* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 20. 23:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Térítéses munkák
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 02. 20:04 
kapacsmester

A sok fogalmatlannak!
1. A Tűzoltóságok nagyon régóta működési bevétel szerzésére ( a gyengébbek kedvéért ez legtöbbször bérmunka ) vannak kötelezve!
2. A magyar városok döntő többségében FIDESZES városvezetés van.
3. Aki ebben politikát sejt az csak elvakult analfabéta lehet.
Az önégetés elött megkérdezhették volna hogy a létra milyen gyakran jár tüzet oltani, és/vagy ha a helyszínről riasztják alkalomadtán, akkor lehet hogy közelebb van a kárhelyhez...
Egyébként ők ( a ma kormányzók??! ) már nagyon régen minden erkölcsi alapot elveszítettek még arra is hogy kérdezzenek!
Boxer

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 02. 19:48 
vörös kakas réme

Önkormányzati önkéntes tűzoltóság és fideszes polgármester. Volt választása a parancsnoknak?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 02. 19:17 
csizmás kandúr

:shock:
A pénz beszél a kutya ugat !!!
8-) maximafi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 02. 18:42 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hát Kálmán, ez elég szerencsétlen "bérmunka" volt. :-?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Tűzoltós hírek a médiában
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 02. 14:45 

http://www.origo.hu/itthon/valasztas201 ... -mszp.html

:radobbent:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 02. 14:44 
Szent Tömlő őrzője

Újabb tűzoltóbotrány - análfűrész nélkül

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 17. 23:28 

Hát akkor nézzük sorban.
Nem írtam olyat, hogy bármit nem értenék. Tényként közöltem, amivel te egyetértesz, azokat Pozsárka nem írta le.

Valóban nem írtam le, de nem értek egyet a bérmunka rendszerével.

A versenyképességet azért tartottam fontosnak megjegyezni, mert szerintem nincs olyan hülye ember, aki egy szolgáltatásért kétszer annyit fizet, csak azért, hogy tűzoltókkal csináltassa meg. Magyarul: ha a tűzoltó sokszor akar bérmunkában részt venni, a szolgáltatásának a piaci árak környékén kell mozognia. A másik tényező, amit figyelembe kell venni, a jogszabály által kötelezően előírt minimális térítési díj. A mindenkori igénybevételi díjaknak célszerűen a kettő között kell lenniük.

A 200 millió Ft-os tűzoltó darut természetesen a hasonló teljesítményű társaival, nem pedig az ADK-125-össel kell összehasonlítani. Az persze előfordulhat, hogy annak a „civil” darunak a könyv szerinti értéke nulla, de ettől még az lehet egy jól karbantartott, biztonságosan működő szerkezet.

Ha a kezelő minimálbérre van bejelentve, akkor a daru tulajdonosának pontosan ennyivel kerül többe havonta, mint a tűzoltóságnak a saját embere a bérmunka szemszögéből nézve. Jogszabály írja elő, a kezelőszemélyzet időarányos illetményét és annak járulékait is számlázni kell. Amennyire én tudom, a tűzoltók nem kapnak külön díjazást a térítéses munka idejére, hiszen szolgálatban vannak, (mielőtt megszólsz: nem értek vele egyet!!) tehát a munkaerő bére „zsebben marad”, kifizetni nem kell.

Ami a légzőket illeti: nyilván ti is kaptatok 5 komplett légzőt. Te vajon hogyan osztanál ki a HÖT-ök között 500 db légzőt, ami nem kompatibilis a rendszerben lévővel?
Úgy, hogy látszólag mindenki jól járjon, és kapjon 5 darabot, vagy annyi parancsnokságot látnál el vele, amennyinél az 500 darabos mennyiséget figyelembe véve, a légzők teljes cseréje végrehajtható? Lehet-e ez egyáltalán kérdés? Azt hiszem a kevesebb néha több.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 17. 9:15 
kapocspárkulcs tekergető

