* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. júl. 22. 2:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 02. 14:57 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Mentő írta:
Sokkal több vonuló mentőt, rendört látsz , mint szert, nem? :D

Nem. Rendőrt pl. nem nagyon szoktam látni. Az én sorrendem mentő szer és rendőr. Az általam megfigyelt rendőrök többsége csak igen rövid ideig vonult, általában addig, míg áthajtott egy-egy kereszteződésen. :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 02. 13:45 
szikracsapkodó

Sziasztok...
nincs miről beszélni.... olvasátok el a Gyulai tüzoltóságnál tett ombudsmani ellenőrzésről készült jelentést..... Az mindenre kiterjedően ír a 112 hibáiról!
Egyértelmű a használhatatlansága....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 02. 11:49 
szikracsapkodó

Hol van a régi rendzser mikor függetlenül a szervtől az volta minimum el várás (amit persze ellenőriztek is), hogy a 3 csenngésre legkésöbb felkellet venni a segélykérőt??????????

Nem pedig a hüklye Amerikás módszer az automata szöveggel és a rossz példából sem tanulunk??? Ha valakinek veszélyben az élete esélye sincs merzt azt arohadt automatarendszert hallgathatja.....

csak aztértem el, hogy jól felidegesítettem magm.........

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 19. 12:56 
slagmester

Barni írta:
Kb hat-nyolcszor tárcsáztam a 112-t, és átlag 5-10 perc várakozás után bontottam a vonalat. Soha nem vette fel senki. Nem irigylem azt az embert, kinek a háza ég és csak csörög, csörög, miközben nézi, hogy ég ki teljesen az otthona.

Megnyugtatlak, a 104 is percekig csak a papagályt adja. (Ön a mentőket hívta, kapcsolásig türelmét kérjük)
Talán azért , mert a 104-107-re sokkal több hívás fut be, mint hozzátok. Öt-hat kezelő ilyen sebességgel tudja feldolgozni az emberi hülyeséget. (föleg pesten)
Sokkal több vonuló mentőt, rendört látsz , mint szert, nem? :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 14:53 

Szervusztok!
Úgy gonolom, hogy integrált hívószám bevezetésének és használatának csak integrált "fogadóközpontok" működése mellett van értelme.

Se nem tűzoltó, se nem mentő, se nem stb., hanem a lehetséges jelzések fogadására és kezelésére képes hírközpont. Ahol a kezelő mindegyiket érti és (még azt is) tudja, hogy mit kell tennie. Ahol a központ a megfelelő beavatkozó(k) riaszására közvetlenül képes.
Ahol a Központos vonalban tud maradni a segélykérővel, sőt tanácsot tud adni a legszükségessebb tennivalókról. Ahol a központ össze tudja kapcsolni a segélykérőt a vonuló egységgel, vagy az egységeket egymással. Ahol a jelzést vevő kezelő végig viszi az eseményt az utolsó egység bevonulásáig. Ahol, ha az szükséges, segéd központosok kapcsolódhatnak a rendszerhez. Ahol... TUDOM! kezem a bilibe...
Talán majd egyszer...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 13:47 

Almera!
Szerintem félreértettél! Úgy gondoltam, hogy ha (itthon!) a 112 a tűóknál csörög, de nekem mentő/rendőr kell, akkor megint jön a kapcsolgatás, nem??? Külföld az más, abban az esetben teljesen igazad van!!!
ÜDV!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 12:04 
Szent Tömlő őrzője

A 112 ma kis hazánkban egy rakás sz**t nem ér! Hogy mire alapozom? Mért a megyei rendőrségen csörög? Lassúak, körülményesek, mire kijut a jelzés hozzánk már csak utómunkálatok vannak.
Sajnos az is adott, pl nálunk, hogy a város egyik végéről még a Tolna megyei rfk-t érem el, de a másikról már a Fejér megyeit mobilon. Szóval elég gáz!
Az, hogy a fecsiken megjelent a telefonszám nagyon jó! A mieinken is rajta van.
Szóval 112 ügyben még van mit fejlődnünk!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: 112
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 11:38 
lángterelgető

