Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
Harley
Szent Tömlő őrzője

Re: Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Hozzászólás Szerző: Harley » 2012. feb. 13. 21:22

Akkor mégsem tűzőrségek lesznek Budapesten? Amúgy hihetetlen idióta és nyelvtörő elnevezések. Miért nem volt az új jó, hogy tűzőrség és a városrész neve?
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2012. feb. 13. 21:13

"A BM ORSZÁGOS KATSZTRÓFAVÉDELMI FŐIGAZGATÓ
21/2012. számú

INTÉZKEDÉSE

A szervezeti módosítással összefüggő feladatok végrehajtására
Budapest, 2012. február hő 10 nap.

A Katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény hatályosulása érdekében a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságon, valamint az irányítása alá tartozó területi és helyi szerveknél 2012. április 01. hatállyal szervezet átalakításra kerül sor. A szervezet átalakítás végrehajtása a belügyminiszter irányítása alá tartozó egyes fegyveres szerveknél rendszeresített hivatásos beosztásokról és a betöltésükhöz szükséges követelményekről szóló 65/2011. (XII.30) BM rendelet 2. § (1) bekezdés ab) alpontja, (2) bekezdésében biztosított szervezési hatásköröm alapján kiadom az alábbi

Intézkedést

1. Az intézkedés hatálya kiterjed a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságra és az
irányítása alá tartozó területi jogállású és helyi szervekre, és azok érintett hivatásos,
kormánytisztviselői és közalkalmazotti állományára.

2. Az intézkedés hatálya alá tartozó szervezeti egységeken belül az irányítási, alá és
fölérendeltségi viszonyokat a módosításra kerülő Szervezeti és Működési Szabályzatokban
kell rögzíteni."

"23. A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szervezetét az alábbiak szerint alakítom át:

A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság területi és helyi szervei státuszainak felhasználásával az alábbi szervezeti elemeket hozom létre:

Igazgatóság vezetése
Hivatal
Ellenőrzési Szolgálat
Humán Szolgálat
Területi Egészségügyi,Pszichológiai és Munkabiztonsági Ellátó Központ
Egészségügyi Osztály
Pszichológiai Osztály

Igazgató-helyettesi szervezet
Fővárosi Tűzoltósági Főfelügyelőség
Fővárosi Polgári Védelmi Főfelügyelőség
Fővárosi Iparbiztonsági Főfelügyelőség
Katasztrófavédelmi Hatósági Osztály
Fővárosi Főügyeleti Osztály
Katasztrófavédelmi Műveleti Szolgálat
Katasztrófavédelmi Mobil Labor
Fővárosi Műveletirányítási Ügyelet

Gazdasági Igazgató-helyettesi Szervezet
Költségvetési Osztály
Informatikai Osztály
Műszaki Osztály

Észak-Budai Katasztrófavédelmi Kirendeltség
II. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
Budavári Katasztrófavédelmi Őrs
III. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
Békásmegyeri Katasztrófavédelmi Őrs
XII. Kerületi Katasztrófavédelmi Iroda

Dél-Budai Katasztrófavédelmi Kirendeltség
XI. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
Budafoki Katasztrófavédelmi Őrs
XXI. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság

Észak-Pesti Katasztrófavédelmi Kirendeltség
IV. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
XIII. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
Hajós Szolgálat
XIV. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
XVI. Kerületi Katasztrófavédelmi Őrs
XV. Kerületi Katasztrófavédelmi Iroda

Közép-Pesti Katasztrófavédelmi Kirendeltség
VIII. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
Belvárosi Katasztrófavédelmi Őrs
IX. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
X. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
Országház Katasztrófavédelmi Őrs
VI. Kerületi Katasztrófavédelmi Iroda
VII. Kerületi Katasztrófavédelmi Iroda

Dél-Pesti Katasztrófavédelmi Kirendeltség
XVII. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
XIX. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
XX. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
Repülőtéri Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
XVIII. Kerületi Katasztrófavédelmi Iroda
XXIII. Kerületi Katasztrófavédelmi Iroda"

26. "A felajánlott beosztást jogszabályok által meghatározott, munkajogi szempontból
megalapozott okra hivatkozással el nem fogadók esetében a szolgálati, illetve a
munkaviszony megszüntetésében az átszervezésre vonatkozó szabályok szerint kell
eljárni.

