Gyászjelentés

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

FTP

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2016. máj. 02. 17:45

Zsombók János nyugalmazott tűzoltó törzszászlós, a Fővárosi V.-VI.-VII. kerületi Tűzoltóparancsnokság volt szolgálatparancsnoka 2016. május 1-jén, 87. életévében elhunyt.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Re: Gyászjelentés

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2016. máj. 01. 16:09

Viskovics Károly 2002-2008-ig a fórum aktív tagja volt.
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2016. máj. 01. 15:50

Nyugodj Békességben!
Részvétem a családnak!
cipoKa1
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: cipoKa1 » 2016. máj. 01. 12:03

Viskovics Károly ny. tü. alezredes április 9-én tragikus hirtelenséggel elhunyt. A tűzoltósághoz kerülését követően a tűzoltó válogatott edzője volt, annak megszüntetéséig. Ezt követően a BM KOK állományában előbb testnevelő tanári beosztásban, majd az intézet tanulmányi osztályvezetőjeként dolgozott nyugállományba vonulásáig. Viskovics Károly az UTE válogatott rúdugró versenyzőjeként képviselte hazánkat különböző nemzetközi versenyeken. Aktív versenyzőként, a magyar atléták közül Viskovics úr ugrotta át elsőként az 500 cm-es magasságot. Sportérdemei elismeréseképpen Magyarország érdemes sportolói címét adományozták részére. Búcsúztatását a család szűk körben kívánja megtartani.
Szepesi Lajos ny. tü. alez.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Budapest

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2016. ápr. 04. 21:22

Máté Sándor nyugalmazott tűzoltó alhadnagy, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Technikai és Anyagi Osztály volt előadója 2016. április 2-án, életének 74. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Budapest

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2016. márc. 22. 23:55

Werle Árpád nyugalmazott tűzoltó törzszászlós, a Fővárosi XIV. és XVI. kerületi Tűzoltóparancsnokság volt megbízott szolgálatparancsnoka életének 67. évében, 2016. március 11-én betegség következtében elhunyt.

Hamvasztás utáni búcsúztatása 2016. április 12-én (kedden) 13 órakor lesz az Új köztemetőben.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Budapest

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2016. feb. 24. 18:25

Kiss Imre nyugalmazott tűzoltó főtörzsőrmester, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság XXII. kerületi Parancsnokságának volt beosztott tűzoltója 2016. február 14-én, életének 90. évében elhunyt.

Búcsúztatása 2016. március 11-én (pénteken) 11 órakor lesz a Budafoki temetőben (1222 Budapest, Temető u. 2.).
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Sárbogárd

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2016. feb. 03. 9:50

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy egykori bajtársunk, a sárbogárdi parancsnokság tűzoltója, Baki József 53 éves korában elhunyt. A nyugalmazott főtörzsőrmester 1986 novemberében szerelt fel a sárbogárdi tűzoltóságra. Közel tizenkilenc év szolgálat után, 2005. június 30-án vonult nyugdíjba.

Temetése 2016. február 5-én, 15 órakor lesz a sárbogárdi Huszár temetőben.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

FTP

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2016. jan. 21. 16:33

Trincsi József nyugalmazott tűzoltó főtörzsőrmester, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Technikai és Anyagi Főosztály Javító és Karbantartó Osztály volt fűtője életének 59. évében, 2016. január 9-én tragikus hirtelenséggel elhunyt.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Budapest

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2016. jan. 11. 18:03

Katona József nyugalmazott tűzoltó főtörzsőrmester, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság XI. kerületi Parancsnokság nyugalmazott beosztott tűzoltója, 2015. december 28-án, életének 64. életévében tragikus balesetben elhunyt.

