* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. márc. 25. 16:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 201 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 112-es segélyhívó
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 20:08 
tűzkakas-idomár

Harley!
Egyetértek veled.
De ahogy olvastam 20 ügyelet lesz az országban, tehát alapban a megyék és Budapest veszi majd a jelzéseket.
Viharoknál százával..... itt fog elbukni a dolog. Ha a megyei ügyelet alkalmas is lesz rá technikailag, épp csak ember nem lesz aki felvegye a telefont.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 19:52 
Szent Tömlő őrzője

Egy vihar esetén néhány HÖT segélyhívója lett teljesen leterhelve, ezentúl egy térségben pusztító vihar nyomán érkező tömeges hívás miatt a fél ország le fog bénulni. Remélem nem ész nélkül csinálják meg a rendszert, és túlterhelés esetén automatikusan továbbmegy a hívás a megyékre.

Amúgy az egész átalakítás ott fog elbukni, hogy a megyékből akarnak irányítóközpontot csinálni, de ott meg létszámot nem akarnak megfelelőképpen növelni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 18:28 
tűzkakas-idomár

A 112 gyakorlatilag felhívhatatlan. :lenezo: De majd most "csodát" tesznek ezek a "kíváló" emberek néhány milliárdból! :radobbent: :radobbent: :radobbent:

Biztonságba helyezik a lakosságot, mert az elmúlt években ez természetesen nem volt meg.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 16:26 
slagmester

Nekem mostanság kétszer kellett hívnom vagy a 107 t vagy a 112 öt.
20 percbe telt mire felvették a telefont a 107 válaszolt a másik végén.
A 112 ön nem vette fel senki a telefont.

Egyszer megy a 104, 112 s próbálkozás volt ott is a 104 nyert első csengetésre.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 15:36 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Sejtem, hogy nem kis kalamajkát fog okozni az egységes segélykérő rendszer.
Kíváncsi leszek majd arra, hogy a 112 re érkrző tűzjelzés követően hány perc múlva fog felhangzani a "FIGYELEM RIASZTÁS".

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 15:33 
tűzkakas-idomár

Igy kell káoszt csinálni!
Kíváncsi leszek a szakképzett operátorokra /anélkül, hogy bárki saját szakmai tudásában kételkednék/, akik egy személyben ismerik a Btk-t, helyesen értékelnek egy tűzjelzést, és esetlegesen telefonon levezetnek egy szülést.

Amúgy azt írják, hogy az eddigi 170 tűzoltóság helyett 20 helyen fog csörögni.
Egy viharkáros időben a helyi szinten sem tudták fogadni a beérkező hívásokat, nemhogy megyei szinten /merthogy a 20, szerintem Bp és a 19 megyeszékhely/.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 15. 15:18 
Szerkesztő

Megszűnik a 105

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 21. 14:46 
Szent Tömlő őrzője

Túlbonyolítják a 112-es segélyhívásokat

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 03. 12:32 
szikracsapkodó

Megnyugtatásotokra mondom, máshol sem működik az " európai " 112 -es segélykérő.
A múlt héten sajnálatosan Olaszországban kellett segítséget kérnünk ,jelen esetben mentőt kellett volna hívni. A helyi segélykérő a 118 , ami kb. 3 perc csörgetés után megszakadt. A 112- vel sem volt jobb a helyzet, ott már 6 csörgetés után megszakadt a vonal. Ott álltunk tanácstalanul, még 2 szer próbálkoztunk mind a két lehetőséggel. SIKERTELENÜL!!!!
Utolsó lehetőségként tárcsáztuk a 911-et. 'talán működik' címszóval. ÉS SIKER!!! MŰKÖDÖTT 1 csörgetés után felvették és 3 perc múlva ott volt a segítség!
Igazából nem értem, tudtommal itthon is működik a 911, csak a 112 re kapcsol. (Vagy tévedek?) miért veszik fel elöbb egy tengerentúli segélykérő számra érkezett hívást, mint a helyit??

