* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. máj. 24. 13:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 161 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Miskolci Tűzoltóság
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 22:19 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

mindenki saját maga választja meg a munkáját.nem hánytorgatom fel.de nehogy azt hidd hogy az amit csinált 3 ember mindenki azt csinálja, azt se gondold ha hibázott egy ember akkor mindenki hibás.És mondjak valamit?tudod miért szeretjük magunkat meg a munkánkat?azért mert van aki megköszöni vagy éppen nem, de látszik a szemében a köszönet.MINDEN ESETBEN.és ez ha nem egészséges akkor nem velem van baj úgy gondolom.de nem is tudom mi a f@sznak kell erről beszélnem.aki tűzoltó az tudja aki meg nem az nem is fogja érteni.akkor is fogom végezni a munkám ha nem fizetnek meg érte normálisan, de a sz@rkeverőket, meg a hozzánemértőket nem tűröm.és nem is fogom!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 21:47 
kapocspárkulcs tekergető

carman66 írta:
Látod elemigolyó, erről beszélek. Igen, tudok mutatni több olyan szakmát, ahol úgy végzik a munkájukat, mint ti. Miért kell a más szakmákat azonnal lenézni? Persze minden szakmának meg van a maga önbecsülése, de amit ti csináltok, az már nem egészséges!
Nem akarok több évet eltölteni napi 24-ben több férfival! Ezt se hánytorgasd fel, mert te választottad, tudtad mire jelentkezel, sőt, lehet, hogy pont azért mentél oda. De ez még nem ok sem a hősködésre, sem a nagyképűsködésre.
De vedd már észre, hogy a civil társadalom egyre kevésbé tolerálja amit csináltok! Nagyon hamar el lehet veszíteni a legnépszerűbb közszolgálati pozíciót!
A civil társadalom hála az égnek nem egy fórum hozzászólásai alapján fogja megítélni, hogy miért becstelenek a tűzoltók. Sőt szerintem egy saját fórumon "arcoskodhatnak" egy picit a tűzoltók abban nem látok semmi kivetnivalót ( mondjuk arcoskodást se látok, de sebaj ). Mintha egy picit túllihegnéd a dolgot, nem kell mindig megváltani a világot. Meg szerintem a tűzoltóságban nem az a lényeg, hogy egy felmérés szerint ki gondol jónak vagy rossznak, hanem az hogy tudom, hogy mit teszek. Ennyit erről.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 20:44 
szikracsapkodó

Nincs is kedvem hozzászólni,ki fog derülni minden.Kár ezért összeveszni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 20:20 
tűzkakas-idomár

Látod elemigolyó, erről beszélek. Igen, tudok mutatni több olyan szakmát, ahol úgy végzik a munkájukat, mint ti. Miért kell a más szakmákat azonnal lenézni? Persze minden szakmának meg van a maga önbecsülése, de amit ti csináltok, az már nem egészséges!
Nem akarok több évet eltölteni napi 24-ben több férfival! Ezt se hánytorgasd fel, mert te választottad, tudtad mire jelentkezel, sőt, lehet, hogy pont azért mentél oda. De ez még nem ok sem a hősködésre, sem a nagyképűsködésre.
De vedd már észre, hogy a civil társadalom egyre kevésbé tolerálja amit csináltok! Nagyon hamar el lehet veszíteni a legnépszerűbb közszolgálati pozíciót!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 19:22 

Idézet:
És végezetül a hivatásos tűzoltóknak mondanám, hogy picit visszább kellene venni az arcoskodásból és nagyobb alázattal közeledni ehhez a hivatáshoz. Mert pont a nagyképűség, a szakmai alázat hiánya szüli a szakmai gőgöt, amiből az análfűrész, a szervezeten belüli erőszak, a kirekesztések származnak. Ez minden szervezetnél, munkahelyen, csoportban így van. De a tűzoltóságnál az ilyen dolgok halállal végződnek.

