Megyei ügyeletek

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Szavazás eredménye

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2013. nov. 04. 19:05

A szavazást lezártuk.

Mit mondjanak a tűzoltók segélyhíváskor a telefonba?

Jó napot kívánok! Tűzoltósági műveletirányítás! 2% [ 2 ]
Tűzoltóság, tessék! 49% [ 48 ]
Katasztrófavédelem, tessék! 1% [ 1 ]
Jó napot kívánok! Tűzoltóság, tessék! 2% [ 2 ]
Jó napot kívánok! Katasztrófavédelem, tessék! 0% [ 0 ]
Tűzoltóság! Miben segíthetek? 30% [ 29 ]
Katasztrófavédelem! Miben segíthetek? 0% [ 0 ]
Jó napot kívánok! Tűzoltóság. Miben segíthetek? 15% [ 15 ]
Jó napot kívánok! Katasztrófavédelem. Miben segíthetek? 1% [ 1 ]
magdus70
pernyekergető

Re: Megyei ügyeletek

Hozzászólás Szerző: magdus70 » 2013. okt. 04. 3:07

egyperöt írta:http://www.origo.hu/itthon/20130926-a-t ... html?sec-3

Ebből mi fog kisülni???? :-?

Hogy ebből mi fog kisülni? Nem vagyok nagy jóstehetség, de szerintem sok, emberéleteket követelő tragédia lesz. Megdöbbentő ez a negatív hozzáállás és a hozzáértés teljes hiánya a NISZ részéről. Kíváncsi vagyok, akkor is így vélekednének-e, ha az ő családjuk, vagyonuk lenne veszélyben? Akkor bezzeg lenne sajtóhír, hogy nem ért ki a tűzoltó (és nem katasztrófavédő!), mentő a helyszínre időben.
Kívánom, hogy ezt soha ne kelljen megtapasztalnom. Én továbbra is a megfelelő rövid hívószámokon kérek segítséget (104; 105; 107). Remélem lesz, aki felvegye a telefont, és az illető érteni is fog a szakmához.

Csendeset mindenkinek!
"Napfényre nyújtózó fenyőfaként állok.
Lángnyelvek mesélnek nekem..."
egyperöt
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: egyperöt » 2013. okt. 03. 16:43

http://www.origo.hu/itthon/20130926-a-t ... html?sec-3" onclick="window.open(this.href);return false;

Ebből mi fog kisülni???? :-?
magdus70
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: magdus70 » 2013. szept. 28. 21:50

pumpa írta:Máshol, pontosabban az USÁ-ban a segélyhívást fogadó egységesen így mutatkozik be:

"911. Miben segíthetek?"

Mondjuk nálunk, amíg négy segélyhívást fogadó van, ez a mód nem igazán tud működni, hiszen három esetében csak a hívószá még nem azonosítja világosan minden hívó számára, hogy mit, kit is hívott.
A negyedik meg egyszerűen azzal intézi el (ha nem hozzá tartozónak ítéli a hívást), hogy "hívja a mentőket", vagy hogy "hívja a tűzoltókat". :ideges:

Majd ha csak az az egy lehetőség lesz nálunk is, na majd akkor egyszerűsödni fog és magától értetődő lesz minden: "112. Miben segíthetek?"
:razz:
Ma Magyarországon felesleges dolog a 112-est hívni, nem fogadják a hívásokat. Kipróbáltam többször, amikor baj volt, és segítség kellett volna. Hamarabb célt értem a megfelelő háromjegyű hívószám tárcsázásával. Ennyit az egységesítésről.
"Napfényre nyújtózó fenyőfaként állok.
Lángnyelvek mesélnek nekem..."
pumpa
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pumpa » 2013. szept. 25. 9:26

Máshol, pontosabban az USÁ-ban a segélyhívást fogadó egységesen így mutatkozik be:

"911. Miben segíthetek?"

Mondjuk nálunk, amíg négy segélyhívást fogadó van, ez a mód nem igazán tud működni, hiszen három esetében csak a hívószá még nem azonosítja világosan minden hívó számára, hogy mit, kit is hívott.
A negyedik meg egyszerűen azzal intézi el (ha nem hozzá tartozónak ítéli a hívást), hogy "hívja a mentőket", vagy hogy "hívja a tűzoltókat". :ideges:

Majd ha csak az az egy lehetőség lesz nálunk is, na majd akkor egyszerűsödni fog és magától értetődő lesz minden: "112. Miben segíthetek?"
:razz:
rémképész
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: rémképész » 2013. szept. 23. 12:31

iroda írta:Ez az egységes bejelentkezés kavics a háborgó tengerben. Elterelés a többi gondot okozó probléma megoldása helyett. Csináltunk valamit.....vitázhattok rajta !