27. A szervezeti egységek új szervezeti felépítését, az átalakított szervezeti elemek részletes
struktúráját, az alá és fölérendeltségi viszonyokat, az egyes beosztások pontos
megnevezését, besorolási osztályait, beosztási és szervezési állománytáblázat tartalmazza."
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
feketesereg
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: feketesereg » 2012. feb. 13. 17:09

Tisztelt kollégák.

A kényszeres és minden áron kinevezéseknek ki fogja megfizetni az árát. Sajnálatos módon több helyen az eddig -JÓL BEVÁLT- ( Varga Ferenc FKI Igazgató Úr szavai) de megbízással tevékenykedő szolgálat parancsnokok és helyettesek feje került hurokba. Az által ,hogy az új állomány tábla tárgyalásakor nem feleltek már meg. Még akkor sem ha a beosztás betöltéséhez a szakirányú diplomát megszerezve, de a nyelvvizsgát még csak elkezdve dolgoztak évek óta elismeréssel. Felmerült bennem a kérdés akkor, mit is jelent a JÓL BEVÁLT? Naivan azt gondoltam aki az emberei által, és a közvetlen parancsnoka által, elismert szakember az egyben JÓL BEVÁLT tűzoltó. De hát nem.
Tehát kinevezések minden áron. Tisztet mindenhova! Vajon akit e miatt beosztottnak vissza ültetnek az mennyire fogja magára venni? Fizette a főiskolát, tanult és ezzel is terhelte családját anyagilag, lelkileg, esetleg még a ranglétrát is kijárta és itt van már jó pár éve, ne agy isten évtized ( ek ) óta. Mit fog érezni? Minden bizonnyal azt mennyire is értékelik az eddig végzett munkáját.
Kemény lépésnek érzem a szolgálat parancsnokok és helyetteseik ilyen cseréjét.
Ez is fokozni fogja az állomány bizonytalanságát. Hisz az új PK.-k messziről jöttek és ahogy én tudom, aki onnan jön az azt mond amit csak akar. Tapasztalatról, hivatásról.
A melós kezek léépítése és az új tisztek integrálása mennyire jó lépés.
Akik 8 óráztak, vagy évek óta nem vonultak miért konkurenciái a mostani szolgálat parancsnokoknak?
Hova fog ez vezetni?
Kérem azt az egykori vagy mostani Parancsnokainkat (akik természetesen nem olvassák az itteni irományokat) tegyenek valamit, értünk a hivatásért. Mert ennek az újabb frissítésnek is a vonulós állomány issza meg a levét.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2012. feb. 13. 14:42

Hosszas huzavona, pereskedés után a tavalyi év végén megkaptam a túlóráért járó jövedelmemet. Köszönöm.

Levonták ebből a nyugdíj-járulékot (is), és értesítették a NYUFIG-ot. Köszönöm.

Visszamenőlegesen lehet kérelmezni a befizetett járulék után a nyugellátás összegének újbóli megállapítását, ezt megtette az FTP. Köszönöm.

Azonban csak hat hónapra visszamenőleg folyósítják ezt a járandóságot, és az elhúzódó eljárás minden egyes hónapban veszteséggel járt. Tehát minél később fizettek, annál kevesebb járt az elmúlt évre. Hogy mennyivel, nem tudom, mert a NYUFIG-tól erre nézve nem kaptam semmiféle elszámolást jelen ideig. Köszönöm.

Az idei év elejétől levonják a személyi jövedelemadónak megfelelő összeget, ennyivel kapok kevesebbet. De mivel a jelek szerint a tavalyi évben, a befizetett járulék ellenére nem emelkedett az ellátásom, ezért a meg nem emelt összegből vonják le a Kádár-huszári büntetésem. Minderről semmiféle értesítést nem kaptam az államtól. Köszönöm.

Most kaptam egy igazolást a munkáltatótól, a tavalyi év jövedelméről, ez a teljesített túlórákból adódott. Felhívtam az FKI-t, és segítséget kértem, mert nem egészen tudtam értelmezni az iratot. Még életemben nem töltöttem ki adópapírokat. A segítséget megkaptam: Az adóhatóságnál be kell nyújtanom az adóbevallásomat egyénileg. Ezt is köszönöm.
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
carman66
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: carman66 » 2012. feb. 13. 14:16

katasztrofális írta:Én semmi kivetnivalót nem találok abban, ha valaki Magyarország miniszterelnökével fényképezkedik.
A baj akkor van, ha akkor sem veszi le a narancssárga szemüveget, ha szakmai kérdésekről van szó.

