Miskolci tűzoltóság

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
Teamweb
kapacsmester

Re: Miskolci Tűzoltóság

Hozzászólás Szerző: Teamweb » 2010. máj. 07. 15:33

Kaotikus állapotok Diósgyőrben

2010. május 07.

Az első összesítés szerint tegnap délután, és csütörtökről péntekre virradó éjszaka összesen 78 helyszínen végezett 40 miskolci és a segítségül érkező 28 kazincbarcikai, szerencsi, tiszaújvárosi, egri, nyíregyházi és kisvárdai tűzoltó kolléga kárelhárítási munkákat Miskolcon, a Bükk K-i oldaláról lezúduló hatalmas mennyiségű esővíz miatt.

Az áradás által legjobban sújtott terület a Majláthi, a Perecesi, a Lyukóvölgyi, és a Papírgyár mögötti városrészek voltak, ahol jellemzően elöntött pincékről, garázsokról, megroggyant épületekről érkezett jelzés. Több kisebb híd megsérült, utak aszfaltozása szakadt fel, illetve az éjszaka a Lyukóvölgyben 10-15 építményt mosott el az áradás 5 személyt szorult helyzetéből kollégáink mentettek ki, de szerencsére személyi sérülés nem történt. Két idős személynek kellett elhagynia otthonát, és sokan több centis vízben álló épületekben töltötték az éjszakát. A kialakult kaotikus állapotban egy esetben a rendőrség segítségét is kérni kellett, mivel az egyik szivattyúkat szállító járművünk útját helybéliek elállták, és azonnali beavatkozást követeltek kollégáinktól.

Az utolsó egységek hajnal 4 órakor hagyták el Diósgyőrt, de már péntek reggel is több mint 10 új címről érkezett segélykérés ügyeletünkre.

Tegnapi események:

Nem sokkal 17.00 előtt segélykérések áradata indult meg Tűzoltóságunk ügyeletére. A Bükk K-i oldalán lévő településrészeken (Majlát, Berekalja) illetve több ezzel határos területen félméteres víz hömpölyög. Házakba tört be, pincéket, garázsokat öntött el, személyautókat sodor a víz. Megáradt minden környékbeli patak, így a Szinva is. Több személy közvetlen életveszélybe került.

18.00 Megszámolni sem lehet az eddig beérkezett segélykérések számát. A 16 óra után a hegyoldalakról lezúdult óriási mennyiségű esővizet a közműhálózat nem volt képes elvezetni, ráadásul minden patak kilépet medréből. A helyszínen dolgozó összes miskolci tűzoltó egység mellett tiszaújvárosi, szerencsi és kazincbarcikai tűzoltók is megkezdte a személyek és anyagi javak mentését. Kollégáink ezidáig két közvetlen veszélyben lévő idős ember mentettünk ki egy-egy az elöntött garázsból, illetve lakóházból. Az utcákon több helyen félméteres víz hömpölyög a járművel elakadtak, illetve némelyiket el is sodorta, további akadályokat képezve. Több helyen a csatornafedelek megtisztítását, értékek mentésében segédkeztünk. Van több olyan utca, melyet egyszerűen elsodort a víz.Több helyen csak homokzsákokkal lehetne beavatkozni, ezek jelenleg még nem állnak rendelkezésre.

18.50 Több útszakasz járhatatlan, a rendőség lezárta a megrongálódott, elárasztott úttest, vagy a forgalmi akadályok miatt.
Vízszivattyúkat szállító teherautónkat civilek tartóztatták fel, és követelik azok átadását. Itt Rendőrségi segítséget kértünk. Több közintézménybe is betört a víz, így a Máltai Szeretetszolgálat idősek otthonába, a Szimbiózis Alapítvány épületeibe, és egy beteg gyerekekkel teli napköziotthonos épületbe.

