A Roham és a Csoport

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
balkan
vízpocsékoló

roham munkaja

Hozzászólás Szerző: balkan » 2004. jan. 03. 19:41

csak érdeklödnék,hogy lehet bekerülni Budapestre aRoham-1 legénysége közé.Mint vidéki tűzoltó?Van-e egyáltalán erre esélye egy vidékinek?köszi
Barni
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Barni » 2003. aug. 21. 17:17

Barni írta:Igen, változott. Akkoriban az ifákat amortizálták le, ma meg a merciket :lol: :lol: :lol:
... és a Brontokat :oops:
Manapság a XIII-nak nem túl gazdaságos Bronto-t kölcsönadni. Két hónap alatt -2 Bronto. :(
okoskodó
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: okoskodó » 2003. júl. 21. 20:15

Logika igen érdekes következtetéseket von maga után!

1.) Ha mentés közben leesett volna a tűzoltó vagy a mentendő személy akkor Budapesten a ROHAMOS kollégák „őrülnek” Na ezért kellünk mi.
2.) Ha Budapesten egy hasonló esetnél egy ROHAMOS leesik akkor Őrülsz Te „ezek is ilyen bénák”
3.) HA sikerült lementeni Nánámpottyyönben ROHAM nélkül Budapesten sem kellenek.

Elárulok Neked (nektek) egy nagy titkot. Ha megmented valaki életét hidd el nem érdekli Roham vagy Területi 1-es, 2-es
Ez után azon is rivalizálhatsz ki ér ki a kerületből először. Ha nem lesz Roham akkor egymás kerekeit eresztitek majd le …. Enyém legyen a káreset én mentsem ki a csecsemőt az égő házból, Én kerüljek a címlapra.
Nagyon egoisták a hozzászólások szerintem. Nem erről szól a tűzoltó hivatás. Azért mert egyszer kétszer nagyarcúak a fiúk, nem biztos, hogy ilyen gyűlölettel kell egymás iránt lenni. Valaki nagyon egyszerű
Politikát akar veletek eljátszani (oszd meg és uralkodj) ne engedjétek. - Ennél sokkal szebb ez a hivatás - Szerintem, van olyan 24-es aki csak így tudja elhitetni az állományával mekkora KIRÁLY.

A sör tűnik a legjobb megoldásnak, ki kellene próbálni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GABYNENJE
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: GABYNENJE » 2003. júl. 21. 11:53

Igen Tisztelt Uraim ! :evil: :idea:
Elszomorító, hogy (majdnem) ugyanazt a munkát végzitek, és mégis mint vonulós tűzoltók olyan gyűlölettel írtok egymás munkáját becsmérelve,hogy az elképesztö!
Észrevehetnétek már, hogy a tcs-re és a rohamra szükség van, de az előbbiek a kerületi rajok nélkül nem mennének sokra, és van amikor a kerületiek tózse(a fiatalabbak kedvéért: szintén). Nem kellene lenézni egymást, attól nem lesz valaki jobb tűzoltó, mert sokat vonul vagy először ér ki a területén. Ha az urak elfelejtették volna, a jó tűzoltó a munkáján keresztül ismerszik meg. A problémák száz éve ismertek, mindennek van megfelelő megoldása, csak jól kell hozzáállni!
Szerintem, ha ekkora gond van a rohammal, szabadnapon üljetek le egy-két-nyolc sör mellé, és beszéljétek meg, hogy mi nem tetszik, mit kellene változtatni! :? :)
GABYNENJE
Rebel
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Rebel » 2003. júl. 20. 18:12

http://langlovagok.hu/kepek2003/kisujsz ... plom.shtml

Érdekes ezt is sikerült a "szuper" roham nélkül megoldani... Hogy van ez ? Ezért szoktam mondani, hogy sokkal jobb helyzetben vannak a vidéki kollégák, mert nincs a nyakukon ilyen csapat... Természetesen, mint mindig, tisztelet a kivételnek...

Rebel
Pozsárka

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2003. júl. 16. 11:22

Mondom, hogy nem változott semmi !!! :cry:

Ti ketten, hogy lehettek ilyen szurka-piszka pukkancsok !?! :oops:
okoskodó
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: okoskodó » 2003. júl. 15. 23:44

Sziasztok !!

Kedves Konkrétcsávó azt javaslom neked, - mielőtt felhúzod magad és agyvérzésed következtében alkalmatlanná válnál a kerületi tűzoltó munkára - semmi mást ne csinálj csak hallgasd a 2.csatornát. Számold ki hány riasztást kapsz Te a Kerületi Hős és hányat Roham. Szolgálatonként de hetente nem egyszer fordul elő – kárhelytől kárhelyre vonulnak. Nem a ruhájukat pucolgatják- vonulnak…… A másik….. ha ti hivatkoztok a törvényre meg a felelőségre akkor a ROHAM döntsön úgy – na jó leriasztottak de nem megyek majd a Pisti eloltja a XXXXXX ker.-ből. Mi nem vagyunk népszerűek nem vonulunk. Írj egy levelet a Fővárosi Főtűz bácsinak szüntesse meg ezeket nagyképű kollégákat. -Az, az érzésem ha holnap azt mondanák Neked húz rohamozni- rövid idő elteltével Te írnád - a hős tetteid-, és nem értenéd miért oly egyszerűek a kerületi tűzoltók………..