Mindenki alázattal végzi a munkáját.Mutass mégegy olyan szakmát ahol úgy végzik az emberek a dolgukat mint mi!!!!Ajánlom neked is hogy tölts több évet napi 24 órában 17 vagy több férfivel összezárva.és végezetül:Arcoskodás?Közlöm veled a tűzoltó is ember és mindenki felháborodhat és arcoskodhat ha arról van szó, nem csak fireman28 vagy épp te vagy bárki.Mindenkit érzékenyen érint ez a téma civileket-minket.Így kellene kezelni.De nem megy....(édes istenem remélem a család ezt nem látja :-( )

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 19:12 

Fireman28 Te gyökér f@szfej! :ideges: :ideges: :ideges: :ideges: :ideges:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 19:11 
tűzkakas-idomár

Előre bocsátom, hogy önkéntes tűzoltó vagyok egy kis faluban már ezer éve, csak egy 40 órás tanfolyamom van, Zukkal néha vonulgatunk, így nem értek a magasröptű dolgokhoz, de mint civil és mint tűzoltó szimpatizáns kicsit kívülről látom ezt az egymás csesztetését.
Egyszerűsítsük le az esetet. Bent égett három ember egy tűzben, miközben a tűzoltók a helyszínen voltak. Ebben az esetben a tűzoltónak az a dolga, hogy kihozza az embereket. Feltételezem, hogy sem szándékosság, sem gyávaság nem történt a tűzoltók részéről, de három ember bent égett. Ezen nincs mit szépíteni! A miskolci parancsnok az egyik nyilatkozatában azt mondta: A tűzoltók megtettek minden tőlük telhetőt. Ezt én el is fogadom, el is hiszem. De a végeredmény szempontjából mégiscsak bent égett három ember, akiknek nem kellett volna.
És itt bizony egyet kell értenem kívülállóként fireman28 hozzászólásaival, mert a parancsnok mondatának is hiányzott a fele. A tűzoltók megtettek minden tőlük telhetőt, de … és itt bizony azt kell mondani, hogy … mégis meghalt három ember, akiket nem tudtunk kihozni, mert … és el lehet mondani azokat az objektív okokat, hogy miért nem. Nem jutott el az információ a tűzoltás vezetőhöz? Nem szervezett életmentő csoportot, vagy szervezett, de nem látta el őket megfelelő instrukciókkal? Vagy tapasztalatlanok voltak a tűzoltók és rossz lakásba próbáltak bemenni? Vagy kifogyott a levegő és le kellett váltani a csapatot? Szóval van itt magyarázat, de az tény, hogy nem hozza vissza az elhunytakat. Valaki, vagy valami hibázott.
Sajnos ez a miskolci eset nem egyedi. Én a hitemet a hivatásos tűzoltókban a műegyetemi tűz után vesztettem el. Ott három tűzoltó halt meg, de nem volt felelős érte, ugyan úgy, ahogy most sincs. Akkor is és most is az erkölcsi felelősséget fel kellene/ kellett volna vállalni.
Az én szememben is hibáztak a tűzoltók. Erkölcsileg hibáztak. Hogy az oltás során követtek-e el szakmai hibát, vagy máshogy kellett volna valamit csinálni, az egy másik történet. A tűzoltás vezetőnek néhány másodperc alatt kell dönteni, amely döntéseket a vizsgálat során górcső alatt kielemeznek hozzáértő tűzvizsgálati és nyomozati szervek. Ez a dolguk. Ha a tűzoltás vezető úgy látta jónak, hogy az erélyen keresztül vízágyúval oltsák a tüzet, ha úgy látta jónak, hogy az adott lakásba ne menjenek be a tűzoltók, én ennek is elfogadnám a magyarázatát, ha az valóban nem gyávaság, vagy szándékosság miatt történt, de ezt nem is tételezem fel. És szerintem, ha vissza lehetne forgatni az idő kerekét, a tűzoltásvezető már megtette volna, mert egy tűzoltás során neki az oltással kapcsolatban felelőssége, ezen túlmenően erkölcsi felelőssége is van.
Összegezve: szakmai hibát nem hiszem, hogy elkövettek a tűzoltók, a tudásuk legjavát adva megpróbáltak egy mentést-oltást végrehajtani, ami nem úgy sikerült, ahogy kellett volna. Tehát valami hiba van. Sok az újonc, kevés a gyakorlat, rossz a felszerelés, nem jó a kommunikáció, ez mind lehet a hiba forrása, amit majd a vizsgálat kiderít, a felelős(ök) meg remélhetőleg elgondolkoznak rajta. (Remélem). De hogy erkölcsileg hibázott a tűzoltóság, az egyszer biztos.
És végezetül a hivatásos tűzoltóknak mondanám, hogy picit visszább kellene venni az arcoskodásból és nagyobb alázattal közeledni ehhez a hivatáshoz. Mert pont a nagyképűség, a szakmai alázat hiánya szüli a szakmai gőgöt, amiből az análfűrész, a szervezeten belüli erőszak, a kirekesztések származnak. Ez minden szervezetnél, munkahelyen, csoportban így van. De a tűzoltóságnál az ilyen dolgok halállal végződnek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 19:01 
szikracsapkodó

