 12:06 
vízpocsékoló

Egy kis infó áramlás.
Mondhatni, azt hogy megengedhetetlen és tűrhetetlen, hogy a nyilvánvaló hibák felismerése, hangoztatása és a kritikai jellegű „felszólalások” ellenére továbbra sem hajlandóak a munkáltatói jogokkal rendelkező vezetők és az állami irányítás erre hivatott szakemberei megfogadni a kritikai hangvételű, de a jobbítás szándékával közölt javaslatainkat. Mert ezeknek a hibáknak az orvoslása hozzájárul, ahhoz hogy a végrehajtó állomány hatékonyabban és biztonságosabban végezze a munkáját.
Sokszor az a baj hogy a kritikai hangvételű észrevételeket sokan személyes sértésnek veszik, másrészt sok esetben sajnos olyan jelenségek ellen is küzdünk, amelyben az érintettek vétkessége merül fel, ezért számukra létkérdés az események elbagatellizálása. Ezek a dolgok szakmai hitelvesztéshez is hozzá járulhatnak.
A munkahelyi stressz okainak túlnyomó része nem a normális munkamenetre, hanem az ostoba sokszor hozzá nem értő vezetői magatartásra vezethető vissza.
Vajon a nagyjaink, elgondolkodtak egy percig is, azon hogy mire ez a sok nyugdíjba menetel? Nem mindenki a nyugdíjrendszer változása miatt ment, menne el.
A vezető, beosztott között meglévő kettős mérce szintén elkedvteleníti az állományt, hiszen amikor egy vezető lehetetleníti el szakmailag, egzisztenciálisan a neki nem tetsző beosztottat, felszólításra sem történik érdemi változás, sőt még a joggal kritizált vezető folytatja továbbra is a meg nem engedhető és jogban bűncselekményként meghatározott tevékenységét, akkor milyen értelmes lehetőség marad a beosztottnak, mint a leszerelés vagy a nyugdíj.
Eléggé elszaporodott mostanában, hogy minimális szakmai tapasztalattal rendelkező, „sógor-koma-jóbarát”-al kezdik el feltölteni a megüresedett vezetői helyeket, székeket. Amit ők nyugodt szívvel el is fogadnak, betöltenek, nem sejtve, hogy mekkora teher nehezedik a vállukra.
Fontos lenne továbbá, hogy a felvetett problémák néven nevezése esetén az, aki rámutat a problémákra, ne egy bujtogatásról szóló feljelentés szenvedő alanya legyen, hanem, igenis amit mond, azt meg kell megvizsgálni vajon nem azok a körülmények okozzák-e. Mert ha igen, akkor nem a probléma feltárójával kell foglalkozni, hanem a probléma orvoslásával.
Már többször elhangzott, az hogy konkrétumokat nem „ildomos” írni, mert nagy a „lebukás” veszélye, na nem a nagyoknak, hanem nekünk kicsiknek.
Elhihetitek, elég jól vannak a „vezetőink” szponzorálva kívülről. Működik is a mosoda, rendesen.
Még mindig hihetetlen számomra, az hogy ennyi nyugdíjast kell foglalkoztatni az ftp-n.
Nem hiszem, hogy nem volnának helyettük fiatalabbak, alkalmasabb személyek.
Tényleg nélkülözhetetlenek?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 12. 14:42 
kapacsmester

Érdekes!, elmondanám neked, hogy igenis szükség van a nyugdíjasokra, :hazudos: nem kell őket leírni, csak azért mert kihasználják az államot, az Önkormányzatot és a Nyugdíjfolyósítót. Hidd már el ez nem a te pénzedből finanszírozott kiadás, hidd el, te akkor sem kaphatnál többet, mint most. Annyira szükség van rájuk, hogy még a magasságos Pk-h is nyugállományú ezredes (ilyen sem volt még a fővárosban) szerintem mire te odaérkezel, hogy eléred azt a kort addigra ez a lehetőség már megszűnik. Könnyű úgy cigarettát pöfékelni az udvaron, napi 4 órát,( ez biztos és ellenőrzött infó) hogy közben átutalják a 270 nettó nyugdíjjat és mellé a nélkülözhetetlenség havi illetményét( másik 250 nettó) is, ja és azért a jutalmakról sem kell I illik megfeledkezni. Nézd csak meg a most jutalmazottak listáját (miért, kik és mit) Na ez az érdekes! :tapsolo:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 12. 15:26 
Szent Tömlő őrzője