Ennyit a főlhúzásról!!!!!!!!!!!!!

Nagyon de nagyon okoskodó!!
maa
kapocspárkulcs tekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: maa » 2003. júl. 10. 22:42

Nálunk a gyors kiérkezést és életmentést ha jól tudom a "pálya" szerrel oldják meg. Bár én kívülálló vagyok, de szerintem itt nincs olyan "gond" mint a R és CS-vel. Hogy is van ez ?!?
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2003. júl. 10. 20:36

Sziasztok!
Ez tiszta matematika. Meg kell keresni a "közös többszöröst".
Ha két (vagy mindhárom) szolgálati csoport között probléma van és azt nem tudják a vezetői megoldani, akkor kell a "közös többszörös"-höz fordulni (pl. osztályvezető).
Biztosan van(nak) ilyen személy(ek) Bp.-en is. Keres(tes)sétek! :wink:
Pozsárka

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2003. júl. 10. 11:39

Ahogy olvasgatom a véleményeket nagyon látszik, hogy szinte semmit sem változott az elmúlt 20 évben a két oldal álláspontja.
Valyon miért van ez :?:
Konkrétcsávó
tűzkőről pattant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Konkrétcsávó » 2003. júl. 09. 22:41

T. Kollégák!

Nálunk, kerületnél nem véletlenül van egy gyönyörű jelzője a rohamszolgálatnak: itt "nagyságos roham"-nak nevezzük őket...

Kedves B. Jani!

Azért nem kéne úgy elszállni magatoktól... Azt hiszem, a rohamos kollégák kicsit visszafoghatnának; jó lenne elfogadni, hogy ha csak kerületi szer van kint, ők egy sima szer, aki alá van rendelve a kerület tűzoltásvezetőnek. Nem fölé, hanem alá. A TV-nek utasítási joga (kötelessége, ahogy tetszik) van, ő felel a káreset felszámolásáértt, akint levők biztonságáért, stb...

Kedves ary:

Nem kell úgy hanyatt esni magatoktól, semmivel sem vagytok jobbak mint a kerületi átlag... Kerületnél is vannak fasza gyerekek, mint nálatok, kerültnél is vannak balfaszok, mint nálatok. Jó lenne már megértenetek, hogy a munka látványos, szép részét a kerületiek is szeretik csinálni, a háttérmunka nekik is büdös, akárcsk nektek. Ti nem "Sugárvezető-azonnalbeavatkozó-törömzúzom-túlbuzgó-főtúzoltó állomány vagytok, hanem ugyanaz a csóringer tűzoltó mint a kerületi. Ugyanazok a szabályok, törvények vonatkoznak Rátok is, csak nektek papírmunkátok nincsen, napi feladatotok a kerületi feladatoknak töredéke.

A roham elsődleges feladata az életmentés. Kiértek, és azonnal kezditek. De tűzoltá során amúgy is az az elsődleges feladat. Nos, akkor az R/1 pl. a XIII-ban azonnal nekilát, de ha a XIX-be riasztják, akkor az elsőnek kiérkező raj után 5-10 perccel ér ki. Akkor aztán jön a sugár kézből kivétele, meg az okoskodás. Ja, arról már nem is beszélve, hogy hogy néztek ki? Nekem reggelente az embereim csizmáját, védőruházatát, sisakját stb, ellenőriznem kell. Ha koszosak, engem rúgnak seggbe. Nálatok meg - úgy vettem észre - sikk mocskosan megjelenni káresetnél, ezzel jelezvén hogy mennyit dolgoztok.........

Na, most jól felhúztam magam...
Üdv: Konkrétcsávó
B.János
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: B.János » 2003. ápr. 21. 22:47

Tisztelt kollégák!
Érdeklődően olvastam soraitokat a témával kapcsolatban. Kicsit olyan érzésem van ,hogy olyan dolgokrol mondtok véleményt ,illetve itéletet amiröl csak az tudna véleményt mondani aki benne él illetve valaha részese volt. Engem Bulyáki Jánosnak hívnak és a z R2 "c" csoportban teljesítek szolgálatot. Mint mindenki ,én is kerületi állománybol kerültem mostani helyemre. Pusztán azért mert beleszerettem ebbe a melóba! Minnél többet szerettem volna dolgozni. Rengeteget tanultam a régi kollégáktól ,és nagyon tisztelem őket fügetlenül attol kerületi e vagy rohamos! Szomorú vagyok ,hogy a cégen belül ahelyett, hogy összetartanánk utálkozunk, megkülönböztetünk és előitéleteket gyártunk .Szeretném ha ez megváltozna.
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2003. jan. 20. 22:10

