* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 5:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 810 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: együttérzés
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 28. 10:39 
vízpocsékoló

Öszinte részvétem a csapatnak és a szülöknek. egy tüzoltó anyuka

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 28. 9:45 
tűzkőről pattant

Tisztelt Reptéri Bajtársak!

Engedjétek meg, hogy az Újpesti Tűzőrségen szolgálatot teljesítő kollégák nevében őszinte együttérzésünket fejezzem ki elhunyt társuk miatt.
Szörnyű, és igazságtalan dolog az Élettől, hogy ilyen ifjű korban távozik közülünk valaki... Remélem, hogy tragikus távozásával lélekben egy kicsit erőssebb, összetartóbb családdá válik a tűzoltó társadalom.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 18:15 
vízpocsékoló

Őszinte részvétem küldöm , minden Kecskeméti tűzoltó nevében...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 18:02 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

fogadjátok őszinte részvétünket a Kurdi Önkéntes Tűzoltó Egyesület nevében!
Kevesebben vagyunk megint egy igaz kollégával!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 17:36 
szikracsapkodó

Őszinte részvétem küldöm minden vidéki tűzoltó nevében.Nem is lehet mit mondani,hogy enyhüljön a fájdalom amit egy bajtársunk elvesztése okoz.Hiszen egy család vagyunk.És az embernek a legfájóbb a családtagját elveszíteni..

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 14:12 

Kedves Kollégák!
Fogadjátok részvétünket az FTP KESZ nevében!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 14:08 

Kedves Kollégák!

A szolnoki tűzoltók nevében szeretném kifejezni őszinte részvétünket.
Megdöbbentett bennünket, hogy Lacit ilyen fiatalon szólította magához a halál...De csatlakozom az előttem íróhoz:még találkozunk egyszer, valahol...

Csizmás

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 9:18 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Kollégák!

Fogadjátok részvétünket a Dunaföldvári Önkéntes Tűzoltó Egyesület nevében! Az égi laktanyában úgyis összefutunk egyszer!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 2:58 

Laci emlékére..:-((

Kosztolányi Dezső: Halotti beszéd

Látjátok feleim, egyszerre meghalt
és itt hagyott minket magunkra. Megcsalt.
Ismertük őt. Nem volt nagy és kiváló,
csak szív, a mi szívünkhöz közel álló.
De nincs már.
Akár a föld.
Jaj, összedőlt
a kincstár.

Okuljatok mindannyian e példán.
Ilyen az ember. Egyedüli példány.
Nem élt belőle több és most sem él
s mint fán se nő egyforma két levél,
a nagy időn se lesz hozzá hasonló.
Nézzétek e főt, ez összeomló,
kedves szemet. Nézzétek, itt e kéz,
mely a kimondhatatlan ködbe vész
kővé meredve,
mint egy ereklye,
s rá ékírással van karcolva ritka,
egyetlen életének ősi titka.

Akárki is volt ő, de fény, de hő volt.
Mindenki tudta és hirdette: ő volt.
Ahogy szerette ezt vagy azt az ételt, .
s szólt ajka, melyet mostan lepecsételt
a csönd, s ahogy zengett fülünkbe hangja,
mint vízbe süllyedt templomok harangja
a mélybe lenn, s ahogy azt mondta nem rég:
"Édes fiacskám, egy kis sajtot ennék" ,
vagy bort ivott és boldogan meredt a
kezében égő, olcsó cigaretta
füstjére, és futott, telefonált,
és szőtte álmát, mint színes fonált:
homlokán feltündökölt a jegy,
hogy milliók közt az egyetlenegy.

Keresheted őt, nem leled, hiába,
se itt, se Fokföldön, se Ázsiába,
a múltba sem és a gazdag jövőben
akárki megszülethet már, csak ő nem.
Többé soha
nem gyúl ki halvány-furcsa mosolya.
Szegény a forgandó, tündér szerencse,
hogy e csodát újólag megteremtse.

Édes barátaim, olyan ez éppen,
mint az az ember ottan a mesében.
Az élet egyszer csak őrája gondolt,
mi meg mesélni kezdtünk róla: "Hol volt..."
majd rázuhant a mázsás, szörnyű mennybolt,
s mi ezt meséljük róla sírva: "Nem volt..."
Úgy fekszik ő, ki küzdve tört a jobbra,
mint önmagának dermedt-néma szobra.
Nem kelti föl se könny, se szó, se vegyszer.
Hol volt, hol nem volt a világon egyszer.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 0:01 

A halál mindig értelmetlen, hát még fiatalon, fogadjátok őszinte együttérzésemet a fővárosi tűzoltók nevében.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Részvétnyilvánítás
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 21:52 
vízpocsékoló

Kedves Kollégák!
Fogadjátok legőszintébb részvétünket eltávozott kollégátok miatt.
Biró Gábor
elnök
Légiforgalmi Irányítók Független Szakszervezete

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 21:32 
csizmás kandúr

Kedves Kollégák ! A Pilisvörösvári Önkéntes Tűzoltók nevében fogadjátok őszinte részvétünket ! Vörösvár 21 .