Ej-ej tűzoltó bajtársak! Nem ismerek rátok. Hagyjátok már abba a pocskondiázást, nem jó ez nekünk, főleg azért nem, mert kivülállók is olvassák ezt. Visszakanyarodva a panelhez: Nem tudom máshol hogy van, de nálunk, - vidéki városról van szó - a 105-ös jelzést a híradóközpontba rögzitik. Innen már csak kéz ügyesség kérdése, hogy mikor, ki menti le az anyagot. A tanulmánykészítéshez, biztos, hogy le kellett menteni és ez már a második "lenyulási" lehetőség, ha pl. egy hálózati gépre történik a mentés. Ugyanis 1x lementhető volt a központba közvetlenül, 2x a hálózati gépről minden hozzá férhető emberkének. Ráadásúl - gondolom ez máshol is így van - ha kimegy egy csapat valamilyen "kies" tűzhőz, akkor egy-két kiváncsibb természetű, a központban hallgatja a rádiózást. Tehát a riasztás után befutó105-ös bejelentéseket is hallhatták! Be kell vallani, hogy mindig van köztünk olyan, aki szereti a jól értesültet játszani és feleslegesen beszél. Nagyon jó példa erre az Észak Magyarország-ban megjelent - és több lap is átvette – cikk.
„ Az elhunyt nő is hívta a tűzoltókat és kétségbeesve kérte a segítségüket –ezt már egy tűzoltó mesélte vasárnap délelőtt a helyszínen – azt mondta, hogy a lakásban két oldalról csaptak fel a lángok. Az ügyeleten azt mondták neki, hogy vizes törölközőt tegyen a saját és gyereke arca elé, hogy ne kapjanak füstmérgezést. A vonal azonban ekkor megszakadt, mintha kiesett volna nő kezéből a telefon, így ért végett a beszélgetés – emlékezett vissza a tűzoltó. Majd hozzá tette: Ez nem riasztás volt, hanem egy utolsó hang…”
Megjelent 2009. augusztus 17.-én Észak Magyarország 3. oldal. Visszakereshető! De kérdem én: Miért kell mindenfélét mondani az újságírónak? Nálatok nincs szabályozva a nyilatkozási rend?

Szóval lényeg ami lényeg: már a tűz utáni napokban is voltak jól értesültek, akik feleslegesen beszéltek. Sőt, azt sem szabad elfeledni, hogy a 105-ös bejelzés, rövid ideig a boon.hu –n halható volt, majd – gondolom – kegyeleti okokból, levették. Ezt is bárki letölthette! Na most gondolkodjunk kicsit! A tűz, augusztus 15.-én, pénteken késő este volt. A legközelebbi munkanap 18 hétfő. Ennyi idő alatt nyugodtan hozzáférhető volt a hanganyag, lelehetett tölteni. Na, már én is az összeesküvés elmélet gyártás hibájába esem! Szerintem inkább tanulni kellene az ügyből és tisztességesen megbeszélni a beavatkozást, de nem ITT! Persze ennek is akkor van értelme, ha egymás között kendőzetlenül hangzik el, hogy bizony ezt nem tettem, vagy erre nem figyeltem vagy éppen elfelejtettem és nem intézkedtem stb. stb. Nekem ez a véleményem. Biztos lesz aki másképpen gondolja, de tanulni csak úgy lehet az ügyből ha egymásközt öszinte az értékelés akár a 20-ról akár I-ről vagy éppen a 24-röl van szó. Ha valaki valóban hibázott, annak el kell vállalni. Pontosan a tűzoltó társadalom tisztessége miatt, mert nem szabad lerombolni azt a közel 90%-os társadalmi elismertséget. Tudom, a mostani ügyek, pont ellenkezőleg hatnak, sajnos ez is igaz. Minden esetre nyugodt szolgálatot.
:radobbent: :radobbent: :radobbent:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 16:56 
vízpocsékoló