Nem értem Katasztrófális, hogy mit nem értesz?
Pontosan Pozsárka írja le azokat a meglátásokat amivel egyetértek. Azt, hogy magával a bérmunka rendszerével nem ért egyet. Te utalsz ugyan a kényszer jellegére de nem ítéled el egyértelműen magát a jelenséget. Sőt "versenyképességről" beszélsz amit valójában nem tudok értelmezni. Hogyan lehetne versenyképes egy 200 000 000 Ft értékű daru egy a városban működő 15-25 éves nullára amortizálódott ADK-val vagy Kato-val szemben, főként ha annak kezelője minimálbéren van bejelentve? Még ha hasból megadott költségeket számolok sem biztos a versenyképesség. Nem beszélve arról ha tényleges amortizációt terhelek rá egy üzemórára. Így csak akkor lehetne versenyképes egy 200 mFt-os eszköz ha eész évben éjjel-nappal dolgozik. Így viszont lehet éppen akkor lesz rossz amikor mentéshez kellene. Akkor minek is vettük? Hogy évente kitermeljen 7-10 millió ft-ot vagy hogy segítsen ha baj van? Ez egy igazi állampolgári jogokat érintő kérdés és nem az hogy miért nem használják Gyulán az új légzőket. Bár az is megérne egy misét.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 16. 21:43 

Szívből örülök kedves Storz, hogy egyetértesz Pozsárkával. Egy gondom van csak: én valahogy nem találom Pozsárka hozzászólásaiban azokat a pontokat, amikre hivatkozol.
A térítéses munka kényszerét például én írtam.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 16. 16:10 
kapocspárkulcs tekergető

Szerintem Pozsárkának teljesen igaza van!
A parancsnokságok többségénél vagy egyáltalán nem létezik egzakt szabályozás a tarifákra vonatkozóan, vagy ha van is ilyen az köszönő viszonyban sem áll semmiféle önköltség számítással. Ha valóban vállalkozói alapon kellene kiterhelni egy 150 millió Ft. beszerzési értékű emelőkosár gépóráját két kezelővel plusz járulékos költségekkel úgy kicsit más képet festene a dolog. A VALÓS AMORTIZÁCIÓ senkit nem érdekel mint ahogy esetenként a valós ráfordított költség sem. Az más zsebből vagy zsebéből megy.Pl. a biztosítás, a támogatás, a plusz létszám munkabére stb.
Főként azonban azzal értek egyet Pozsárkával, hogy az alapgond a bevételi kényszer! A tűzoltó is és a több tíz vagy százmilliós technika is arra való hogy megvédjen és segítsen ha kell. És nem pedig arra hogy bérmunkázzon. Még akkor sem ha hasznos dolgokra termeli a pénzt és nem pedig haszontalanokra. Ha én átlag állampolgár vagyok elvárom hogy az a technika a biztonságomat szolgálja és ne menjen idő előtt tönkre mert az új bútorokat, TV-t vagy éppen kondigépeket kellett kitermelnie. Ezekre is szükség van de azt az indolt mértékig biztosítsa a költségvetés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 16. 11:45 

Pozsárka:
Isten lássa a lelkemet, nem akartalak bántani. Csak azt szerettem volna megjegyezni, nem értek egyet az árképzéssel. (Legfőképpen a tűzoltók alacsony órabérével).
Igazán összehasonlítani a versenyszférában lévő árakkal a tgk., a daru, és a kosár árait lehet, hiszen a többi jármű a „civileknél” nem nagyon létezik. Fenntartom továbbra is, a tgk. térítési díja irreálisan magas. Vidéki fuvarban egy 5 tonnás tgk-t (ez az adat a terhelhetőségre vonatkozik) megkapsz 150Ft/km összegért és nem kell plusz óradíjat fizetni.
Ha valaki versenyképes akar lenni, ilyen árakkal nem számolhat.
A HÖT esetében a térítéses munka, azt hiszem nem egyszerűen megoldható feladat. Hiszen ha készenléti szert küld el bérmunkába a pk., azt csak a készenlét fenntartása mellett teheti meg. Képzeljük bele a megrendelő helyébe magunkat. Ott áll a félig lepakolt kamion mellett, és nézi, ahogy a tűzoltóság daruja „összecsomagol” és megkezdi a vonulását egy kárhelyre. Vajon legközelebb is ezt a darut fogja kérni? És akkor még megjelenhet egy esetleges kártérítési igény is a megrendelő részéről.
Úgy gondolom, ha a parancsnokok nem lennének rákényszerítve – a szűkös anyagi körülmények miatt – nem is vállalnák föl ennek az ódiumát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 16. 7:57 