Igen, változott. Akkoriban az ifákat amortizálták le, ma meg a merciket :lol: :lol: :lol:
Pernyetipró
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pernyetipró » 2003. jan. 19. 8:07

Mitől áll a rohammások felett? A mostani helyzetet nem ismerem pontosan, de a 90-es évek első felében a Rohamon ugyanolyan talpas tűzoltók ültek, mint a kerületes fecskendőkön. Bár azóta hallottam olyant, hogy felvételi követelmény a Rohamhoz a szakmunkás végzettség. nekem megvan, de el nem tudnának oda csábítani. Az a sok felesleges rohanás! Hányszor vetik be igazán olyan különleges feladatokra a Rohamot, amiket a kerületes tűzoltók nem tudnak megtenni? Annak idején legalábbis nem sokszor kellett összepiszkítsák magukat, mert mire kiértek, a munka java elvolt végezve.
Változott valami azóta?
ary
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: ary » 2003. jan. 18. 20:21

Sziasztok Fiúk!

Miért csak itt mondjátok el a véleményeteket? Közületek senki sem akar a Rohamhoz kerülni?
Miért van az, hogy ami elérhetettlen az "átlag ember" számára, azt csak kritizálni lehet? Bár ez sajnos manapság már természetes viselkedés. De ne aggódjatok, nem csak Ti vagytok ilyenek. Az egész társadalomban így van ez! Minden munkahelyen pont ugyan ilyen szapulás van. Már- már természetes, hogy aki feletünk áll, legyen az bármilyen ok, azt utálni kell és kész.
Kívánom mindenkinek, hogy ha szeretne a Rohamhoz kerülni, - és esetleg szakmailag fejlődőképesnek mutatkozik - sikerüljön neki. Oda nem csak különleges emberek kerülhetnek, de azért tenni is kell valamit!

Alpintechnikával kapcsolatban: Hol tanítanak életmentéshez szükséges alpintechnikát a civil tanfolyamokon? Igazán érdekelne.
atmosz
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: atmosz » 2003. jan. 12. 1:26

Kapocs, köszi!!!
kapocs-72
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: kapocs-72 » 2003. jan. 11. 23:15

Bocs, megkövetlek. :)
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2003. jan. 11. 23:04

A Kosciuszko még az első kerülethez tartozik.
kapocs-72
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: kapocs-72 » 2003. jan. 11. 22:52

II. ker K. Tade u.
atmosz
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: atmosz » 2003. jan. 11. 5:14

Sziasztok!
Meg tudja valaki mondani, hogy a Roham2 hol székel helyileg?
Köszönöm!

Sziasztok!
Moderátor
Szerkesztő
Kapcsolat:

Moderálás

Hozzászólás Szerző: Moderátor » 2003. jan. 04. 11:18

Az utóbbi hozzászólások át lettek emelve egy új témába, kérem hogy ez a topik a Rohamról és a Csoportról szóljon.
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2002. dec. 31. 3:02

Barni: -Kértem privátban, hogy fejtsedki bővebben, mivel ott nem, így itt kérem?!
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2002. dec. 21. 11:12

Royal, ha ezt csak viccnek szántad, akkor bejött, de ha komolyan is gondolod, akkor nagy a baj!
Pernyetipró
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pernyetipró » 2002. dec. 20. 17:42

Azt hiszem Barni félreértett. Természetesen meg kell hallgatni az elöljárót, mert adhat jó javaslatot. De ez vonatkozik a beosztottra is. De a TV-nek kell döntenie. Azonban vannak olyanok, akik nem viselik el ha a TV nem fogadja el 100%-ban a "javaslatot", és tovább erősködik, anélkül, hogy a vezetést átvenné. Amit írtam, az ilyen emberekre vonatkozott. Volt már ilyenhez szerencsém. Szolgálatparancsnokomnak volt mersze nemet mondani neki. Mint kiderült, neki lett igaza. A végén az illetőnek kellett magyarázkodnia előttünk. És ez vidéken történt, nem a TCS-vel. Ezért mertem mondani, hogy nem csak TCS tulajdonság az átvétel nélküli irányítási hajlam.
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2002. dec. 20. 13:58

Lejelenti, mert le kell! Szabályzat. A "KUN"-nak tudnia kell, ki hol lopja a napot, de ettől még odamehet vagy megy a TV-hez..., ha nem akkor emberi probléma van...

70/97 BM. rendelet.

Megint csak leterhelni a TV-t? Nincs neki elég baja?
Válasz küldése