Danielisz tábornok úrral már nem menő fényképezkedni, de azért gondolom a fotó el van téve, biztos, ami biztos. Gerinces!
katasztrofális
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2012. feb. 13. 12:07

Én semmi kivetnivalót nem találok abban, ha valaki Magyarország miniszterelnökével fényképezkedik.
A baj akkor van, ha akkor sem veszi le a narancssárga szemüveget, ha szakmai kérdésekről van szó.
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2012. feb. 13. 11:14

péti írta:
Dodesz írta:
mszjozsef írta:Dodesz, én a kormánnyal(!) egyeztettem a, nézeteimet.

A Facebookon Orbán Viktorral röhögcsélő közös képedet elnézve ez vitathatatlan.

Ez már így nem csupán "kemény", ez már így egyre szarabb. :radobbent:

No! Lehet hogy csak kiragadott szemelvények!
A szövegkörnyezetet is meg kell nézni!
Az ártatlanság vélelme mindenkit megillet. Lehet hogy az a kép is egyéb esemény alapján készült, ismerni kell(ene) hozzá a hátteret is!
Ne essünk mindjárt egymás torkának, de beszéljük meg amit meg tudunk beszélni, lehetőség szerint ész érvekkel!
Hál Istennek sokfélék vagyunk! Sajna vannak azért olyanok is (akinek nem inge...), akik "napraforgók", tudomásul vesszük, de lehetőségeinkhez képest fellépünk ellene(ük) a tisztességeskeretken belül - annak ellenére hogy velünk szemben ez ritkán valósul meg :-x -, mert nem szabad lealacsonyodni ahhoz a mocskos szinthez!
Ha nem jól látom nyugodtan dorgáljatok, bírom s elfogadom, valamint igyekszem a kritikából építkezni. Lehet hogy olykor ez olyannak tűnik, hogy egyszer "ez mellet török dárdát", máskor meg lehet hogy az előbbi ellentétjeként hat, viszont összességében, valamint a - jó irányú - fejlődést elősegítő, tevékenység biztonságosabbá tételét szolgáló irányvonalat, felfogást tartanám szerény személyem részéről alkalmazandónak!

Nyugodt eseménymentes szolit, Épen egészségben térjetek haza, s legyen holnap is munkahelyetek, ahol egyszer majd csak megbecsülést is kaptok!
Nem azt bánom amit megtettem, hanem azt amit nem!
Álmodj mintha örökké élnél, éld az életed mint ha ma meghalnál!J.D.
"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.
péti
slagmester

Hozzászólás Szerző: péti » 2012. feb. 13. 10:36

Dodesz írta:

Ez már így nem csupán "kemény", ez már így egyre szarabb. :radobbent:
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2012. feb. 13. 9:21

krampusz írta:
mszjozsef írta:Kedves krampusz! Dodesz lépett át a magánszféra területére (pl. vallás, pártszimpátia) és én erre válaszoltam.

Ezzel egyetértek, bár talán figyelmetlenségem okán nem találtam vallásodra utaló célzást Dodesztól. (?) Mindamellett személyes véleményem szerint politikussal egy képen szerepelni NEM a magánszféra része, hanem kiállás, és (remélem itt nem) az egyetértés gesztusa. Nem okos dolog a jelenlegi miniszterelnök (a kisbetű nem véletlen), tűzoltóknak írott levelére hivatkozni, hiszen a jelen idők történései rendre cáfolják a levél minden sorát. Ha, mint írod, tulajdonképpen büszke vagy erre a levélre (hiszen őrzöd), meg tudod mondani, hogy ebből a kétségtelenül populista irományból mekkora eredmények születtek? Mármint pozitív értelemben...

mszjozsef írta:Aki ezt a helyszínt egy rendvédelmi szerv, esküt tett tagjaként elhagyja az csürhe módon viselkedik. Bizony, bizony!