19.00 Tűzoltóságunk Felhívása!

Kérünk minden, a vízkárokkal érintett településrészen lakót, hogy saját ingatlanjainak biztonsága érdekében segítség a hegyekről lezúduló víz elvezetését. Minden csatornaszemet tisztítsanak meg, a vízelvezető árkokkal egyetemben. Tűzoltóságunk, és a segítségünkre érkező többi tűzoltóegység nem képes minden helyen egyszerre beavatkozni! Kérünk továbbá mindenkit, hogy ne akadályozza munkánkat, hiszen ezzel életveszélyes helyzetekben lévők menekülését lehetetleníti el. Felhívjuk továbbá a figyelmet, hogy addig, míg a víznek van utánpótlása, pincékből, garázsokból vízeltávolítás ügyében ne keressék ügyeletünket, hiszen itt nem tudunk hatásosan beavatkozni. Minden segélykérő vonalunk foglalt, kollégáink folyamatosan rögzítik a káreseteket és fontossági sorrendet állítanak fel.

19.30 Egy Egerből érkezett tűzoltóegység is bekapcsolódott a kárelhárítási munkákba. Több bejelentés érkezik rossz állagú elöntött építményekről. Ezek esetében a vízeltávolítás azok teljes összeomlását idézné elő, így ezeket a bejelentéseket egyenlőre csak regisztráljuk.

20.30. Jelen időben elmondható, hogy a hirtelen leesett nagy mennyiségű eső után kialakult áradás levonult a patakokon, illetve a vízelvezető árkokon, csapadékelvezető hálózaton. Az utakon már nem hömpölyög a víz, így az elárasztott épületek vízszivattyúzását végzi a 8 tűzoltóegység több kisebb csapatra osztva, a rendelkezésre álló gépjárművek szivattyúival, illetve további 10 zagyszivattyúval. Miskolcra tart egy kisvárdai, és egy nyíregyházi tűzoltóautó is, amelyek további zagyszivattyúkat hoznak Diósgyőrbe.

Ezt a Miskolci Tűzoltóság oldaláról másoltam nektek. Remélem a Miskolci szerkesztő nem haragszik meg érte.

Vízszivattyúkat szállító teherautónkat civilek tartóztatták fel, és követelik azok átadását. Itt Rendőrségi segítséget kértünk. Ezt azért kiemelném...az emberi állatság..Itt kimutatkozik...Ez a saját véleményem.A többit, amit én halottam jelenlévő polgárőr kollégáktól,meg inkább nem mondom. Nem csak a teher volt amit megállítottak, de a polgárőrök járművét is félreállították, majd kisebb eszmecsere folyt arról,hogy osztályozva vannak az esetek, és nem a tyúkól lesz az első :)
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2010. máj. 04. 14:40

Tisztelt Kollégák! Kedves Bajtársak!

Ma Szent Flórián Napja van. Ilyenkor országszerte megemlékezések, bemutatók vannak rólunk és velünk kapcsolatban… csakhogy ezeket magunk tartjuk. Mi magunk, vagy feletteseink írják a köszöntők szövegét. Nekem nem tisztem, hogy köszöntőt fogalmazzak és nem is teszem. Mégis fontosnak tartom, hogy szóljak hozzátok…

Kérdezhetitek, hogy kerül ez ide a „Miskolci Tűzoltóság” topikba?

Nincs tévedés! Szándékosan teszem.

Ha valakit, akkor Őket, benneteket, miskolci kollégák sok keserűség és bántás ért az elmúlt fél évben… és nincsen ez így jól!

Ma mi is koszorúkat helyeztünk el a Szt. Flórián szobor talapzatához Pécs város Flórián terén.

Ott voltunk mi, a kéményseprők, a katasztrófavédelem, a tűzoltó szövetség és az alpolgármesterünk, Meg iskolás és óvodás gyerekek és néhány érdeklődő.
Nálunk az a szokás, hogy egy nyugalmazott plébános mond néhány méltató gondolatot e neves nap kapcsán.

A ma, mikor beszélt Ti jutottatok eszembe. Úgy érzem, bizonyára nem véletlenül.

Arról beszélt, hogy a mi munkánk önfeláldozás is egyben. Minden egyes alkalommal áldozatot hozunk, amikor mások, idegen emberekért indulunk el segíteni és menteni.