Egyet értek abban, hogy marhaságnak tűnik az egységes bejelentkezés.

Főbe lövik azt, aki véletlenül saját szavaival jelentkezik be? :shock: :shock: :shock:

Nem arra gondoltam, hogy "szexuális tanácsadás", esetleg más saját vicces dumával vegyük fel a telefont. :gunyos:

Ennél jobb a "tűzoltóság tessék" változat.
Remélem ezek a problémák a gyakorlatban oldódnak meg és nem az irodákban. ;-) ;-)
iroda
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: iroda » 2013. szept. 23. 10:01

Ez az egységes bejelentkezés kavics a háborgó tengerben. Elterelés a többi gondot okozó probléma megoldása helyett. Csináltunk valamit.....vitázhattok rajta !
tisztahiszti
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: tisztahiszti » 2013. szept. 21. 19:48

Bődületes..ha én meghallom,hogy műveleti bizti újra tárcsázom.Én most állampolgár vagyok és talán azt várom,hogy normálisan tudjak jelezni ami talán úgy szerencsés,hogy Tűzoltóság...miben segíthetek...akkor tudom,hogy jó helyen járok.
rémképész
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: rémképész » 2013. szept. 21. 12:41

Jéééé...

Lett egy műveletirányításos szavazat is. :-D :-D :-D

Találjuk ki közösen ki lehetett... :-)

Valami őstűzoltónak látszik. Talán B. a kezdőbetűje.

Fogadok. Övé az főnyeremény. :arrow:
tuzlaller
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: tuzlaller » 2013. szept. 21. 8:53

Talán rögtön azt kéne mondani mindenkinek hogy itt Bakondi tábornok,De jó hogy ezek törik a fejüket a sok okosságon gratula.
kormosorru
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: kormosorru » 2013. szept. 19. 14:35

Mi az, hogy műveletirányítás?
A művelet lehet egy matematikai művelet, lehet egy hajózási vagy repülési művelet, sőt - horribile dictu - lehet hadművelet is.
Tűzoltósági terminológiától idegen a műveletirányítás.
A tűzoltás, műszaki mentést tűzoltásvezető irányítja.
Véleményem szerint a legnormálisabb bejelentkezés a : Tűzoltóság, tessék.
De még nem hallottam tűzjelzőtől, hogy zavarta volna a bejelentkező tűzoltó első néhány szava.
A tűzoltás és a műveletirányítás összekapcsolásától kiütéseim lesznek.
A 112 úgy marhaság, ahogy van. Hosszú percekkel növeli a riasztásig eltelt időt és értékes információktól fosztja meg a tűzoltásvezetőt.
Én még úgy tanultam - és tapasztaltam - hogy a tűzoltás a riasztólap kitöltésével kezdődik.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2013. szept. 19. 7:52

mszjozsef írta: A legrosszabb amit hallhatunk: "Itt a tűzoltóság/rendőrség, a kapcsolásig kérem várjon."
.
Józsi!

A hívásvárakoztatás alatti szöveget ne tévesszük össze a belépő „ kezelő” első szavaival!
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
mszjozsef
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: mszjozsef » 2013. szept. 19. 0:09

Dícsérendő a Lánglovagok Egyesület igyekezete, hogy a tűzoltóságot, mint szervezetet fenntartsa.
Amennyiben megmaradna a tűzoltósági ügyelet, nekem a legszimpatkiusabb lenne, ha a "miben segíhetek?" kérdés elhangozhatna, mert ez megnyugtató a bajban lévőnek.
A legrosszabb amit hallhatunk: "Itt a tűzoltóság/rendőrség, a kapcsolásig kérem várjon."
Szerintem is annak van igaza, aki az egységes európai gyakorlat bevezetése után az egységes segélyhívó szám (112) bevezetését jósolja. Itt sem lenne baj, ha a "miben segíthetünk" kérdéssel köszönne be a segélyhívó ügyelet.
Jomunkasember
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Jomunkasember » 2013. szept. 18. 20:37