Igen ESZT akkor is a 112-est hívják, mert a mentőszolgálat a Tűzoltóság keretein belül működik!!!!Legalábbis Németországban, de pl. az USA-ban is! És láss csodát 1945 előtt Magyarországon is úgy volt, de az elvtársak a mai napig variálnak! Ez katasztrófa.....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 8:55 

Tűzjelzéssel kapcsolatban:
Polgártársaim, ha megkérdezik tőlem, hogy milyen telefonszámot hívjanak, ha tűz van, azt szoktam felelni:
Ha a saját házad ég hívd a 105-öt (lehetőleg vonalasról), ha az anyósod háza, akkor hívd a 112-t.
A jelenlegi 112-es segélyhívórendszer nem ér egy kalap sz.rt sem. De ha átdolgozzák, az áttételeket akkor sem lehet kiküszöbölni.
A bajbajutott ember akkor kaphatja meg a leggyorsabb segítséget, ha vonalas telefonról hívja a 105-öt. A hívás ilyenkor (legalábbis az esetek döntő hányadában) az elsődleges működési körzet szerinti HÖT, vagy működési terület szerinti ÖT híradóügyeletére fut be.
Ha a rendszer jól működik, mire a híradós a jelzést felveszi, a riasztás már meg is történik.
Azt hiszem, nem mindenben kell átvenni a nyugat-európai szabályozásokat. Az eddig kiépített rendszer adja a leggyorsabb segítséget. Arról kell gondoskodni, hogy az állampolgárok mind szélesebb körben megismerjék a tűzoltóság segélyhívószámát. Jó példa, több helyen látom, hogy a fecskendőkre ráírták a hívószámot.
A médiából a 112-t dicsőítő cikkeket, adásokat pedig ki kell irtani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 10. 0:19 

De ha mentő kell, akkor megintcsak ugyanez...nem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Segélyhívó
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 23:13 
lángterelgető

Kedveseim! Normális országokban /tőlünk nyugatra/ a 112 a tűzoltóságon csörög!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 21:56 
slagmester

Barni, ezek szerint én a jobbik esetet írtam le... :roll:
Egyébként biztos jó valamire :?: , én kiragadtam egy rossz példát...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 21:35 

Kb hat-nyolcszor tárcsáztam a 112-t, és átlag 5-10 perc várakozás után bontottam a vonalat. Soha nem vette fel senki. Nem irigylem azt az embert, kinek a háza ég és csak csörög, csörög, miközben nézi, hogy ég ki teljesen az otthona.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 20:01 

Hali!
Nem rossz a felvetésed! Jelzem, laikus vagyok, így nem látok bele nagyon a dolgokba. Csak annyit fűznék hozzá, hogy elkeserítő, mennyire nincsenek tisztában az emberek a segélyhívószámokkal!!! (Az én tapasztalatom legalábbis ez. Azon sem lepődnék meg, ha valaki a 911et hívná... Bocsánat, ez elég rosszmájú volt!)
Talán annyi a 112 haszna, hogy külföldön, ha bajban vagy, tudod azt hívni.
ÜDV: Eszter

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 112-es segélyhívó
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 18:30 
slagmester

Ha valakinek nem jut eszébe a 105 (vagy 104, 107)akkor hívja a 112-t. Miért is jó ez? Tárcsáz, csörög a rendőrségen. Felveszik. Mit akar? Ég az egész...Várjon, kapcsolom a tűzoltóságot. Kapcsol. Szevasz, a rendőrségről vagyok, kapcsolok egy tüzet...Tessék, tűzoltóság (megyei ügyelet) Mit akar? Ég az egész... Hol, mi, mekkora..stb. Leírja. Megállapítja, hogy kihez tartozik. Vagy telefonon (megyeszékhelyen előfordul, egy épületen belül vannak), vagy rádión szól. Közlemény, tűz itt. Leírja. Szól. Gyorsan kiértékelik. Riaszt. Ja, elfelejtettem szólni, hogy az óra ketyegett onnan, amikor a 112-t ütötték be.
Ha 105-ön szól, már jelzés közben lehívják a szolg.pk-t, és mire aláírja a híradós a lapot, már a kocsin ül a fél banda.
Egyébként jó. Úgy kellene, hogy Brüsszelben csörögna az összes EU-s segélyhívás. Onnan majd kapcsolnak...
Vélemény?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]