Arról beszélt, hogy nem is olyan semmiség ez. Csak nagyon kevesek képesek és hajlandók erre. Mi, Ti Kollégák nap-mint nap ezt tesszük, amikor szirénás autóba szállunk és indulunk a kárhelyre. Nem csak az erőnket, a verejtékünket adjuk, hanem valami mást is. Sokkal többet ennél!
Egy darabot magunkból, a lelkünkből.

Kele Pál plébános Úr idős ember, majd kilencven éves, de szeme csillogott, szava lelkes volt miközben beszélt. Lénye sugárzott a szeretettől. Szava róluk, tűzoltókról szólt.

Azt mondta, hogy keveseknek jut csak osztályrészül, hogy áldozatot hozzanak másokért. Az pedig, hogy önfeláldozó legyen valaki rendkívüli adomány.
Csak az képes erre, akiben nagy a szeretet! Ha nem is tudja, vagy maga nem is érzi, akkor is így van ez.
Aki nem szereti önmagát és embertársát nem képes erre a munkára. Nem számít, hogy mi fizetést is kapunk ezért, mert élni kell valamiből nekünk is. De mi, tűzoltók minden megbecsülést és rokonszenvet megérdemlünk, mert mi képesek vagyunk erre a nagy szeretetre. Ha kell, meghozzuk a legnagyobb áldozatot is, oda adjuk magunk életét másokért. Akkor is, ha nem mindig sikerül, és hozza meg eredményét.
Mi egyszerű emberek vagyunk. Csodát tenni, mint Szt. Flórián nem tudunk. De nem is várhatja el ezt senki sem tőlünk.
A tűzoltó nem csak azt teszi, amire kiképzik. Ad valamit embertársainak, ami nem anyagi, nem kézzelfogható. Igaz, mások is tudnak sokat adni, nevelők, orvosok… de csak mi vagyunk azok, tűzoltók, akik akkor adják ezt, amikor a legnagyobb a szükség. Amikor a másik a legnagyobb bajban van…

Hát erről, ilyesmiről beszél nekünk az atya méltató szavaival.

Nekem meg az első néhány mondata után Ti jutottatok eszembe Miskolci Kollégák.
Késedelem nélkül indultatok. Adtátok nemcsak erőtöket, de szíveteket, lelketeket is másokért.
Tudom, milyen nehezen éli meg az ember, ha áldozat is van egy-egy esemény során. Bizony velem is előfordul, hogy álmodom, vagy csak eszembe ötlik egy-egy akár húsz éve átélt kárhelyi szomorúság…

Nem egyszerű dolog ez. Nektek Kollégák ennél nehezebb. Nemhogy hála, vagy köszönet nem jutott, de még ki is kezdtek benneteket…

A tüzet nem ti gyújtottátok. Nagyobb üzleti haszon reményében, vagy csak trehányságból nem ti végeztetek kontár munkát a házon.

Ti, az atya gondolatával élve, a legnagyobb Isteni adomány birtokosaiként a legnagyobbat tettétek! Korlátozás nélkül a legtöbbre szántátok magatok, amelyre ember képes. Szívetek teljes erejével menteni indultatok, és tettétek, amelyre hivatottak vagytok.
Tűzoltó Hittel és Tűzoltó Lélekkel!

Kívánom, hogy minden nehézség és ártó szándék ellenére őrizzétek meg Hitetek!
Jó erőt és egészséget!

Bajtársi és Baráti Üdvözlettel:
Handbauer Péter
Cruise
slagmester

Hozzászólás Szerző: Cruise » 2010. ápr. 21. 20:53

oooooo írta: - a terjedés módja hogyan történt vagy történhetett
:arrow: http://miskolc.langlovagok.hu/cgi-bin/i ... &dokid=106" onclick="window.open(this.href);return false;

:idea: Szerintem erre gondolhattál, ha tévednék bocs.

A következő oldal alján van három nyilvános szakértői vélemény. A fenti link ezek közül való.

:arrow: http://miskolc.langlovagok.hu/cgi-bin/m ... =9&nID=349" onclick="window.open(this.href);return false;
A leírtak az én véleményemet tükrözik, nem kapcsolhatóak és nem tükrözik sem a langlovagok.hu sem más szervezet vagy személy véleményét! További közlésükhöz nem járulok hozzá!

