112-es segélyhívó

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
eszt
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. jan. 09. 20:01

Hali!
Nem rossz a felvetésed! Jelzem, laikus vagyok, így nem látok bele nagyon a dolgokba. Csak annyit fűznék hozzá, hogy elkeserítő, mennyire nincsenek tisztában az emberek a segélyhívószámokkal!!! (Az én tapasztalatom legalábbis ez. Azon sem lepődnék meg, ha valaki a 911et hívná... Bocsánat, ez elég rosszmájú volt!)
Talán annyi a 112 haszna, hogy külföldön, ha bajban vagy, tudod azt hívni.
ÜDV: Eszter
Keleti front
slagmester

112-es segélyhívó

Hozzászólás Szerző: Keleti front » 2004. jan. 09. 18:30

Ha valakinek nem jut eszébe a 105 (vagy 104, 107)akkor hívja a 112-t. Miért is jó ez? Tárcsáz, csörög a rendőrségen. Felveszik. Mit akar? Ég az egész...Várjon, kapcsolom a tűzoltóságot. Kapcsol. Szevasz, a rendőrségről vagyok, kapcsolok egy tüzet...Tessék, tűzoltóság (megyei ügyelet) Mit akar? Ég az egész... Hol, mi, mekkora..stb. Leírja. Megállapítja, hogy kihez tartozik. Vagy telefonon (megyeszékhelyen előfordul, egy épületen belül vannak), vagy rádión szól. Közlemény, tűz itt. Leírja. Szól. Gyorsan kiértékelik. Riaszt. Ja, elfelejtettem szólni, hogy az óra ketyegett onnan, amikor a 112-t ütötték be.
Ha 105-ön szól, már jelzés közben lehívják a szolg.pk-t, és mire aláírja a híradós a lapot, már a kocsin ül a fél banda.
Egyébként jó. Úgy kellene, hogy Brüsszelben csörögna az összes EU-s segélyhívás. Onnan majd kapcsolnak...
Vélemény?
Válasz küldése