hivatasos írta:
Mond a címet!! Nyugtatlak, hogy oda fogok találni kisfiam, de akkor neked sza...l meszeltek az biztos. És nem kellesz hozzá sem hőkamera sem egyéb más eszköz az biztos!

Köszönöm fiúk. megadtátok a megoldást a kérdésemre, ami az volt, hogy mit kell egy életveszélyben lévő embernek mondania a 105-re telefonon, hogy legalább megpróbáljatok odamenni érte.
A megoldás: Nem a tűzről, füstről kell beszélni, azt leszarjátok. ...hanem azt kell mondani, hogy "Fireman28 vagyok, gyertek !" :-D

na csá, most már tényleg végleg leléptem, további jó kenegetését a felelősségnek...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 16:43 
kapocspárkulcs tekergető

hivatasos írta:
Mond a címet!! Nyugtatlak, hogy oda fogok találni kisfiam, de akkor neked sza...l meszeltek az biztos. És nem kellesz hozzá sem hőkamera sem egyéb más eszköz az biztos!
Ámen! :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 16:41 
vízpocsékoló

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 16:36 
vízpocsékoló

fireman28 írta:
kukucs írta:
De te ne általánosítsál!!! :csendesen:
És ha már ennyire utálod a tűzoltókat, ...

Csak abból általánosítok, ami itt megy a fórumon. A munkatársaitok hagytak bennégni három embert, erre az irdeirkáló kollégéknak az a legnagyobb erkölcsi/lelki aggálya az esettel kapcsolatban, hogy vajon ki szivárogtatta ki a hangfelvételt. Megdöbbentő ez a cinikus hozzáállás, én ettől vagyok kiadva.
7 hónap volt vizsgálódni. ott a hívás a magnón (óra percre pontosan), hogy honnan kell kimenteni az embereket, egy órával utána ki is hoztátok a füstmérgezett hullákat. Ezt történt, ennyi. ...hogy ez így megtörténhet már az is kiakasztó, de ami itt megy a fórumon az azt mutatta meg nekem, hogy részetekről ez így rendben van, és az a tahó barom, aki ezt az esetet megirja.
...és lehet persze még 70 hónapig vizsgálni, 47 szakértői jelentéssel (addig persze végig hallgatni az esetről, mert úgy szabályos), hogy melyik palackban mennyi volt a légnyomás, a 17485-dik liter vizet éppen hova priccolták, meg melyik tűzoltónak volt lelki baja a félredugó felesége miatt, de ez éppen olyan szánalmas és felesleges terelgetés, mint ahogy a dolgok máshol is mennek ebben az országban.