Cruise
oooooo
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: oooooo » 2010. ápr. 20. 21:44

Teamweb írta:meghurcolták a tűzoltókat..és a végén kiderül a lakó a hibás.. behalok
Az a helyzet, hogy ennek a tragédiának a kapcsán a sajtó általi tolmácsolásban napvilágot látott információkon kívül más ismeretekkel nem rendelkezem, pedig alappal érdekelne, hogy ténylegesen mi történt. A sajtóanyagok többsége ellentmondásos és a szenzációhajhászás eredményeként kellően torz is.
Nagyon örülnék annak, ha végre hiteles forrásból megtudhatnám (s gondolom ezzel mások is, főként a tűzoltók, de akár a panellakásban élők százezrei is így vannak), hogy:
- a tűz keletkezése, annak fejlődése, a terjedés módja hogyan történt vagy történhetett
- a beavatkozás során a tűzoltók tevékenységük során ha hibáztak, akkor mit vétettek. Melyek azok a pontok a beavatkozásban, melyeket másként kellene csinálni ---> okulhassunk belőle a jövőre nézve
- a létesítés során milyen előírások nem voltak betartva, vagy ha be voltak a létesítéskori szabályok tartva, akkor milyen utólagos lehetőségek vannak az ilyen típusú tömbházak biztonságosabbá tételére
stb.
Teamweb
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Teamweb » 2010. ápr. 18. 8:43

meghurcolták a tűzoltókat..és a végén kiderül a lakó a hibás.. behalok
paneltuz07
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: paneltuz07 » 2010. ápr. 11. 10:12

Tisztelt Pozsár!

Nem akarok szó csatába (írásba) belemenni, de én is ezt mondom a linkelgetés arra volt jó, hogy lássák az emberek melyik média hogy próbálta eladni magát de ezt írtam is. Melyik tanulmányra gondolsz arra amelynek a linkje ez: http://www.langlovagok.hu/tanulmanyok/2 ... ny_emi.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;?
Vagy esetleg Te olvastál egy másikat is, bár én nem tudok róla hogy lenne másik hivatalosan is lezárt tanulmány ha esetleg Neked meg van szívesen elolvasnám. Egy apróság még ha nem vagyok túl szemtelen, ha Te olvastad akkor neked ez hogyan is sikerült, mert ha jól tudom akkor még a Miskolci Höt sem kapott belőle!?
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2010. ápr. 11. 9:32

Kedves „panetuz07”!

A jó szándékodat nem vonom kétségbe, csak úgy látom hagyod magad becsapni…

Már a március 15-ei linkekkel teletűzdelt hozzászólásod olvasása közben is összehúztam a szemöldököm – bár ez aztán tényleg nem jelent semmit, legfeljebb nekem esett rosszul...

Azokkal most nem foglalkozom, akik pusztán átvették a Blikkben közölteket, csak velük: a Blikkel.

A blikk (most már csak csupa kisbetűvel!!!) és a neki közvetlenül asszisztálók csalnak!
A szöveg, amelyet idéznek, lehet pontos betűről-betűre, DE a központozást, vagyis az írás- és hangulatjeleket tendenciózusan és meglehetős szabadsággal kezelték.

Ezzel pedig akár gyökeresen is meg lehet változtatni a dolog lényegét!
Ez nem tisztességes sem az áldozatok, sem a pellengérre állítottakra nézve sem. Mindezt azért, hogy „szenzációt” hajhásszanak, több példányt eladva növeljék a profitjukat.
Hát ettől nekem fölfordul a gyomrom.

Te meg hitelt adsz neki, és idézel belőle. Sőt! Hivatkozol rá…

Pedig van rá iskolapélda. Olvasd el figyelmesen a következő két mondatot
/Katona J.: Bánk bán/
„A királynőt megölni nem kell félnetek, jó lesz. Ha mindenki beleegyezik, én nem ellenzem.”

„ A királynőt megölni nem kell, félnetek jó lesz. Ha mindenki beleegyezik, én nem, ellenzem.”