2016. január 21-én (csütörtök) 11:15 órakor helyezik végső nyugalomra az Óbudai temetőben (1037 Budapest, Bécsi út 365-371.).
Herege Éva
vízpocsékoló

Emlék

Hozzászólás Szerző: Herege Éva » 2016. jan. 03. 20:51

Kép
Ismertem egy tűzoltó zászlóst, Domokos Jánost (1940. május 6.). Nyugdíjba vonulásáig két miniszteri dicsérettel méltatták a munkáját, az eseményen pedig azt mondta neki Kuncze Gábor, hogy nincs társa, aki 40 év szolgálati idővel szerelt le. Az akkori belügyminiszter nem is sejtette, hogy ezen évtizedek alatt mindig balesetmentesen vezette a lángokba és vissza a társait.
48 évig volt hűséges társa a nejének, Szabó Évike ápolónőnek. Kishúga gyermekének apja helyett apja és támasza volt, és egy mondatával megváltoztatta annak életét. Nélküle nem lenne önbizalma, nem látott volna világot.
Nem voltak hibái? Dehogynem. A makacssága például, amelyből fakadt kitartása, szorgalma és precízsége. S ezt mástól is elvárta. A gépjárművezetésre oktatott tanítványait is tegezte. Munkájának is köszönhetően sok tragédiát élt át, s nyugalmazása után már csak úgy tudta túlélni édesanyja és húga elvesztését, majd élete párjának és másik húgának a betegségét, hogy gyakran a pohár után nyúlt.
De ötletességére, találékonyságára és két kezére Berettyóújfalu és környéke mindig számíthatott, ezért több százan emlékeztek december 30-án a temetésén rá, kedvességére, gyönyörű kék szemére, oly szép énekhangjára, melytől a cigány nem tudta letenni a hegedűjét. És arra, amilyen eleganciával és féltve érintette meg felesége két vállát, ha csárdásba vitte. A férfira, aki nagyon szerette az életet, mégis föláldozta volna bármelyikünkért. A legodaadóbb keresztapára, a mi drága KERIAPUNKRA.
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2015. dec. 31. 16:44

Gyászjelentés

2015-12-31

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Horváth Norbert Heves megyei Országos Választmányi tagunk súlyos betegségben elhunyt.

Kollégánk és Barátunk, aki bátran és elszántan vette fel a harcot betegségével, amíg lehetett küzdött, de az élet sajnos néha kegyetlen.

Norbi több éve képviselte a Heves megyei tűzoltókat, valamint a szervezetünk által alapított Pylos Kft. vezetésében is tevékenyen részt vett.

Ma reggel, amikor kollégái felhívtak, úgy közölték a hírt velem, hogy elhunyt egy nagy harcos, egy olyan ember, aki nem csak a saját, hanem kollégái érdekeit is mindig képes volt képviselni.

Ameddig a teste bírta küzdött, de sajnos a betegség erősebb volt. Lélekben sosem adta fel, amikor utoljára beszéltem vele, boldog volt, mert mehetett haza szerető családjához Karácsonyra. Kérdezte, mikor lesz Országos Választmányi ülés, mert azon mindenképpen ott szeretett volna lenni.

Norbi! Lélekben velünk leszel, és folytatod a harcot, de a csatákat már nekünk kell, nélküled megvívni!

Nyugodj békében, legyen könnyű Neked a föld!

Salamon Lajos HTFSZ elnök

Részvétét fejezi ki családjának, barátainak, kollégáinak a HTFSZ elnöksége, valamint az Országos Választmány.

Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete
"Ott voltam, ahol lennem kellett, és azt tettem, amit tennem kellett
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Nyáregyháza

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2015. dec. 29. 15:14

2016. január 4-én, 14 órakor vesznek végső búcsút tőle a Nyáregyházi temetőben.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Csongrád megye

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2015. dec. 22. 17:46

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy kollégánk, bajtársunk, ifj. Kúra István tű. őrmester tragikus hirtelenséggel, 36 éves korában elhunyt.

Ifj. Kúra István 2012. október 1-jén lépett be a katasztrófavédelem állományába. A Ruzsai Katasztrófavédelmi Őrs állományában, gépjárművezetőként szolgált.

Temetése 2015. december 23-án 15 órakor lesz a ruzsai temetőben. Gyászmise 14 órakor.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

FTP

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2015. dec. 15. 18:40

Szitár Miklós nyugalmazott tűzoltó alezredes, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság M-RBV Önálló Alosztály volt alosztályvezetője életének 77. évében, 2015. december 9-én hosszan tartó súlyos betegség következtében elhunyt.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

FTP

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2015. dec. 10. 18:43

Harkay Gusztáv nyugalmazott tűzoltó törzszászlós, a Fővárosi XIV. és XVI. kerületi Tűzoltóparancsnokság volt beosztott tűzoltója életének 80. évében, 2015. december 10-én, hosszan tartó súlyos betegség következtében elhunyt.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

FTP

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2015. nov. 24. 23:12

Babai Róbert nyugalmazott tűzoltó főtörzszászlós, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság I-II. és XII. kerületi Tűzoltó-parancsnokság volt szerparancsnoka életének 49. évében, 2015. november 19-én, betegség következtében elhunyt.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

FTP

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2015. nov. 19. 21:20

Seipert István nyugalmazott tűzoltó százados, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Technikai és Anyagi Főosztály volt főelőadója - életének 57. évében -, 2015. november 12-én, betegség következtében elhunyt.

