* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 5:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 343 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 10. 15:53 
Szent Tömlő őrzője

Hirtunder írta:
Bocs, hogy megint én de sürgős segítség kellene!!!
KI tudja minek a rövidítése az: ELINCS????? :?: :?: :?:

Csak azért mert sürgősen kérted...! :wink:
A megoldás....Google...ELINCS... aztán majd lesz valahogy.... :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 10. 15:13 
tömlőszállító

Bocs, hogy megint én de sürgős segítség kellene!!!
KI tudja minek a rövidítése az: ELINCS????? :?: :?: :?:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 10. 10:16 
tömlőszállító

Hamumanó!

KIcsit szégyellem, hogy hirtelen felindulásból letámadtalak, de lássuk be nekem is /többek közt/ volt némi igazam. Ami pedig a mire jó kérdésedet illeti: Ha valahol megállsz segíteni / és nincs nálad tudod az a nagy piros izé sok rohangáló furcsaruhással / mint "civil" akkor nem fognak kapásból
elzavarni a fenébe mert gondolják, hogy talán tudsz valamit amíg meg nem érkezik a rendes segítség. Szóval nálunk erre jó! :idea:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 09. 17:04 
kapocspárkulcs tekergető

Kedves P/20 !

Végre!!!!!! Köszönjük, hogy végre valaki a kérdés lényegére adott választ!! Komolyan köszi.

( De azt nem tudtuk, hogy itt nem lehet egy kicsit pojénkodni ( ez is vicc, nem hejesírási hiba! ). Valószínűleg rossz helyre tévedtünk, mert itt csak tiszteletben megőszűlt törvénytisztelő erkölcscsőszök leledzenek.)

Mégegyszer köszi P/20.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 09. 11:43 
hamutipró

hamumano elég furcsa a felfogásod de ha igy nézzük akkor a rendőröknek minek jelvény?Mert az egyenruháikbol a fegyverükböl meg a bilincseikböl föleg hogy fehér "kéklámpás" autoval mászkálnak abbol is mindenki rájön hogy rendörök

Vegyük el az összestöl akkor az igazolványt, minek nekik az emberek ugy is kitalálják hogy ők rendőrök Nem?
:twisted:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 09. 11:34 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

hamumanó írta:
Kedves Uraim !

Nem a buszról van szó, hiszen az a sajátom, és többen utazunk rajta.
De érdemben még most sem tudok semmit róla, azonkívül hogy van.
:D
Nem azokról a dolgokról van szó amiket írtatok.( Habár úgy látszik a busz az érdekes téma.)
Komolyan kíváncsi lennék arra, hogy mi értelme, hiszen :
- köztestületi tűzoltóságonként más és más,
- az csinál ilyet aki akar,
- annyi mint egy névjegykártya,
- hatósági személyek nem vagyunk,
- intézkedésre nem jogosít ( állampolgári ill. munkaköri kötelességet teeljesítünk)
- ha piros autóval és szép kék lámpával, ordító szirénával, furcsa ruhában, sisakban jövünk, valószínüleg rá fognak jönni az emberek, hogy tűzoltók vagyunk.

