* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 20. 23:48

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 269 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 19. 22:47 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Lejelenti, hogy kiért. A roham is lejelenti, a kamera is lejelenti, a szóvivő is lejelenti, stb…
Urak, ennek nem úgy kéne működni, hogy odamegy a TV-hez, vagy az irányítási ponthoz és jelentkezik nála? Majd a TV mindent visszaad a KUN felé?
Csak egy extrém példa: a TCS kiér, és beszól, hogy KUN a TCS helyszínen (esetek 101%-ban). Innentől már ő a felelős mindenért, átvétel nélkül is. Mondjuk még ki sem szállt csoport kocsiból és a helyszínen személyi sérüléssel járó robbanás történik. És akkor ő lesz majd a felelős.
- Na ezt még én sem hinném -

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 19. 16:29 

De, ha lejelenti, hiogy kiért és nem veszi át a TV-t, és elhagyja a kárhelyet, akkor utána nézegethet amennyit akar.
S még talán tanácsot is adhat, azt talán már nem belepofázásnak veszi az ember...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 18. 22:36 
kapacsmester

Igazatok van, másra emlékeztem. Most olvastam át a Tűzoltási szabályzat 183-192 pontjait (remélem nálatok is annyi) és tényleg írják, hogy ha nem veszi át, akkor nem veszi át, de ettől még ő a felelős az egész folyamatért. Érdekes.
A beledumálást úgy gondoltam, hogy engedi, hogy beleszóljanak a munkájába, amúgy én is tudom, vagy én jobban tudom alapon.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 18. 22:07 

Olyat nem ír a szabályzat, hogy úgy kell tekinteni. Ilyen nincs. Szvsz nem az a legény, aki nem engedi, hogy beledumáljanak, hanem az, aki meg tudja hallgatni a másikat, miközben önálló véleményt alkot.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Beleszólás
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 18. 21:56 
pernyekergető

Kibicnek semmi nem drága.
Ha nem mondja ki akkor nem vette át, de kiérkezéstől felelős az ott történtekért. :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 18. 21:51 
kapacsmester

Pedig a szabályzat szerint, ha az elöljáró beleszól a vezetésbe, akkor úgy kell tekinteni, hogy átvette a vezetést, ugye?
Egyébként aki engedi, hogy beledumáljanak neki, az nem vezető. Az ilyen helyekre "kemény legények" kellenek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 18. 21:44 

Azért kíváncsi lennék arra, hányan mondanának még olyat, hogy ez nem TCS tulajdonság.
A rohamosok munkájáról meg annyit, hogy van szerencsém mind a két rohammal dolgozni, és az általam említett R1 hozzáállása kritikán aluli, míg az R2 tevékenységét csak méltatni lehet. Ezt az átadás átvételt pedig olyannyira kiélezted, hogy ebben a formában kár is lenne tovább folytatni a gondolatmenetet. Akinél ez probléma ilyen módon fogalmazódik meg egy káresetnél, az már alapból alkalmatlan bármilyen vezetésre.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 18. 20:52 
tűzkakas-idomár

Barni amit ítrtál, az nem TCS tulajdonság. A legtöbb vezető szeret beleszolni a káreset vezetésébe anélkül, hogy átvenné azt. Vagy rádión, vagy személyesen. Szerintem sokan nincsenek igazán tisztában a tűzoltási szabályzattal. Sok szolgpk. szolgpkh. és szerpk.-nak pedig nincs elég vér a pucájában, hogy azt mondja: "Ha nem jól csinálom, vegye át, de addíg az érvényben lévő szabályzás szerint, nem engedelmeskedhetem a parancsának." Persze ehhez olyan emer kell, aki biztos a dolgában, és nem félti az évvégi borítékját.
Nekem anno a Somkuti volt a TCS parancsnokom. Soha sem hallottam rá egy rossz szót sem, és én sem tudok mondani róla.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 17. 7:15 
pernyekergető

