* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 17:00

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 380 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 112-es segélyhívó
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 22:08 
Szent Tömlő őrzője

Ahogy olvasom a cikkeket, ez az elég zavaros. Lehet, hogy még ők sem tudják, mit akarnak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 21:55 
Szent Tömlő őrzője

Tehát ha jön egy cukkermukker kis hekkertámadás a két központ ellen, akkor Magyarország rendvédelme lenullázódik a mentővel együtt.

Jó buli lesz.

Alig várom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 21:49 
tűzkakas-idomár

Bakondi: "Mint azt a tábornok mondta, a tűzoltóságokra érkező hívások jelenleg 170 helyre futnak be, a jövőben ez a szám 20 lesz."

Eszerint megyei leosztás lesz.

"Az országban két helyen, Miskolcon és Szombathelyen építenek ki központot, ezek önállóan is képesek majd lefedni az országot, ......."

Az én olvasatomban /bár nemteljesen egyértelmű a cikk/ csak a digitális központok lesznek Szombathelyen és Miskolcon.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 21:30 
Szent Tömlő őrzője

A mai híradásokból az tűnik, hogy a jelzéseket csak Szombathelyen és Miskolcon veszik. Az irányítás valósul meg a megyéknél. Tehát a megyei ügyeletek olyanok lesznek, mint az FTP hírközpontja, leszámítva azt, hogy a segélyhívások nem oda futnak be. Majd az intelligens adatlap alapján indul el a riasztás, és utána veszik kézbe a dolgokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 21:08 
tűzkakas-idomár

Harley!
Egyetértek veled.
De ahogy olvastam 20 ügyelet lesz az országban, tehát alapban a megyék és Budapest veszi majd a jelzéseket.
Viharoknál százával..... itt fog elbukni a dolog. Ha a megyei ügyelet alkalmas is lesz rá technikailag, épp csak ember nem lesz aki felvegye a telefont.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 20:52 
Szent Tömlő őrzője

Egy vihar esetén néhány HÖT segélyhívója lett teljesen leterhelve, ezentúl egy térségben pusztító vihar nyomán érkező tömeges hívás miatt a fél ország le fog bénulni. Remélem nem ész nélkül csinálják meg a rendszert, és túlterhelés esetén automatikusan továbbmegy a hívás a megyékre.

Amúgy az egész átalakítás ott fog elbukni, hogy a megyékből akarnak irányítóközpontot csinálni, de ott meg létszámot nem akarnak megfelelőképpen növelni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 19:28 
tűzkakas-idomár

A 112 gyakorlatilag felhívhatatlan. :lenezo: De majd most "csodát" tesznek ezek a "kíváló" emberek néhány milliárdból! :radobbent: :radobbent: :radobbent:

Biztonságba helyezik a lakosságot, mert az elmúlt években ez természetesen nem volt meg.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 17:26 
slagmester

Nekem mostanság kétszer kellett hívnom vagy a 107 t vagy a 112 öt.
20 percbe telt mire felvették a telefont a 107 válaszolt a másik végén.
A 112 ön nem vette fel senki a telefont.

Egyszer megy a 104, 112 s próbálkozás volt ott is a 104 nyert első csengetésre.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 16:36 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Sejtem, hogy nem kis kalamajkát fog okozni az egységes segélykérő rendszer.
Kíváncsi leszek majd arra, hogy a 112 re érkrző tűzjelzés követően hány perc múlva fog felhangzani a "FIGYELEM RIASZTÁS".

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 16:33 
tűzkakas-idomár

Igy kell káoszt csinálni!
Kíváncsi leszek a szakképzett operátorokra /anélkül, hogy bárki saját szakmai tudásában kételkednék/, akik egy személyben ismerik a Btk-t, helyesen értékelnek egy tűzjelzést, és esetlegesen telefonon levezetnek egy szülést.

Amúgy azt írják, hogy az eddigi 170 tűzoltóság helyett 20 helyen fog csörögni.
Egy viharkáros időben a helyi szinten sem tudták fogadni a beérkező hívásokat, nemhogy megyei szinten /merthogy a 20, szerintem Bp és a 19 megyeszékhely/.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 16:18 
Szerkesztő

Megszűnik a 105

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 21. 15:46 
Szent Tömlő őrzője

