* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 20. 23:49

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Térítéses munkák
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 2:23 
lángterelgető

[quote="krampusz"]Jaj, jaj! Politikusok képeit akartam írni...

Ejnye, nahát......Szabad ilyet? ;-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 2:15 
lángterelgető

[quote="kerdezo84"]Ez így van.
Ehhez képest mégis van:

- Szobrok mosása parkokban
Hát ezen jót nevetnék, ha nem lenne szánalmas. Vannak külön ilyenekre szakosodott vállalkozások, de szerintem sok sírkőkészítő is megcsinálja csak meg kell fizetni, netán még az apróbb javításokat is elvégzi rajta szükség esetén.
- Transzparensek kihelyezése, Választási plakátok felragasztása:
Ragassza fel magának vagy kérje meg a szimpatizánsait.
- Iskolai, városi rendezvények előtt termek berendezése, padok, asztalok behordása az adott intézménybe.
Hát nem tudom, gyerekkoromban még mi diákok végeztük ezeket a műveleteket és túléltük.

Bocsánat, hogy így kifakadtam csak egy kissé mérges lettem................ :fal:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20. 2:02 
lángterelgető

Kissé elgondolkodtam a listát olvasva, hogy vajon mi van akkor, ha közben valahol tűzeset van. A delikvens háza égjen le közben? Ezen feladatok elvégzése netán nem hátráltatja a tűzoltókat, abban a munkavégzésben amire ténylegesen hivatottak? Bár nem vagyok szakértő és ráadásul még nőből is vagyok, de a saját városomból kiindulva, szerintem a balassagyarmati tűzoltók még így is kevesen vannak. Ráadásul ősszel és tavasszal kitör a környékünkön az avar égetési "járvány", melynek következtében még több munkájuk van. Nem mintha nem lenne ezeknek a hulladékoknak az elhelyezésére sokkal környezetkímélőbb és veszélytelenebb eljárás. Példaképpen:
http://www.nport.hu/hirek/helyi-hirek/s ... tok-296547

6. Vízeltávolítás, vízszívatás, vízszállítás;
Megjegyzem, hogy aki nem tudja megfogni azt a nyomorult vödröt, hogy kihordja a vizet a saját pincéjéből, az egy nyápic (betegek, idősek és mozgássérültek kivételt képeznek), nő létemre nekem megy ez a művelet, tény, hogy tovább tart, de a tűzoltónak van jobb dolga is ennél.

9. Épületek, építmények bontási munkálatai;
11. Teherfuvarozás;
Erre vannak hivatott vállalkozások. Ja, hogy az többe kerülne? Hát bocs, de oldják meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16. 18:43 
tűzkőről pattant

„galambok elkergetése”…. :-?
Ezt most teljesen komolyan mondjátok??? Hát ez elképesztő!!!
Tényleg valahol erre „használják” (bocs, direkt használtam ezt a szót) a Tűzoltókat??? :-?

Akkor most már egy cseppet sem csodálkozom azon, hogy nálunk aszály idején a Tűzoltók locsolják a polgármester és a jegyző kertjét… :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15. 11:05 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hát igen Bence.
Ha belegondolunk, akkor a tűzoltó tényleg a város karbantartója. Ez találó kifejezés.
Csak ez nem jól van így.

Lehet majd a FIDESZ elintézni s a nevünk is módosítják "VÁROSNÉV"-i Tűz és városgondnokságra.
Erre is van esély. ;)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 15. 10:03 

Na igen, és még sok minden más is van.
Mondjuk én már a zászlók felhelyezését se értettem soha, de mint önkormányzati feladat persze valahogy ráhúzható.

Hiába van ilyen gyönyörű, egzaktznak tűnő BM rendelet, ha aztán a gyakorlat egész más, és sokszor még a műszaki mentés se igazán tisztázott, mikor melyik kategória. Sőt, igazából nem is tudom, ez úgy ránézésre, szimpátia-alapon megy adott esetben vagy mégis milyen tényezőkön múlik, mert mindkét véglettel találkoztam már.

