* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 23:55

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Térítéses munkák
HozzászólásElküldve: 2015. júl. 12. 13:56 
Szerkesztő

Ennyiért bérelhet hivatásos tűzoltót

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31. 20:55 
pernyekergető

Jó az a 60000ft majd a feléét bevállaljuk :-),ha meg ismerős kedvezményt kap :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Népszabadság
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31. 17:41 
Szerkesztő

Óránkért hatvanezerért jön a tűzoltó, ha nincs közvetlen veszély

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. okt. 13. 19:27 
Szerkesztő

A hivatásos tűzoltóságok által végezhető szolgáltatások köréről, valamint a tűzoltósági célokat szolgáló ingatlanok, felszerelések kapacitás kihasználását célzó hasznosításának szabályairól szóló BM rendelet tervezete

A rendelet célja a hivatásos tűzoltóság által végezhető szolgáltatások körének, valamint tűzoltósági célokat szolgáló ingatlanok, felszerelések kapacitás kihasználását célzó hasznosításának szabályozása.

A katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény módosítja a tűz elleni védekezésről, a műszaki mentésről és a tűzoltóságról szóló 1996. évi XXXI. törvény több olyan jogintézményét (pl.: tűzoltóság szervezetrendszere, tulajdonjog), amelyekre a tűzoltósági célokat szolgáló ingatlanok, tűzvédelmi berendezések, szakfelszerelések rendeltetéstől eltérő használatának szabályairól szóló 34/1996. (XII. 29.) BM rendelet, és a tűzoltóságok által végezhető szolgáltatások köréről és szabályairól szóló 37/1997. (VI. 11.) BM rendelet hivatkozik. Ezért indokolt az új fogalomrendszernek megfelelő jogszabály megalkotása.

A katasztrófavédelem és a tűzoltóságok szervezeti változásai és az ezzel összefüggő feladatmegosztás szükségessé teszi a tűzoltósági célokat szolgáló ingatlanok, tűzvédelmi berendezések, szakfelszerelések rendeltetéstől eltérő használata, és a tűzoltóságok által végezhető szolgáltatások szabályainak aktualizálását.

A véleményezés végső határideje: 2011. október 18.

A véleményeket a jogszabaly@bm.gov.hu e-mail címre várjuk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 21. 16:57 
tűzkőről pattant

KUN írta:
Természetesen van az az eset, mikor a macskamentés kimeríti az állatmentés fogalmát. Alapesetben az állatnak le kell tudnia jönni a fáról, legkésőbb, ha megéhezik.
Ennek ellenére biztos nehéz lehet egy sírva telefonáló idős embernek azt mondani, hogy nem mentik le az egyetlen társát.

A probléma az lehet, ha egyszer leszedik, utána mindig le kell, mert mi alapján tennének különbséget.

Ez egy jófej hozzáállás a dologhoz! :tapsolo: De úgy gondolom, hogy ezekben az esetekben a gazdik valószínűleg túlreagálják az egészet…de hát ez van, aggódnak a kedvencük miatt.

De nem gondoljátok, hogy nem valami költséghatékony megoldás, hogy kivonul egy egész raj létrástól / emelőkosaras kocsistól stb… :-?
Pláne, ha a maccs lemászik, mire kiértek? :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 21. 14:36 
pernyekergető

Természetesen van az az eset, mikor a macskamentés kimeríti az állatmentés fogalmát. Alapesetben az állatnak le kell tudnia jönni a fáról, legkésőbb, ha megéhezik.
Ennek ellenére biztos nehéz lehet egy sírva telefonáló idős embernek azt mondani, hogy nem mentik le az egyetlen társát.

A probléma az lehet, ha egyszer leszedik, utána mindig le kell, mert mi alapján tennének különbséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 21. 13:29 
lángterelgető

nl írta:
Oké, kimegyünk levesszük a fáról a macsekot, és ha 10 perc múlva visszamegy ugyan oda? Mert előfordulhat, nem?
Kicsit jobban kellene szelektálni, nem tudom vidéken "ugranak" a tűzoltók a macskás bejelentésekre? Vagy finoman elmondják a bejelentőnek hogy semmi baja nem lesz az állatnak, hiszen a saját lábán ment fel, akkor majd azon le is jön, max. ha magéhezik.