Naaaa! Ti aztán szépen lekaptatok a tíz körmömről! :cry:

Érdemes (kifizetődő?) egy kérdésre valóban konkrét választ adni? :?
(Nem látom sehol becses pk-ságotok tarifa táblázatát! :twisted: )

A dolog egyébként némileg árnyaltabb! (Kitűnik, Kedves Hozzászólók, hogy nem igen jártok bérmunkázni!)
A fecsi ugye 1+5 és 1+3 fős, s mivel a bérmunka alatt riasztható, így akkor is ennyi "utasa" van, ha csak 2 fő dolgozik...
A ksz meg bérmunkára 1+1 tüó-val megy, akkor is, ha a kosarából pl kéményseprő ügyködik...
Nekem személy szerint egész más jellegű gondom van a bérmunkáztatással. Egyszerűen nem értek vele egyet!
Azt persze látom (lelki szemeimmel), hogy billentyűzetre tapadtok felsorolni azt a rengeteg "előnyt" amit a bérmunka ad... pedíg nincs is neki ilyen :!: :!: :!:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 14. 19:19 

A gazdálkodási szabályokat nem (sem?!) ismerem, de nem értem, ha mondjuk jutalomként fizette ki ezt a pk. miért volt szabálytalan. Én úgy tudom, nálunk a bérmegtakarításból éveken át fizettek ki jutalmakat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 14. 18:29 
Szent Tömlő őrzője

Katasztrófális!

Próbáltam irónikus lenni :cry: Sajnálom, ha félre érthető voltam.
Még a 80-as években történt, hogy a parancsnok a saját laktanya felújítása utána megtakarított bérköltség terhére az állománynak adott az elvégzett munka után bért, megfenyítették.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 14. 16:28 

Fireman:
Figyelmedbe ajánlom, hogy a vonatkozó jogszabály kötelezően csak a MIMIMÁLIS használati díj megállapításánál írja elő a személyzet időarányos illetményének a figyelembevételét. Ennél tehát a számlán ténylegesen szereplő órabér csak több lehet. Mint ahogy nyilvánvalóan a technika igénybevétele esetén sem csak az amortizációs, fenntartási és energiaköltségeket tartalmazza a Pozsárka feltüntetett óradíj. (Ahhoz képest ugyanis irreálisan magas)
Hozzászólásomban arra próbáltam célozni, hogy az a pk., aki ilyen alacsony térítés mellett „adja ki” az embereit, szerintem nyilvánvalóan degradálja is őket.
Egyébként nem tudom elképzelni, hogy egy beosztott tűzoltónak 300 Ft legyen a bruttó órabére. És akkor hol vannak még a járulékok??
Lehet, hogy ez a bizonyos pk. mégsincsen egészen tisztában azzal, mennyit fizet ki egy hónapban a beosztottai után?
Úgy jó félévvel ezelőtt beszéltem az FTP egyik volt osztályvezetőjével. Ő azt mondta, náluk a tűzoltók igénybevételi díja térítéses munkáknál 2000Ft/óra/fő. Ha szolgálatból látja el a feladatot az illető tűzoltó, akkor valószínű ugyan, hogy egy fillért sem lát az összegből, de mégsem alacsonyították le egy hómunkás szintjére.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 14. 12:40 

sziasztok!

köszönöm mindenkinek a gyors és pontos választ! én is hasonló tarifákra gondoltam! a mentést végző cég is hasonló tarifákkal dolgozott pl a csörlözés 30000 ft/ó nem tévedés igen 30 000 !