De az a galambok elkergetése az nagyon durva ..., de a választási plakátok felragasztása se semmi, na ilyet mnég nem láttam azért. 8-)

Valamelyik topicban már volt hosszabban szó erről a jelenségről, ahol is valaki elnevezte, hogy a tűzoltó a "város karbantartója", amikor ott valaki egy bizonyos kerítésfestésen meg takarítási munkákon akadt ki.
Hát nehéz erre bármit mondani.

üdv

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14. 18:36 

Ez így van.
Ehhez képest mégis van:
- Színpad építése
- Zászlók kihelyezése nemzeti ünnepek előtt
- Szobrok mosása parkokban
- Galambok elkergetése
- Transzparensek kihelyezése
- Választási plakátok felragasztása
- Iskolai, városi rendezvények előtt termek berendezése, padok, asztalok behordása az adott intézménybe.

STB.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14. 17:10 
Szent Tömlő őrzője

37/1997. (VI. 11.) BM rendelet a tűzoltóságok által végezhető szolgáltatások köréről és szabályairól

A tűz elleni védekezésről, a műszaki mentésről és a tűzoltóságról szóló 1996. évi XXXI. törvény 47. §-a (2) bekezdésének r) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

1. § (1) A rendelet hatálya kiterjed a hivatásos állami, a hivatásos önkormányzati, valamint az önkéntes tűzoltóságok (a továbbiakban együtt: tűzoltóság) térítés ellenében végzett szolgáltatásaira (a továbbiakban: szolgáltatás).
(2) A tűzoltóság által végezhető szolgáltatások körét a rendelet melléklete tartalmazza.
(3) A tűzoltósági célokat szolgáló ingatlanok, tűzvédelmi berendezések, szakfelszerelések, igénybevételével járó szolgáltatás rendeltetéstől eltérő használatnak minősül.

2. § (1) A tűzoltóság szolgáltatást írásbeli szerződés alapján, a tűzoltóság nevében, a rendelkezésére álló eszközzel, a tűzoltósági célokat szolgáló ingatlanon, illetve egyéb helyen folyamatosan vagy esetenként meghatározott időben, ellenérték fejében teljesít.
(2) A tűzoltóság alapító okiratában kell rögzíteni, hogy mely szolgáltatások elvégzésére vállalkozhat.
(3) Nem végezhet saját illetékességi területén a tűzoltóság olyan szolgáltatást, amely szakhatósági, ellenőrzési vagy tűzvizsgálati feladatait érintheti.
(4) Nem végezhető olyan szolgáltatás, amelynek során a felszerelés (technika) az átlagosnál fokozottabb igénybevételnek van kitéve.

3. § Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

Melléklet a 37/1997. (VI. 11.) BM rendelethez

A tűzoltóság által térítés ellenében végezhető szolgáltatások köre

1. Légzőkészülékek, tűzoltó szakfelszerelések karbantartása, ellenőrzése;
2. Légzőpalackok töltése;
3. Kézi, hordozható tűzoltó készülékek ellenőrzése, javítása, töltése;
4. Tűzoltótömlők nyomáspróbázása;
5. Tűzcsapellenőrzés, karbantartás;
6. Vízeltávolítás, vízszivatás, vízszállítás;
7. Fakivágás;
8. Magasban végzett munka végrehajtása;
9. Épületek, építmények bontási munkálatai;
10. Daruzás;
11. Teherfuvarozás;
12. Rendezvények tűzvédelmi biztosítása;
13. Mozgásképtelen gépjárművek szállítása speciális autómentővel;
14. Tárgykiemelés;
15. Automatikus tűzjelzések fogadása speciális fogadóközpont létrehozásával;
16. A tűzoltóság ingatlanainak eseti bérbeadása;
17. Létesítményi tűzoltósági feladatok ellátása (a hivatásos tűzoltóság kivételével).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14. 15:45 

Nyilván ezeket a jogi viszonyokat tisztázni kell! Mielőbb!
Gondolom senki nem azért jelentkezett vonulós tűzoltónak, hogy az önkormányzatnak "árkot ásson, füves parkokat öntözzön s a veteményest kapálja".