Hát erről van szó! A betűk nem változnak, be néhány írásjel és minden a feje tetejére áll…

Pontosan ezt tette a blikk és teszik mindazok, akik rájuk hivatkozva osztják az észt!

A legutóbbi írásoddal pedig akár egyet is érthetnék!
Mert hogy igazad van abban: „Megint egy példa arra, hogy miért kering sok hülyeség a médiában sajnos néha a tűzoltók sem tudják miket mondanak.”

A nagy kérdés, hogy TE tudod-e?

Olvastad azt a bizonyos nógrádi tanulmányt?
Biztos vagyok benne, hogy nem. Nem így és nem ezeket írtad volna e témában eddig sem, mint ahogy írtad, ha olvastad volna.

Ne érts másként, mint szánom! Nem cikizni akarlak, hiszen – úgy gondolom – jó szándékú vagy, csakhogy ez nem mindig elég. Fogadj szót saját magadnak! Hiszen bölcs és igaz tanácsot adtál tüzeskakasnak.

Maradok baráti üdvözlettel:
Handbauer Péter
paneltuz07
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: paneltuz07 » 2010. ápr. 10. 13:37

Tisztelt tüzeskakas!

Sajnos rosszak az infóid. Aki tájékoztatott Téged nem akarom bántani de vagy nem volt ott vagy nem is meri ezt: http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc. ... 0300001.BM" onclick="window.open(this.href);return false;. Ha valaki ismeri a jogszabályt akkor az tudja hogy mit beszél és szerintem az illető nem tudja, ha tényleg tűzoltó akkor kérlek kérd meg, hogy vagy tanuljon vagy nézzen utána a dolgoknak mielőtt mond valamit. Megint egy példa arra hogy miért kering sok hülyeség a médiában sajnos néha tűzoltók sem igazán tudják miket mondanak.
Teamweb
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Teamweb » 2010. ápr. 10. 8:19

minden szemszögből másképp nézhetjük.Mindenki másképp éli át. Visszafordítani nem tudjuk. Én csak azt nem értem miért nem azután nyomoznak,nyomoztak, ki gyújtotta a tüzet stb..Miért a tűzoltókat rugdossák.
tüzeskakas
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: tüzeskakas » 2010. ápr. 09. 21:54

Előre elnézést, ha rosszak az információim, de olyan tűzoltó tájékoztatott, aki jelen volt az esetnél. Először is: nem II. hanem csak I/k riasztással indított, a szpk, persze mindenhol a II fokozat jelent meg! Magasabb induló fokozatnál, hamarabb kiérkezett volna a nagyobb erő.Másodszor: a vonulást semi sem akadályozta, az informátor szerint 4-5perc alatt kiértek!
Harmadszor: az informátor szerint az szpk. nem ment fel a VII. - a halottas - szintre!
Sok mindent írt a sajtó, és lehet, hogy nem minden cikknek van valóságtartalma!? Szerintem a miskolciak azzal tudnák kivédeni, ha nyilvánosságra hoznák a hang felvételeket. Persze ennek akkor lenne értelme, ha minden rögzitve lett. (Erről nincs infóm) Ez a tanulmány egészét sem befolyásolná - vagy igen? Minden esetre a 14 személy megmentése nem javítja a helyzetet, mert aki magától kiment az épületből, azt is elszámoljuk mentésként, ezt valamennyien tudjuk. Az állítólagos tetőre menekülteket, meg a VII-emeleti mentés után is le lehetett volna hozni, valószínüleg a tetőn biztonságban voltak. De mindezek mellett, nem értem, hogy miért nem volt még tanulmány értékelés, mégha zárt körben is? Infórmációm szerint a HÖT parancsnok, több konferencián tartott már előadást, de konkrét ismeret hiányában, - mármint a tanulmány nélkül - saját szemszögéböl mondhat el mindent, és ez lehet szép és jó, de nevezhetem mosakodásnak is. Tanulmány nélkül meg nem lehet konkrét kérdéseket feltenni! Ez több mint maszatolás! Vajon miért nem lép/lépett eddig az OKF? Miért nem áll ki a mentésszervezési főosztály nagytudású gárdája, hogy ÉRTÉKELJÜNK! - vagy éppen ők nem akarják? - és ha igen vajon miért nem? Na, erre tudja valaki a választ?
pipás
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: pipás » 2010. márc. 31. 12:14