Kedves Hamumanó!
Ami írtál igazolványügyben, az egyre zagyvább. Bármilyen igazolvány felmutatójában kell lenni annyi tisztességnek, hogy tudja mire is való az valójában. Az igazolvány tűzoltás, kárelhárítás és ezekkel összeföggő feladatokat ellátó személy, valamint egy szervezethez való tartozást igazolja. Ezért van. Persze lehet mutaogatni bérletként, meg rendőrnek, ha igazoltat, de ez bizony két élű fegyver. A buszra nem írok semmit, mert végképp nem értem. A rendőrrel kapcsolatban. Ha közlekedési szabálytalanságot hajtasz végre és ezért lekapcsol a rendőr, akkor nem mutogasd az igazolványt, mert a tűzoltóságra hozol szégyent. A rendőr arról fog beszélni, hogy megint lekapcsoltam egy f.sz tűzoltót, aki 100-zal ment a 40-nél. Ha meg balesetet okozol, akkor megint csak hiába mutogatod az igazolványodat.
Egyébként elkészült az új igazolvány és igazából néhány adminisztratív akadálynak kell elhárulnia, hogy megkezdődhessen a gyártás. Remélhetőleg még ebben a hónapban megkezdődik. A kiadott igazolvány az önkéntes tűzoltóknak KÖZFELADAT ELLÁTÓ SZEMÉLY minősítést ad. Az ÖT-ok TV-inek INTÉZKEDÉSRE JOGOSULT minősítést. Ezeket nem magyarázom, de valamivel több, mint az állampolgári jogon történt intézkedés.
A cél: minden köztestületnél egyforma legyen (ÖTE-nél is)
Ne legyen hamisítható, azaz ne mindenki csinálhasson ugyan ilyet magának
Ne annyi legyen, mint egy névkártya
Hatósági személyek nem is leszünk
Intézkedésre feljogosítja azt, akit az megillet.
Az igazolvány kiadásáért a felelőséget a parancsnok és a polgármester vállalja. Ezt csak az egyéb visszaélési lehetőségek miatt mondom.
Az igazolvány (ugyan már kisebb változtatások történtek) a Merre tovább ÖTE-k topikban a 2004.08.11.16:59. hozzászólásban megtekinthető.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 09. 10:21 
kapocspárkulcs tekergető

Kedves Uraim !

Nem a buszról van szó, hiszen az a sajátom, és többen utazunk rajta.
De érdemben még most sem tudok semmit róla, azonkívül hogy van.
:D
Nem azokról a dolgokról van szó amiket írtatok.( Habár úgy látszik a busz az érdekes téma.)
Komolyan kíváncsi lennék arra, hogy mi értelme, hiszen :
- köztestületi tűzoltóságonként más és más,
- az csinál ilyet aki akar,
- annyi mint egy névjegykártya,
- hatósági személyek nem vagyunk,
- intézkedésre nem jogosít ( állampolgári ill. munkaköri kötelességet teeljesítünk)
- ha piros autóval és szép kék lámpával, ordító szirénával, furcsa ruhában, sisakban jövünk, valószínüleg rá fognak jönni az emberek, hogy tűzoltók vagyunk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 07. 14:54 
tömlőszállító

Hamumanó!
Ha nem tudod mire való az önkéntes igazolvány égesd el és sürgősen lépj le. Akkor te azt sem tudod mit keresel egy tűzoltóságon!
EZ HIVATÁS ÉS ÉLETCÉL NEM SPÓROLÁSI LEHETŐSÉG!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 03. 21:00 

T. Hamumanó!
Hát arra amire használni szeretted vona arra nem!és nem tudom, hogy miért csodálkozol azzon , hogy még a buszról is leszálított a street fighter.
az meg a személyes meglátásom, megítélésem , hogy aki ilyen visszaélésekre használ bármilyen igazolványt az nem bíztos , hogy megérdemli, hogy adot testület tagja legyen . Ez a szememben sz... rágóság! nem hiszem , hogy a jegy ára hiányzott a vacsorához.

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 03. 17:49 
kapocspárkulcs tekergető

Ki tudja, hogy mire való az önkéntes tűzoltó igazolvány? Mire jogosít fel, mert engem még a buszról is leszállítottak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 23. 8:24 
tűzkőről pattant

Nagyon köszönöm a segitséget, nem ismertem ezt az oldalt!
Kellemes Karácsonyt és Boldog Újévet!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 22. 15:43 
tömlőszállító

Helló kormosorrú!

A www.firetrucks.uw.hu oldalon a fórumon belül találsz egy eladő Tü-3-ast.

Üdv: Répás Zoli

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 22. 15:34 
tűzkőről pattant

SEGITSÉG!

