* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 23:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 269 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 17. 18:33 
kapacsmester

Rebel: Bizony igazad van. Jártam már Pesten, úgy, hogy épp nálam volt az URH-m. Nem semmi dolgok mennek. Tényleg kivonul egy esethez "fél Budapest". Viszont szépen betartják a rádióforgalmat. :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 17. 13:59 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

hát erre kisfaluban...könnyeb dolga van a hivatásosoknak, II-nél kijön az ügyeletes pk, körbeszagol, aztán lerádióz minden OK, tv-t nem veszi át, majd haza kerekezik..., de láttam már a 8-on olyan tv-t akit a saját emberei is elkerültek, mert mint mondat ha igy halad lesz ez 8-as kiemelt is...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 17. 9:28 
pernyekergető

Nem sajnos nem okosabbak, csak azt hiszik :)

Nos, itt a "nagyfaluban" :) a sima közlekedési balesetet, ahol egy ember mondjuk be van szorulva a roncsba I-esnek minősítik alapból. Elsorolom kiket szoktak ráriasztani erre :

- kerületi 1-es,
- Kerületi 2-es,
- TCS,
- Roham,
- Kamera,
- Szóvívő és ha éppen olyan kedvük van akkor,
- Kis-, vagy nagymentőszer.

Most képzelheted, hogy milyen káosz szokott lenni ilyenkor. Mintegy 30 tűzoltó körbeállja azt az egy autót, mindenki beleszól, hogy ne így vágd, hanem úgy. Egymás kezéből veszik ki a feszítő-vágót...
Szóval nagyon gáz. Egy II-es riasztásra már nem sorolom fel,mert nem férne ide :D

Mi fővárosiak,akik már belefásultunk ebbe az agyonszervezésbe, irigykedve figyeljük a reggeli kék hírekben,hogy a vidéki kollégák,minden atyáskodás nélkül meg tudják oldani a káreseteket két fecskendővel.

Rebel

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 16. 17:50 

dehát a nagyfaluban okosabbak...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 16. 17:09 
tűzkakas-idomár

Üdv !

Kettesnél fogják a kezüket ? Kíváncsi lennék miért nem bíznak az embereik képességében.

Rebel:

Nem is emlékszem, hogy nálunk vidéken volt-e olyan eset, amikor II-es riasztási fokozatnál ne alapirányítási módot alkalmaztak volna.
Miért kell egy 'sima' beszorulásos balesethez TCS-t + Rohamot küldeni.
Nem akarok senkit se bántani, egyszerűen a vidéki agyammal nem értem.

70/1997 BM. r.

10. Az I-es riasztási fokozat elrendelésekor a szolgálatparancsnok döntése alapján:
a) szerparancsok,
b) a szolgálatparancsnok-helyettes,
c) szolgálatparancsnok, valamint
az eset jellegének megfelelő, rendelkezésre álló készenléti szer köteles vonulni.
12. A II-es riasztási fokozat elrendelésekor az elsődleges működési körzet szerinti tűzoltási és műszaki mentési osztályvezető, III-as vagy magasabb számú riasztási fokozat elrendelésekor az elsődleges működési körzet szerinti tűzoltóparancsnok vagy az őt beosztásában helyettesítő személy köteles vonulni.
13. Valamennyi riasztási fokozatban az RST szerint meghatározott készenléti erők, eszközök - a 10. pontban foglaltak figyelembevételével - kötelesek vonulni.

Az RST-ben van a hiba ? Vagy ez valami fővárosi szabály ?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 16. 14:54 
kapacsmester

Szevasztok! Köszi a hozzászólásokt a kérdésemhez, asszem már értem. :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 16. 9:10 
pernyekergető

Royal !

Igen haragszom talán egy kicsit, pontosan amiatt, amit egy sorral alább írtál :D

TCS ill. Roham szempontból nem fog senki hozzászólni szerintem. Illetve vmelyik TCS-nél tudom, hogy olvassák a fórumot...

Dánfok-22 :

Igen én is így gondolom csak hosszabban fejeztem ki magam :)

Egyébként a legtöbb kerületben ez a vélemény a fenti két csapatról. A legtöbb helyen irigylik a vidéki kollégákat,hogy őket el merik engedni egy 'neadjisten' 2-es káresethez anélkül, hogy két oldalról fognák a kezüket.

Már csak egy kivánságom lenne : jó volna ha ezt a topic-ot 'fent' is olvasnák.

Rebel

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 15. 20:25 

Rebel:
-Talán haragszol rájuk??? :D
Egy cimborám volt a rohamnál, tanulmányikiránduláson4 szolit...azt mondta "kurva jó volt", mert nem csináltak semmit és csak mindenkit ugráltattak és hülyének néztek...s a második szoli után csak lehúzott simléderrel mentek velük...

fenn voltunk a BS tűznél, s mást nemigen láttunk, mint "bameg", de balfaszok, nem igy kellet volna neki kezdeni...meg miért nem? meg miért nem?

szóval uncsi volt...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 15. 20:18 
tűzkakas-idomár

Remélem, nem kell addig várni. Ha mégis, hallgatás beleegyezés. :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 15. 19:43 

Azt hiszem elöbb jön a nyugdíj... :D :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 14. 19:18 
tűzkakas-idomár

Üdv !

Az a riasztási fokozat, az irányítási mód a kárest jellegével, kiterjedésével, a beavatkozás bonyolultságával függ össze ugyebár. Lehet, hogy kell a Roham egyes riasztásnál is, de nem biztos, hogy szükség van a TCS-re hármasnál.
Tudom, kis pont vagyok a légypapíron, de szerintem tök fölösleges 1-2-3-as fokozatú rutinfeladatokhoz a TCS és a Roham közreműködése.