Elfogultak vagytok,néha már a fisztulás fulladásig.Nem veszitek észre,hogy "megléptek" akik a boltot vihetnék...megsértették,kikormolták stb.Van utánpótlás képzés?!Csak a vonulós állományra gondolva is;nemzedékek maradnak ki....nincs aki átadja a tapasztalatot...meg fogja bosszulni magát!!!Nem személyes sértettségem,de fáj,hogy nem hagyják az eddig bevált átadható "rókaságot"érvényesülni.Mire kiderül a xar,addig "nagyjaink"jó pénzért valahol tanácsadók lesznek.Egy 30 év tapasztalattal rendelkező ftörm.sose.,Mi van?! :-(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16. 18:18 
hamutipró

Utánanéztem az ellenőrzőtiszt feladatainak. Kárhelyen lényegében a Bt helyettese, tehát nélkülözhető. A riasztáson kívüli feladatait elláthatja az irodában vagy egy ügyintéző gépkocsival, ha meg a Bt szabadságon van, ő a Bt. Még 24-48 óráznia sem kell feltétlenül, csak ha Bt-zik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16. 22:25 
kapacsmester

Őszintén szólva, van olyan, aminek te nem nétél utána és egyelőre jól működik? :shock:
Amúgy a te munkádra szükség van? Elképzelhető, hogy e robot tudná csinálni a munkád? Mit kóstolgatod a budapesti tűzoltókat? :radobbent:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16. 22:48 
hamutipró

firekoko írta:
Őszintén szólva, van olyan, aminek te nem nétél utána és egyelőre jól működik?

Ezt nem értem.
firekoko írta:
Amúgy a te munkádra szükség van? Elképzelhető, hogy e robot tudná csinálni a munkád?

Ezt sem. Melyik robot?
firekoko írta:
Mit kóstolgatod a budapesti tűzoltókat?

Mi ebben a kóstolgatás? Ha rossz az ötlet, mondd meg, ha nem, hallgass! Mit vagy olyan féltékeny a szakmádra? Csak te tudsz okosan megszólalni a tűzoltó témában?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17. 0:02 
hamutipró

OFF
Hogy lehet megnézni a topic első oldalát? Ha a 4-esre klikkelek, ha az 1-esre, mindenképpen az utolsó oldalt adja ki, csak megfordítja a hozzászólások sorrendjét. Próbáltam már rafináltan az 1. utáni oldalról eggyel visszafelé lapozni is, akkor is az utolsóra dobott. Elnézést, hogy itt kérdezem, de nagyon szeretném megnézni az első oldalt...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17. 2:25 
vízpocsékoló

Mikrobi!

Te hozzánk jársz a laktanyába.
Beengedünk mesélünk neked! Sokszor agyunkra mész annyit kérdezel.
Jó szívvel válaszolunk. Kérdéseid alapján nem vagy alkalmas ötletekre a főváros működésével kapcsolatban. Jó indulat adható, kérlek légy szerényebb, ha nem akarod, hogy a kapuk örökre zárva legyenek előtted. Az igazi baj, hogy fogalmad sincs, mi az amit nem tudsz. Felszedtél egy felületes tudást és most már te akarod osztani az észt.
Szégyelld magad ha ez egy trükk, hogy a Főváros vezetése felfigyeljen rád.
Most nem írom ki foglalkozásod, bár azt elég sokant tuják, nem titok.

egy vonulos a nagypirosról

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17. 8:22 
Szent Tömlő őrzője

Mikrobi!

A fővárosi tűzoltóság honapjához adjál inkább tanácsokat, a kommunikáció inkább a szakterületed. Pl. hogyan küszöböljék ki a félretájékoztatást, mint ahogy ez is az:
http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet.php? ... abla=hirek

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17. 9:47 
tűzkőről pattant

Szerintem meg semmihez ne adjon tanácsokat egy nagyképű hozzáértéssel nem rendelkező ,laktanyába beengedett megtürt személy.A kommunikációhoz pláne ne! pincebogar! Most már kiváncsi vagyok. Mi is a szakmája nagytudású "bölcs" emberünknek? Ide írd ne privátba!
Volna hozzá pár javaslatom hogyan tudna hatékonyabb lenni a munkájában bár nem értek hozzá. De építő gondolataim azok lesznek.
Azt is biztos vállalja az aki ilyeneket le ír:

Idézet:
A "hozzáértés" a szakmádhoz kb. 15 év érdeklődés eredménye. Ahol én dolgozom, ott lényegében én vagyok a főnök. Az ötleteimet saját hatáskörben valósítom meg, nem szól bele senki.

Idézet:
Utánanéztem az ellenőrzőtiszt feladatainak. Kárhelyen lényegében a Bt helyettese, tehát nélkülözhető. A riasztáson kívüli feladatait elláthatja az irodában vagy egy ügyintéző gépkocsival, ha meg a Bt szabadságon van, ő a Bt. Még 24-48 óráznia sem kell feltétlenül, csak ha Bt-zik.