Jó állapotú Rába fecskendőt keresek! Ha nincs jobb, habosból átalakitott is megfelel, de a nyerő egy összkerekes fecsi lenne!
Ha tud valaki ilyet kérem értesitsen!
Előre is köszönöm !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 17. 9:03 
tűzkakas-idomár

Üdv Riam, P 20!
valóban rosszul kezdtük, illetve nem csak rosszul, hanem fordítva! ugyanis most szervezzük /már nem vagyok benne egyedül! eddig ugyanis egyedül csináltam / a helyi ovodás, és kisiskolás csoportokat, akik látogatást tennének a tűzoltószertárban, azért hogy az érdeklődésüket már időben felkeltsük. visszatérve, mint említettem eddig egyedül csináltam az egészet, és mivel én nem vagyok pedagógus, sőt semmilyen ilyenfajta képzettségem sincsen, de az utánpótlás nevelése égető fontossá vált számunkra, mivel szeretnénk a mi kis tűzoltóságunkat a későbbiekben továbbfejleszteni, így nem várva tovább belevágtam, remélve, hogy csatlakoznak hozzám, és én is sokat fogok tanulni az első évfolyamból! szóval azért megy a dolog, csak gyöszösen indul! de bízunk benne hogy nem fog megszakadni ez az utánpótlás képzés dolog, csak hát mi is most tanuljuk ezt az egészet! az óvodai, és iskolai bemutatkozásokra pedig már nagyon készülünk! de az is szomorú, hogy elvileg mi nem is tarthatnánk ilyen foglalkozásokat, tanfolyamokat, hiszen ha jól tudom ehhez is pedagógus végzettség szükséges! bár én úgy gondolom ha erre várunk nekünk nem lesz emberünk a tűzoltóságon, márpedig ha egyszer állományt kell létrehoznunk, szivesebben alkalmazzuk azokat a fiatalokat, akik a szemünk láttára nőnek fel, illetve kiismertük őket, tudjuk mire képesek, és nem az utcáról jönnek be nem kell velük mindent elölről kezdeni!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 16. 8:55 

Riam! Szerintem rosszul fogtatok hozzá! A gyerekeknek a tűzoltóság egy idegen hely. Nem mer bemenni. Vegyétek fel a kapcsolatot az iskolával és javasoljátok, hogy tartanátok iskolai tűzoltószakkört. Pl. heti 1 óra. Aztán a szakkörön próbáljátok a gyerekek érdeklődést felkelteni. Jó előadás, bemutató, ruhát felvehet stb. Aztén menjen ki s fecsi és a gyerekek gyakorlatozzanak, majd űjlenek be a kecsibe és vigyétek őket egy kört. Vigyétek be a szertzárba, mutasátok meg. Csak ezek után hívjátok őket a tűzoltóságra.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Ificsapat
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 15. 7:50 
csizmás kandúr

Üdv Mindenkinek!

Mielőtt segítséget kérnék, ismertetem a tényállást.
Tavaly indult egy ificsapat nálunk. Elég szépen fejlődünk is. Nyáron elkezdtünk gondolkodni a folytatáson, s ennek eredményeként szeptember végén meghirdettük, hogy ifi tűzoltókat keresünk. Okt. 12-re kellett volna megjelenniük a jelentkezőknek. De senki sem jött.
Mit tehetnénk annak érdekében, hogy a fiatalok érdeklődését fölkeltsük???
Én nagyon szeretném, hogy amit mi elkezdtünk, az folytatódjon, és fontos lenne az utánpótlás is, mert mi kezdünk kiöregedni ebből a szerepkörből. Így is van egy ifi, aki már rég vonulós, és megvan a 40 órása. Nemsokára ismét megy egy emberke közülünk, s ha minden igaz, én is lassacskán eljutok odáig. Így a 7-8 emberből marad 4.
Mit tehetnénk??? Minden ötletet szívesen veszek!