"vidéki" városokban keletkezett középmagas lakóépületek tüzei az esetek nagy részében
"elmentek", de nem volt 3 halott !
Vidéki parancsnokságok helyzetüknél fogva képtelenek lesznek 3 szinten egyidőben beavatkozni, mentési rajokat szervezni / fiatal, tapasztalatlan állomány, kevés ilyen
jellegü beavatkozás, stb./ A Főváros -kedvező esetben - az 5-ös erőket negydóra alatt
össze tudja rántani.
Más ott, ahol a készenléti állomány szolgálatonként 2-3 alkalommal élesben szereli meg
a saját felszálló vezetékét.
A hibát az egymástól távol lévő tűzoltóságokban, kicsi első beavatkozó létszámban,
majd valahol a sor legvégén, 123-ik helyen a fiatalításből adodó tapasztalatlanságban
illene keresni. Erre viszont jogalkotó és alkalmazó értelmiségünk nem biztos hogy
hajlandó
Pipás
baksatg
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: baksatg » 2010. márc. 27. 22:02

Ahogy a veszprémi paneltűz képeit elnéztem az ottani srácok nem akartak "céltáblává" válni. Kiváncsi vagyok ,hogy beleköt-e valaki abba ,hogy kivágták az ajtókat. Azon sem csodálkoznék ,ha az is baj lenne
"Vigyázz a jelenre, mert észre sem veszed és múlt lesz belőle."
BOXER
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: BOXER » 2010. márc. 25. 13:08

Kedves nl!
Azért nem olvashatod,mert nem tartozik rád!
Az a kör akiket a rendelet kijelöl, mind láthatták, s értékelték is e tanulmányokat annak rendje és módja szerint!
Boxer
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2010. márc. 25. 11:44

Az előző hozzászólást témaidegenség miatt kérem törölni!
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
nl
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: nl » 2010. márc. 25. 9:37

Bocsánat, nem ide tartozik, ha már tanulmányokról beszélünk, akkor azt hiszem volt jó néhány nagyobb eset a fővárosban is, azokról hol a tanulmány, amit elvileg meglehet tekinteni, aminek nyilvánosnak kellene lennie?
Nem arra a "dumára" vagyunk kíváncsiak amivel elmaszatolták, hanem arra amiből mások is és mi is sokat tanulhatunk, vagy akkor miért is hívjuk tanulmánynak?
Bocsánat.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2010. márc. 25. 8:07

Ennek az eredeti, bővebb változata, és még más is a témában megtalálható a Lánglovagok Tanulmányok rovatában:
http://www.langlovagok.hu/cgi-bin/lang/ ... =tanulmany" onclick="window.open(this.href);return false;
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2010. márc. 25. 7:58

A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
paneltuz07
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: paneltuz07 » 2010. márc. 25. 0:50

Tisztelt hamu20!

Gondolom ha a riasztási fokozatot nem a híradásokból ismered akkor ott voltál! Vagy nem? És jön a kérdés ha tudsz rá válaszolni akkor honnan is tudod, mert egy vizsgálat alatt lévő esetről beszélgetünk, ami ugyebár elvileg még titkos (akkor vagy láttad a tanulmányt, vagy ott voltál a helyszínen) akkor most hogy is van ez?
Az egyértelmű hogy a tanulmányokat ismertetni kell más tűzoltóságokkal is mert abból tanulni lehet, de nem mindegy hogy ki készíti azt, egy olyan ember aki íróasztal mögött ül és még talán tüzet se látott vagy csak nagyon keveset, érdekes azokat nem kérdezik akik ott voltak kockáztatták az életüket és bementek a lakásba és megmentettek 14 embert, őket még nem láttam a híradóba nyilatkozni hogy mi is történt ott. A tanulmány nagyon jó dolog főleg ha lenne két ugyan olyan eset de szerintem nincs olyan.
elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2010. márc. 24. 22:27

