112-es segélyhívó

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
one
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: one » 2004. dec. 30. 18:03

Sajnos nagyon nagy lemaradásaink vannak a nyugati szomszédainkhoz képest ilyen téren IS.
Mesélték többen hogy már a cseheknél is sokkal jobb rendszer van kiépítve, pedig egyforma szinten voltunk jó pár évvel ezelőtt.
CSAK gondolom ott másként mérik az emberi életet mint nálunk.
Tűzvarázsló17
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Tűzvarázsló17 » 2004. dec. 30. 17:34

:( Kicsit szomorú vagyok, hogy április óta érdeklődés hiányában lemaradt ez a topic egy kissé. Szeretném egy kicsit felélénkíteni, hiszen annyi mindenről lehetne szót ejteni.
Példának okáért: előfordult, hogy 22 óra késéssel kapott meg a parancsnokságom egy jelzést, mert a rendőrök cetlije elkeveredett, hogy tűzjelzést vesznek Dobogókőre és azt átkeresztelik Kő-hegynek, a jelző telefonszámát sosem írják fel, hogy esetleg vissza lehessen hívni, szerencsétlen jelző pedig több mint egy órát várt a tűzoltókra.
Szerencse, hogy még nem követelt áldazatot a 112.
De ami a legjobban felbosszantott az elmult időben, az az új könnyü müszaki mentőszerek oldalán lévő három szám: 1 1 2.
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. ápr. 16. 20:04

De szép is lenne, ha akkor is minden segítséget megkapna a bajba jutott ha csak a 112 tudná bepöttyintenie...

De szép is lenne....
nazda !
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. ápr. 15. 23:05

Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2004. ápr. 02. 20:15

Sziasztok!
Divebazsának[/b]!
A gyulai eset egy b..fasz ügyeletes "ténykedése" volt. Ebből általános következtetést levonni nem lehet!
KisCsiga

Hozzászólás Szerző: KisCsiga » 2004. ápr. 02. 17:22

Csövi Skac!

Szia Barni!

Kő hát! Akarom mondani kell nevelgetni! Tényleg "Kő kavics?" :wink: :lol:

Várom a tisztelt vállakozó szelleműek jelentkezését Rendőrök korrepetálására és "szakmai" felzárkóztatására! ...levelező formában a Fórum hasábjain, akár új topikban is... Ajánlás Rendőröknek- címmel... :wink:

Üdv: KisCsiga
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. ápr. 02. 17:07

Á, nem olyan családból származom :P
Nézd csak meg, hogy kiálltam értük a rendőrös topicban is :!:
KisCsiga, azt téged is kell nevelgetni? :lol:
KisCsiga

Hozzászólás Szerző: KisCsiga » 2004. ápr. 02. 16:43

Te Barni!

Nem rosszhírét kelteni a mélyen tisztelt kollégáknak! Szép szóval, okosan "nevelgetni" kell őket! :twisted:

Üdv: KisCsiga 8)
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. ápr. 02. 14:57

Mentő írta:Sokkal több vonuló mentőt, rendört látsz , mint szert, nem? :D
Nem. Rendőrt pl. nem nagyon szoktam látni. Az én sorrendem mentő szer és rendőr. Az általam megfigyelt rendőrök többsége csak igen rövid ideig vonult, általában addig, míg áthajtott egy-egy kereszteződésen. :P
divebazsa
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: divebazsa » 2004. ápr. 02. 13:45

Sziasztok...
nincs miről beszélni.... olvasátok el a Gyulai tüzoltóságnál tett ombudsmani ellenőrzésről készült jelentést..... Az mindenre kiterjedően ír a 112 hibáiról!
Egyértelmű a használhatatlansága....
divebazsa
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: divebazsa » 2004. ápr. 02. 11:49

Hol van a régi rendzser mikor függetlenül a szervtől az volta minimum el várás (amit persze ellenőriztek is), hogy a 3 csenngésre legkésöbb felkellet venni a segélykérőt??????????