Üdvözlettel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14. 23:07 
Szent Tömlő őrzője

Miniszterelnöki Hivatal átadás-átvételi dokumentumából:

Az egységes európai hívószámra (112) alapozott Európai Segélyhívó Rendszer (ESR)
Kiadásra került a 2031/2007. (III.7.) Korm. határozat, amely egyfelől elrendeli az ESR
megvalósítását, másfelől kijelöli a felelősöket. A bevezetés előkészítése érdekében
előterjesztés készült a kormány részére az egységes európai segélyhívó számra (112)
alapozott Egységes Segélyhívó Rendszerről (ESR), amely a szakmapolitikai egyeztetés után
tárcakörözésre került. A tárcák véleményeit összesítettük és feljegyzés készült a lehetséges
folytatásról.
A kormányhatározat alapján tárcaközi bizottság alakult a MeH EKK vezetésével. A bizottság
külső szakértői támogatással elkészítette a rendszer logikai, szervezeti, és pénzügyi modelljét,
amelyet a Kormány megtárgyalt.
A GKM kiadta a 23/2007. (III. 7.) GKM rendeletet az egységes európai segélyhívások
támogatása érdekében a nyilvános telefonhálózatra vonatkozó műszaki követelményekről. Így
a hívások helymeghatározása lehetővé vált az ESR üzembe helyezéséig terjedő időszakban is.
Az Európai Unió a hívás-helymeghatározás lehetetlensége miatti, Magyarországgal szemben
indított kötelességszegési eljárást megszüntette.
A Rendőrség, a Katasztrófavédelem, valamint az Országos Mentőszolgálat is uniós pályázatot
kezdeményezett a saját, szervezet-specifikus tevékenységirányítás megvalósítására, amely
megfelelő alrendszere lehet a későbbiekben megvalósuló egységes hívásfogadó és kezelő
rendszernek. Mindkét pályázat támogatást kapott kormányzati szinten és remélhetően
tényleges megvalósításukra is sor kerül. A rendőrségi projekt jelenleg átdolgozás alatt áll, aaz
Országos Mentőszolgálta projektje pedig szerződéskötés előtt) A Katasztrófavédelem projekt
javaslatának kidolgozottsága nem felelt meg az elvárásoknak, így azt az NFÜ elutasította.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 16. 7:53 
vízpocsékoló

Jobbik esetben a hívásokat átkapcsolják a 104-re,rosszabbik esetben felveszik,ezzel sokszor nem kis kalamajkát okozva néha.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13. 18:53 
Szent Tömlő őrzője

Ha netán akármelyik nem működik valamiért,bármelyiket lehet hívni és ők intézik. De hogy a 112 a legrosszabb lehetőség,az biztos.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13. 18:31 
vízpocsékoló

Harley írta:
Írásod nem felel meg a valóságnak, mert ha Budapesten a 105-öt hívod, akkor az automata a várakozás idejére nem ezt mondja.

Pontosan nem emlékszem mit mondott, arra emlékszem, hogy egy férfihang volt és szerepelt az elmondottakban a "központi segélyhívó" szókapcsolat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13. 17:42 
Szent Tömlő őrzője

kossuth írta:
Pár hónapja az Erzsébet körúton borított meg félig egy fát egy 7,5 tonnás dobozos teherautó (elkapta a belógó fát a doboz sarka). Hívtam a 105-öt, majd a hang mondta, hogy a központi segélyhívót hívtam, várjak amíg kapcsolnak. Vártam 5 percet, megszakadt a vonal. Hívtam újra, 3 perc után felvették, elmondtam mi van, küldjenek tűzoltót, rendőrt. Oké, szól a tűzoltóknak, meg mennek a kollégák is.
Szóval hiába hívom a 105-öt, ha az a 112-vel egyenlő. Plusz egy láncszem a riasztási láncban. Az meg egy másik kérdés, hogy az a 8 perc más eseteknél (lakástűz, baleset) mennyit jelenthet adott esetben.

Írásod nem felel meg a valóságnak, mert ha Budapesten a 105-öt hívod, akkor az automata a várakozás idejére nem ezt mondja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13. 17:29 
vízpocsékoló

Petikeeeee írta:
Nekem meg csak az a kérdésem,miért vagy olyan siket,hogy 112-t hívsz.