Hááát... lehet. De kiknek is a hívó szavára vonultak ki ezek az emberek? A parancsnokok "kérésére", nem? Benneteket támogattak. És ti melyik megmozduláson támogattátok a beosztottakat? Példának okáért a tüntetéseken MEGTILTOTT ruhákra gondolok... A tűzoltóságok, parancsnokok érdekeiért ki kell állni, de egyébként csak csendben (!), rendben (!), de a beosztottak a saját ügyükben qssoljanak? Biztos vagy abban, hogy a "csürhe" fogalmát helyesen értelmezed? Én nem.

Az esküre hivatkoztál. Idézni tudod esküdet, tiszti esküdet? Tudod: "beosztottaimról"... Csak azért kérdezem, mert ez a te házad tája, ott minden el van takarítva? Hiszen most tűzoltókat rúgnak ki. A csürhét.

Végül pedig kanyarodjunk vissza a valódi témához: a leépítések a biztonság növelését szolgálják??? Mert erre (pedig ez a téma) nem kaptam sem korrekt, sem semmiféle választ.

Partoldalról:
ENNEK ÉRDEKÉBEN KELL(ENE) MEGFELELŐ /és itt elsősorban a lakosság érdekére gondolok/ JÓL ÁTGONDOLT, NEM KAPKODÓ KONCEPCIÓTLAN LÉPÉSEKET TENNI! HA INNEN EGYSZER A HIVATÁSTUDATTAL - HATALMAS ÖSSZEGEK ÁRÁN KIKÉPZETT, S CSALÁDJUKTÓL RENGETEGET TÁVOLLEVŐ - KITŰNŐ SZAKMAI TAPASZTALATTAL RENDELKEZŐ, (AMI MEG MÉG HIÁNYZIK, AZT FOLYAMATOS ÖN- ÉS TOVÁBBKÉPZÉSSEL MEGSZERZŐ), SZAKEMBEREK EGYSZER ELMENNEK, MERT NEM ÉRZIK LÉTBIZTONSÁGBAN MAGUKAT, HELYÜKRE EGYHAMAR AZONNAL BEVETHETŐKET NEM EGYHAMAR LEHET TALÁLNI :idea:

aki pedig - azért mert netán egy-egy renitens, elcsigázott, "elfáradt" KOLLÉGA példáján általánosít - ilyetén jellemzi bajtársait az ka.ja be, hogy azért egy kicsit profán legyekén is! De ez az én magánvéleményem, nem kell vele egyetérteni, de talán el kell(ene) gondolkodni rajta Nem? "nagyok"!

Nem azt bánom amit megtettem, hanem azt amit nem!
Álmodj mint ha örökké élnél, élj úgy mint ha ma meghalnál!J.D.

Nyugodt, eseménymentes szolgálatot!
Épen, egészségesen térjetek haza!
Legyen holnap is a hivatásotoknak megfelelő munkahely!
"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2012. feb. 13. 7:31

mszjozsef írta:Kedves krampusz! Dodesz lépett át a magánszféra területére (pl. vallás, pártszimpátia) és én erre válaszoltam.

Ezzel egyetértek, bár talán figyelmetlenségem okán nem találtam vallásodra utaló célzást Dodesztól. (?) Mindamellett személyes véleményem szerint politikussal egy képen szerepelni NEM a magánszféra része, hanem kiállás, és (remélem itt nem) az egyetértés gesztusa. Nem okos dolog a jelenlegi miniszterelnök (a kisbetű nem véletlen), tűzoltóknak írott levelére hivatkozni, hiszen a jelen idők történései rendre cáfolják a levél minden sorát. Ha, mint írod, tulajdonképpen büszke vagy erre a levélre (hiszen őrzöd), meg tudod mondani, hogy ebből a kétségtelenül populista irományból mekkora eredmények születtek? Mármint pozitív értelemben...

mszjozsef írta:Aki ezt a helyszínt egy rendvédelmi szerv, esküt tett tagjaként elhagyja az csürhe módon viselkedik. Bizony, bizony!

Hááát... lehet. De kiknek is a hívó szavára vonultak ki ezek az emberek? A parancsnokok "kérésére", nem? Benneteket támogattak. És ti melyik megmozduláson támogattátok a beosztottakat? Példának okáért a tüntetéseken MEGTILTOTT ruhákra gondolok... A tűzoltóságok, parancsnokok érdekeiért ki kell állni, de egyébként csak csendben (!), rendben (!), de a beosztottak a saját ügyükben qssoljanak? Biztos vagy abban, hogy a "csürhe" fogalmát helyesen értelmezed? Én nem.