Sajnos azt kell mondjam általában igazad van. Olyan káresetnél ahová kiér a TCS de nem veszi át, és kiér a Roham is, sajna csak feladat nélkül (kiélezve megfogalmazva) lézengenek.
Szerintem ha feladatot kapna a TV-től (24) azt mint kiérkezettnek kötelessége végrehajtani.
pl. már elhangzott "Roham-1 a fecskendőben maradjon tartalékban". Ezzel nem tudnak mit kezdeni, csak végrehajtani.
Van olyan szolg.pk. aki ezt SZÁMOMRA nagyon szimpin így csinálja és következetesen.
Az viszont igaz Ők csak ritkán kérnek feladatot. Jönnek,dolgoznak ha kell ha nem.
A kiérkezést viszont mindig bejelentik. Aki pedig egyszer rendreinti őket ott tudják meddig terjed a szabadságuk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 16. 23:10 

Kapocs-72:
>Mi a munkakörük?:
>Közvetlenül a TCS-nek alárendelt állomány.

Hol? Káresetnél? A TV-nek vannak (lennének) alárendelve, de az én tapasztalatom sajnos az, hogy az R1 oda se figyel rá. A TCS meg az esetek 3%-ban veszi csak át az irányítást, de a maradék 87%-ban is ő marad az irányító, átvétel nélkül. Egy kettes kirinél pedig még teljes egészében nélkülözni lehetne őket. Ma már ott tartunk, hogy egy kettes kirihez már az 50-es, vagy az 51-es, és a 10-es is megy. Mi a búbánatnak?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 15. 14:26 

HI!

Valamelyik topicban olvastam, hogy valaki sérelmezte, hogy a PV lenyelte a tűó-ságot. Megérdemli! "NEM VAGYOK PV-S!!!" De megy a kamera + szóvivő, hogy eladja a tűó-ságot. Őket támogatni kell/enne/!

Sugárátvétel? Mire MI, kiérünk már biztos van szerelve, ha nincs besegitünk. Ha látom, hogy fáradt megkérdezem, ha akarja átveszem, ha akarja átadja...De ha Én nem akarom átadni, akkor nem adom.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 15. 9:31 
tűzkakas-idomár

Amint az látszik, elég ellentétes a Roham megítélése. Nem is lehet egyértelműen megítélni. Hiszen senki, semmi sem fehér vagy fekete, hanem szűrke. Biztosan jobb lenne megítélésük, ha valami más nevet adnának nekik, és nem elitizálnák őket. Az ilyen mindíg visszatetszést szül. De ezt már írtam.
Én is halottam ilyent, hogy kiakarták venni a sugárcsövet a kerületesek kezéből. Az enyémből nem vennék.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 15. 6:27 
pernyekergető

Csak ismételni szeretném magamat. A Roham nem egy elit egység SZERINTEM, hanem egy spec kiképzéssel, ehhez tartozó eszközökkel rendelkező egység akik alapvetően egy teljes rajnak negfelelő erővel az átlagos vonulási szám többszörösét teljesíti. A magjuk rutinos srác.
Sugár átvétel? Csak aki engedi. Az meg is érdemli. NE ADD NEKI ODA AZT TE SZERELTED MEG, DOLGOZZ VELE.

Riasztott erők:
2 szgk ütk. szem beszorulva-re: 1 teljes raj (ker/1), mentőszer, roham, TCS, kam, szóvivő.
Már kb év eleje óta ez megy. Ez 1 raj aki felderít és ha nem kéri a többit ezt bemondja, innentől az övé. EGYEDÜL :oops:

Sugarak megszerelése.
10 em épület 6. on lakás ég (nem ritka, heti 2-3)
Itt szerintetek mikor lenne 2 működő sugár?+egyéb sallangok pl a havannán.
Szerintem az első pikk-pakk,
1/1. rlg vinné a sugarat
1/2. rlg hajtaná az alapot, elejét a 2/1. rlg.
2/1. rlg elkezdi a táplálást
Mire ezek saccra készen vannak (de inkább előbb) ott a roham ált alőbb min a szomszéd kerület.
6 emelet kb 12 lépcsőforduló+épület előtt = 4-5 B tömlő
És akkor minden jó volt.
Ekko rszerel R egy 2. sugarat, vag yha elég volt az 1. akkor átvizsgál a szomszédban és feljebb.

Na egyenlőre ennyi, ma még visszatérek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 14. 16:00 
pernyekergető

Pernyetipró : (Roham) A létük jó, mert plusz erőt visz egy káresethez.