Nem pedig a hüklye Amerikás módszer az automata szöveggel és a rossz példából sem tanulunk??? Ha valakinek veszélyben az élete esélye sincs merzt azt arohadt automatarendszert hallgathatja.....

csak aztértem el, hogy jól felidegesítettem magm.........
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. feb. 19. 12:56

Barni írta:Kb hat-nyolcszor tárcsáztam a 112-t, és átlag 5-10 perc várakozás után bontottam a vonalat. Soha nem vette fel senki. Nem irigylem azt az embert, kinek a háza ég és csak csörög, csörög, miközben nézi, hogy ég ki teljesen az otthona.
Megnyugtatlak, a 104 is percekig csak a papagályt adja. (Ön a mentőket hívta, kapcsolásig türelmét kérjük)
Talán azért , mert a 104-107-re sokkal több hívás fut be, mint hozzátok. Öt-hat kezelő ilyen sebességgel tudja feldolgozni az emberi hülyeséget. (föleg pesten)
Sokkal több vonuló mentőt, rendört látsz , mint szert, nem? :D
Pozsárka

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2004. jan. 10. 14:53

Szervusztok!
Úgy gonolom, hogy integrált hívószám bevezetésének és használatának csak integrált "fogadóközpontok" működése mellett van értelme.

Se nem tűzoltó, se nem mentő, se nem stb., hanem a lehetséges jelzések fogadására és kezelésére képes hírközpont. Ahol a kezelő mindegyiket érti és (még azt is) tudja, hogy mit kell tennie. Ahol a központ a megfelelő beavatkozó(k) riaszására közvetlenül képes.
Ahol a Központos vonalban tud maradni a segélykérővel, sőt tanácsot tud adni a legszükségessebb tennivalókról. Ahol a központ össze tudja kapcsolni a segélykérőt a vonuló egységgel, vagy az egységeket egymással. Ahol a jelzést vevő kezelő végig viszi az eseményt az utolsó egység bevonulásáig. Ahol, ha az szükséges, segéd központosok kapcsolódhatnak a rendszerhez. Ahol... TUDOM! kezem a bilibe...
Talán majd egyszer...
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. jan. 10. 13:47

Almera!
Szerintem félreértettél! Úgy gondoltam, hogy ha (itthon!) a 112 a tűóknál csörög, de nekem mentő/rendőr kell, akkor megint jön a kapcsolgatás, nem??? Külföld az más, abban az esetben teljesen igazad van!!!
ÜDV!
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2004. jan. 10. 12:04

A 112 ma kis hazánkban egy rakás sz**t nem ér! Hogy mire alapozom? Mért a megyei rendőrségen csörög? Lassúak, körülményesek, mire kijut a jelzés hozzánk már csak utómunkálatok vannak.
Sajnos az is adott, pl nálunk, hogy a város egyik végéről még a Tolna megyei rfk-t érem el, de a másikról már a Fejér megyeit mobilon. Szóval elég gáz!
Az, hogy a fecsiken megjelent a telefonszám nagyon jó! A mieinken is rajta van.
Szóval 112 ügyben még van mit fejlődnünk!

Üdv!

DÖTE
Almera
lángterelgető

112

Hozzászólás Szerző: Almera » 2004. jan. 10. 11:38

Igen ESZT akkor is a 112-est hívják, mert a mentőszolgálat a Tűzoltóság keretein belül működik!!!!Legalábbis Németországban, de pl. az USA-ban is! És láss csodát 1945 előtt Magyarországon is úgy volt, de az elvtársak a mai napig variálnak! Ez katasztrófa.....
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2004. jan. 10. 8:55

