Segítségkérés

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
Hirtunder
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Hirtunder » 2005. jan. 13. 12:13

"Ha a Google-ba írsz a topic helyett, már tudnád"

fireman!

Mivel nem tudhatod, hogy én egy friss, egy hetes netező vagyok elnézem, sőt meg is bocsátom eme durva beszólásod. Bár ez egy segítségkérő oldal és én csak segítséget kértem, mégis erősen leb...s szaga van a dolognak. Mert hát mi egy naaagy összetartó család vagyunk!?!
soprano
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: soprano » 2005. jan. 11. 13:42

˝Magyar az, akinek fáj Trianon˝- a többi csak állampolgár!
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2005. jan. 10. 19:18

ELINCS (European List of Chemical Substances) by Google.

Ha a Google-ba írsz a topic helyett, már tudnád.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
Hirtunder
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Hirtunder » 2005. jan. 10. 19:06

Köszi nazda!

DE! Ez egy komoly kérdés volt tényleg szükségem lenne a válaszra!
EXPRESZ!! :roll:
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. jan. 10. 14:53

Hirtunder írta:Bocs, hogy megint én de sürgős segítség kellene!!!
KI tudja minek a rövidítése az: ELINCS????? :?: :?: :?:
Csak azért mert sürgősen kérted...! :wink:
A megoldás....Google...ELINCS... aztán majd lesz valahogy.... :wink:
nazda !
Hirtunder
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Hirtunder » 2005. jan. 10. 14:13

Bocs, hogy megint én de sürgős segítség kellene!!!
KI tudja minek a rövidítése az: ELINCS????? :?: :?: :?:
Hirtunder
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Hirtunder » 2005. jan. 10. 9:16

Hamumanó!

KIcsit szégyellem, hogy hirtelen felindulásból letámadtalak, de lássuk be nekem is /többek közt/ volt némi igazam. Ami pedig a mire jó kérdésedet illeti: Ha valahol megállsz segíteni / és nincs nálad tudod az a nagy piros izé sok rohangáló furcsaruhással / mint "civil" akkor nem fognak kapásból
elzavarni a fenébe mert gondolják, hogy talán tudsz valamit amíg meg nem érkezik a rendes segítség. Szóval nálunk erre jó! :idea:
hamumanó
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: hamumanó » 2005. jan. 09. 16:04

Kedves P/20 !

Végre!!!!!! Köszönjük, hogy végre valaki a kérdés lényegére adott választ!! Komolyan köszi.

( De azt nem tudtuk, hogy itt nem lehet egy kicsit pojénkodni ( ez is vicc, nem hejesírási hiba! ). Valószínűleg rossz helyre tévedtünk, mert itt csak tiszteletben megőszűlt törvénytisztelő erkölcscsőszök leledzenek.)

Mégegyszer köszi P/20.
ibiza
hamutipró

Hozzászólás Szerző: ibiza » 2005. jan. 09. 10:43

hamumano elég furcsa a felfogásod de ha igy nézzük akkor a rendőröknek minek jelvény?Mert az egyenruháikbol a fegyverükböl meg a bilincseikböl föleg hogy fehér "kéklámpás" autoval mászkálnak abbol is mindenki rájön hogy rendörök

Vegyük el az összestöl akkor az igazolványt, minek nekik az emberek ugy is kitalálják hogy ők rendőrök Nem?
:twisted:
P/20
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: P/20 » 2005. jan. 09. 10:34

hamumanó írta:Kedves Uraim !

