A Roham és a Csoport

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
Flamepaladin
kapocspárkulcs tekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Flamepaladin » 2004. dec. 10. 1:00

one írta:Azt te sem gondolod komolyan hogy az a kolléga AKI az alapvető tűz ill. műszmentési ismereteket sem tudja ill. nem hajlando elsajátítani az majd ezt a kis pluszt ha lenne, ezt meg igen.
Nem, ő valszeg tényleg nem. De mi a helyzet azokkal, akik vállalnák??? Minket miért nem engednek? Holott van olyan kollégám, aki másodban ipari alpinista, és még oktatja is. Na pl. ő miért nem? És még sorolhatnám a példákat. Ezt próbáld logikusan megmagyarázni... Mert nekem nem megy... :?
Ízi Rájder
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Ízi Rájder » 2004. dec. 09. 12:44

cv!!!

Azt nem én írtam, hanem arra reagáltam, és én is csak idéztem! :wink:
Ami nem öl meg, az erősít!
one
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: one » 2004. dec. 08. 14:56

Fireball12 ne komolytalankodj.
Azt te sem gondolod komolyan hogy az a kolléga AKI az alapvető tűz ill. műszmentési ismereteket sem tudja ill. nem hajlando elsajátítani az majd ezt a kis pluszt ha lenne, ezt meg igen.
TISZTELET A KIVÉTELEKNEK, hál istennek vagyunk elég sokan.
Az egy másik dolog hogy a MÉHÉSZEK felvállalják hogy szoliban is ha kell méhészkednek.
fireball12
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fireball12 » 2004. dec. 08. 1:01

Úgy gondolom néha beképzeltnek hangzik néhány rohamos kolléga számotokra, de én csak annyit tudok mondani közel 20 év után mint kerületi amit a civilek kérdésére amikor azt feszegetik, hogy te mint lánglovag, hogy vagy képes ilyen feladatok teljesítésére: "Megfelelő kiképzéssel és eszközökkel"
Náluk vannak olyan kiképzések amit a kerületiek hiába kérünk pl.: alpintechnika és felszerelésük is van hozzá, de ez nyílván pénz kérdése a főváros részéről és a vezetés döntése amiatt, hogy csak aránylag ritkán használt lehetőség. De mért nincs méhész , mentőorvos stb... mindenegyes fecskendőn?
Lehet nem maradna az alap tevékenységet végző "TŰZOLTÓ"
Úgy gondolom CV
"A kisebb városi, települési Kollégák sokszor talán irigykednek a fővárosiakra. Mert itt van mit csinálni."
Nem azért irgykednek már ha lehet ilyet mondani, hanem azért mert amíg ők kiérnek 10 percek is el telhetnek és a következő kiérkezőig újabb 10 percek és azzal az 1 rajjal (jó esetben nem csökkentett rajjal) Kell megoldaniuk 2-5 tüzeket (legalább a továbbterjedést megakadájozni)
Mindenkinek nyugodalmas szolgálatot!
cv
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: cv » 2004. dec. 07. 23:08

Ízi Rájder írta:A kisebb városi, települési Kollégák sokszor talán irigykednek a fővárosiakra. Mert itt van mit csinálni.
HA van mit csinálni!
Nem emlékszem az utolsó káresetnek nevezhető riasztásunkra, olyan szinten "pihenő periódusban" vagyunk. Most a B csoport van "műsoron" nálunk.
Flamepaladin
kapocspárkulcs tekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Flamepaladin » 2004. dec. 07. 11:22

Ízi Rájder írta:...míg nálatok a kerületek többségében zsír új magasból mentő szerek vannak addig nekünk csak leselejtezett német létraszer jut (30m).
Nem szeretnék kötekedni, de ez nem egészen így van ám... Én lassan 10 éve jöttem ide "egy fővárosi kerületbe" tűzoltónak, és azóta bizony ugyan az a magasból mentő nyomja a betont itt a szertárban. És már akkor sem volt mai gyerek.

Persze igazad van. Szégyen és gyalázat, hogy nektek még ilyen sincs. Éppen csak azt szerettem volna megemlíteni nagyon halkan, hogy annyira azért itt sem nagyon rózsás a helyzet... :(
backdraft
slagmester

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2004. dec. 06. 20:34

Jaz a bajjság, szerintem, hogy állampapa nem hajlandó Titeket támogatni csekélyebb ill. nulla önrész érdekében. Talán azért ide kerülnek a szerek, azaz olyan helyek kapnak általában ahol több jut ilyenre....pedig ez mindnekinek igénye, meg alkotmányos jog vagy mifranc...