Az esküre hivatkoztál. Idézni tudod esküdet, tiszti esküdet? Tudod: "beosztottaimról"... Csak azért kérdezem, mert ez a te házad tája, ott minden el van takarítva? Hiszen most tűzoltókat rúgnak ki. A csürhét.

Végül pedig kanyarodjunk vissza a valódi témához: a leépítések a biztonság növelését szolgálják??? Mert erre (pedig ez a téma) nem kaptam sem korrekt, sem semmiféle választ.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
mszjozsef
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: mszjozsef » 2012. feb. 13. 6:59

Kedves krampusz! Dodesz lépett át a magánszféra területére (pl. vallás, pártszimpátia) és én erre válaszoltam. A "csürhézésem" nevű vádra már többször válaszoltam, pl. ott a helyszínen egy ittas Gy.-i tűzoltónak: a tüntetés helyszínében megállapodtunk!!! a rendőrséggel. Aki ezt a helyszínt egy rendvédelmi szerv, esküt tett tagjaként elhagyja az csürhe módon viselkedik. Bizony, bizony!
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2012. feb. 13. 5:38

mszjozsef írta:Hát Dodesz én már úgy halok meg, hogy az íróasztalom felett ott marad ez a kép a 2009. október 19-ei nagy tűzoltó tüntetésről készült fotók, és Orbán Viktornak a tűzoltó parancsnokokhoz 2009. novemberében írott levelének társaságában.

Ez legyen a magánügyed. Én pedig halálomig nem értem (ez udvarias kifejezés) a csürhézésedet.

mszjozsef írta:Azt akkor még remélni sem mertem, hogy katasztrófavédelem átszervezése során a tűzoltók főszerephez jutnak.

Ezt melyik álommanó lapátolta a tudatodba???

mszjozsef írta:Azt észrevettem, hogy egy ellenzéki portál (Index) cikkét kommentálják és a kormány (FKF szóvivő) nyilatkozatát semmisnek tekintik.

Az eddigi szóvivői gyakorlat alapján ( a kormány, nyugdíjvédelmi, és egyéb szóvivőket tekintve) ez bizony jogos. Mert ugyan szépen beszélnek, csak a valóság szokta megcáfolni őket. Figyelem: nem ellenzéki portál, hanem a valóság!

mszjozsef írta:Ennek ellenére az érintetteknek komolyabban kellene venni a szóvivő által közvetíttet nyilatkozatot, és arra kellene törekedni, hogy annak szakmai hátterét derítik fel, ahelyett, hogy árulóznának, meg s…gnyalókat emlegetnének.

A szakmai háttér egyértelmű: Budapest, és az agglomeráció védelme jelentősen csökken. Na, és olcsóbb lesz. Mert a tűzoltók létszámának csökkentése, a szerek riaszthatóságból kivonása nyilván megtakarítással jár. Hát ennyi a szakmai háttér.

Egyébiránt, ha valaki azt véli, hogy alacsonyabb létszámmal, kevesebb technikával a káreseteket gyorsabban, hatékonyabban lehet felszámolni, az nemhogy nem vett részt kárelhárításban (tűzoltó rendfokozata ellenére), hanem józan esze sincs. Ezen nincs mit megmagyarázni.

Ezért szerintem maradhat az ánuszvarázsló minősítés.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
mszjozsef
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: mszjozsef » 2012. feb. 12. 23:58

Hát Dodesz én már úgy halok meg, hogy az íróasztalom felett ott marad ez a kép a 2009. október 19-ei nagy tűzoltó tüntetésről készült fotók, és Orbán Viktornak a tűzoltó parancsnokokhoz 2009. novemberében írott levelének társaságában. Azt akkor még remélni sem mertem, hogy katasztrófavédelem átszervezése során a tűzoltók főszerephez jutnak.
Dodesz

Hozzászólás Szerző: Dodesz » 2012. feb. 12. 23:45

A tűzoltóság államosítása és a tűzoltóság szakmai, erkölcsi tönkretétele között alapvetően nincs egyenlőségjel.
pumpa
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pumpa » 2012. feb. 12. 23:33

kerdezo84 írta:Ez kemény :)
Dodesz írta: Előzetesen kell egyeztetned az OKF-fel a hozzászólásaidról vagy utólagosan kell jelentened? :tilos: :tilos: :tilos:

:-&
Naja.
Az tényleg kemény, hogy a HTFSZ tele szájjal sajkózta (gyengébbek kedvéért: képviselte) a tűzoltóság BM alá helyezését. :fal:

Most mit prüszköltök?
Megfőztétek, egyétek. :csendesen:
Dodesz

Hozzászólás Szerző: Dodesz » 2012. feb. 12. 22:36

mszjozsef
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: mszjozsef » 2012. feb. 12. 22:25

Dodesz, én a kormánnyal(!) egyeztettem a, nézeteimet. Amit leírtam, azok pedig tények. Remélem, tudod, hogy mi a "tény" szó jelentése?
kerdezo84

Hozzászólás Szerző: kerdezo84 » 2012. feb. 12. 22:22

Ez kemény :)
Dodesz

Hozzászólás Szerző: Dodesz » 2012. feb. 12. 21:34

mszjozsef írta:Hozzászólás jelentése

Előzetesen kell egyeztetned az OKF-fel a hozzászólásaidról vagy utólagosan kell jelentened? :tilos: :tilos: :tilos:
mszjozsef
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: mszjozsef » 2012. feb. 12. 21:05

A kormányt bírálandó, (ha mostanában találkozunk ez legkedvesebb szórakozásuk) a fiaim szögezték nekem a kérdést, hogy mit szólok hozzá, milyen óriási leépítések lesznek a fővárosi tűzoltóságnál. Mivel én nyuggerként már csak a szomszédos topicba(önkéntesek) írogatok, gyorsan benéztem ide, mit írnak erről a hozzáértők.
Azt észrevettem, hogy egy ellenzéki portál (Index) cikkét kommentálják és a kormány (FKF szóvivő) nyilatkozatát semmisnek tekintik. Ennek ellenére az érintetteknek komolyabban kellene venni a szóvivő által közvetíttet nyilatkozatot, és arra kellene törekedni, hogy annak szakmai hátterét derítik fel, ahelyett, hogy árulóznának, meg s…gnyalókat emlegetnének.
Egy- két adalék, amelyeknek van valóságtartalma:

1. Big Gabi idézi a Főváros immár több, mint 12 éves tűzvédelmi koncepcióját. Gabi is jól tudja, hogy ahhoz a kormányok egy fillért nem adtak sohasem. A ballib kormányok alatt megépült a Békásmegyeri laktanya, az önkormányzat saját(!!) költségén. LM miniszter biztosított hozzá létszámot, az ország tűzoltóinak felháborodása közepette(ez most el is megy).
Mi fővárosi tűzoltók persze, hogy örültünk egy új laktanyának, de az ott dolgozó fiatalok többször panaszkodtak, hogy nem tudnak vonulni, nincs feladatuk, jobban be kellene kapcsolni őket a riasztási rendszerbe. A többi peremkerületi laktanya megépülésének (bár az önkormányzati telkek is ki lettek jelölve) még esélye sem volt soha.
2. Az FTP költségvetését a fővárosi önkormányzat közel 800 millió Ft-al támogatta ballib kormányok idején(a teljes költségvetés 10%-a!!!). És mindezt kölcsönből!!!!
Ezt az OKF vezetése nem teheti meg!!!
3. A koncepcióban szereplő adatok már külföldön is elavultak. Például München hivatásos tűzoltó/lakosságszáma arány: 1700 fő hivatásos tűzoltó/ 1 300 ezer lakos = 1,31 fő/1000 lakos, mára 1 445/1 367= 1,05 fő hivatásos tűzoltó/1000 lakos.
4. Ezenkívül Münchenben a főigazgató éveken keresztül harcolt a hivatásos létszám magtartásáért és ma is 687 önkéntes tűzoltóval dolgoznak együtt. Menjetek csak át a szomszédos topicra, ahol névtelen szakértők cseszegetik a budapesti önkéntes tűzoltó egyesületeket. Talán nem kellene!
5. A Bécsi tűzoltók példáját régebben sem nagyon akarta átvenni a főváros és a kormány. Ugyanis Bécsben, saját nevelésű 45(!) fős tiszti állomány irányítja az 1.695 hivatásos tűzoltót. Mégpedig úgy, hogy minden tiszt – megelőzős is – ellát 24 órás szolgálatot, jellemzően tűzoltás vezetői feladatokat.
Ja és régebbi (jó tűzoltó??) kormányok sem akarták a bécsi 10 perces kiérkezési(!!!!) időt bevezetni Magyarországon, vagy legalább Budapesten.
6. Gabi tudja igazolni, hogy hányszor hívtam fel a fiatal kerületi/tűzőrség parancsnokok, figyelemét hogy támogassák a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Szakszervezetét, mert az ő érdekeik is ezt kívánják. Nem vették komolyan, sőt a végén a kis radikális aktivisták Gabit is „kevésnek” tartották, pedig ő igazi tekintély volt az ország teljes parancsnoki állománya, a fővárosi vezetés előtt és a minisztérium előtt is. Most hát ne keressék az érdekvédelmet.
7. A legviccesebb hozzászólás Árok Kornél cikke itt a Lánglovagokon. Mindenki tudta, - a 10 évvel ezelőtti cseh és lengyel példákból -, hogy az önkormányzatiból állami irányítás alá vétel létszámcsökkenéssel fog járni, de Árok Kornél és jogász szakértője vehemensen követelte az önkormányzati tűzoltóságok állami parancsnokság alá vételét 2009-ben(!!!!!), amikor mi - HÖTOSZ, FTSZ – foggal, körömmel küzdöttünk a T.A.- J.I. – OKF-BM páros ellen az államosítás elkerüléséért.
8. Végzetül az OKF vezetésébe került volt kiváló kollégáim sértegetése ellen tiltakozom! Nem felejtették el a szakmájukat és a legjobb tudásuk szerint akarják alakítani az erők, eszközök diszlokációját ebben a rendkívül nehéz költségvetési helyzetben.
Ebben a főnökük igenis nagy segítségükre van, mert az ágazat érdekérvényesítési határait a lehető legnagyobb mértékben ő tudta tágítani!