Ugranak ők is, de itt ritkább az ilyen jellegű bejelentés, mert mi sokan még jóformán alig tudtunk járni, de már tanultuk a fára mászás művészetét. :-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 21. 10:58 
tűzkőről pattant

[quote="kerdezo84"]Hát ha én vagyok a hírközpontos, akkor rábeszélem a döntéshozót, hogy a macskákat meg kell menteni :-)))
Szeretem őket:)

:-D :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 21. 9:31 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hát ha én vagyok a hírközpontos, akkor rábeszélem a döntéshozót, hogy a macskákat meg kell menteni :-)))
Szeretem őket:)
De nem mindegyik tűzoltóság mozdul rá szerintem!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 21. 8:44 

Oké, kimegyünk levesszük a fáról a macsekot, és ha 10 perc múlva visszamegy ugyan oda? Mert előfordulhat, nem?
Kicsit jobban kellene szelektálni, nem tudom vidéken "ugranak" a tűzoltók a macskás bejelentésekre? Vagy finoman elmondják a bejelentőnek hogy semmi baja nem lesz az állatnak, hiszen a saját lábán ment fel, akkor majd azon le is jön, max. ha magéhezik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 20:27 
lángterelgető

girl írta:

Szerintem egy macska, bárhonnan kijön / lejön, ha elég éhes… :-)

Most látom, hogy van egy pók a lakásomban, lécccci gyertek, és vigyétek ki! :-D :-D :-D

Nem jön le szegényke, mert nagyon meg van ijedve, viszont régen (legalábbis nálunk), ilyen esetben kerestek egy fiatal legényt az utcában, aki felmászott a macsekért. :-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 20:12 
lángterelgető

kerdezo84 írta:
Nem városi legenda :) Amúgy szerintem ez nem is gond. Mivel ha napokig nem tud lejönni valahonnan (akár fa) akkor meg kell menteni. Szeretem az állatokat amúgy is.

Extrém dolog az a következő: Éjjel telefonál 23 órakor egy hölgy: Denevér van a szobájában, és fél. Szolgálat parancsnok eldöntötte, ki kell menni. (szerintem ez a durva)
Kimentünk, kinyitottuk az ablakot, denevér kiment!
Na én ezt sem engedném, mert ez már nem állatmentés...

Igazad van, de el tudom képzelni menyire pánikban lehetett szegény hölgy, mondjuk a denevérnek sem ez lehetett élete legszebb élménye . Viszont azt nem értem, hogy miért nem várta meg egy másik helyiségben a reggelt és kért meg egy nála bátrabb szomszédot, hogy tessékelje ki szerencsétlen jószágot az ablakon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 20:08 
tűzkőről pattant

kerdezo84 írta:
Nem városi legenda :) Amúgy szerintem ez nem is gond. Mivel ha napokig nem tud lejönni valahonnan (akár fa) akkor meg kell menteni. Szeretem az állatokat amúgy is.

Extrém dolog az a következő: Éjjel telefonál 23 órakor egy hölgy: Denevér van a szobájában, és fél. Szolgálat parancsnok eldöntötte, ki kell menni. (szerintem ez a durva)

Szerintem egy macska, bárhonnan kijön / lejön, ha elég éhes… :-)

Most látom, hogy van egy pók a lakásomban, lécccci gyertek, és vigyétek ki! :-D :-D :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 19:58 

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 19:23 
tűzkőről pattant

Tényleg volt olyan, hogy macskát mentettetek??? :-?
Azt hittem, ez csak egy városi legenda! :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 19:02 
lángterelgető

kerdezo84 írta:
A macskamentés felfogható állatmentésnek! ---> mert az.

Gerinces állatról van szó.

Akár kutya, macska, ló, kecske, stb.