Igazam van?

A lentebbi beugatásomért ugye nem haragszatok...Lehonak van 1000%ig igaza. Úgy kell családban mindent intézni!!
Az al egjobb hely ahol bármilyen óriási baj így is megoldódhat...igazam van? :wink:
Üdv: Backdraft
Ízi Rájder
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Ízi Rájder » 2004. dec. 06. 20:04

A kisebb városi, települési Kollégák sokszor talán irigykednek a fővárosiakra. Mert itt van mit csinálni.

Ja! Irigyek vagyunk, de csak a felszereléseitekre. Mert míg nálatok a kerületek többségében zsír új magasból mentő szerek vannak addig nekünk csak leselejtezett német létraszer jut (30m). S az a legszebb benne hogy csak ez az egy aktív a megyében.
Persze erről nem Ti tehettek, csak hamár az irigységről volt szó. Munka meg vidéken is van ne aggódjatok.

Leho-val pedig eggyetértek, ne egymást marjátok kollégák! Van nekünk elég bajunk másokkal.
Ami nem öl meg, az erősít!
Leho
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Leho » 2004. dec. 03. 22:23

Sziasztok Caládom Tagjai!
Egymás szapulása helyett, -ha valóban vannak nézeteltérések- inkább szabadnapon, egy sör (kóla :lol: ) mellett le kéne ülni és kidumálni a feszültséget. Szerintem van mindenkinek elég baja a magánéletben (ld. megélhetés, 70%-os válási arány, stb.) ezért célravezetőbb lenne segíteni egymást, de legalábbis tiszteletben tartani a másik beosztását. Bárkiből lehet rohamos, kerületi vonulós, akármi.
Üdv: Leho
backdraft
slagmester

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2004. dec. 03. 22:10

Én is mesélnék...

Előre leszögezendő Tisztelt Kollégák a következőket:
Nem ismerek belső dolgokat, nem vonultam sem ezzel sem azzal.
Nem utálok fikázok senkit.
És nem is mesélek tovább elmondon vajon miért van az alább írottnak és az abban említettnek is talán igaza.

Mi család vagyunk.
Szeretjük egymást és főleg amit csinálunk.
A kisebb városi, települési Kollégák sokszor talán irigykednek a fővárosiakra. Mert itt van mit csinálni.
Ők sokszor csak napokig ücsörögnek, mert ez is előfordul ám!

No és itt jön a poén.

A túlkapások csak a villogás, a mutizni akarás eredményei, amik a mozihősökre oly jellemzők e világon. Főleg az amcsi limonádékból ellesettek miatt is.

Tehát előfordulhat, amit Konkrétcsávó írt. Remélem nem csak ez a lényeg, hanem, hogy mégtöbbet dolgozhasson az ember, mivel a roham azért vonul eleget...

Aki kicsit elszállva érzi magát az nyugodtan fogjon vissza.
Aki okos és tapasztalt tanítson de szerényen.

A többi pedig jön magától. És a lényeg ha munka van azt mások miatt tegyük meg, minél gyorsabban!!

Üdv, minden tiszteletemmel: :wink:
Üdv: Backdraft
Paul T
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Paul T » 2004. dec. 03. 19:44

Konkrétcsávó írta:T. Kollégák!

Nálunk, kerületnél nem véletlenül van egy gyönyörű jelzője a rohamszolgálatnak: itt "nagyságos roham"-nak nevezzük őket...

Kedves B. Jani!

Azért nem kéne úgy elszállni magatoktól... Azt hiszem, a rohamos kollégák kicsit visszafoghatnának; jó lenne elfogadni, hogy ha csak kerületi szer van kint, ők egy sima szer, aki alá van rendelve a kerület tűzoltásvezetőnek. Nem fölé, hanem alá. A TV-nek utasítási joga (kötelessége, ahogy tetszik) van, ő felel a káreset felszámolásáértt, akint levők biztonságáért, stb...