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 14. 9:08 
Szent Tömlő őrzője

Katasztrófális!

"személyzet időarányos illetményének" - Úgylátom, hogy arányosan alacsony. Pozsárkáéknál legalább a parancsnok tisztában van a beosztottak illetményével.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 13. 22:36 

Pozsárka:
Úgy látom nálatok is a helyén van minden. A technika igénybevétele méregdrága, a személyeké nevetségesen alacsony. Ha fuvarozótól kérsz árajánlatot, a tgk. óradíja kb. feleannyi, a rakodóké (aki lehet, hogy a nevét sem tudja leírni) az általad megadott többszöröse.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 13. 14:37 

Bocsi Tisztelt Cimzettek!
ugylátszik péntekre már a neveket is keverem. A címzett természetesen
civil guard volt és nem Konkrétcsávó!
Ideje pihennem. :oops:
BM KOK

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 13. 11:52 

Kedves Civil guard!
Csatlakozom az elöttem szólóhoz. Számokba öntve nálunk ez azt jelenti, hogy
gjf: 7500Ft+150Ft/km+ÁFA
teher:8000Ft+150Ft/km+ÁFA
műszaki mentő: 9000Ft/óra+gépi felszerelésenként 1000Ft/óra+ÁFA
létra: 15000Ft/óra+ÁFA
kosár. 17000ft/óra+ÁFA
daru: 30000Ft/óra+ÁFA (külön esetenkénti OKF engedéllyel)
létszám: 300Ft/fő/óra+ÁFA (éjszaka és hétvégén: 500Ft/fő/óra)
Az idő és a km számlálás laktanyától laktanyáig értendő.
Gondolom, ez másutt is hasonlóan van...
üdvözlettel: HPéter

