* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 20. 23:58

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 352 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 02. 8:09 
Szent Tömlő őrzője

Annyi a különbség, hogy a tűzoltóság központjába fut be a rendőrség helyett.
Irigylik is a 105-ünket.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 02. 0:03 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Tűzvarázsló17 írta:
Már azt is (fél)sekernek tartanám, ha a 112 nem a megyei rendőrkapitányságokra futna be, hanem a területileg illetékes városi rendőrkapitányságokra. Így lenne esély a helyismeretre, ha nem egy vezényelt rendőr lenne az ügyeletes (de szerintem ez megoldható gond)
És még jobb lenne, ha a segélyhívást át tudnák kapcsolni a mentőknek, tűzoltóknak.

Nálunk Pécsett egy helységben van a megyei, és a városi ügyelet, és nem változó, hanem állandó emberek ülnek a pultok mögött, akiknek nagy helyismeretük van.
Igy ez nem lenne gond. Ha jól tévedek, a hivást át tudják kapcsolni a másik szervhez, ha erre van szükség.
De.
Egy érdekes jelenség, azt nemtom, ez országos e.
Nem egy esetben pötyögtem be a 112-öt a telóba, és nem ksi meglepetésemre másik megye ügyelete vette fel a másik oldalon.
Érdekes volt elmagyarázni, hogy nem pl. Somogy megyei ügyelettel szeretnék beszélni,hanema helyivel. Bizony volt olyan, hogy majdnem nekem kelett magyarázkodni, miért náluk csörgött a masina.
A másik, hogy ha jó helyre megy a hivás, sok esetben elmondja a gép néni a bevezető szöveget, aztán egyszerüen mexakad a vonal, mintha kinyomák a másik végén. Na de ilyen a technika ördöge.
Viszont amit finoman szólva nem jó ötletnek tartok. Ha hivja az ember, bejelkezik a gép néni kellemes hangja, elmondja a kis előre beprogramozott szöveget. Ez jó esetben nem tünikhosszunak, de pl akinek a háza ég, annak minden másodperc óráknak tünik. Miért nem lehet egy menüből választani, ki kivel szeretne beszélni, miért kell elmondani a yard ügyeletesének, hogy ég a házam, megvárni, mig átkapcsol, és még egyszer elmondani a tűzoltó hiradósának?
Szal kicsit tul van bonyolitva ez a dolog szerintem.
Vajon külföldön is ennyire macerás hivni a 112-őt?
Még szerencse, hogy soha nem azért hivtam, mert baj volt, és segitség kelett volna. Az biztos, hogy olyan esetben ugráltam volna a telefonomon.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 01. 22:43 
tömlőszállító

Már azt is (fél)sekernek tartanám, ha a 112 nem a megyei rendőrkapitányságokra futna be, hanem a területileg illetékes városi rendőrkapitányságokra. Így lenne esély a helyismeretre, ha nem egy vezényelt rendőr lenne az ügyeletes (de szerintem ez megoldható gond)
És még jobb lenne, ha a segélyhívást át tudnák kapcsolni a mentőknek, tűzoltóknak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 01. 10:49 
Szent Tömlő őrzője

A januári Tűzvonal 105 -ben olvashattok a 105 és a 112 segélyhívóról a szolgáltatók szemszögéből.
Megint a bürokrácia "dolgozik" és azért nem történik semmi.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 30. 18:03 

Sajnos nagyon nagy lemaradásaink vannak a nyugati szomszédainkhoz képest ilyen téren IS.
Mesélték többen hogy már a cseheknél is sokkal jobb rendszer van kiépítve, pedig egyforma szinten voltunk jó pár évvel ezelőtt.
CSAK gondolom ott másként mérik az emberi életet mint nálunk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 30. 17:34 
tömlőszállító

:( Kicsit szomorú vagyok, hogy április óta érdeklődés hiányában lemaradt ez a topic egy kissé. Szeretném egy kicsit felélénkíteni, hiszen annyi mindenről lehetne szót ejteni.
Példának okáért: előfordult, hogy 22 óra késéssel kapott meg a parancsnokságom egy jelzést, mert a rendőrök cetlije elkeveredett, hogy tűzjelzést vesznek Dobogókőre és azt átkeresztelik Kő-hegynek, a jelző telefonszámát sosem írják fel, hogy esetleg vissza lehessen hívni, szerencsétlen jelző pedig több mint egy órát várt a tűzoltókra.
Szerencse, hogy még nem követelt áldazatot a 112.
De ami a legjobban felbosszantott az elmult időben, az az új könnyü müszaki mentőszerek oldalán lévő három szám: 1 1 2.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 16. 20:04 
Szent Tömlő őrzője

De szép is lenne, ha akkor is minden segítséget megkapna a bajba jutott ha csak a 112 tudná bepöttyintenie...