Szerintem teljesen baromság olyanokat mondani ami nem igaz.Majd ha lezárul a vizsgálat tuti nyilvános lesz.Jut eszembe egy ilyen:mivan ha a tűzoltóság az ellen tesz feljelentést aki/akik miatt nem tudtak időben a helyszínre érkezni?Pl nem húzódott le, vagy kikanyarodott elé, belefékez b..meg mert nem tudja mit kell csinálni és veszélyhelyzetet teremt stb.akkor itt is van gond nem?és akkor miért és mitől is gyulladt ki az a roh@dt lakás?Plusz azt még el is felejtettem, hogy asszem van tűzriadó terv, ami ha jól emlékszem(de majd megnézem) azt tartalmazza, hogy tűz van!!! kiáltással figyelmeztetni kell mindenkit majd az épületet elhagyni.MINDENKINEK!Aki nem tudja azt meg segítik.De mennyivel egyszerűbb lenne ha ennek is lenne egy megbízott felelőse aki azt koordinálná, összeírná melyik lakás üres tutira.A többit meg esetleg be kell törni, hátha van benn valaki, azt akkor utána meg azért lehet pereskedni mert berúgták ok nélkül az ajtót.Jó sok gond mi?Meg odaérni, felderíteni,áramtalanítani azonnal életet menteni, lfitből, aknából, pincéből, meg közben tüzet is oltani, és ha netán ami ilyenkor tutira mindig bejön, meghibásodik valami akkor azt gyors megjavítani, cserélni és mindezt kb azonnal.Milyenek az utak?alkalmas vonulásra?Még jóhogy nem borult fel egy tűzoltókocsi is nem?jéézusom mennyi minden.Húúú van ám még....csak nem jut eszembe hirtelen
Azt azért ne felejtsétek, hogy mindig segíteni megy a tűzoltó, bármilyen sz@r technikával vagy felszereléssel is.Ja meg az RST :-( :???:

Sajnálom ami történt egyébként
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
hamu20
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: hamu20 » 2010. márc. 24. 20:36

A fokozatot nem a híradásokból tudom, de remélem, hogy a készült jelentések tanulmányokat a tűzoltók megismerhetik mert annélkük nem lehet tiszán látni. 15 éve vagyok tűzoltó , régebben semmi nem ilyen volt, pár éve maszatolunk , és maszatolunk , többek közt itt fórum ,néha röhelyes, néha szomorú, néha felháborító ,,, miért is nem látunk tisztán ????!!!
kinek jó ez ??????????!!!!!!!!!!!!!
paneltuz07
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: paneltuz07 » 2010. márc. 24. 12:24

Még egy apróság hozzászólásoknál a laikusok írták miért nem mentek be a tűzoltó hisz nekik tűzálló ruhájuk van, tényleg akkor szerintem ilyeneket kellene venni a tűzoltóknak nem pedig azt amiben most dolgoznak, mert akkor ugyebár nem lett volna semmi gond, és mindenki megmenekül, vagy pl miért nem látták a tűzoltók az ajtót (szerintem egy lakástűzben nem lehet olyan nagy a látó távolság). A kedves ott lakókat sem akarom bántani de nekik (annak a 14 embernek) nem inkább azt kellett volna megköszönni, hogy őket megmentették.
A továbbiakról miért nem beszéltek csak néhol, itt is lehet felelősöket keresni!!!
http://videotar.mtv.hu/Videok/2010/01/2 ... ellen.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

http://videotar.mtv.hu/Videok/2009/11/0 ... yeben.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://videotar.mtv.hu/Videok/2009/08/1 ... yagot.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://videotar.mtv.hu/Videok/2009/08/1 ... elest.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
paneltuz07
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: paneltuz07 » 2010. márc. 24. 10:24

Tisztelt hamu20!