Ok. Bocsánat, úgy látom már megint túl szőrszálhasogató vagyok. :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 18:48 

A macskamentés felfogható állatmentésnek! ---> mert az.

Gerinces állatról van szó.

Akár kutya, macska, ló, kecske, stb.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 16:14 
lángterelgető

Mellékesen a macska fáról történő le hozatala is érdekes módon a tűzoltók feladata, régen a nagyobb gyerekeket küldték fel a macskáért. :-P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 15:42 
lángterelgető

kerdezo84 írta:
Nagyon "szigorú" vagyok e témában, de azért a vízeltávolítást azért a tűzoltók tudják legjobban megoldani. Már csak azért is, mert nekik van erre a munkára alkalmas szivattyújuk.
Nincs a lakók hóna alatt szivattyú:)

De van vödrük kérem szépen és lépcsőházanként minimum 30 embert lehet mozgósítani, így a tűzoltó oda mehet, ahol nagyobb szükség van rá, mert nem tartjuk fel feleslegesen. :-D

Akkor mit gondolsz a darázs/még irtásról?:)

Ráfogják sokan (még kollégák közül is), hogy az szükséges, mert az életveszélyt jelent:)
Ettől tudok falra mászni! Ha az életveszélyt jelent, akkor kb. ugyanakkor életveszély az is, ha egy veszett kutya néz veled szembe! Akkor sem tárcsázzuk a 105-öt:D
Hozzátenném, hogy a darázs/méh irtáshoz nincs se
- Szakfelszerelése a tűzoltóságnak
- Se oktatásban nem részesülnek a tűzoltók
- Se törvényi kötelezettség nem terheli a tűzoltóságot,
MIVEL ez nem életveszély!
Vannak erre speciális vállalkozók! Pl. Fedora PLUS kft, stb.!

Annyi közünk van ehhez a munkához, kb. mint a mentőknek!
TEHÁT: SEMMI!

A darazsak jelenthetnek életveszélyt, azonban ahogyan írtad léteznek erre speciális vállalkozók, megfelelő képzettséggel és felszereléssel rendelkeznek.

Ennek kapcsán jutott eszembe, hogy sok helyen megszüntették az önkéntes tűzoltóságot, pedig voltak jó oldalai, nagypapám például anno kéményseprő mesterként vállalta az önkéntes tűzoltósági tagságot, így kémény, illetve kályha tüzek esetében tudták hasznosítani a szakértelmét. Lehet, hogy csak én gondolom rosszul?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 15:20 

Nagyon "szigorú" vagyok e témában, de azért a vízeltávolítást azért a tűzoltók tudják legjobban megoldani. Már csak azért is, mert nekik van erre a munkára alkalmas szivattyújuk.
Nincs a lakók hóna alatt szivattyú:)

Akkor mit gondolsz a darázs/még irtásról?:)

Ráfogják sokan (még kollégák közül is), hogy az szükséges, mert az életveszélyt jelent:)
Ettől tudok falra mászni! Ha az életveszélyt jelent, akkor kb. ugyanakkor életveszély az is, ha egy veszett kutya néz veled szembe! Akkor sem tárcsázzuk a 105-öt:D
Hozzátenném, hogy a darázs/méh irtáshoz nincs se
- Szakfelszerelése a tűzoltóságnak
- Se oktatásban nem részesülnek a tűzoltók
- Se törvényi kötelezettség nem terheli a tűzoltóságot,
MIVEL ez nem életveszély!
Vannak erre speciális vállalkozók! Pl. Fedora PLUS kft, stb.!

Annyi közünk van ehhez a munkához, kb. mint a mentőknek!
TEHÁT: SEMMI!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 14:51 
lángterelgető

Kedves Kérdező!

"A vízeltávolítás az más kérdés. Azt a tűzoltóknak kell megoldani, törvényi kötelezettség."