Üdv!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 02. 14:48 
tűzkakas-idomár

Üdv mindenki!
Erdélyi barátaink itt vannak nálunk, éppen az általunk nekik adott tűzoltóautót veszik át tőlünk, és egyiküknek volna egy olyan kérése, amiben én nem sokat tudok segíteni, ezért fordulok hozzátok. aaaaaaaa kérdés a következő: valaki tud-e közületek tehergépjármű tachográfot elérhető áron, olyan is érdekel minket amelyik ugyan hibás, de javítható! nagyon tudnátok segíteni előre is köszönöm! :!: :!: :!: :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. szept. 20. 22:56 
slagmester

kár ugyan, hogy most olvastam, ezt a kérést, mivel én is javasoltam volna egy jót!

Nekem pár éve neonzöld kellett. A Vektor segített.
Naná! Hisz ők is kedvesek. Akár fél métert is adtak volna. És kaptam annyit ami kellett. Koránt sem 100 m-t.

Tehát Gizli! Használd egészséggel! :lol: :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. szept. 20. 16:41 
pernyekergető

Hali!

Valóban sikerült vennem ezüst csíkot a kft.-ben!!! :D
Hogy ott mi minden van :shock:!

Lám, ezt is a tűzoltók oldották meg... :tapsolo:

köszi mégegyszer mindenkinek,
Gizli

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. szept. 19. 19:25 
tűzkakas-idomár

Kedves Gizli!
P 20-nak igaza van, a Bognárnál én is vettem már fényvisszaverő csíkot, de még a Skála Metro mellett, a Bajcsy Zs. úton a MŰÁRT boltban is lehet méterben kapni!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. szept. 18. 15:52 

Gizli: Bognár kft 20/9386208. Ott biztos van, de ha nincs pár nap alatt lesz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. szept. 17. 21:16 
szikracsapkodó

Militari boltokban, benzinkúton lehet kapni jól láthatósági mellényeket kb 2-3 ezer forintért. A keleti mellett még olyat is tudsz venni amelyiken rendőrség felirat van, neonsárga. Elég meggyőző lehet kerékpáron.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. szept. 17. 19:57 
pernyekergető

Kedves Uraim!

Ad 1. Entschuldigung, de mi az a "Sattler"?Avagy, (talán)jól értem:ha én most betelefonálnék a Budafoki v. Kelenföldi Tűzörséghez, kapnék már senkinek sem kellő ruhát rajta csíkkal?Mert nagyon boldog lennék ám! Sec perc alatt leszedném róla a lényeget... :wink:

Ad 2.Gondoltam már én is a neonsárga jólláthatósági mellényre, de nekem csak pár pillanatra kellene,igaz kétszer,háromszor,ezért a tépőzáras karszalag-megoldást praktikusabbnak tartom.
Neonsárga mellényben a 47-es villinger, Kelenföld és Budafok
...ej,...nem is tudom...

Még Németországban vettem 1 pár sárga karszalagot, de tegnap az egyiket egy idős, bottal járó szomszéd bácsinak adtam, és hihetetlenül örült neki.A korai sötétedés pedig már itt van...

A mentőruha-készítők üzletét megleltem, telefonon elérni őket azonban egyenlőre nem tudtam.

Köszönöm a gyors válaszokat,
maradok őszinte rajongójuk,
Gizli

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. szept. 17. 17:56 
Szent Tömlő őrzője

Vagy tűzoltók!
Esetleg egy nagyon használt Sattler-ről lehetne levenni. A mellényt én is a legjobbnak találom, van olyan amely az anyagában fluoreszkáló.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. szept. 17. 16:07 

Segíteni nem tudok, de lenne egy javaslatom: vegyél egy sárga fényvisszaverős munkavédelmi mellényt, és abban próbálj átmenni. Garantáltan már jó messziről fognak fékezni az autósok. Sokszor én is csak sasolok, hogy vajon útkaparók dolgoznak, vagy rendőrök mozognak a messze távolban.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 343 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]