1. Ezzel a közhasznúak elől vesszük el a munkalehetőséget
2. Aki ilyen munkát szeretne, jelentkezhet az adott város, városgondnokságán
3. Nem hiszem, hogy tűzoltóhoz illő (tartozó) munkavégzés az ilyen.

Ha ezek a kérdések le lesznek szabályozva, s teljesen szabályos lesz az ilyen és ehhez hasonló munkavégzés, akkor hiba volna tűzoltóságnak nevezni ezt a szervet.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14. 13:12 

KUN írta:
Tisztelt pipás!

Jó dolognak tartom, hogy a Tűzoltóságok térítéses munkák vállalásával egészítik ki a forrásaikat, ha ez a pénz a Tűzoltóságnál marad. Mindenki eldöntheti kivel, mire szerződik, mennyiért.
Természetes, hogy a Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság Parancsnoka az Önkormányzatnak (ill. képviselő testületnek) felel. Ennek ellenére a polgármestert is kötik a jogszabályok és egyéb szabályozók.
Az, hogy a Tűzoltóságot ne vehesse igénybe a polgármester "árokásásra" a Parancsnok felelőssége. Ha mégis, fel kell jelenteni mindkettőt.
Van elég jelentkező a megüresedett posztokra.

Ideális esetben pedig lehet mindenkinek megfelelő együttműködés, ahogy ez sok településen meg is van.

ÁÁÁááá ne viccelj, ezt te komolyan is gondolod?
Csak a mi megyeszékhelyünk összefonódásait ismerve, próbáld csak meg feljelenteni ilyen miatt bármelyiküket, és még jó esetben nem téged tartanak bent. Pedig aztán tudok én is egy-két "érdekes" munkáról ....
Lehet h Bp-en persze talán nincsenek olyan összefonódások, ezt nem tudom annyira, de hidd el, bárhol vidéken, te nyugodtan tehetnéd a napi 10 feljelentést is ....

szóval én ugyan nem vagyok tűzoltó, de ahogy látom (sőt, tapasztaltam is), ez a térítéses meg nem térítéses de sehova se sorolt, nem igazán mentési munka kérdése abszolút nincs tisztázva, ami persze sztem nem is véletlen, hiszen ez a zavaros helyzet sokaknak jól jön.
Nincs igazam?

üdv

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14. 12:21 
pernyekergető

Tisztelt pipás!

Jó dolognak tartom, hogy a Tűzoltóságok térítéses munkák vállalásával egészítik ki a forrásaikat, ha ez a pénz a Tűzoltóságnál marad. Mindenki eldöntheti kivel, mire szerződik, mennyiért.
Természetes, hogy a Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság Parancsnoka az Önkormányzatnak (ill. képviselő testületnek) felel. Ennek ellenére a polgármestert is kötik a jogszabályok és egyéb szabályozók.
Az, hogy a Tűzoltóságot ne vehesse igénybe a polgármester "árokásásra" a Parancsnok felelőssége. Ha mégis, fel kell jelenteni mindkettőt.
Van elég jelentkező a megüresedett posztokra.