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 20:30 
tömlőszállító

Ismét köszi a választ!!

Most már kiokosodtam!!Az előbb olvastam elhunyt Kollégátokról. Őszinte Részvét...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 20:10 
pernyekergető

T. Laikus!

Tájékoztatlak az új vízszállító egyedi gyártásu és paraméterű gépjárműnek készül. Az IVECO 6000 liter oltóvízet és 1000 liter habanyagot szállít, de nem igazán reptéri feladatokra készült. Amúgy 8 éves.

Üdv: TU-154 8) :cry: :idea:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 19:56 
tömlőszállító

T.TU-154!! Köszi a gyors választ!! :lol:

Ha jól veszem ki az írásodból, akkor az új gépjármű vízszállító lesz? Vagy a "PÁRDUC"-hoz hasonló kategóriájú tűzoltófecsi?Csak azért kérdezem mert a múltkor néztem a "ROSENBAUER" oldalát és ekkora tartályú kocsit nem találtam. Aztán én is rájöttem, hogy akkor valószínűleg vízszállító lesz! :D
(Bocs, de a szakkifejezések terén nem vagyok otthon :oops: ) Uccso kérdés :D :lol: :: az "IVECO" alvázra épített fecsitek mikori gyártmány??

Köszi a válaszokat!!! Üdv!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 19:53 
pernyekergető

T. Laikus és SHAX!
Köszönjük a kollégáim nevében is az érdeklődést a repülőtéri tűzoltók munkája iránt. Én így belülről (mivel reptéri tűzoltó vagyok) ismerve az eddig végzett szakmai munkát és kinek-kinek az objektiv és szubjektiv megitélését olvasva az előzőekben írt hozzászólásotokba a szakmai vezetésből nem lehet senkit kiemelni az eddig elért eredményekért. De ne hagyjuk figyelmen kivül, hogy a hozzászólásotokba emlitett eredményeket nem lehetett volna elérni egy agilis készenléti állomány nélkül sem. A mai "EU" világba tudomássul kell venni, hogy csapatként kell eggyütt dolgozni a beosztások minden szintjén.
Kérem, ha tehetitek a későbbiekben is olvassátok ill. érdeklődjetek a reptéri tűzoltók szakmai munkájáról, mert ezek után is igyekszünk mind a sugárzott-irott médiéban és a neten is hírt adni magunkról.

Üdv: TU-154

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 19:15 
pernyekergető

8) :lol: :arrow: :idea:
T. Érdeklődő!

Tájékoztatlak, hogy az augusztus hónapban készenlétbe állított "PÁRDUC"
ezidáig bizonyított, mert a kollégáim az elmúlt hetekben a gyakorlatok során igen-igen kipróbálták müködőképességét. Naponta végzi és biztosítja az utassal történő tankolásokat és egyéb igénybevételeket. A monitorjai sokkal hatékonyabbak az előző évjáratu gépjárművekre szerelt hab-víz ágyukéhoz hasonlitva.
A hírforrásod jó - a 20000 liter oltóvíz és 1500 liter - habanyag szállítására alkalmas vízszállító beszerzésével kapcsolatban, mert 2005 év első felében már várjuk a "Rosenbauer" gyártmányú tűzoltó gépjárművet.
A "SIMON" angol gyártmányú és 8 éves. A "SIMBA" az öreg oroszlán pedig 20 éves.

ÜdV: TU-154

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 25. 19:57 
tömlőszállító

Üdv!

Érdeklődnék egy illetékestől hogy hogy szuperál az új Párduc??A múltkor hallottam valahol hogy jövőre egy 20000literes fecskendőt kíván beszerezni a BA Rt.Tud erről többet valaki?Milyen gyártmányról van/lenne szó?Még egy kérdés:meg tudná mondani valaki hogy hány éves a SIMON?