Na itt a hiba, Te azt állítod, hogy II-es volt a riasztási fokozat, honnan is veszed azt hogy mekkora volt, a híradásokból és ott is azt mondták hogy III-ról IV-re lett emelve. Tehát ez a bibi olyan dolgokat állítanak az esettel kapcsolatban már a szakmán belüliek is amiről halvány gőzük sincs. Ezért jó a híradó és az újság hallunk valamit és akkor az 100% hogy úgy volt. Ti elhiszitek azt is hogy a parlamentben azért dolgoznak, hogy nekünk jó legyen? A média nagy hatalom és nagyon meg lehet hülyíteni az embereket. A maszatolásról meg annyit mindig lehet felelősöket keresni, balesetnél is miért értek ki a tűzoltók olyan későn (talán nagy a forgalom, vagy a jármű park elöregedett, vagy a felszerelések nem elég korszerűek) mert ha talán hamarabb kiértek volna és kiszedték volna a sebesültet akkor lehet, hogy meglehetett volna menteni. Tűzoltásnál miért csak olyan későn kezdték oltani (talán épp azért mert életet mentettek, felderítettek életmentés miatt; talán azért ment nem tudtak táplálást szerelni a a tűzcsapokon parkoló autók miatt, talán megint a felszerelés). Nagyon sok talán és ha ez a baj, szerintem akik ott voltak minden tőlük telhetőt legjobb tudásuk szerint megtették mint mindig is és meg is fogják. Felelős, ha valaki ismeri a törvényeket akkor az már tudja, hogy ki a felelős, csak az a kérdés hogy tényleg az e vagy netalán a körülmények miatt alakult az egész úgy ahogy volt. A tűzoltó is csak ember nem isten mert ha bármit megtudna tenni akkor soha nem halna meg senki egy tűznél és balesetnél sem.
elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2010. márc. 20. 21:46

Barni írta:
paneltuz07 írta:Nem akarom fényezni a tűzoltókat de azért 14 embert megmentettek, Miskolc nem Budapest ahol egy tűznél 60-120 tűzoltó "szaladgál" dolgozik, de aki tűzoltó az tudja pontosan kinek mi a feladata egy tűznél "mit határoznak meg neki".
Nyugodtan fényezd csak őket! Aki tűzoltó, az pontosan tudja, hogy Miskolc nem Budapest ahol egy tűznél 60-120 tűzoltó "szaladgál" dolgozik. Mi a lényege? Elsődleges ugye az életmentés, utána a tűzoltás. Ha vidéken kivonul 1,5 - 2 raj, akkor mi történik? Vagy mindenki életet ment, vagy mindenki tűzet olt. A kettő együtt nem megy. Ha mindenki elszalad Revitoxal, mentőkötéllel, létrataggal életet menteni, akkor a civilek mit látnak? Hogy a tűzoltók össze vissza szaladgálnak, a tűzzel meg nem foglalkozik egyik sem. Újsághír lesz belőle. Ha tűzet is oltanak, nem jut ember életmentésre. Megtalálni az arany középutat, örök dilemma. Ezért van jobb helyzetben a főváros, mert ott perceken belül összecsődül annyi ember, hogy bőven marad mentési csoport is, amire vidéken 15-20 percet is várni kell. Ennyi időt 15-20 percet ki bír várni, a tűz, vagy az ember? Egyik sem. A tűzet elotották, továbbterjedését megakadályozták, és 14 embert megmentettek ez itt a lényeg!

Hatost dobtál!!!! :tapsolo: Ez pontosan így van.Nálunk most volt egy paneltűz és teljesen így működött minden ahogyan írtad.Borzasztó, és akkor még a kettes autónkat is elvette az állam.
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
hamu20
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: hamu20 » 2010. márc. 19. 22:28

csak csak maszatolunk
tényeket kell közölni
mikor tudjuk meg a tényeket , ha valaki hibázott akkor azt rendbe kell tenni, tanulni kell belőle mindenkinek,

volt már ilyen és minden együttérzésem az elhunytak hozzátartozójainak de a szakma elmaszatolta, felelősek vagyunk egytűzoltásnál a civilekért a tűzoltókért , ott ki volt a felelős

az RST meg azért van hogy alkalmazzuk, ha II volt a fokozat ami tényszerű, ez volt az első hiba
vagy ......... ??????
Válasz küldése