Kedves ary:

Nem kell úgy hanyatt esni magatoktól, semmivel sem vagytok jobbak mint a kerületi átlag... Kerületnél is vannak fasza gyerekek, mint nálatok, kerültnél is vannak balfaszok, mint nálatok. Jó lenne már megértenetek, hogy a munka látványos, szép részét a kerületiek is szeretik csinálni, a háttérmunka nekik is büdös, akárcsk nektek. Ti nem "Sugárvezető-azonnalbeavatkozó-törömzúzom-túlbuzgó-főtúzoltó állomány vagytok, hanem ugyanaz a csóringer tűzoltó mint a kerületi. Ugyanazok a szabályok, törvények vonatkoznak Rátok is, csak nektek papírmunkátok nincsen, napi feladatotok a kerületi feladatoknak töredéke.

A roham elsődleges feladata az életmentés. Kiértek, és azonnal kezditek. De tűzoltá során amúgy is az az elsődleges feladat. Nos, akkor az R/1 pl. a XIII-ban azonnal nekilát, de ha a XIX-be riasztják, akkor az elsőnek kiérkező raj után 5-10 perccel ér ki. Akkor aztán jön a sugár kézből kivétele, meg az okoskodás. Ja, arról már nem is beszélve, hogy hogy néztek ki? Nekem reggelente az embereim csizmáját, védőruházatát, sisakját stb, ellenőriznem kell. Ha koszosak, engem rúgnak seggbe. Nálatok meg - úgy vettem észre - sikk mocskosan megjelenni káresetnél, ezzel jelezvén hogy mennyit dolgoztok.........

Na, most jól felhúztam magam...
T Konkrétcsávó

"Jön a sugár kézből való kivétele?"

Tudod attól lehet elvenni a sugarat,aki odaadja.Tőled vették már el?Fegyvert nyomtak a tarkódhoz,hogyha nem adod oda akkor baj lesz?
Ugye,hogy nem?Akkor meg mit szívod föl magad?

A rohammal kapcsolatban meg az a véleményem,hogy semmiben nem különbözik mint tűzoltó egy kerületi kollégájától sem.
Az,hogy többet vonulnak?Végül is nincs saját területük mint nektek.Ők ezt választották.Te nem.Hol itt a baj?A lehetőség mindenkinek adott.
sanya
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: sanya » 2004. nov. 16. 12:33

Megesik hogy a csiga elesik!!!
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. máj. 30. 21:37

Ez nagyon dúrva! :oops: :D :oops: :D :oops: :D :oops: :D :oops: :D :oops: :D :oops: :D :oops: :D :oops:
http://langlovagok.hu/kepek2004/langlov ... agya.shtml
one

Hozzászólás Szerző: one » 2004. ápr. 16. 21:03

Kedves C sugár!

Ha nem veszed pofátlanságnak bátorkodnék megkérdezni tőled hogy milyen csoportos vagy és hanyadik kerületben teljesítesz szolgálatot :?:
Ezekre a kérdésekre nem muszály válaszolnod csak akkor ha te sem bánod, szóval ha nemakarod nem kell válaszolnod csak legalább azt válaszold meg hogy nem akarsz. 8)

Üdv:one

Minden jót!!!! :!: :!: :!: :!:

Ui:itt egy link nem rég találtam szerintem tökjó.:www.gportal.hu/langatyafiak :arrow: :idea:
C sugár
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: C sugár » 2004. ápr. 16. 13:25

Szia!

Igen a Rudolfról beszélek :)
one

Hozzászólás Szerző: one » 2004. ápr. 15. 19:20

Szia C sugár!
Melyik Jambrikot ugye a Jambrik Rudolfról beszélsz :?:
Ő tényleg ismeri a Makai Tibibácsit :!:

Üdv.:one :D :idea: :wink:
C sugár
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: C sugár » 2004. ápr. 14. 17:03

Gyurma!

Kérdezd meg a Makai Tibi bácsit (TCS2), "A" csoportos, ő biztos elmegy. Vagy Jambrikot!

Üdv
TU-E
pernyekergető

FTP SMP - ROHAM SZOLGÁLAT

Hozzászólás Szerző: TU-E » 2004. ápr. 14. 9:30

Szervusztok!

Rohamszolgálatos kollégák! Mekkora az éves fluktuáció a R1, R2-nél összesen?