Na ide figyelj kisfiam!
15 éves szakmai tapasztalatom alatt ilyen még nem történt, hogy egy ilyen kis segdugasz megmagyarázza mi történt s hogy! Egyszer próbálj meg teljes menetfelszerelésben egy éles helyzetben beavatkozni. Ha a kapott feladatot sikeresen végrehajtottad, utána majd szót kérhetsz! De nem biztos hogy meg fogja neked adni valaki is. Te nagy szakértője vagy a dolgoknak, azt látom. Ha tudnád egy kft-nél is vannak üzleti titkok, egy szakmának meg vannak a szakmai titkai és az állami szerveknél, szolgálatoknál is létezik ugynevezett szolgálati titok. Mely nem tartozik rád sem, és a sajtóra sem. Ettől szolgálati. Tehát ezért kell kideríteni azt IS hogy ezeket a szolgálati információkat ki juttata el a sajtó felé. Te pedig, ha se..be akarod magad ku...ni, akkor csak fáradj be akármelyik tűzoltóságra, garantálom hogy a fiuk a kapaccsal kezelésbe fognak venni. Azért vizsgálják az ügyet, hogy a felelősök meg legyenek. Sajnos ettől a halottak már nem jönnek vissza, de azok a beavatkozók, akik kint voltak az esetnél, hidd el, a dolgukat végezték. Tudod itt még létezik hivatástudat és betyárbecsület. Igaz egyre fiatalabb az állomány, de ha mi öregebbek megfogjuk a fülüket, lehet belőlük is JÓ tűzoltó. Attól hogy te ezt máskép látod!!!!
Remélem, egyszer nekem kellesz téged kimenteni. Csak mondd meg hogy te vagy a fireman28. Megmutatom neked, hogy mi történhet veled, ha nem ugy végzem a munkámat ahogy az tőlem elvárható. Sajnos az utóbi 3 mondatom csak elvi síkon lehetséges, mert esküt tett tűzoltóként ez az eskümmel ellenkező lenne!
És végezetül az eskünk szövege, amely munkánk során a legirányadóbb:
http://www.vedelem.hu/files/UserFiles/F ... zovege.pdf
Majd ha erre esküdtél fel te is -ami reméljük, sőt biztosak vagyunk benne hogy soha nem lessz- akkor kérhetsz szót kisfiam....de sokáig!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 16:31 
vízpocsékoló

maximafi írta:
:shock:
Szeretnék veled találkozni a patkány "lukadban"

Gyere. ..de hiába mondanám el a címet telefonba egymás után háromszor, ide se találnál, csak hőkamerával :-D (ez most a legújabb kifogás, hogy miért nem lehetett egy telefonba háromszor magyarul bemondott lakáscímről kimenteni vkit)

Szaros még az ujjad a hétvégi buszos kirándulásból ?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 16:29 
kapocspárkulcs tekergető

Tényleg nincs értelme válaszolni. Egy dilettáns, lelkileg nyomorék próbálja kóstolgatni a népet és arra veri a nyálát, hogy legalább pár ember némi figyelmet szentel rá és válaszol neki....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 15:44 
csizmás kandúr

:shock:
fireman28 - te sz@rf@szú p@tkány !!!
Szerinted minden tűzoltó alapból gyilkolni,kéjelegni,kárt okozni megy jó kedvében mikor másnak segítségre lenne szüksége ?
Szeretnék veled találkozni a patkány "lukadban", nagy örömökben lenne részed azt előre bocsájtom. :satani:
Még arra sem vagy méltó, hogy ezeknek az embereknek a seggét kinyaljad !!! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
maximafi 8-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 15:16 
vízpocsékoló

Minek reagáltok egy ilyen ember mint fireman28 hozzászólásaira?
Vegyétek úgy mintha nem is írna.
Aki volt már lakás/ház vagy pince tűzbe, az tudja, hogy a látótávolság=0
Ilyen helyekre tökéletes a hőkamera ami természetesen nem minden városba (megyébe???) van.
Ki kellene lépni az álomvilágból és superman jelmezből és rájönni, hogy felszerelések nélkül nem megy.

A TŰZOLTÓ…

…aki minden harmadik reggel szolgálatra jelentkezik, napközben oktatásokon vesz részt, karbantartja a tűzoltógépjárműveket és felszereléseket, takarít, füvet nyír, és indul, ha segítség kell.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 14:30 
vízpocsékoló

fireman28(tudatlan28)
Te kis naiv.Az a baj, hogy amit a tv-ben mondanak, azt mindenki el is hiszi, még akkor is ha sejti hogy mi az igazság!!!!!! Ezzel te is így vagy, csak te NEM TUDOD és nem is FOGOD MEGTUDNI az igazságot!!!Te annál h.ly.bb vagy!!!!Inkább maradj csendben :csendesen: :csendesen: :csendesen:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 13:50 
vízpocsékoló

kukucs írta:
De te ne általánosítsál!!! :csendesen:
És ha már ennyire utálod a tűzoltókat, ...