Ideális esetben pedig lehet mindenkinek megfelelő együttműködés, ahogy ez sok településen meg is van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14. 11:12 
szikracsapkodó

T. kollégák !
Elég gyalázatos hogy tűzoltó feszerelést, eszközt , személyeket ki lehet kölcsönözni,
bérbe lehet adni, akár szóbeli, vagy irásos megállapodás alapján.
A polgármester munkáltatója a hivatásos önkormányzati tűzoltóknak,még ha ezt nem
irta le még senki sem ! Tudok olyan esetről, amikor az önkormányzat igazgatási
oztályvezetője irta alá a parancsnok szabadságos szolgálati jegyét, majd a pk.
szolgálati előljárója következett.Következés képpen a polgármester -enyhe túlzással- azt tessz amit akar.Ő a munkáltató, megrendelő stb.A tűzoltóságok "forráshiányossak", bevételi kényszerre vannak kárhozatva.Ha ezt nem teszik, megpusztulnak.
Ezt hozta a rendszerváltás, a piac gazdaság.
Ezt a jelenséget még fokozza a "tüzvédelmi vállalkozások "megjelenése, támogatóként
való szereplésük, ami már a korrupció melegágya is lehet.
Akinek nem inge, ne vegye magára, de akinek ......... PIPÁS

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 16:59 
Szent Tömlő őrzője

Jaj, jaj! Politikusok képeit akartam írni...

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 16:58 
Szent Tömlő őrzője

Gyerekek!

Nem olyan rossz az, ha a tűzoltók politikusokat függesztenek lámpavasra... És még pénzt is kapnak!

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09. 12:32 

Kedves BOXER,

vitatkozhatunk egy kicsit. A térítéses munka választható kategória. A tűzoltóságok költségvetése (gjmf és klg-s szerek fenntartási költsége, reszi + ~3,7 mFt/fő) nagyjából biztosítja a tűzoltóság működését. Akkor van probléma, ha terven felüli kiadás jlentkezik, pl.
- koccanásos balesetek, nagyobb meghibásodások
- sok "veszélyes fa" , vízszállítás az ismerősöknél,
- jégcsapverés, transzparens kihelyezés, virág és parköntözés a polgármester kérésére,
- ügyintézői gk. magánhasználatra,
- medendeépítés, konditerem, versenyek nevezési díja, sportfelszerelések (lehetőleg márkás) stb.
Nyilván ezeket az összegeket valahnnan elő kell teremteni, tehát ez a térítéses munkavállalás valódi oka. Szerintem. De természetesen tiszteletben tarton a Te véleményedet is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 06. 18:00 
kapacsmester

Kedves Imi !
A bérmunka nem "választható" kategória!
Minden HÖT az éves költségvetés megszavazásakor a kvóta szerinti pénznél különböző mértékben több milliós összeggel kevesebbet kap, holott Törvény kötelezi az államot a Tűzoltóságok működtetésének anyagi biztosítására. Tehát a működési bevétel nem plusz forrás, hanem a minimális működési költségek biztosításának formája, amit "rábíznak" a Tűzoltóságokra, ha tetszik ha nem végezni kell!!
Tehát NEM LEHETŐSÉG és NEM BEVÉTEL NÖVELŐ!!!!!
Amúgy (mivel emlékszem az elvtársi időkre is) milyen finnyásak lettek ezek a Bernadették...
A BKV-s ingyenbuszokról szó se essék!! Nyakó..
Boxer

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 06. 17:22 
tűzkakas-idomár

Harley írta:

éééssss?Ha fizettek érte akkor mi a baj? A Gipsz Jakab képét is fel lehet rakni ha fizet érte.Nem tök mindegy ki a megrendelő ha leperkálja a munka díját???Nem is értem mi itt a probléma.
Ez meg kivágta a biztosítékot nálam: "Budai Bernadett szerint feltehetőleg munkaidőben tették mindezt, mivel a kép alapján nappal volt. "
Éjjel meg otthon alszunk és üres a laktanya....
Majd a pihenőst dobják fel a szerre hogy ugyan menjél már bérmunkába nem?Jáááájjjjjj de nagy az isten állatkertje.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 06. 13:55 