Idézet:
Nem vagyok tűzoltó

Idézet:
olvassa el néhány illetékes is! Feltételezem, hogy az olvasók, de nem válaszolók között olyan is van, aki érdeklődéssel olvassa az ötleteimet, és egyszer beépíti, legalább részben, egy szervezeti módosításba

Szerintem meg a fejedbe kéne beépíteni valamit mert valami gyárilag kimaradt.
Nem így kéne felhívnod magadra a figyelmet.
Én ezek után biztos nem engednélek be a laktanyába. Majd ha felszerelsz és kiképeznek, oszthatsz. Addig jobb lenne csendbenmaradni és örülni hogy vannak tűzoltó barátaid. Ha még maradtak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17. 11:03 
vízpocsékoló

Bogumil!
Nem!
Nem!
mandj Mikrobi elmondja ha akarja..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17. 13:17 
vízpocsékoló

Mikrobi írta:

Tisztelt „Mikrobi”
Nem tudom, hogy hol néztél utána az Ellenőrző Tiszt feladatainak, de javaslom egy mélyebb kutatás végrehajtását. Ténybeli tévedéseidet enged meg hogy kijavítsam. Kárhelyszínen az Ellenőrző Tiszt nem a Biztonsági Tiszt helyettese, de együtt dolgoznak. Hogy a kárhelyszínen ki és mi nélkülözhető, ezt ne egy számítógép előtt döntsük el. A riasztásokon kívüli feladatait a pszichikai pályán és a Tűzőrségeken hajtja végre. Ha a Biztonsági Tiszt szabadságon van, őt egy másik Biztonsági Tiszt helyettesítheti, az Ellenőrző Tiszt nem BT, így az Ellenőrző Tiszt nem „Bt-zik”.
Tisztelettel Madácsi Róbert László tű. őrgy. Biztonsági Tiszt

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17. 16:40 
hamutipró

Hű, micsoda égszakadás-földindulás volt itt egy nap alatt! Látom, sikerült előlépnem a tűzoltóság főellenségének. OK, vettem a figyelmeztetéseket, kívülálló ne szóljon bele a tűzoltók dolgába. Elnézést kérek! Befejeztem. A többi ötletemet megtartom magamnak. Azt is megígérem, hogy nem fogok kérdezősködni. Sőt, a laktanyába is ritkábban fogok bemenni, nehogy egyeseknek piszkálja a csőrét a jelenlétem.
Azért egy-két megjegyzésem van a hozzászólásokkal kapcsolatban:
pincebogAr: te tudod, én ki vagyok, én nem, te ki vagy. Remélem, tudunk majd személyesen is beszélgetni. Egy megjegyzésed nagyon bántott.
Kedves V.Vizsgáló: te vagy az egyetlen, aki érdemben válaszolt egy felvetésemre, ezt köszönöm. Amit az ellenőrző tisztről legutóbb írtam, egy tűzoltótól hallottam, a kérdést pedig kifejezetten úgy tettem fel, hogy mi a dolga az ellenőrző tisztnek.
Ami pedig a topicot illeti: tűzoltóktól itt szinte csak fanyalgást olvasok, hogy mennyi a visszafoglalkoztatott nyugdíjas, hogy megszívatják a szegény güriző alacsonyabb beosztású tüókat, építő javaslatot egyet sem olvastam. OK, hogy én nem írhatok, mert nem vagyok tűzoltó, nem értek a témához, de a többiek miért nem írnak? Ennyire jó minden, ennyire nincs ötlet, ennyire nem fogadja el az FTP vezetősége az ötleteiteket, netán félni is kell tőlük, vagy ez nem az a fórum az, ahol szívesen beszélgettek róla?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17. 18:26 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Mikrobi!

Én nem hiszem, hogy a véleményedre nincs szükség. Pusztán a véleményed kifejezésmódjáról lehet szó. Tudod, szolgálatom ideje alatt sok „civillel” találkoztam. Volt közöttük olyan, akit megtanultam tisztelni, és volt, akit nem fogadtam el.

Olyanokat nem tudtam elfogadni, akik félinformációk alapján tévedhetetlen ítéletet tudtak hozni, egy olyan szakmában, melyet sokan évtizedek alatt sajátítanak el. Ez a hivatás nehezen tanulható meg elmondások, leírások lapján. Ezt meg kell élni. Kicsit olyan ez, mint mikor megnézel egy szexfilmet, de nőnemű lénnyel még nem voltál közeli kapcsolatban.