szotyimag írta:Tök fölöslegesnek tartok bármiféle szavazgatást! Úgyis nemsokára okafogyottá válik a dolog, addig meg tök mindegy mit mondanak! Hozzáteszem szerintem az egységesítés is tök fölösleges az előbbiek miatt!
Szerintem nem felesleges a szavazás. Tudod te, mennyi időpontja volt már a végleges bevezetésnek? :-P Hátha még húzzák pár évig! De a bevezetés miatt se aggódjatok! 1 gyorstalpalót végzett telefonos operátor soha nem fogja felvenni a versenyt azzal, aki a HKP-ban éveket húzott le és rutinja van. Persze míg vak ondi a helyén marad, ezt foggal-körömmel véghez akarja majd vinni, hogy legyen már valami a neve mellé írva majd a történelemkönyvekben. 1 másik kormánynál ő úgyis kegyvesztett lesz, szóval ez a bohóckodás maximum csak addig fog tartani.

Az emberek tudatában mindig is a tűzoltóság szó szerepelt / szerepel / fog szerepelni. A kat.ved.-es opciók meglétét nem is értem a szavazásban. ;-)
A Lánglovagok Egyesület üdvözli az egységes gyakorlat kialakítását, ugyanakkor nem tartja szerencsésnek a megfogalmazást. A műveletirányítás szó túlságosan katonai jellegű
Természetes, hogy katonai jellegű. Mi mást vártatok 1 határőrtől?
rémképész
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: rémképész » 2013. szept. 18. 16:00

Csak lesem a lelkesedést.
Demokratikus lenne, ha legalább ebben a kérdésben szavazás döntene.

Pv-sek és katvédek fogják úgyis eldönteni. :-( Esetleg Tábornok urak.

Néhány hozzászóláson már látszik az igyekezet. :gunyos:

Hozzáértés nem arányos néha a hozzászólások értékével.
Nyelvtudósok még nem szóltak bele. Szerintem, ne is tegyék.

Figyeljetek PV-sek és katasztrófaelhárítók! Atomcsapáshoz, és vegyitámadáshoz értetek.
Van egy ismerősöm. Meleg-égövi mezőgazdász. Már ötven éves.
Melegebb éghajlatra nem vágyik, így örök munkanélküli.
Be kellene menni néhány tűzbe? A lángok magányában minden más.

Szegény Tűzoltók.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
nzse75
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: nzse75 » 2013. szept. 18. 9:28

Kedves Mindenki!

Szerintem a kívülállók fejében nem egyértelmű, hogy a KatVéd a Tűzoltóság, avagy fordítva :)
Így szerintem a köszönés kellene, mert udvarias, aztán a Tűzoltóság, mert így pontosítja, hogy ki is beszél, majd a miben segíthetek, mert így átadja a szót a telefonálónak, és jelzi, hogy "segítségnyújtó módon" rendelkezésre áll.

Nem tudom, hogy valóban fontos-e a bejelentkezés formalizálása, illetve valójában mennyi idő megy el azzal, hogy tisztázzák a telefonálóval, hogy miért is hívta azt a számot. Ha a telefonáló pánikban van, úgysem érti az első két mondatot, de ezt a helyiek jobban tudják.

Üdv:
az építész
teso1969
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: teso1969 » 2013. szept. 18. 6:53

"kérdező84"
Mennyire "életszerűek" a példáid! :radobbent:
Aki bajban van az a Tűzoltókat hívja, és nem fog katasztrófavédelmet, pláne nem műveletirányítást kérni!
Az egységes arculat tényleg fontos!
Ez meg is volt addig amíg a sok pv-s, határőr stb. szét nem verte! Úgy hívták: TŰZOLTÓSÁG!
Bár ez nagyon b@ssza a csőrötöket, az emberek még mindig Tűzoltóknak hívják azokat akik segítenek rajtuk!
Én is remélem, hogy korrigálják a hibát, amit katasztrófavédelemnek neveznek!
kerdezo84
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: kerdezo84 » 2013. szept. 18. 1:02

A "tűzoltóság, tessék!" azért nem állta meg a helyét, mert tévesen informálta a telefonálót. Sok esetben jöhetett és jött is a kérdés, hogy melyik??
Erre nincs jó válasz, mivel nem a tűzoltóság, aki fogadta a hívását.
Vagy hallani olyanról is, hogy folyt a beszélgetés, majd a betelefonáló közölte,hogy most felhívja a katasztrófavédelmet. Kollega:Hölgyem, épp velük beszél. Hölgy: De nem a tűzoltóságot hívtam? Kollega: Hát ő... nem egészen. Hanem a katasztrófavédelem megyei műveletirányítását, csak hát így kell bejelentkeznünk, hogy tűzoltóság.
Tehát a tűzoltóság mint bejelentkezés nem fedte a valóságot. Viszont a tűzoltósági műveletirányítás sem fedi, mert ilyen nincs, hogy tűzoltósági műveletirányítás. Vagy katasztrófavédelmet illene mondani, vagy katasztrófavédelem műveletirányítást.
Remélem korrigálják a "hibát"!