Plusz erő ? Általában nem szükséges. Főleg itt a nagyfaluban :-)
Az általános riasztási forma a 2 fecskendő. Ehhez jöjjön még mondjuk a TCS. De ha jön a TCS akkor a Kamera sem marad bent. Ha a Kamera elindul egy lépést sem tesz a szóvivő nélkül.
Ez azért már elég tömeg. Igaz akiket a végén felsoroltam, azok csak sallangok (jó értelemben), mert gyakorlatilag a felszámoláshoz használhatatlanok. De, ha csak a TCS-t és a két kerületi fecskendőt nézzük, az min. 10 fő gkv-k nélkül. És akkor a 2-es szert félrajjal számoltam. Egy balesethez, egy beszorult sérülttel, szerintem ez több,mint sok. Sokszor a rengeteg tűzoltótól nem lehet látni az autót.

De nézzük a tűzeseteket.

Az előbb leírt fecskendők, ha jól számolom akkor tudnak 3 sugarat szerelni. Nos ha a káreset úgy kivánja és a felderítés során az derül ki, hogy szükséges(ek) még raj(ok), akkor az a fővárosban legkésöbb 12-13 perc múlva a helyszínen van. De addigra már bőven működik 2-3 sugár.

Röviden szólva, a Roham négy beo-jával nem vagyunk semmivel beljebb. Viszont arra tökéletesen alkalmas ez a négy ember, hogy a sugár vagy feszítővágó elvételével nagyon nagy ellentéteket gerjesszen a kerületi csapatok és a rohamszolgálatok között.

Összegezve : a Roham a szükséges rossz a fővárosban. Kellhetnek, de nem olyan formában és nem arra amit és ahogyan most csinálnak.

Rebel

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 13. 12:28 
tűzkakas-idomár

Egyetértek Kapoccsal. A roham kell. Jó, hogy vannak. Csak nem kellene őket elitizálni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 13. 6:03 

kapocs-72: még mindig aktuális lenne a kérdés, hogy lehet a TCS-nél pár szolit leadni?

Látom, nemcsak Én nem alszom...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 13. 5:55 
pernyekergető

Való igaz védem őket.

Mi a munkakörük?:
Közvetlenül a TCS-nek alárendelt állomány.

Azzal, hogy több káresethez le vannak riasztva rengetegszer látják (kívülről) a kollégáik munkáját.Ha ők lennének ott lehet hogy ua. elkövetnék.

Tény egészségesebb lenne ha idősebb tüok krülnének oda (rettenetesen fel vannak hígulva), de ez nem feltétlen az ő hibájuk. Aki annyira rutinos miért nem megy el hozzájuk ( :) van roham pótlék, képzelheted mennyi).

A rendszerük nem rossz, mint egység kellenek, csak figyelni kell rájuk, mozgatni kell/kellene őket.

Arcuk? Az valóban van. De jórészt a fiatalabbaknak ....

. . .Kapocs-72

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 13. 4:59 

Szerintem van amikor jó, hogy van, de az esetek 60%-ban nem kellene ráriasztani őket.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 13. 2:10 
kapacsmester

Elolvasva itt néhány hozzászólást, rájöttem, hogy egészében csak Kapocs-72 támogatta a roham létjogosultságát.
A többiek ellenezték, kifogásokat emeltek. A véleményekből az is kitűnt, hogy még maguk a hivatásosok is sokszor ellene vannak.
De mi a roham hivatalos, úgymond munkaköri leírása, amivel több, mint egy átlag vonulós raj?!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 13. 1:49 
tűzkakas-idomár

Anno nagyfalusi tűzoltó koromban sokat filóztam a Roham nevén. Mitől az? Mitől Roham? Rájöttem: semmitől. Ugyan azok a cuccok, ugyanaz a képesítésű emberek. Akkor még nem volt alpintechnikájuk. A létük jó, mert plusz erőt visz egy káresethez. De a név nem. És szerintem ez teszi zabossá a kerületieket. Hozzá kell tennem, hogy személyesen soha sem volt összetűzésem velük.
A TCS érdekes dolog. Ha megfelelő emberekből áll, sok terhet levesz a szolgpk válláról. Nem volt idő egy tisztessséges felderítésre, mert már utánnunk 1 perccel ott voltak, és átvették az irányítást.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 12. 19:10 
pernyekergető

Üdv mindenkinek !