Csak abból általánosítok, ami itt megy a fórumon. A munkatársaitok hagytak bennégni három embert, erre az irdeirkáló kollégéknak az a legnagyobb erkölcsi/lelki aggálya az esettel kapcsolatban, hogy vajon ki szivárogtatta ki a hangfelvételt. Megdöbbentő ez a cinikus hozzáállás, én ettől vagyok kiadva.
7 hónap volt vizsgálódni. ott a hívás a magnón (óra percre pontosan), hogy honnan kell kimenteni az embereket, egy órával utána ki is hoztátok a füstmérgezett hullákat. Ezt történt, ennyi. ...hogy ez így megtörténhet már az is kiakasztó, de ami itt megy a fórumon az azt mutatta meg nekem, hogy részetekről ez így rendben van, és az a tahó barom, aki ezt az esetet megirja.
...és lehet persze még 70 hónapig vizsgálni, 47 szakértői jelentéssel (addig persze végig hallgatni az esetről, mert úgy szabályos), hogy melyik palackban mennyi volt a légnyomás, a 17485-dik liter vizet éppen hova priccolták, meg melyik tűzoltónak volt lelki baja a félredugó felesége miatt, de ez éppen olyan szánalmas és felesleges terelgetés, mint ahogy a dolgok máshol is mennek ebben az országban.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 12:11 
hamutipró

fireman28 írta:

Semmi szükségem a jópofizásra, ha haverkodni szereték veled, akkor bereggelnék egy új névvel, beírnám, hogy milyen hülye ez a fireman28, és bevazelinezett seggel jelentkeznék a legközelebbi buszos kirándulásotokra.

Az irományaidból az olvasható ki, hogy szerinted aki tűzoltó az mind a szakmájához nemértő, homokos személy.
Ha mindenki így gondolkozna akkor most minden rendőr melegpornós, minden olimpiai bajnok drogárus, minden pap pedofil, minden egyetemista elvetemült gyilkos és még sorolhatnám. Akkor most te egy homokos, narkós, pedofil, gyilkos vagy???? Csak azért mert te is MAGYAR vagy mint ők??? Te mit szolnál ehez???Gondolkozzál már!!!
Ha valaki hibázott vagy törvénytelen dolgot csinált akkor ő megkapja majd a jogos büntetését. De te ne általánosítsál!!! :csendesen:
És ha már ennyire utálod a tűzoltókat, akkor miért ez a fireman a neved??? Jobb lett volna pl. a tudatlan28 ;-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 9:46 
kapocspárkulcs tekergető

fireman28 írta:
Sztalker írta:
Szerintem felesleges itt játszani már a jópofit, eléggé lejárattad már magadat a tűzoltóság "értelmesebb és írástudóbb" ( orbitális nyalás :!: ) része előtt....

Semmi szükségem a jópofizásra, ha haverkodni szereték veled, akkor bereggelnék egy új névvel, beírnám, hogy milyen hülye ez a fireman28, és bevazelinezett seggel jelentkeznék a legközelebbi buszos kirándulásotokra.
Gyere jelentkezz, világ igazságainak legnagyobb megmondója....örülnék ha a vágyad teljesülne, bár te még arra sem vagy méltó, hogy egy tűzoltó a seggedben kurkásszon.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 9:04 
vízpocsékoló

Sztalker írta:
Szerintem felesleges itt játszani már a jópofit, eléggé lejárattad már magadat a tűzoltóság "értelmesebb és írástudóbb" ( orbitális nyalás :!: ) része előtt....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 8:57 
kapocspárkulcs tekergető

fireman28 írta:
Exc írta:
de csak azért, mert egy, két akármennyi ember hibát követel, nem feltétlen szükséges mindenkit hibáztatni

Jól látod, hogy feldühített a dolog, de nem az a része, amiről beszélsz. Nem a két ember hibája, hanem pont a hozzáállás a itt a topikon többiek részéről az, ami megdöbbentett. Olvasd át a hsz-eket, ami nem engem támad, az arról szól, hogy "ki volt az a szemét kiszivárogtató, aki hozzáfért a hanganyaghoz", hogy "milyen szemét az úságiró, aki megírta", hogy "csakis az a lakó a hibás, aki a tüzet okozta", hogy "mi lesz az aranyláncokkal, ha minden kétségbeesett telefonhívásra kimentjük a lakót".... stb....
...szóval megy a szánalmas mellédumálás ezerrel, pedig elvileg ti vagytok az állomány értelmesebb (legalábbis írástudóbb, érdeklődöbb) része.