Nem a buszról van szó, hiszen az a sajátom, és többen utazunk rajta.
De érdemben még most sem tudok semmit róla, azonkívül hogy van.
:D
Nem azokról a dolgokról van szó amiket írtatok.( Habár úgy látszik a busz az érdekes téma.)
Komolyan kíváncsi lennék arra, hogy mi értelme, hiszen :
- köztestületi tűzoltóságonként más és más,
- az csinál ilyet aki akar,
- annyi mint egy névjegykártya,
- hatósági személyek nem vagyunk,
- intézkedésre nem jogosít ( állampolgári ill. munkaköri kötelességet teeljesítünk)
- ha piros autóval és szép kék lámpával, ordító szirénával, furcsa ruhában, sisakban jövünk, valószínüleg rá fognak jönni az emberek, hogy tűzoltók vagyunk.
Kedves Hamumanó!
Ami írtál igazolványügyben, az egyre zagyvább. Bármilyen igazolvány felmutatójában kell lenni annyi tisztességnek, hogy tudja mire is való az valójában. Az igazolvány tűzoltás, kárelhárítás és ezekkel összeföggő feladatokat ellátó személy, valamint egy szervezethez való tartozást igazolja. Ezért van. Persze lehet mutaogatni bérletként, meg rendőrnek, ha igazoltat, de ez bizony két élű fegyver. A buszra nem írok semmit, mert végképp nem értem. A rendőrrel kapcsolatban. Ha közlekedési szabálytalanságot hajtasz végre és ezért lekapcsol a rendőr, akkor nem mutogasd az igazolványt, mert a tűzoltóságra hozol szégyent. A rendőr arról fog beszélni, hogy megint lekapcsoltam egy f.sz tűzoltót, aki 100-zal ment a 40-nél. Ha meg balesetet okozol, akkor megint csak hiába mutogatod az igazolványodat.
Egyébként elkészült az új igazolvány és igazából néhány adminisztratív akadálynak kell elhárulnia, hogy megkezdődhessen a gyártás. Remélhetőleg még ebben a hónapban megkezdődik. A kiadott igazolvány az önkéntes tűzoltóknak KÖZFELADAT ELLÁTÓ SZEMÉLY minősítést ad. Az ÖT-ok TV-inek INTÉZKEDÉSRE JOGOSULT minősítést. Ezeket nem magyarázom, de valamivel több, mint az állampolgári jogon történt intézkedés.
A cél: minden köztestületnél egyforma legyen (ÖTE-nél is)
Ne legyen hamisítható, azaz ne mindenki csinálhasson ugyan ilyet magának
Ne annyi legyen, mint egy névkártya
Hatósági személyek nem is leszünk
Intézkedésre feljogosítja azt, akit az megillet.
Az igazolvány kiadásáért a felelőséget a parancsnok és a polgármester vállalja. Ezt csak az egyéb visszaélési lehetőségek miatt mondom.
Az igazolvány (ugyan már kisebb változtatások történtek) a Merre tovább ÖTE-k topikban a 2004.08.11.16:59. hozzászólásban megtekinthető.
hamumanó
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: hamumanó » 2005. jan. 09. 9:21

Kedves Uraim !

Nem a buszról van szó, hiszen az a sajátom, és többen utazunk rajta.
De érdemben még most sem tudok semmit róla, azonkívül hogy van.
:D
Nem azokról a dolgokról van szó amiket írtatok.( Habár úgy látszik a busz az érdekes téma.)
Komolyan kíváncsi lennék arra, hogy mi értelme, hiszen :
- köztestületi tűzoltóságonként más és más,
- az csinál ilyet aki akar,
- annyi mint egy névjegykártya,
- hatósági személyek nem vagyunk,
- intézkedésre nem jogosít ( állampolgári ill. munkaköri kötelességet teeljesítünk)
- ha piros autóval és szép kék lámpával, ordító szirénával, furcsa ruhában, sisakban jövünk, valószínüleg rá fognak jönni az emberek, hogy tűzoltók vagyunk.
Hirtunder
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Hirtunder » 2005. jan. 07. 13:54