Jó lenne, ha valaki TCS v Roham nézőpontból is megírná a véleményét.

bye

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 14. 17:58 
Szent Tömlő őrzője

Jó ez a rovat!!! :lol: :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 13. 9:45 
pernyekergető

Üdv !

Nos elmondanám a véleményemet a TCS és a rohamok működéséről.
Ahogy most van az egy rosszul szervezett, káoszt gerjesztő rendszer.

Először a rohamról.

Szerintem a rohamot meg lehetne szüntetni úgy ahogy van,az embereket pedig szétosztani a kerületek között vagy nekem mindegy. Amivel most a roham többet teljesít a kerületieknél az az alpintechnika. Ha ezeket a kiképzéseket kerületenként és csoportonként 3-5 fővel megcsinálnák, onnantól fogva a roham, mint olyan felesleges. Egyéb mélyből és magasból mentési feladatokra alkalmasak a helyi erők is. Feszítővágó van minden 1-es szeren és van rá létszám is. Innentől fogva balesethez sem kellene menniük. Életmentésre is ugyanúgy alkalmasak a kerületi tűzoltók,mint a roham.
Ezenkívül ha egy balesetre rázavarják a rohamot, a 2 kerületi szert, a TCS-t, a sajtót meg a jó ég tudja még kiket akkor abból káosz és zűrzavar van. Ez tapasztalat :x
Ezenkívül ami még a rohamosokon nem tetszik az a nagyképűségük :)
Azért mert R1 vagy R2 van a sisakján akkora arcuk van,hogy nem férnek be a szertárkapun :)

A TCS-kről

A TCS-k feladatát is átszervezném. Alapból a TCS ne vonuljon 3-asnál kisebb káresetekhez. Ahol már akkora erők kellenek,mint egy hármas tűznél,oda már valóban szükséges egy központi irányítási pont.
De, ha kimegy akkor se úgy tevékenykedjen,mint most.
Tőlünk nyugatabbra, ahol már magasabb szinten mozog ez az egész szervezet,ott úgy működik,hogy ha egy nagy káresetnél központi irányításra van szükség,akkor kimegy az ottani TCS (valószínűleg más a nevük), de NEM megy be az égő épületbe,hanem kintről egy térkép asztal mellől írányit. A fülén van egy rádió amivel az összeköttetést tartja a beavatkozó rajok parancsnokaival. Ő, az égő épület - vagy bármi más -, előtte lévő térképén tudja nyomon követni a rajok mozgását és írányítani az egységeket. Közben jelöli,hogy hol találkoztak a rajok égő helyiségekkel stb.
Ez által elkerülhető lenne a BS probléma,hogy a két TCS egymástól függetlenül egy rajnak két tök más feladatot adott.

Elnézést mindenkitől ha kicsit hosszúra nyúlt a mondnandóm, de itt legalább elmondtam a véleményemet. (Máshol nem biztos,hogy merném :)

Rebel

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 11. 22:12 

Ismerek pár pofát a TCS-től, véleményem valószinüleg megegyezzik TLF4000-vel...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 11. 17:37 
pernyekergető

A coport 1 és 2 között különbség nincsen csak annyi, hogy az egyik Pesten van a másik Budán és ez vonatkozik a vonulási területükre is. Persze kölcsönös segítségnyújtás mellett. A rohamok között sincsen különbség. Annyi, hogy a 2-nek külön állomáshelye van és hajól tudom, akkor önálló vonulási területük, míg az 1-nek nincs. Őket most helyezték át az FTP-ről a XIII-ra. A csoport 3 pedig nem feltétlenül a "fejeseket" viszi, hanem az maga a főosz. vezető és a helyettes, mikor ki az ügyeletes. Szerintem így, hogy TCS3 nem megfelelő a nevük, mert nem 24-48-ban dolgoznak, hanem 8 órások és utána az ügyelettől függöen lesz TCS3. (A TCS3-ról megvan a magam véleménye.)

Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 11. 15:32 
kapacsmester

Gyerekek! Meg tudná mondani valaki, hogy mi a konkrét külömbség a Roham-1,2 és a Csoport-1,2,3 között? Annyit tudok, hogy Bp-en vannak, a Csoport II-es esetekhez vonul, a Csoport-3 viszi a fejeseket, de a roham? Előre is köszi!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 08. 17:27 
pernyekergető

Nem mindegyik csoport túl buzgó csak egyes csoportok. Vannak olyan TCS vezetők, akik szeretnek vonulni és mindenhol ott lenni. Tudnék erre pl-t mondani, nem is egyet. De inkább nem mondok. A rohamot, pedig annak idején megválogatták, de ma már közel sincs olyan nívójuk mint volt. A mai rendszeben teljesen másként működnek a dolgok mint ahogy az régen volt. Ha vki a rohamhoz vagy a csoporthoz került akkor azt vmilyen színten elismerték és tudták, hogy van vmi fogalma a dolgokról.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 08. 10:44 
Szent Tömlő őrzője

Ez így tényleg szar, ahogy el vannak osztva, de én azért a filléres rohampótlékért, nem csinálnám a melójukat. A Csoportot pedig túlbuzgónak tartom.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: A Roham és a Csoport
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 07. 22:45 
pernyekergető

Mi a véleményetek a Roham jelenlegi működéséről? Mi szükség van arra, hogy minden beszorult sérültes balesetre ráriasszák őket, és félúton vissza is fogják. Egyáltalán miért kell ilyen esetekhez kimenniük? A kerület nem tud kiszedni az autóból egy beszorult embert?

A Roham1 miért nem inkább Pesten egy szélső kerületben van, ahova egyébként is kellene új laktanya? A Roham2-nek legalább van saját vonulási körzete.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 269 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]