Hozzászólás jelentése
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2012. feb. 12. 18:46

péti írta:Olvastam reagálást a szóvivói nyilatkozatra az Indexen. Látta valaiki, mert már nem találom? Ide akartam linkelni.

http://www.langlovagok.hu/erdekvedelem/ ... exhu-cikke
péti
slagmester

Hozzászólás Szerző: péti » 2012. feb. 12. 17:52

Olvastam reagálást a szóvivói nyilatkozatra az Indexen. Látta valaiki, mert már nem találom? Ide akartam linkelni.
Bíboros

Hozzászólás Szerző: Bíboros » 2012. feb. 12. 16:05

tűzimi írta:És egy bizonyos Árok Kornél nevű embernek súlyos felelőssége van a kialakult helyzetben.
Fölényes stílussal lökött félre együttműködésre felajánlott baráti jobbot, szűklátókörű, kompromisszumképtelen hozzáállással akadályozott meg lehetőségeket rejtő együttműködést.
Akarata ellenére senkit sem lehet boldogítani.
Most utólag bele lehet sírni az ATV mikrofonjába megtört arccal monológokat, lehet írni az Index oldalon magvasnak tűnő gondolatokat, de amikor a józan ész, a ráció mentén gondolkodókkal, netán kétkedőkkel együtt lehetet volna elemezni a jövő lehetőségeit és veszélyeit, akkor a lehulló morzsák talmi reménye fontosabb volt.

Ezt te komolyan is gondolod, vagy csak a pozíciódat véded az okf-en?
tűzimi
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tűzimi » 2012. feb. 12. 13:38

És egy bizonyos Árok Kornél nevű embernek súlyos felelőssége van a kialakult helyzetben.
Fölényes stílussal lökött félre együttműködésre felajánlott baráti jobbot, szűklátókörű, kompromisszumképtelen hozzáállással akadályozott meg lehetőségeket rejtő együttműködést.
Akarata ellenére senkit sem lehet boldogítani.
Most utólag bele lehet sírni az ATV mikrofonjába megtört arccal monológokat, lehet írni az Index oldalon magvasnak tűnő gondolatokat, de amikor a józan ész, a ráció mentén gondolkodókkal, netán kétkedőkkel együtt lehetet volna elemezni a jövő lehetőségeit és veszélyeit, akkor a lehulló morzsák talmi reménye fontosabb volt.
Bristol
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Bristol » 2012. feb. 12. 12:30

Kit érdekel ez a fos hajó!? Mi lesz az elküldendő emberekkel? Erről nem beszél senki. Se szakszervezet, se senki.....????
Válasz küldése