104 - mentők
105 - tűzoltók
107 - rendőrség

Nem túl bonyolult.

Pár hónapja az Erzsébet körúton borított meg félig egy fát egy 7,5 tonnás dobozos teherautó (elkapta a belógó fát a doboz sarka). Hívtam a 105-öt, majd a hang mondta, hogy a központi segélyhívót hívtam, várjak amíg kapcsolnak. Vártam 5 percet, megszakadt a vonal. Hívtam újra, 3 perc után felvették, elmondtam mi van, küldjenek tűzoltót, rendőrt. Oké, szól a tűzoltóknak, meg mennek a kollégák is.
Szóval hiába hívom a 105-öt, ha az a 112-vel egyenlő. Plusz egy láncszem a riasztási láncban. Az meg egy másik kérdés, hogy az a 8 perc más eseteknél (lakástűz, baleset) mennyit jelenthet adott esetben.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13. 13:56 
Szent Tömlő őrzője

Nekem meg csak az a kérdésem,miért vagy olyan siket,hogy 112-t hívsz.

104 - mentők
105 - tűzoltók
107 - rendőrség

Nem túl bonyolult.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Tűzoltók közúti balesetei
HozzászólásElküldve: 2009. jan. 12. 22:49 
vízpocsékoló

HELLO MINDENKINEK !

KÉSZ TÉBOLY A 112 ,MA AZ M3 21KM BEN ELŐTTEM TŐRTÉNT EGY BALESET EGY OPEL A SZALLAG KORLÁTNAK MENT ÉS KI SZAKADT A JOBB ELEJE ÉS A BELSŐ SÁVBAN LANDOLT A SRÁC NEM SÉRŰLT MEG DE NAGYON ROSSZ HELYEN VOLT TŐK BALASETVESZÉLYES VOLT EZÉRT BE SZOLTAM A 112 RE AKI AZT KÉRDESZTE HOL A BALESET AMIT ELŐTTE ELMONDTAM AZT MONDTA HOGY Ő A TIK ÉS KAPCSOLJA A BRFK ŰGYELETÉT MAJD KAPCSOLTA GŐDŐLLŐT MAJD GŐDŐLLŐNEK ELMONDTAM MI TŐRTÉNT ÉS KÉRŰNK TŰZOLTÓ SEGITSÉGET AZT MONDTA INTÉZKEDIK 15 PERC ELTELTÉVEL MEGJELENT A RENDŐRSÉG KÉRDEZTEM A TŰZOLTÓK JŐNNEK AZT MONDTA Ő NEM TUDJA BESZOLTAM A 105 RE ELŐBB BP MAJD GŐDŐLLŐ JELENTKEZETT ISMÉT ELMONDTAM MI TŐRTÉNT ÉS MEGKÉRDEZTE HOGY A RENDŐRŐKNEK SZOLTAM E MERT MÉG ŐK NEM TUDNAK ROLA DE VONULNAK EZEKUTÁN AZ A KÉRDÉSEM MINEK A TIK ?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 09. 7:32 
Szerkesztő

A 112-es hívószámot kritizálta az ombudsman

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 04. 19:43 
Szent Tömlő őrzője

laszlo írta:
Sziasztok!

Tud valaki valamilyen konrét infót, mostani fenti álláspontot a 105 megszüntetéséről és a 112 teljes körű, általános bevezetéséről és ezzel összhangban a megyei hírközpontok létszámfejlesztéséről és a HÖT híradóügyeletek megszüntetéséről ?

A segítség egy szakdolgozat jellegű munkához kellene.

Próbálj az OKF Informatikai Főosztályától érdeklődni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 04. 18:23 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Tud valaki valamilyen konrét infót, mostani fenti álláspontot a 105 megszüntetéséről és a 112 teljes körű, általános bevezetéséről és ezzel összhangban a megyei hírközpontok létszámfejlesztéséről és a HÖT híradóügyeletek megszüntetéséről ?