Üdv, TU-E
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2004. ápr. 11. 16:58

Tisztelt Rohamos és Tisztelt Csoportos Kollégák!
Lesz júniusban egy igen szerény kis összejövetel Tolna megye déli csücskében , nevezetesen Kurd nagyközségben!
Szívesen venném, hogyha Közületek is tiszteletét tenné Valaki, hogy ezt a kellemetlen különbséget tisztázni tudjuk!
Azt hiszem a vörös bort és a pacal pörköltet Ti is szeretitek!
Szerettettel várunk Benneteket!
Remélem az önirónia nem bánt senkit!
Reagálás a nevemnél szereplő emilre!
A TOLERANCIA EGYENESEN ARÁNYOS AZ INTELIGENCIA HÁNYADOSSAL!
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2004. ápr. 07. 8:17

Gratula!
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. ápr. 06. 23:46

Előző hozzászólásom óta az Országos Mentőversenyen III. helyezést értünk el Budapest szineiben :D
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. márc. 18. 10:37

Utolsó mondatoddal teljesen egyetértek.
Ugyanis mifelénk bemutatóra, versenyre, találkozókra a rohamból válogatnak, mivel ők (mi) szakmailag a helyükön vannak (többnyire).
Hiába az egyforma papír, mégsem vagyunk egyformák.
Nálunk (és gondolom nálatok is) nincs mindenki a topon.
Ez sok mindentől függ: hozzáállás, életvitel, hivatástudat, IQ....
Ha ezek a gondolatok nagyképüséget takarnak akkor két malomban örlünk.
Sajnos sok kollegámról (ismerve őket) csak azt mondhatom: egy helyen dolgozunk.
divebazsa
szikracsapkodó

Reag. ezekre a buta dolgokra.

Hozzászólás Szerző: divebazsa » 2004. márc. 17. 11:31

Tisztelt Rohamos és nem rohamos kollegák!

Nem igazán értem a reagálásaitokat. Mi a francnak ez a nagy megkülömböztetés?????
Mindannyioknak egyforma a bizonyítványa!!! Egyforma ruhát hordunk!!! És mind egy célért küzdünk......... vagy aki ,,megasztár" akar lenni, az menjen el színésznek vagy egy ilyen hülye válogatásra.

Gondolkodjatok kicsit észel már akit nem vakit el a nagyképüség.... Amerikai kollégáinknak mindegy volt ki melyik alakulatnál szolgált mind egyformán maximálisan mentettek, mégis közülük sokkan odavesztek..... sanos!!
Kedves rohamos kollegák ha nem rohamos társad bajban van te nem segiteszneki... mert itt ezt látni.... szomorú vagyok az itt elhangzottakért.
Most akkor ki a király?????
-??
-Szerintem minden tűzoltó legyen az kerületi, vagy rohamos vagy mint jomagam búvárszolgálatos........

Én csak egyszerű vonúlos tűzoltónak tartom magam hiába van szinte mindenből papirom és sok évnyi gyakorlatom.

Javaslom a keménységet ellehet dönteni egy verseny! :D
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. márc. 12. 12:14

Olvasgattam ezt a topicot is és meg kell mondjam a mentőknél ugyanez a helyzet.
Minket rohamosokat itt is nagyképünek tartanak, talán azért, mert ha bemegyünk - napi 10-15 vonulás után- nem állunk le mesélgetni, leülünk enni, renbetenni a kocsit stb..
Ha kérdik, nálunk soha nem történik semmi érdekes, legfeljebb este a fiúk a TVben láthatják mit végeztünk aznap.
Higgyétek el nekünk tényleg nem beszédtéma az ilyesmi, hiszen már mindent láttunk és annak az ellenkezőjét is.
Kezdő kollegáink viszont fenhangon mesélik a -szerintünk- nagy semmit és játszák a nagy mentőst.
Mindez csak idő kérdése, ha már benne vagy -és esetleg rohamos lehettél- másképp látod a dolgokat.
Nem te vagy az Isten, de kiszúrod a bénázást meg a beszélgetésből a handabandázást.
Na jól megvédtem a R'1-R2- öt.
Ja, a csoportot meg kifejezetten csípjük, mindkettőt. :wink:
civil guard

re

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2004. jan. 03. 20:14

Sziasztok!

Aranyos ahogy vitatkoztok én jót mosolygok rajta ! szerintem mindegy ,hogy R vagy X.. van a sisak oldalán hisz alatta olyan emberek vannak akik úgyan arra esküdtek fel és legjobb tudásuk szerint végzik munkájukat. Egyébként gyertek le jan 31 én a Kab hegyi bulira és ott egy sőr melett meghalgatnám élőben is :lol: :lol:
civil guard

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"
Válasz küldése