Az egységes arculat meg igen is fontos!
hellsing
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: hellsing » 2013. szept. 18. 0:26

"Az egységes gyakorlat és arculat kialakítása érdekében a műveletirányítási ügyeletek a jövőben az OKF által meghatározott módon fogadhatják a segélyhívásokat."

Mi a túrónak egységes gyakorlat és arculat? Én, az egyszerű (és reméljük, hogy csak egyszeri) segélykérő jó esetben minden 4. szökőévben hívom a tűzoltókat. Ilyen időközökben egyáltalán nem fogok arra emlékezni, hogy legutóbb hogy jelentkeztek be, de ha mégis emlékeznék, akkor se érdekelne, hogy a szabolcsi telefonos nem úgy jelentkezik be, mint a zalai. Semmi szükségem arra, hogy a "Tűzoltóság, jóestét" mondatnál többet kelljen meghallgatnom, pláne nem a lakásom égése / jégbeszakadt megmentése / autóbalesetes segítségkérés közben felfogni, hogy mi a tokom az a műveletirányítás és hogy biztos jó számot hívtam-e.

Valaki jól írta itt: felesleges intézkedésekkel igazolja az adminisztráció a létezését. [-X
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2013. szept. 17. 22:24

Azért régebben egy intézkedés tervezetet véleményezés céljából megküldték az állománynak. Akkor még figyelembe vették a javaslatainkat. A diktatúrában ez nem fontos. :-(
FireBlade
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: FireBlade » 2013. szept. 17. 21:28

Ennek a dandártábornoknak van-e nyelvvizsgája?
Ha igen, akkor eredeti-e?
Erről a sztoriról miért nincs mostanában hír?
Lehet, hogy hülyeséget írok, de legalább az én véleményem
Dodesz

Hozzászólás Szerző: Dodesz » 2013. szept. 17. 20:46

szotyimag írta:Úgyis nemsokára okafogyottá válik a dolog, addig meg tök mindegy mit mondanak! Hozzáteszem szerintem az egységesítés is tök fölösleges az előbbiek miatt!
Ez így van, teljesen értelmetlen dolog volt az OKF részéről. Csak hát ha nem szólnak bele valamibe, még a végén kiderül, hogy nincs szükség rájuk.

Amúgy nem úgy van, hogy automata beszél a hívásvárakoztatás alatt. Vagy ez csak a fővárosban és a rendőrségnél?
szotyimag
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: szotyimag » 2013. szept. 17. 20:35

Tök fölöslegesnek tartok bármiféle szavazgatást! Úgyis nemsokára okafogyottá válik a dolog, addig meg tök mindegy mit mondanak! Hozzáteszem szerintem az egységesítés is tök fölösleges az előbbiek miatt!
Omega
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Omega » 2013. szept. 17. 20:27

Tűzoltóság! Köszönés.

Ennyi. Senki sem véletlenül tárcsázza, aki tényleg bajban van, nekem ez a véleményem. Az meg, hogy egy műveletirányítási központba futnak be a hívások, és nemsokára még jobban oda, nem érdekli azt, aki bajban van és telefonál. Véleményem szerint olyan intézkedésnek van értelme, ami javít. Bármin.
marfisz
slagmester

Hozzászólás Szerző: marfisz » 2013. szept. 17. 19:57

A munkahelyemen telefonos ügyfélszolgálatos szoktam lenni. Személyes tapasztalatom (pedig ez ellent mond mindannak amit alapvetően elképzel az ember az ilyen helyzetről), hogy jobb ha a bejelentkezés egy kicsit tovább tart. Nem tudom miért, de valahogy az emberek ha röviden jelentkezek be (Cégnév, tessék!) akkor mintha összezavarodnának, mintha nem lennének felkészülve arra, hogy valakivel ilyen hirtelen beszélni kell. Ha hosszabban jelentkezem be akkor sokkal összeszedettebben tudják elmondani a problémát. Az okát nem értem, pszichológus biztosan meg tudná magyarázni.
Válasz küldése