Hamumanó!
Ha nem tudod mire való az önkéntes igazolvány égesd el és sürgősen lépj le. Akkor te azt sem tudod mit keresel egy tűzoltóságon!
EZ HIVATÁS ÉS ÉLETCÉL NEM SPÓROLÁSI LEHETŐSÉG!
civil guard

re

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2005. jan. 03. 20:00

T. Hamumanó!
Hát arra amire használni szeretted vona arra nem!és nem tudom, hogy miért csodálkozol azzon , hogy még a buszról is leszálított a street fighter.
az meg a személyes meglátásom, megítélésem , hogy aki ilyen visszaélésekre használ bármilyen igazolványt az nem bíztos , hogy megérdemli, hogy adot testület tagja legyen . Ez a szememben sz... rágóság! nem hiszem , hogy a jegy ára hiányzott a vacsorához.
civil guard

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"
hamumanó
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: hamumanó » 2005. jan. 03. 16:49

Ki tudja, hogy mire való az önkéntes tűzoltó igazolvány? Mire jogosít fel, mert engem még a buszról is leszállítottak.
kormosorrú
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: kormosorrú » 2004. dec. 23. 7:24

Nagyon köszönöm a segitséget, nem ismertem ezt az oldalt!
Kellemes Karácsonyt és Boldog Újévet!
Répás Zoli
tömlőszállító
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Répás Zoli » 2004. dec. 22. 14:43

Helló kormosorrú!

A www.firetrucks.uw.hu oldalon a fórumon belül találsz egy eladő Tü-3-ast.

Üdv: Répás Zoli
A Tűzoltó szíve nemesen érez, ha életet és vagyont menteni képes!
kormosorrú
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: kormosorrú » 2004. dec. 22. 14:34

SEGITSÉG!

Jó állapotú Rába fecskendőt keresek! Ha nincs jobb, habosból átalakitott is megfelel, de a nyerő egy összkerekes fecsi lenne!
Ha tud valaki ilyet kérem értesitsen!
Előre is köszönöm !
Zsöte 20
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Zsöte 20 » 2004. okt. 17. 9:03

Üdv Riam, P 20!
valóban rosszul kezdtük, illetve nem csak rosszul, hanem fordítva! ugyanis most szervezzük /már nem vagyok benne egyedül! eddig ugyanis egyedül csináltam / a helyi ovodás, és kisiskolás csoportokat, akik látogatást tennének a tűzoltószertárban, azért hogy az érdeklődésüket már időben felkeltsük. visszatérve, mint említettem eddig egyedül csináltam az egészet, és mivel én nem vagyok pedagógus, sőt semmilyen ilyenfajta képzettségem sincsen, de az utánpótlás nevelése égető fontossá vált számunkra, mivel szeretnénk a mi kis tűzoltóságunkat a későbbiekben továbbfejleszteni, így nem várva tovább belevágtam, remélve, hogy csatlakoznak hozzám, és én is sokat fogok tanulni az első évfolyamból! szóval azért megy a dolog, csak gyöszösen indul! de bízunk benne hogy nem fog megszakadni ez az utánpótlás képzés dolog, csak hát mi is most tanuljuk ezt az egészet! az óvodai, és iskolai bemutatkozásokra pedig már nagyon készülünk! de az is szomorú, hogy elvileg mi nem is tarthatnánk ilyen foglalkozásokat, tanfolyamokat, hiszen ha jól tudom ehhez is pedagógus végzettség szükséges! bár én úgy gondolom ha erre várunk nekünk nem lesz emberünk a tűzoltóságon, márpedig ha egyszer állományt kell létrehoznunk, szivesebben alkalmazzuk azokat a fiatalokat, akik a szemünk láttára nőnek fel, illetve kiismertük őket, tudjuk mire képesek, és nem az utcáról jönnek be nem kell velük mindent elölről kezdeni!
Tisztesség, becsület.
P/20
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: P/20 » 2004. okt. 16. 8:55