De szép is lenne....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 15. 23:05 

http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=170210&DocID=145078#145078
Mai cikk a Népszabadságból.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 02. 20:15 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Divebazsának[/b[b]]!
A gyulai eset egy b..fasz ügyeletes "ténykedése" volt. Ebből általános következtetést levonni nem lehet!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 02. 17:22 

Csövi Skac!

Szia Barni!

Kő hát! Akarom mondani kell nevelgetni! Tényleg "Kő kavics?" :wink: :lol:

Várom a tisztelt vállakozó szelleműek jelentkezését Rendőrök korrepetálására és "szakmai" felzárkóztatására! ...levelező formában a Fórum hasábjain, akár új topikban is... Ajánlás Rendőröknek- címmel... :wink:

Üdv: KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 02. 17:07 

Á, nem olyan családból származom :P
Nézd csak meg, hogy kiálltam értük a rendőrös topicban is :!:
KisCsiga, azt téged is kell nevelgetni? :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 02. 16:43 

Te Barni!

Nem rosszhírét kelteni a mélyen tisztelt kollégáknak! Szép szóval, okosan "nevelgetni" kell őket! :twisted:

Üdv: KisCsiga 8)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 02. 14:57 

Mentő írta:
Sokkal több vonuló mentőt, rendört látsz , mint szert, nem? :D

Nem. Rendőrt pl. nem nagyon szoktam látni. Az én sorrendem mentő szer és rendőr. Az általam megfigyelt rendőrök többsége csak igen rövid ideig vonult, általában addig, míg áthajtott egy-egy kereszteződésen. :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 02. 13:45 
szikracsapkodó

Sziasztok...
nincs miről beszélni.... olvasátok el a Gyulai tüzoltóságnál tett ombudsmani ellenőrzésről készült jelentést..... Az mindenre kiterjedően ír a 112 hibáiról!
Egyértelmű a használhatatlansága....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 02. 11:49 
szikracsapkodó

Hol van a régi rendzser mikor függetlenül a szervtől az volta minimum el várás (amit persze ellenőriztek is), hogy a 3 csenngésre legkésöbb felkellet venni a segélykérőt??????????

Nem pedig a hüklye Amerikás módszer az automata szöveggel és a rossz példából sem tanulunk??? Ha valakinek veszélyben az élete esélye sincs merzt azt arohadt automatarendszert hallgathatja.....

csak aztértem el, hogy jól felidegesítettem magm.........

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 19. 12:56 
slagmester

Barni írta:
Kb hat-nyolcszor tárcsáztam a 112-t, és átlag 5-10 perc várakozás után bontottam a vonalat. Soha nem vette fel senki. Nem irigylem azt az embert, kinek a háza ég és csak csörög, csörög, miközben nézi, hogy ég ki teljesen az otthona.

Megnyugtatlak, a 104 is percekig csak a papagályt adja. (Ön a mentőket hívta, kapcsolásig türelmét kérjük)
Talán azért , mert a 104-107-re sokkal több hívás fut be, mint hozzátok. Öt-hat kezelő ilyen sebességgel tudja feldolgozni az emberi hülyeséget. (föleg pesten)
Sokkal több vonuló mentőt, rendört látsz , mint szert, nem? :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 14:53 

Szervusztok!
Úgy gonolom, hogy integrált hívószám bevezetésének és használatának csak integrált "fogadóközpontok" működése mellett van értelme.