Túlbonyolítják a 112-es segélyhívásokat

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 03. 13:32 
szikracsapkodó

Megnyugtatásotokra mondom, máshol sem működik az " európai " 112 -es segélykérő.
A múlt héten sajnálatosan Olaszországban kellett segítséget kérnünk ,jelen esetben mentőt kellett volna hívni. A helyi segélykérő a 118 , ami kb. 3 perc csörgetés után megszakadt. A 112- vel sem volt jobb a helyzet, ott már 6 csörgetés után megszakadt a vonal. Ott álltunk tanácstalanul, még 2 szer próbálkoztunk mind a két lehetőséggel. SIKERTELENÜL!!!!
Utolsó lehetőségként tárcsáztuk a 911-et. 'talán működik' címszóval. ÉS SIKER!!! MŰKÖDÖTT 1 csörgetés után felvették és 3 perc múlva ott volt a segítség!
Igazából nem értem, tudtommal itthon is működik a 911, csak a 112 re kapcsol. (Vagy tévedek?) miért veszik fel elöbb egy tengerentúli segélykérő számra érkezett hívást, mint a helyit??

Üdvözlettel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15. 0:07 
Szent Tömlő őrzője

Miniszterelnöki Hivatal átadás-átvételi dokumentumából:

Az egységes európai hívószámra (112) alapozott Európai Segélyhívó Rendszer (ESR)
Kiadásra került a 2031/2007. (III.7.) Korm. határozat, amely egyfelől elrendeli az ESR
megvalósítását, másfelől kijelöli a felelősöket. A bevezetés előkészítése érdekében
előterjesztés készült a kormány részére az egységes európai segélyhívó számra (112)
alapozott Egységes Segélyhívó Rendszerről (ESR), amely a szakmapolitikai egyeztetés után
tárcakörözésre került. A tárcák véleményeit összesítettük és feljegyzés készült a lehetséges
folytatásról.
A kormányhatározat alapján tárcaközi bizottság alakult a MeH EKK vezetésével. A bizottság
külső szakértői támogatással elkészítette a rendszer logikai, szervezeti, és pénzügyi modelljét,
amelyet a Kormány megtárgyalt.
A GKM kiadta a 23/2007. (III. 7.) GKM rendeletet az egységes európai segélyhívások
támogatása érdekében a nyilvános telefonhálózatra vonatkozó műszaki követelményekről. Így
a hívások helymeghatározása lehetővé vált az ESR üzembe helyezéséig terjedő időszakban is.
Az Európai Unió a hívás-helymeghatározás lehetetlensége miatti, Magyarországgal szemben
indított kötelességszegési eljárást megszüntette.
A Rendőrség, a Katasztrófavédelem, valamint az Országos Mentőszolgálat is uniós pályázatot
kezdeményezett a saját, szervezet-specifikus tevékenységirányítás megvalósítására, amely
megfelelő alrendszere lehet a későbbiekben megvalósuló egységes hívásfogadó és kezelő
rendszernek. Mindkét pályázat támogatást kapott kormányzati szinten és remélhetően
tényleges megvalósításukra is sor kerül. A rendőrségi projekt jelenleg átdolgozás alatt áll, aaz
Országos Mentőszolgálta projektje pedig szerződéskötés előtt) A Katasztrófavédelem projekt
javaslatának kidolgozottsága nem felelt meg az elvárásoknak, így azt az NFÜ elutasította.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 16. 8:53 
vízpocsékoló

Jobbik esetben a hívásokat átkapcsolják a 104-re,rosszabbik esetben felveszik,ezzel sokszor nem kis kalamajkát okozva néha.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13. 19:53 
Szent Tömlő őrzője

Ha netán akármelyik nem működik valamiért,bármelyiket lehet hívni és ők intézik. De hogy a 112 a legrosszabb lehetőség,az biztos.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13. 19:31 
vízpocsékoló

Harley írta:
Írásod nem felel meg a valóságnak, mert ha Budapesten a 105-öt hívod, akkor az automata a várakozás idejére nem ezt mondja.

Pontosan nem emlékszem mit mondott, arra emlékszem, hogy egy férfihang volt és szerepelt az elmondottakban a "központi segélyhívó" szókapcsolat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13. 18:42 
Szent Tömlő őrzője

kossuth írta:
Pár hónapja az Erzsébet körúton borított meg félig egy fát egy 7,5 tonnás dobozos teherautó (elkapta a belógó fát a doboz sarka). Hívtam a 105-öt, majd a hang mondta, hogy a központi segélyhívót hívtam, várjak amíg kapcsolnak. Vártam 5 percet, megszakadt a vonal. Hívtam újra, 3 perc után felvették, elmondtam mi van, küldjenek tűzoltót, rendőrt. Oké, szól a tűzoltóknak, meg mennek a kollégák is.
Szóval hiába hívom a 105-öt, ha az a 112-vel egyenlő. Plusz egy láncszem a riasztási láncban. Az meg egy másik kérdés, hogy az a 8 perc más eseteknél (lakástűz, baleset) mennyit jelenthet adott esetben.