A törvény csak egy dolog, magam részéről nem ugráltatok olyanokért másokat, amit magam is meg tudok oldani. Előző lakhelyemen egy-egy nagyobb esőzés után mindig derékig ért a víz a lépcsőház pincéjében, ott nagyon jó kis társaság volt, mert mindenki megragadta a vödröket és magunk megoldottuk a problémát. Ahol most lakom nincs ilyen problémánk, de itt sem tennék másként, maximum akkor, ha tudnám, hogy a művelet elvégzése olyan veszély forrást jelent, amihez mások szakértelmét kell igénybe venni pl.: áramütés veszélye stb. Idősek, betegek, mozgásukban korlátozott emberek esetében megértem, de ahol erejük teljében lévő emberek laknak ott azt tartom, hogy tessék mindenkinek egy kicsit önállóbbak lenni. :-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 14:28 

A vízeltávolítás az más kérdés. Azt a tűzoltóknak kell megoldani, törvényi kötelezettség.

De amikről írtam én is és te is, azt a polgármester (képviselő testület) határozza meg.
(Csak azt tudnám milyen rendelkezés alapján)
S ezek mind addig így is maradnak, míg önkormányzati kézben lesz a tűzoltóság!

Két hiba áll fenn:
1.- A polgármester nem akarja tudomásul venni, hogy a tűzoltóságnak mi is a feladata.
2.- Az adott tűzoltóparancsnok a támogatás reményében elvállal minden olyan munkát, ami városgondnokság dolga volna.

Ezért írtam azt, hogy nem elképzelhetetlen az, hogy a közeljövőben tűz-és városgondnokságok jöhetne létre. S onnantól kezdve nem mondhatja senki, hogy ez nem tűzoltói feladat. Mivel nem kimondottan tűzoltók lesznek.

Bár ez ne forduljon elő, SOHA!

Szerintem mindnyájan azért szereltünk fel tűzoltónak, hogy tűzoltó feladatkört végezzünk. Műszaki mentést valamint tűzoltást.
Nekem szerencsém van amúgy, mert ahol szolgálok, nem jellemző az ilyesfajta városgondnoki munka. EGYELŐRE! (kevés ilyen van)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 13:58 
lángterelgető

"kerdezo84" A tűzoltó mindenre jó szössz! :D Szó szerint mindenre!
Ingyen van a városnak!
Gyors reagálású "városi hozd ide, fogd meg" banda!

Na hozzá teszem nem minden városban!"

Nálunk a köztéri feladatokat (parkgondozás, fakivágás, karácsonyi égősorok felhelyezése, zászlófelrakás stb.) a városüzemeltetési Kft hivatott ellátni, nagyon remélem, hogy így is marad, nem tudom máshol miért nem így tesznek. Ismereteim szerint fakivágáshoz csak rendkívüli balesetveszély esetén hívják őket, bár ezt ők szerintem biztosabban meg tudják válaszolni. Az viszont felettébb bosszantó jelenség, hogy pince beázáshoz őket riasztják sok helyen, senkinek nem esik le az aranygyűrű az ujjáról, ha megfogja azt a vödröt.
Szerintem az ellátandó körzetek figyelembevételével még így is kevesen vannak és felszerelésben sem bővelkednek igazán, nem kellene őket még ilyen magunk által is megoldható dolgokkal zargatni.
http://www.bgytuo.hu/
Ha jó számoltam 53 településre vonatkozik az elsődleges körzet, ezzel szemben a felszerelés: 2 szer, 1 tartalék, 1 műszaki mentő, 1 vízszállító és egy erdőtüzes kocsi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 11:34 

A tűzoltó mindenre jó szössz! :D Szó szerint mindenre!
Ingyen van a városnak!
Gyors reagálású "városi hozd ide, fogd meg" banda!

Na hozzá teszem nem minden városban!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 2:35 
lángterelgető

Akkor most már egy cseppet sem csodálkozom azon, hogy nálunk aszály idején a Tűzoltók locsolják kertjét… :-)

Na csak azt látnám itt meg nálunk, nem a galambok repülnének nagy ívben, hanem a polgármester és a jegyző a város határa felé, de nagyon gyorsan. :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]