De megválaszolom én, hogy ki volt a szemét kiszivárogtató: talán egy olyan kollégátok, akit nem hagyott a lelkiismerete abban a mocsokban, amit annyira szerettetek volna csinálnii: eltussolni egy valószínűleg megmenthető család értelmetlen halálához vezető szervezetlenséget/bűnös gondatlanságot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 8:50 
vízpocsékoló

Exc írta:
de csak azért, mert egy, két akármennyi ember hibát követel, nem feltétlen szükséges mindenkit hibáztatni

Jól látod, hogy feldühített a dolog, de nem az a része, amiről beszélsz. Nem a két ember hibája, hanem pont a hozzáállás a itt a topikon többiek részéről az, ami megdöbbentett. Olvasd át a hsz-eket, ami nem engem támad, az arról szól, hogy "ki volt az a szemét kiszivárogtató, aki hozzáfért a hanganyaghoz", hogy "milyen szemét az úságiró, aki megírta", hogy "csakis az a lakó a hibás, aki a tüzet okozta", hogy "mi lesz az aranyláncokkal, ha minden kétségbeesett telefonhívásra kimentjük a lakót".... stb....
...szóval megy a szánalmas mellédumálás ezerrel, pedig elvileg ti vagytok az állomány értelmesebb (legalábbis írástudóbb, érdeklődöbb) része.

De megválaszolom én, hogy ki volt a szemét kiszivárogtató: talán egy olyan kollégátok, akit nem hagyott a lelkiismerete abban a mocsokban, amit annyira szerettetek volna csinálnii: eltussolni egy valószínűleg megmenthető család értelmetlen halálához vezető szervezetlenséget/bűnös gondatlanságot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 6:23 
vörös kakas réme

A hanganyaghoz és/vagy a leírt szöveghez kiférhetett hozzá? Miskolci tűzoltók, katvéd tanulmánykészítői, esetleg rendőrség? A kiszivárogtatót ezek között kell keresni.
Ez nem csak etikátlanság, hanem szakmai szabályok súlyos megsértése. Kíváncsi vagyok, hogy a felsorolt helyeken indul-e belső vizsgálat a kiszivárogtatás miatt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 10. 1:58 
pernyekergető

Szerintem hagyjátok szegény fireman28-at! Gondolom jelentkezett tűzoltónak és a sok fogyatékosság miatt alkalmatlan lett ezért itt éli ki minden mérgét ez a szerencsétlen jószág!

A Miskolci eset kapcsán érdekes volt az ügyvéd nyilatkozata Ő azt mondta a tűzoltók fáradtak voltak ezért kellett leváltani őket én el is hiszem de nekem életszerűbbnek tűnik ha elfogyott a levegő és ezért kellett leváltani őket! Egyébként meg érdekes módon a hangfelvételt sehol nem lehet megtalálni vajon miért? És ha itt tartunk a tűzoltók évente több száz több ezer embert mentenek meg égő lakásokból, autóroncsokból az életüket kockáztatva talán a média tartozhatna annyival, hogy az ilyen eseteket nagyon kényesen kezeli és csak akkor hoz valamit nyilvánosságra ha lezárul egy vizsgálat és hivatalos bejelentés van, csak mert akármi is derül ki ezek után az emberek fejében így ragad meg a történet ahogy most szellőztetik!

Ezek után hogy bízzanak az emberek a tűzoltókban? Ha segítségre szorulnak nem fogják elhinni, hogy ott a segítség és hamarosan ki lesznek mentve, ezzel a blikk és a kártérítésre hajazó ügyvéd úr hogy fog elszámolni? Ja kérem sehogy!

Nem tudom mi történt Miskolcon de abban 100% ig biztos vagyok ha volt PONTOS információ bent rekedt személyekről akkor ki lettek volna mentve illetve mindent megtettek volna a kimentésükért! Mert azt is vegyük figyelembe, hogy vannak helyzetek amikor a tűzoltó is tehetetlen...aki még nem járt tűz közelébe főleg paneltűznél az ezt a tényt nehezen érti meg!

De jó lenne mihamarabb ezeken a sok xarságokon túl lenni

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 161 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]