Írásod nem felel meg a valóságnak, mert ha Budapesten a 105-öt hívod, akkor az automata a várakozás idejére nem ezt mondja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13. 18:29 
vízpocsékoló

Petikeeeee írta:
Nekem meg csak az a kérdésem,miért vagy olyan siket,hogy 112-t hívsz.

104 - mentők
105 - tűzoltók
107 - rendőrség

Nem túl bonyolult.

Pár hónapja az Erzsébet körúton borított meg félig egy fát egy 7,5 tonnás dobozos teherautó (elkapta a belógó fát a doboz sarka). Hívtam a 105-öt, majd a hang mondta, hogy a központi segélyhívót hívtam, várjak amíg kapcsolnak. Vártam 5 percet, megszakadt a vonal. Hívtam újra, 3 perc után felvették, elmondtam mi van, küldjenek tűzoltót, rendőrt. Oké, szól a tűzoltóknak, meg mennek a kollégák is.
Szóval hiába hívom a 105-öt, ha az a 112-vel egyenlő. Plusz egy láncszem a riasztási láncban. Az meg egy másik kérdés, hogy az a 8 perc más eseteknél (lakástűz, baleset) mennyit jelenthet adott esetben.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13. 14:56 
Szent Tömlő őrzője

Nekem meg csak az a kérdésem,miért vagy olyan siket,hogy 112-t hívsz.

104 - mentők
105 - tűzoltók
107 - rendőrség

Nem túl bonyolult.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Tűzoltók közúti balesetei
HozzászólásElküldve: 2009. jan. 12. 23:49 
vízpocsékoló

HELLO MINDENKINEK !

KÉSZ TÉBOLY A 112 ,MA AZ M3 21KM BEN ELŐTTEM TŐRTÉNT EGY BALESET EGY OPEL A SZALLAG KORLÁTNAK MENT ÉS KI SZAKADT A JOBB ELEJE ÉS A BELSŐ SÁVBAN LANDOLT A SRÁC NEM SÉRŰLT MEG DE NAGYON ROSSZ HELYEN VOLT TŐK BALASETVESZÉLYES VOLT EZÉRT BE SZOLTAM A 112 RE AKI AZT KÉRDESZTE HOL A BALESET AMIT ELŐTTE ELMONDTAM AZT MONDTA HOGY Ő A TIK ÉS KAPCSOLJA A BRFK ŰGYELETÉT MAJD KAPCSOLTA GŐDŐLLŐT MAJD GŐDŐLLŐNEK ELMONDTAM MI TŐRTÉNT ÉS KÉRŰNK TŰZOLTÓ SEGITSÉGET AZT MONDTA INTÉZKEDIK 15 PERC ELTELTÉVEL MEGJELENT A RENDŐRSÉG KÉRDEZTEM A TŰZOLTÓK JŐNNEK AZT MONDTA Ő NEM TUDJA BESZOLTAM A 105 RE ELŐBB BP MAJD GŐDŐLLŐ JELENTKEZETT ISMÉT ELMONDTAM MI TŐRTÉNT ÉS MEGKÉRDEZTE HOGY A RENDŐRŐKNEK SZOLTAM E MERT MÉG ŐK NEM TUDNAK ROLA DE VONULNAK EZEKUTÁN AZ A KÉRDÉSEM MINEK A TIK ?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 09. 8:32 
Szerkesztő

A 112-es hívószámot kritizálta az ombudsman

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 04. 20:43 
Szent Tömlő őrzője

laszlo írta:
Sziasztok!

Tud valaki valamilyen konrét infót, mostani fenti álláspontot a 105 megszüntetéséről és a 112 teljes körű, általános bevezetéséről és ezzel összhangban a megyei hírközpontok létszámfejlesztéséről és a HÖT híradóügyeletek megszüntetéséről ?

A segítség egy szakdolgozat jellegű munkához kellene.

Próbálj az OKF Informatikai Főosztályától érdeklődni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 04. 19:23 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Tud valaki valamilyen konrét infót, mostani fenti álláspontot a 105 megszüntetéséről és a 112 teljes körű, általános bevezetéséről és ezzel összhangban a megyei hírközpontok létszámfejlesztéséről és a HÖT híradóügyeletek megszüntetéséről ?

A segítség egy szakdolgozat jellegű munkához kellene.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04. 12:37 
Szerkesztő

112 in Hungary

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 380 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]