Ne öljétek már egymást! Ez arról szól, hogy a pk. (és teljesen mindegy, hogy milyen színű) kapott egy felkérést (térítéses munka megrendelőt vagy szíveséget) a polgármestertől. Attól az embertől, akitől nagyban függ a (saját) tűzoltóság jövője is, hiszen a beszámolót a képviselő testület elfogadja-nem fogadja, vagy technikai fejlesztéshez adja az önrészt vagy nem és az a polgeszen múlik, hogyan tálalja.
Nagyon nehéz kérdés, de azt hiszem a 96 pk-ból 95 biztosan elvállalja, akár térítés mentesen is a melót és elsősorban nem a bevétel miatt.
(a tűzoltóságok nincsenek bérmunkára kötelezve, ez csak egy bevétel növelő lehetőség)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 05. 8:10 
csizmás kandúr

BOXER írta:
Kisgyerek ha szövegértés akkor neked biztos olvasták az írásokat: "főleg olyan pártnak nem akivel lehet nem is szimpatizálok"
Apropó ki segítette bekapcsolni a gépedet..??
Boxer

Átolvastam, nem látom hol írtam ilyet... Mindegy is, ne haragudj de nem tudok olyan mélyre süllyedni hogy értsem a gondolatmenetedet :-D
Egyébként meg innentől erősen off, úgyhogy írkálj csak... 8-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 03. 22:04 
kapacsmester

Kisgyerek ha szövegértés akkor neked biztos olvasták az írásokat: "főleg olyan pártnak nem akivel lehet nem is szimpatizálok"
Apropó ki segítette bekapcsolni a gépedet..??
Boxer

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 03. 21:48 
csizmás kandúr

BOXER írta:
Te kis kérdező és zolika..
És mi van ha a tűzoltó éppen ezzel a szóbanforgó párttal szimpatizál..
Ez olyan elképzelhetetlen,?
Mi ebben az etikátlan kisgyerekek??
Aki munkát rendel annak kell dolgozni. Vagy ti csak a maszopnak meg a szadesznek dolgoznátok szívesen..?
Boxer

boxi, szövegértés. Általános iskola alsó tagozat.
Senki nem mondta, hogy csak ennek a pártnak ne dolgozzanak, hanem egyiknek sem.
A stílus maga az ember, rólad ennyit :tapsolo: :tapsolo:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 03. 21:15 
kapacsmester

Te kis kérdező és zolika..
És mi van ha a tűzoltó éppen ezzel a szóbanforgó párttal szimpatizál..
Ez olyan elképzelhetetlen,?
Mi ebben az etikátlan kisgyerekek??
Aki munkát rendel annak kell dolgozni. Vagy ti csak a maszopnak meg a szadesznek dolgoznátok szívesen..?
Boxer

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 02. 23:25 
csizmás kandúr

kerdezo84 írta:
Szerintem sem etikus! Engem nem köteleztek volna rá az biztos! Amennyiben igen, panaszt tettem volna. Mivel nem kívánok segédkezni egy pártnak sem. Főleg olyan pártnak nem, akivel lehet nem is szimpatizálok..
Tűzoltó vagyok, nem aktivista.

Pont erről van szó. A bérmunka jó, a bérmunka kell. Pénz is, és gyakorlat is, pl szerkezelőnek. De! NEM pártnak, az jót nem szül!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 02. 22:39 

Szerintem sem etikus! Engem nem köteleztek volna rá az biztos! Amennyiben igen, panaszt tettem volna. Mivel nem kívánok segédkezni egy pártnak sem. Főleg olyan pártnak nem, akivel lehet nem is szimpatizálok..
Tűzoltó vagyok, nem aktivista.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Tűzoltós hírek a médiában
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 02. 21:16 

Csizmás írta:
http://www.origo.hu/itthon/valasztas2010/kampanynaplo/20100402-plakatozo-tuzoltok-miatt-tamadja-varga-mihalyt-az-mszp.html

:radobbent:

"Szerinte a képek nappal készültek, így a tűzoltók feltehetően munkaidőben tették fel a molinókat."
Ez is egyfajta hozzáállás. Ha nappal van, akkor az a munkaidejük. Éjszaka meg hobbiból dolgoznak mi? :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]