Tűzjelzéssel kapcsolatban:
Polgártársaim, ha megkérdezik tőlem, hogy milyen telefonszámot hívjanak, ha tűz van, azt szoktam felelni:
Ha a saját házad ég hívd a 105-öt (lehetőleg vonalasról), ha az anyósod háza, akkor hívd a 112-t.
A jelenlegi 112-es segélyhívórendszer nem ér egy kalap sz.rt sem. De ha átdolgozzák, az áttételeket akkor sem lehet kiküszöbölni.
A bajbajutott ember akkor kaphatja meg a leggyorsabb segítséget, ha vonalas telefonról hívja a 105-öt. A hívás ilyenkor (legalábbis az esetek döntő hányadában) az elsődleges működési körzet szerinti HÖT, vagy működési terület szerinti ÖT híradóügyeletére fut be.
Ha a rendszer jól működik, mire a híradós a jelzést felveszi, a riasztás már meg is történik.
Azt hiszem, nem mindenben kell átvenni a nyugat-európai szabályozásokat. Az eddig kiépített rendszer adja a leggyorsabb segítséget. Arról kell gondoskodni, hogy az állampolgárok mind szélesebb körben megismerjék a tűzoltóság segélyhívószámát. Jó példa, több helyen látom, hogy a fecskendőkre ráírták a hívószámot.
A médiából a 112-t dicsőítő cikkeket, adásokat pedig ki kell irtani.
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. jan. 10. 0:19

De ha mentő kell, akkor megintcsak ugyanez...nem?
Almera
lángterelgető

Segélyhívó

Hozzászólás Szerző: Almera » 2004. jan. 09. 23:13

Kedveseim! Normális országokban /tőlünk nyugatra/ a 112 a tűzoltóságon csörög!!!
Keleti front
slagmester

Hozzászólás Szerző: Keleti front » 2004. jan. 09. 21:56

Barni, ezek szerint én a jobbik esetet írtam le... :roll:
Egyébként biztos jó valamire :?: , én kiragadtam egy rossz példát...
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. jan. 09. 21:35

Kb hat-nyolcszor tárcsáztam a 112-t, és átlag 5-10 perc várakozás után bontottam a vonalat. Soha nem vette fel senki. Nem irigylem azt az embert, kinek a háza ég és csak csörög, csörög, miközben nézi, hogy ég ki teljesen az otthona.
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. jan. 09. 20:01

Hali!
Nem rossz a felvetésed! Jelzem, laikus vagyok, így nem látok bele nagyon a dolgokba. Csak annyit fűznék hozzá, hogy elkeserítő, mennyire nincsenek tisztában az emberek a segélyhívószámokkal!!! (Az én tapasztalatom legalábbis ez. Azon sem lepődnék meg, ha valaki a 911et hívná... Bocsánat, ez elég rosszmájú volt!)
Talán annyi a 112 haszna, hogy külföldön, ha bajban vagy, tudod azt hívni.
ÜDV: Eszter
Keleti front
slagmester

112-es segélyhívó

Hozzászólás Szerző: Keleti front » 2004. jan. 09. 18:30

Ha valakinek nem jut eszébe a 105 (vagy 104, 107)akkor hívja a 112-t. Miért is jó ez? Tárcsáz, csörög a rendőrségen. Felveszik. Mit akar? Ég az egész...Várjon, kapcsolom a tűzoltóságot. Kapcsol. Szevasz, a rendőrségről vagyok, kapcsolok egy tüzet...Tessék, tűzoltóság (megyei ügyelet) Mit akar? Ég az egész... Hol, mi, mekkora..stb. Leírja. Megállapítja, hogy kihez tartozik. Vagy telefonon (megyeszékhelyen előfordul, egy épületen belül vannak), vagy rádión szól. Közlemény, tűz itt. Leírja. Szól. Gyorsan kiértékelik. Riaszt. Ja, elfelejtettem szólni, hogy az óra ketyegett onnan, amikor a 112-t ütötték be.
Ha 105-ön szól, már jelzés közben lehívják a szolg.pk-t, és mire aláírja a híradós a lapot, már a kocsin ül a fél banda.
Egyébként jó. Úgy kellene, hogy Brüsszelben csörögna az összes EU-s segélyhívás. Onnan majd kapcsolnak...
Vélemény?
Válasz küldése