Riam! Szerintem rosszul fogtatok hozzá! A gyerekeknek a tűzoltóság egy idegen hely. Nem mer bemenni. Vegyétek fel a kapcsolatot az iskolával és javasoljátok, hogy tartanátok iskolai tűzoltószakkört. Pl. heti 1 óra. Aztán a szakkörön próbáljátok a gyerekek érdeklődést felkelteni. Jó előadás, bemutató, ruhát felvehet stb. Aztén menjen ki s fecsi és a gyerekek gyakorlatozzanak, majd űjlenek be a kecsibe és vigyétek őket egy kört. Vigyétek be a szertzárba, mutasátok meg. Csak ezek után hívjátok őket a tűzoltóságra.
Riam
csizmás kandúr

Ificsapat

Hozzászólás Szerző: Riam » 2004. okt. 15. 7:50

Üdv Mindenkinek!

Mielőtt segítséget kérnék, ismertetem a tényállást.
Tavaly indult egy ificsapat nálunk. Elég szépen fejlődünk is. Nyáron elkezdtünk gondolkodni a folytatáson, s ennek eredményeként szeptember végén meghirdettük, hogy ifi tűzoltókat keresünk. Okt. 12-re kellett volna megjelenniük a jelentkezőknek. De senki sem jött.
Mit tehetnénk annak érdekében, hogy a fiatalok érdeklődését fölkeltsük???
Én nagyon szeretném, hogy amit mi elkezdtünk, az folytatódjon, és fontos lenne az utánpótlás is, mert mi kezdünk kiöregedni ebből a szerepkörből. Így is van egy ifi, aki már rég vonulós, és megvan a 40 órása. Nemsokára ismét megy egy emberke közülünk, s ha minden igaz, én is lassacskán eljutok odáig. Így a 7-8 emberből marad 4.
Mit tehetnénk??? Minden ötletet szívesen veszek!

Üdv!
"Egy mindenkiért, mindenki egyért!"
Zsöte 20
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Zsöte 20 » 2004. okt. 02. 14:48

Üdv mindenki!
Erdélyi barátaink itt vannak nálunk, éppen az általunk nekik adott tűzoltóautót veszik át tőlünk, és egyiküknek volna egy olyan kérése, amiben én nem sokat tudok segíteni, ezért fordulok hozzátok. aaaaaaaa kérdés a következő: valaki tud-e közületek tehergépjármű tachográfot elérhető áron, olyan is érdekel minket amelyik ugyan hibás, de javítható! nagyon tudnátok segíteni előre is köszönöm! :!: :!: :!: :D
Tisztesség, becsület.
backdraft
slagmester

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2004. szept. 20. 22:56

kár ugyan, hogy most olvastam, ezt a kérést, mivel én is javasoltam volna egy jót!

Nekem pár éve neonzöld kellett. A Vektor segített.
Naná! Hisz ők is kedvesek. Akár fél métert is adtak volna. És kaptam annyit ami kellett. Koránt sem 100 m-t.

Tehát Gizli! Használd egészséggel! :lol: :tapsolo:
Üdv: Backdraft
gizli
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: gizli » 2004. szept. 20. 16:41

Hali!

Valóban sikerült vennem ezüst csíkot a kft.-ben!!! :D
Hogy ott mi minden van :shock:!

Lám, ezt is a tűzoltók oldották meg... :tapsolo:

köszi mégegyszer mindenkinek,
Gizli
Zsöte 20
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Zsöte 20 » 2004. szept. 19. 19:25

Kedves Gizli!
P 20-nak igaza van, a Bognárnál én is vettem már fényvisszaverő csíkot, de még a Skála Metro mellett, a Bajcsy Zs. úton a MŰÁRT boltban is lehet méterben kapni!
Tisztesség, becsület.
P/20
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: P/20 » 2004. szept. 18. 15:52

Gizli: Bognár kft 20/9386208. Ott biztos van, de ha nincs pár nap alatt lesz.
Válasz küldése