A segítség egy szakdolgozat jellegű munkához kellene.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04. 11:37 
Szerkesztő

112 in Hungary

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 20. 20:00 
Szerkesztő

Magyarul is lehet bejelentést tenni a romániai 112-es számon

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 15. 13:02 
Szent Tömlő őrzője

Hát… A 112-est sűrűn emlegetve terveztek is egy baromi jó bevetési, vagy miféle központot. Mentő, rendőr, tűzoltó volt emlegetve. Szép terv volt. Most ott áll valahol az Árpád híd környékén. Én, mint tűzoltó, akkor voltam ott, mikor viharkár miatt melóztunk. De csak rendőrt láttam…

Asszem, megvakultam…

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 15. 9:26 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Ezt a Tűzvédelem egyik 1991-es számában találtam:

Javaslat a 05-ös tűzjelző-telefonszám változtatására

Tűz esetén a legfontosabb, hogy a tűzoltóság mielőbb értesüljön a tűz kitöréséről.
Általános tapasztalat azonban, hogy valaki tüzet észlel, megijed. Gyakori eset, hogy elveszti az önuralmát, magatartása bizonytalanná válik, éppen akkor, amikor nyugalomra, fegyelmezettségre és gyors cselekvésre volna szüksége. Ezért a tűzjelzésnek a módját be kell gyakorolni, hogy baj esetén szinte ösztönszerűen történjen a tűzjelzés.
Tudomásunk szerint az európai államokhoz tartozó országok egy része a 112-es hívószám alkalmazására tért át, mert egyrészt a hívás egyszerűbb úgy nappal, mint éjjel, másrészt a 05 tárcsázásakor 0=10+5=15 impulzus keletkezik, a 112 azonban csak 4 impulzust kíván. Célszerűnek látszik, s ezért javasoljuk, hogy a magyar tűzoltóság is térjen át a 112-es telefonszámra a 05-ös szám helyett. Annál is inkább, mert a kormányzat törekvése is az, hogy csatlakozzunk az európai közösséghez és rendhez.
Mi, sok tapasztalattal rendelkező idős tűzoltók felkérjük az illetékeseket, hogy gondolják át, és tárgyalják meg e javaslatot. Ha elfogadhatónak ítélik, tegyék meg a szükséges intézkedéseket a tűzjelző szám megváltoztatására.
E témában egyébként érdeklődtünk a posta illetékeseitől, s azt a választ kaptuk, hogy egy ilyen kérdést jó előre fel kell vetni, mert annál kevesebb műszaki intézkedést kíván, és kisebb költséget is jelent.
Reméljük, hogy javaslatunk megtárgyalásra és idővel megvalósításra kerül.

Tarján Rezső
Dr. Arany Sándor

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: +
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 09. 19:37 
tűzkakas-idomár

Ha nagyon összeszedem magam, akkor valóban el tudom dönteni, hogy mit hívjak.

De mi van akkor, ha éppen sérült vagyok, és éppen az ájulás határán? Vagy mondjuk más miatt nem tudom eldönteni, hogy a tűzoltó a fontosabb, hogy kiszedjük a sérültet, vagy a mentő, hogy életben tartsuk, amíg ki lehet szedni?
Esetleg azért nem tudom eldönteni, mert le sem tudok menni az autóhoz oda, ahova esett?

Azért nem lehet minden ország elmebeteg, ha ezt szinte mindenhol egy számra tették.

Ezen kívül akkor szeretném látni, hogy hol van az erre költött pénz.
Mert olyat ingyen is tudok csinálni, ami legtöbbször nem működik.

Valószínűleg csak túlterheltségről van szó, ha időnként működik, de az alultervezés, vagy a pénzhiány nem vígasztalja azt, akit ezidő alatt megölnek, vagy elvérzik.

Azon kívül mi lehet a vonuló szolgálat ellátásával, ha pár telefonvonalra nem futotta.

Kicsit aggódom a telefonközpont feltalálójának hazájában. Szegény Puskás Tivadar forog a sírjában.

Aki tanul, az hülye, aki nem, az is marad.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 201 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]