Ismét feléledt ez a jó kis topic :)

Szóval. Az én véleményem még mindig az,hogy szükséges a TCS, DE nem az I-es és II-es fokoztaú káresetekhez. III-astól felfelé és esetleg a bonyolultabb (pl. veszélyes ag., stb...) II-es vonulásokhoz. Akkor kellenek igazán amikor kell valaki aki átlátja a helyzetet. De akkor sem úgy, hogy beszaladnak ész nélkül és csak a zűrzavart és a káoszt gerjesztik.

A Rohamokat viszont abszolút fölöslegesnek tartom. Mint említettem régebben, az alpintechnika az amivel többet tudnak a kerületieknél. (Nálam már azzal sem, mert közben megcsináltam civilben :)
Amitől a kerületi tűzoltó nem cimborál velük annak az óriási nagy képűségük az oka. (De rájöttem, az utóbbi időben, hogy ez náluk nem emberi vonás, hanem a sisak az oka. Amint valakinek a fejére kerül az R1 vagy R2 sisak, azzal elszalad a ló egyből. Biztos a sisaknak van valami mágikus kisugárzása :twisted: Saját szomorú tapasztalatom egy ismerős sráccal)
Egyszerűen szólva,amit ők meg tudnak csinálni,azt bármelyik alkalmasabb kerületi beo. meg tudja tenni.Ráadásul rohampótlék nélkül !!!

Na viszlát !

Rebel

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 09. 20:45 
kapacsmester

Aha! A csoport létesítésével egyet értek. De a rohammal még gondjaim vannak. tényleg csak speciális feladatokra kellenének szerintem. Egy fecskendőn van 5-6 ember. Ha ők kevesek, jön még egy, stb. Minek ehhez még egy különeges egység?
Félreértés nem essék, nem vagyok rájuk irigy, nem ellenzem a működésüket, csak a miértet nem tudom.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 08. 2:44 
pernyekergető

15 fő 24 es + 15 fő 26 os
az őket helyettesítő 3. és 4. vonal

ha gyorsan ember kell egyszerűbb "a Feri ugorj be" mint "Laci (24) küldj egy embert" vagy van valakid aki fel mer menni? Küldj egy ügyes fűrészest ....

Ha van idő mindenki gyakoroljon, de ha nincs ..... jól jönnek az ismert arcok, akit többet lász dolgozni

Egyébként nyilván alapvetően a szol. és szerpanacsnokokon keresztül foghatod össze a srácokat

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 07. 19:22 

Azt, megértem, hogy ismerni kell az állományt, ezzel minden vezető igy van..., de minden 24-es ismeri az állományát, Ő is tudja irányitani az embereit, elég lenne, akkor a 24-eseket irányitani/összefogni?!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Roham
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 07. 1:52 
pernyekergető

Egy vidéki 24 vagy egy kerületi 24 ismeri a saját embereit. pl V.ker 12-14 fő VIII ker 30 fő. Ezekkel dolgozik nap mint harmadnap + extrák
A TCS találkozhat a főváros cirka 200-220 emberével /nap
Számukra nem az alpin technika meg a cafrang a lényeg hanem hogy ismerjem őket tudjam kire mit bízhatok, mire képes mit várjak tőlle.
Egy kerületi 20-30 éves srác nem biztos hogy annyira látókörömben van.

Kell egy csapat aki viszonylag többet mozog, többet lát. Egyáltalán többször indul el.
A felszerelésük egy dolog. Ha alpinra betanítod a XIV tömlő állományát ők is tudhatják, biztos jól is csinálnák, sőt van aki civilben ezt csinálja mégsem rohamos.
Szerintem a roham is kell. A felhígulás nem csak rájuk jellemző az egész rendszer mitöbb a társadalom is ezen megy át.
Mindenki annyit enged meg magának amit megengednek neki. Ezt a sugárcső elvételére értem, az én kezemből nem venné ki .......
csak azéból aki oda adja majd utólag durrog.
Csak őket megtalálták pár éve és ..... Aki akarja kordában lehet őket tartani (kell is)
ATTÓL HOGY VALAKI NEM ROHAMOS LEHET JÓ TŰO. ATTÓL HOGY ROHAMOS MÉG NEM BIZTOS HOGY JÓ TŰO.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 269 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]