Előre is köszi a választ!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 21. 19:20 
vízpocsékoló

Üdvözlök mindenkit ezen a fórumon, mint kívülálló!
Civilként csodálattal nézem azokat a férfiakat (és nőket), akik életük kockáztatásával dacolnak az ősi elem leküzdésében, emberek életét mentve, sajátjukat kockáratéve.
Sajnos nem ismerem a repülőtér tűzőrségét, de gondolom (laikusként), hogy a bajban egy emberként szállnak szembe a veszéllyel. Azért ragadtam klaviatúrát, hogy megérdeklődjem, lehetséges-e egy személyt így kiemelni a mindennapi hősök közül?
Nos. Igentisztelt hozzászóló előrevetíti, hogy a fent említett egység osztályvezetőjét nem ismeri, de eléggé bő információval rendelkezik a személyét illetően. Szinte személyes hangvételű jellemzésbe bocsátkozik a fent említett vezető érdemeit méltatva.
Én a picgazdaságra épülő civiltársadalom mindennapjait élem és tudom, hogy egy fecske nem csinál nyarat. Lefordítva; minden nagy eredmény mögött húzódik egy Denzink Norge (serpa volt Hillary mellett, aki megmászta a Montevereszt-et). Szóval valóban egy embernek köszönhetőek ezek az eredmények? Nézzük csak; az osztályvezető felett van úgyebár - minimum - egy igazgató. Őt láttuk nyilatkozni a héthői gyakorlaton szinte minden - számító - médiában. Ezúton is gratulálva neki. Tovább megyek; szintén láttuk nyilatkozni - reklám helye kihagyva - az adott napon a médiumokban szereplő csapat vezetőjét is. Egy valakit nem láttunk, az osztályvezetőt. Miért?
Ha valaki tudja, hogy hogyan kell kiemelkedni a "névtelenség" homályából, az ilyen közszereplésre alkalmat adó lehetőséget hogyan hagyhatja ki?
Tovább megyek. Gondolom érdemeit elismerve az ilyen embert nem hadják meg "osztályvezetőnek", hanem képességeit kamatoztatva teret engednek - mondjuk - igazgatóként elképzeléseit véghez vinni.
Egy jogilag aggályos kérdést azért feltennék. A "Gratulálok neki és a tűzoló fiainak is" kijelentés vérszerinti leszármazókat jelent? Mert akkor az előbbi okfejtésem okafogyottá válik, ellenben felvet további kérdéseket, amiket nem tennék most fel (összeférhető ez?). Ha szószeritnt értelmezendő, megkérdezném; valóban család ez vagy csak egy személy családja?
További sok sikert kívánok minden tűzoltónak és a családon belül a repülőtéri tűzoltónak. Ez előtt is és ez után is nyogodtan hajtom a fejemet álomra, mert todom, hogy ha baj van számíthatok rájuk.

Egy szimpatizáns!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 18. 16:40 
vízpocsékoló

Üdvözlet mindenkinek!

Olvasva a forum ezen részét úgy látom megoszlanak a vélemények a reptéri tűzoltósággal kapcsolatban. Láttam és olvastam, mind pozitív, mind negatív megjegyzéseket. A negatívokra reagálnék pár szóval. Valószínű, hogy aki életében nem volt a reptéren - mert nem adatott meg neki, hogy bejuthasson - azt nem tud véleményt alkotni. Nem értem /a téma alján lévő írásra reagálva/ hogy olyan miért szól és alkot véleményt arról, amit talán nem is ismer! Valójában elég összetett a reptéri tűzoltók feladatköre. Nekem sikerült többször is bejutnom és ha visszatekintek az időbe, rá kell jönnöm hogy gyökeresen megváltozott a ferihegyi tűzoltósággal kapcsolatos kép a közvélemény számára. Valószínűsíthetően abból fakad, hogy új osztályvezetője lett - talán 3 éve a laktanyának. Nézzük meg vajon milyen "keveset" tehetett le az asztalra!
Van ismerősöm a reptéren és tudom, meg vannak elégedve a változással. Nem tudom, hogy mindez egy embernek köszönhető-e /osztályvezető/, de 3 éve azért jegyzik a nevüket szakmai versenyen egyre jobb eredményekkel. Részt vesznek a sport területén is, mind tűzoltósport, mind foci, elismerve - nem gyenge eredménnyel. Úgy tudom idén kint voltak Angliában is versenyen. És hogy nem igazi tűzoltók? Akkor az idei TEMPO-LOKI viadalon miért vertek rá számos fővárosi csapatra és végezetek az első 10 között. Talán azért, mert valaki a háttérből felkarolta őket! Valaki, aki úgy gondolta tenni kell azért, hogy nevük legyen! Ez sikerült neki! Ez az ember több éves szakmai rutinnal rendelkezik! Olyan ember, aki tudja, hol és min kell változtatni, hogy kiemelkedjenek a "névtelenségből"! Sajnos nem ismerem az illetőt, de tudom, hogy amíg a fővárosban dolgozott, addig is gördülékenyen haladt minden annál a kerületnél ahol volt. Nem nyalni akarok a ferihegyi tűzoltóknak, de úgy érzem és tapasztalom, hogy radikális változásokon mentek keresztül. Végre olyan ember van a 3 csoport élén, aki tudja, mivel kell bekerülni a mindennapi szférába! Gratulálok neki és a tűzoló fiainak is!
Egy kis reagálás volt a rosszindulatú megjegyzésekre!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 09. 19:00 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !

Nem tudom ki találta ki (de nem is ez a lényeg) de amit mostanság csináltok az "ügy" szempontjából az Q-va jó dolog!
További sok sikert hozzá !!!

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 09. 18:39 
pernyekergető

:roll: :twisted: :?: :arrow: T. Kapocspárkulcs tekergető!

Nagyon köszönöm a ferihegyi kollégáim nevében is az elismerő szavakat. Nagyon jól esik, mert sokszor alaptalanul megtépázott szakmai tekintélyünk bizonyitványát javítja a hozzászólásodba őszintén megfogalmazott gondolatok. Én úgy értékelem, mivel 2001-2002 óta új szakmai vezetés van, és ez idő óta megreformált képzési formára forditott energiának és munkának a gyümölcse kezd beérni. Amit tapasztaltál az V. kerületi vonulásra kivezényelt kollégák szakmai felkészültségével kapcsolatban én is igy gondolom, hogy jó felkészültek, csak a reptéren az évi 200 vonulási szám ellenére sem tudnak igazi beavatkozási tapasztalatot szerezni. Nagyon bizom benne, hogy a közeljövőbe sikerül folytatni az FTP-én a vonulást, amely a kollégáim körében is népszerü volt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 09. 17:59 
pernyekergető

:( :twisted: Kollégának Taszárra!
Először is üdvözöllek a fórum olvasói között. A kérdésedre válaszolva tájékoztatlak, hogy a Ferihegyi repűlőtér, figyelembe véve alapként az ICAO ajánlásait és természetesen az átlag légi forgalmat (műveleteket) 8-as tűzvédelmi kategóriának (legmagasabb a 10-es kategória) megfelelő tűzoltó gépjármű parkkal rendelkezünk. A készenlétet összesen 4 db nagyteljesítményű átlagban 11000 liter /1000 liter oltóvizet-habanyagot szállító járművel és ezen felül még 4 db középkategóriájú ill. 2 db gyorsbeavatkozó tűzoltó gépjárművel biztosítjuk. A tűzoltó gépjármüveink nagyobb része az osztrák "Rosenbauer" cég gyártmányai.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 04. 22:14 
tömlőszállító

vizsgáló írta:
Ha jól tudom, akkor a reptéri TÜO-k nincsenek a világtól elzárva. A fővárosnál az elméleti ismereteiket a gyakorlatban is kipróbálhatják.
Helyes az infóm TU-154? Milyen tapasztalatokkal szolgálnak ezek a gyakorlatok?

Vizsgáló!
Ezt csak most olvastam de bátorkodok hozzászólni, bár a kérdés nem nekem szól.

Nálunk egy éven át havi váltásban voltak vezényelve a "légi betyárok".
A nálunk-velünk töltött időt mindannyian nagyon élvezték, úgy alakult egy srác kivételével mindenkinek volt része lakóépületben történő tűzoltáshoz (lakás, pince, műhely, stb). Ezen kívül megismerték a "kínálatot": tűzjelző, baleset, metrógázolás, kukatűz, liftelekadás, ajtónyitás rendőrnek-mentőnek, túlsúlyos beteg, villamos emelési gyakorlat, HÉV emelési gyakorlat, stb-stb... Szerettek nálunk lenni, mindenki azzal ment el, hogy ha lehetősége lesz visszajön még egyszer (vagy többször is).

Nem nagyon ismertük őket és fenntartásaink voltak: tudnak-e szerelni vagy csak a "kígyó" és a "joystik" megy, beilleszkednek és dolgoznak rendesen vagy nagyképűen ellébecolnak egy hónapig? Pozitívan csalódtunk!
A repteres srácok nagyon jól beilleszkedtek a csoportba, néhányukkal 2-3 szolgálatonként a mai napig telefonos-személyes kapcsolatban vagyunk, ha felénk járnak mindíg beugranak egy pár percre. A szakmai felkészültséguk nagyon jó, szerelési készségük kiválló. Volt akit felkértem, hogy tartson ismertetőt magukról, a munkájukról, és elsősorban a repülőgépek jellegzetességeiről, tűzoltásukról. Remek előadás volt. Általában az első szolgálatban I/4 beosztásban voltak, ezalatt megtanulták a málházást, illetve azokat a kötéseket, fogásokat amikkel mi dolgozunk. A többi szolgálatban I/1 beosztásban voltak és kivállóan látták el a feladatukat.

Jó volt velük dolgozni, szivesen látnánk még őket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 02. 21:25 
vízpocsékoló

Szia Tu-154!
Látom kolégák vagyunk, érdeklödnék hogy jelen pilanatban milyen technikátok van?
Üdv egy Kolega Taszárol
[img]zi[/img]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 810 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]