Se nem tűzoltó, se nem mentő, se nem stb., hanem a lehetséges jelzések fogadására és kezelésére képes hírközpont. Ahol a kezelő mindegyiket érti és (még azt is) tudja, hogy mit kell tennie. Ahol a központ a megfelelő beavatkozó(k) riaszására közvetlenül képes.
Ahol a Központos vonalban tud maradni a segélykérővel, sőt tanácsot tud adni a legszükségessebb tennivalókról. Ahol a központ össze tudja kapcsolni a segélykérőt a vonuló egységgel, vagy az egységeket egymással. Ahol a jelzést vevő kezelő végig viszi az eseményt az utolsó egység bevonulásáig. Ahol, ha az szükséges, segéd központosok kapcsolódhatnak a rendszerhez. Ahol... TUDOM! kezem a bilibe...
Talán majd egyszer...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 13:47 

Almera!
Szerintem félreértettél! Úgy gondoltam, hogy ha (itthon!) a 112 a tűóknál csörög, de nekem mentő/rendőr kell, akkor megint jön a kapcsolgatás, nem??? Külföld az más, abban az esetben teljesen igazad van!!!
ÜDV!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 12:04 
Szent Tömlő őrzője

A 112 ma kis hazánkban egy rakás sz**t nem ér! Hogy mire alapozom? Mért a megyei rendőrségen csörög? Lassúak, körülményesek, mire kijut a jelzés hozzánk már csak utómunkálatok vannak.
Sajnos az is adott, pl nálunk, hogy a város egyik végéről még a Tolna megyei rfk-t érem el, de a másikról már a Fejér megyeit mobilon. Szóval elég gáz!
Az, hogy a fecsiken megjelent a telefonszám nagyon jó! A mieinken is rajta van.
Szóval 112 ügyben még van mit fejlődnünk!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: 112
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 11:38 
lángterelgető

Igen ESZT akkor is a 112-est hívják, mert a mentőszolgálat a Tűzoltóság keretein belül működik!!!!Legalábbis Németországban, de pl. az USA-ban is! És láss csodát 1945 előtt Magyarországon is úgy volt, de az elvtársak a mai napig variálnak! Ez katasztrófa.....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 8:55 

Tűzjelzéssel kapcsolatban:
Polgártársaim, ha megkérdezik tőlem, hogy milyen telefonszámot hívjanak, ha tűz van, azt szoktam felelni:
Ha a saját házad ég hívd a 105-öt (lehetőleg vonalasról), ha az anyósod háza, akkor hívd a 112-t.
A jelenlegi 112-es segélyhívórendszer nem ér egy kalap sz.rt sem. De ha átdolgozzák, az áttételeket akkor sem lehet kiküszöbölni.
A bajbajutott ember akkor kaphatja meg a leggyorsabb segítséget, ha vonalas telefonról hívja a 105-öt. A hívás ilyenkor (legalábbis az esetek döntő hányadában) az elsődleges működési körzet szerinti HÖT, vagy működési terület szerinti ÖT híradóügyeletére fut be.
Ha a rendszer jól működik, mire a híradós a jelzést felveszi, a riasztás már meg is történik.
Azt hiszem, nem mindenben kell átvenni a nyugat-európai szabályozásokat. Az eddig kiépített rendszer adja a leggyorsabb segítséget. Arról kell gondoskodni, hogy az állampolgárok mind szélesebb körben megismerjék a tűzoltóság segélyhívószámát. Jó példa, több helyen látom, hogy a fecskendőkre ráírták a hívószámot.
A médiából a 112-t dicsőítő cikkeket, adásokat pedig ki kell irtani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 0:19 

De ha mentő kell, akkor megintcsak ugyanez...nem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Segélyhívó
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 23:13 
lángterelgető

Kedveseim! Normális országokban /tőlünk nyugatra/ a 112 a tűzoltóságon csörög!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 21:56 
slagmester

Barni, ezek szerint én a jobbik esetet írtam le... :roll:
Egyébként biztos jó valamire :?: , én kiragadtam egy rossz példát...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 21:35 

Kb hat-nyolcszor tárcsáztam a 112-t, és átlag 5-10 perc várakozás után bontottam a vonalat. Soha nem vette fel senki. Nem irigylem azt az embert, kinek a háza ég és csak csörög, csörög, miközben nézi, hogy ég ki teljesen az otthona.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 352 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]