* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. máj. 28. 4:56

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 203 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 21:35 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Kb hat-nyolcszor tárcsáztam a 112-t, és átlag 5-10 perc várakozás után bontottam a vonalat. Soha nem vette fel senki. Nem irigylem azt az embert, kinek a háza ég és csak csörög, csörög, miközben nézi, hogy ég ki teljesen az otthona.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 20:01 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hali!
Nem rossz a felvetésed! Jelzem, laikus vagyok, így nem látok bele nagyon a dolgokba. Csak annyit fűznék hozzá, hogy elkeserítő, mennyire nincsenek tisztában az emberek a segélyhívószámokkal!!! (Az én tapasztalatom legalábbis ez. Azon sem lepődnék meg, ha valaki a 911et hívná... Bocsánat, ez elég rosszmájú volt!)
Talán annyi a 112 haszna, hogy külföldön, ha bajban vagy, tudod azt hívni.
ÜDV: Eszter

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 112-es segélyhívó
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 09. 18:30 
slagmester

Ha valakinek nem jut eszébe a 105 (vagy 104, 107)akkor hívja a 112-t. Miért is jó ez? Tárcsáz, csörög a rendőrségen. Felveszik. Mit akar? Ég az egész...Várjon, kapcsolom a tűzoltóságot. Kapcsol. Szevasz, a rendőrségről vagyok, kapcsolok egy tüzet...Tessék, tűzoltóság (megyei ügyelet) Mit akar? Ég az egész... Hol, mi, mekkora..stb. Leírja. Megállapítja, hogy kihez tartozik. Vagy telefonon (megyeszékhelyen előfordul, egy épületen belül vannak), vagy rádión szól. Közlemény, tűz itt. Leírja. Szól. Gyorsan kiértékelik. Riaszt. Ja, elfelejtettem szólni, hogy az óra ketyegett onnan, amikor a 112-t ütötték be.
Ha 105-ön szól, már jelzés közben lehívják a szolg.pk-t, és mire aláírja a híradós a lapot, már a kocsin ül a fél banda.
Egyébként jó. Úgy kellene, hogy Brüsszelben csörögna az összes EU-s segélyhívás. Onnan majd kapcsolnak...
Vélemény?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 203 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]