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 13. 8:17 

Konkrétcsávó
Lehet hogy közelebb visz a megoldáshoz:
34/1996. (XII. 29.) BM rendelet
a tûzoltósági célokat szolgáló ingatlanok, tûzvédelmi berendezések, szakfelszerelések rendeltetéstõl eltérõ használatának szabályairól
A tûz elleni védekezésrõl, a mûszaki mentésrõl és a tûzoltóságról szóló 1996. évi XXXI. törvény 47. §-a (2) bekezdésének p) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következõket rendelem el:
1. § (1) E rendelet hatálya a hivatásos állami, hivatásos önkormányzati, az önkéntes és a létesítményi tûzoltóság (a továbbiakban együtt: tûzoltóság) tulajdonában, használatában vagy kezelésében levõ ingatlanokra, tûzvédelmi berendezésekre, híradó (hírközlõ) eszközökre, szakfelszerelésekre és gépjármûvekre terjed ki.
(2) Nem terjed ki a rendelet hatálya a tûzoltóság tulajdonában, használatában vagy kezelésében lévõ, kizárólag üdülési, sport, illetõleg kulturális célokat szolgáló ingatlanokra, ingatlanrészekre.
(3) E rendelet szempontjából rendeltetéstõl eltérõ célú használatnak minõsül, ha az (1) bekezdésben megjelölt ingatlant nem a tûzoltóság elhelyezésére, a tûzvédelmi berendezést, illetõleg szakfelszerelést nem tûzmegelõzési, tûzoltási, mûszaki mentési, katasztrófa-elhárítási tevékenységhez, illetõleg az ezekkel kapcsolatos felkészítésre, készenlétre, továbbá rendeltetésszerû mûködéshez szükséges karbantartásra, javításra és felújításra használják.
2. § (1) A tûzoltóság tulajdonában, használatában vagy kezelésében levõ ingatlant vagy annak meghatározott részét csak akkor lehet a rendeltetésétõl eltérõ célra használni, ha az a folyamatos szolgálatellátást nem akadályozza, és a hivatásos tûzoltóság személyi állományának elhelyezése a BM Elhelyezési Szabályzatban foglaltaknak megfelelõen biztosított. Ez a rendelet nem érinti a külön jogszabályban meghatározott azon rendelkezést, amely a rendeltetéstõl tartósan eltérõ használatot hatósági engedélyhez köti.
(2) Tûzvédelmi berendezéseket és híradó (hírközlõ) eszközöket csak akkor lehet rendeltetésüktõl eltérõ célra használni, ha az a tûzoltóság folyamatos mûködését, riaszthatóságát és hírforgalmazását nem akadályozza.
(3) A készenlétben tartott tûzoltó gépjármûveket és szakfelszereléseket csak akkor lehet rendeltetésüktõl eltérõ célra használni, ha azok folyamatosan riaszthatók, illetõleg az eltérõ célra használt gépjármûvek és szakfelszerelések a tûzoltóság mûködési területét nem hagyják el.
3. § (1) Tûzvédelmi berendezést, tûzoltó gépjármûvet és szakfelszerelést csak a kezelõszemélyzettel együtt - mûszaki és munkavédelmi feltételeknek megfelelõ állapotban - lehet rendeltetésétõl eltérõ célra használatba adni.
(2) A 2. § (2) és (3) bekezdésében meghatározottak eltérõ célú használatáról - az igénybevétel idõpontjának, várható idõtartamának és az igénybe vett szakfelszerelés riaszthatóságának meghatározásával - elõzetesen tájékoztatni kell az illetékes megyei, a fõvárosban a fõvárosi tûzoltó-parancsnokság ügyeletét.
(3) A rendeltetéstõl eltérõ célú használatot - írásos kérelemre - az illetékes önkormányzati, önkéntes vagy létesítményi tûzoltóparancsnok engedélyezi a tûzoltóság fenntartójának felhatalmazása alapján. Az igénybevétel feltételeit a tûzoltóság és az igénybe vevõ között írásban megkötött szerzõdésben kell meghatározni. A szerzõdésnek tartalmaznia kell az igénybevételért fizetendõ használati díjat.
(4) A térítés ellenében történõ igénybevétel minimális használati díját az illetékes tûzoltóparancsnok az amortizációs, a fenntartási és az energiaköltségek, valamint a kezelõ személyzet idõarányos illetményének és járulékainak, továbbá a jogszabályban meghatározott általános forgalmi adó figyelembevételével állapíthatja meg
.
(5) A rendeltetéstõl eltérõ célú igénybevételt - ha azt a szolgálati érdek szükségessé teszi - az illetékes megyei, a fõvárosban a fõvárosi tûzoltó-parancsnokság ügyeletének, illetõleg az engedélyezõ parancsnok utasítására azonnal be kell fejezni, vagy fel kell függeszteni.
4. § Az igénybe vevõ az általa igénybe vett ingatlanban (ingatlanrészben), tûzvédelmi berendezésben, szakfelszerelésben bekövetkezett kárért a Ptk. szabályai szerint kártérítési felelõsséggel tartozik.
5. § A tûzoltóság fenntartója e rendeletben foglaltakon túl további feltételeket is meghatározhat.
6. § Ez a rendelet a kihirdetését követõ 8. napon lép hatályba.

Tehát - miután úgylátom budapesti vagy - keresd a fõvárosiakat...
(Bocs az apró betûért)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 12. 19:56 

Sziasztok!

Megtudja valaki mondani nekem,hogy kb. mekkora összegbe kerül igénybe venni a tüo.ság müszaki mentőjét vagy daruját . A sztori a köv. cégünknek van egy 16 t Merci tgk ja amit az okos kollégám "elásott" a sárban egy útnak nem minősülő területen és a kollégám addig probálkozott mig a nem túl jó állapotban lévő kocsi motorját "megfőzte" igy se előre se hátra. Megpróbálta egy Volvo homlok rakodó segítségével kivontatni de az sem bírt vele ! végül egy Kamion mentő rángatta ki és vitte szervizbe nem kevés pénzért. Ezért érdeklödöm, hogy a tüo.ság mennyiért végez hasonló munkát.

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]