De volt olyan, akit igenis megtanultam tisztelni! Hozzánk is járt be egy fotós. Ő fényképeket készített a káresetekről, sok alkalommal velünk élt, néha 24 órában. Sajnos, kevesebbet keresett, mint költött. De a káreseteknél a sérültekkel, áldozatokkal tisztelettel bánt, a közlés előtt kiérte a tűzoltók véleményét is. Nem ítélt: kérdezett. Ma is becsülöm.

Ami a Te konkrét témáidat illeti: az általad, talán elhamarkodva megítélt beosztásokat talán másként kellene megközelíteni. A szóbeszéd erre nem alkalmas. A munkaköri leírás adhat választ a számodra. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy az általad kielégítőnek vélt tájékozódás nem ad teljes képet számodra, így talán ítélned sem tárgyszerű, főleg kívülről.

Szia!

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17. 21:35 
csizmás kandúr

Hi!

Témához visszatérve, mi a feladata az Ellenőrző, és mi a Bisztonsági Tiszt dolga, egy káresetnél?

üdv.: Pgy.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18. 11:48 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Elég sokrétű.
Érdeklődve várjuk az információt a feladatokról.
Nem utolsó sorban megelőzve sok "félreértést".

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18. 13:22 
vízpocsékoló

Tisztelt érdeklődők!
A Biztonsági Tiszti Szolgálat egy fő Biztonsági Tisztből, egy fő Ellenőrző Tisztből és egy fő gépjárművezetőből áll. /továbbiakban BtSz/ Kárhelyszíni feladataikat közösen látják el.
A Biztonsági Tiszti Szolgálat káreseti tevékenysége:
A BtSz-t riasztani kell minden olyan káreseményhez, ahol — a beavatkozások bonyolultságát tekintve — megvalósul minimum a csoportirányítási mód, különös tekintettel a magasban, mélyben, illetve veszélyes anyag jelenlétében végzett tevékenységre. Riasztani kell továbbá a BtSz-t, ha a jelzés értékelés alapján II-es kiemelt riasztási fokozat elrendelése szükséges, illetve ha a fokozatot erre a szintre emeli a tűzoltásvezető. A Bt a tűzoltásvezető alárendeltségében tevékenykedik. Feladata beavatkozások alkalmával a tűzoltásvezető tevékenységének segítése. Ő kíséri figyelemmel a beavatkozói állomány bevetési körülményeit, annak veszélyeit, regisztrálja a bevetési létszámot, a bevetések időintervallumait, az állomány rotációját, a védőeszközök, felszerelések állapotát, bevethetőségét, a szükséges biztonsági szabályok betartását, a biztonságot elősegítő technikák alkalmazását. A tűzoltás és műszaki mentés irányításában, a taktika megválasztásában szerepet nem vállal, de ha úgy ítéli meg, hogy az indokolatlanul nagy, vagy közvetlen életveszélyt jelent a mentendőkre vagy beavatkozókra nézve javaslatot kell tennie annak megváltoztatására. A Bt az információáramlás megkönnyítése érdekében további erőket vehet igénybe, akár hírvivői és megfigyelői feladatok ellátására is. A Bt által igényelt erőket a háttérparancsnok jelölje ki és irányítsa őket a kijelölt felállítási helyre. A Bt a káreset felszámolásában résztvevő állományának közvetlen utasítást nem adhat, viszont rendelkeznie kell — a beavatkozás általa megítélt veszélye, bonyolultsága függvényében — a közvetlen irányítása alá tartozó fél, vagy egész rajjal. A raj létszáma a tartalék létszámból kerül kiválasztásra. Feladatuk a rendelkezésre álláson túl az azonnali életmentési tevékenység — a TV.-vel egyeztetett és a Bt utasításának megfelelően történő — megkezdése. Az életmentéshez a speciális eszközöket, felszereléseket a BT bocsátja rendelkezésükre.
Remélem információ igényeteket sikerül kielégíteni.
Tisztelettel Madácsi Róbert László tű. őrgy.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18. 19:04 
kapacsmester

No, Mikrorobot, kielégít a válasz? :csodalkozo:
A reformokat vetítsd a legfelsőbb vezetésre, az racionálisabb és feltehetően nagyobb lesz a sikered is. :mrgreen: Többen, alig várják, hogy tényleg, de komolyan elmenjenek nyugállományba és hálásak lesznek neked, csak kérlek segíts! :tapsolo:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18. 19:29 
hamutipró

firekoko írta:
No, Mikrorobot, kielégít a válasz?

Az ellenőrző tiszt kárhelyi feladatairól egy árva szót sem olvastam...

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2168 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]