Temetésére 2015. december 4-én (péntek) 11.30 órakor kerül sor a Cinkotai temetőben (Budapest, XVI. kerület Simongát u. 2 .).
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

FTP

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2015. nov. 10. 21:18

Papp József nyugalmazott tűzoltó főtörzsőrmester, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság V-VI-VII. kerületi Parancsnokságának volt beosztott tűzoltója 2015. október 30-án, 72. életévében elhalálozott.

Temetésére 2015. november 13-án 14 órakor a Sülysápi Katolikus Temetőben kerül sor.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

FTP

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2015. nov. 09. 19:12

Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

FTP

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2015. nov. 08. 19:29

Vanyuscsák Miklósné nyugalmazott tűzoltó főtörzsőrmester, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Titkárságának volt munkatársa 2015. november 6-án, életének 82. évében, betegség következtében elhunyt.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2015. nov. 08. 16:37

pumpa írta:Egy igazi parancsnok emlékére:
http://ruszu.blogspot.hu/2015/11/a-szem ... zeleg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nyugodj Békében Ezredes Úr, nyugodj békében Marci bácsi...

"2015. november 7., szombat

Egyszer mindenkit elfelednek, de...

A szemüveges kis srác ott díszeleg a röplabdamérkőzést megnyerő komlói tűzoltók között. Látom a képen az édesapját is, aki a megye hivatásos állományának képzéséért felelős. Egyszerű, a munkát és a szolgálatot tisztelő, az arra méltó tűzoltót szerető ember. Gyermekei a laktanyában cseperedtek fel, nem csoda hát, hogy fiának fejében meg sem fordult kapun kívül elfoglaltságot keresni. A Zipernovszky után Moszkvát választotta, ott képeztek csak -talán ma is- tűzoltó mérnököt Európában. Ez azért érdekes, mert később nemkívánatos végzettségnek is tekintette a rendszerváltozás néhány buta embere. Hazaérve a megyei parancsnokságon kezdte meg szolgálatát. Biztosan jól dolgozott, mert töretlenül haladt előre. Mielőtt parancsnoknak kinevezték, nekem is voksolni kellett. Ketten is győzködtek a nemmel szavazásra. Egyikük korán és dicstelenül hagyta el az állományt, a másikból, az okoskodó mitugrászból, érdemtelenül lett a nagyváros, olyan dibdáb, nagy embere. Mi kicsik és a józanul gondolkodók nyertünk. Baranya megye tűzoltóparancsnoka lett, majd szervezeti változások miatt katasztrófavédelmi igazgatója. A messziről jött ember is, ha ránéz, látja rajta, hogy a hivatásának él, nem létezik számára annál fontosabb. Azután új idő jött, amikor kicsi parancsnokocskák, képzetlen valakik ragadták meg a legfőbb hatalmat, nagy sebeket ejtve a tűzoltókon, a tűzvédelem ügyén. Mégis leszolgált négy évtizednyit és 57-évesen még maradt is volna, de a születésnapján, megkérdezése nélkül, ridegen váltak el tőle.

A tűzoltó mérnök ezredes, tűzoltósági főtanácsos megbántva vonult Gyükés-i magányába, édesapja itt hagyott kertjébe. Úgy járt, ahogyan ma a legtöbben. Nem keresik, nem kérdezik, elfelejtik. A laktanyához igen közel lakó bajtárs titkon várta, de véletlenül sem zörgették meg ajtaját. Ám bekopogott a baj, a könyörtelen betegség és kitárta a kapukat a halál előtt. A szánalom, az együttérzés, a tisztesség vagy a szeretet, külön-külön is elégséges lehetett volna egy-egy látogatásra, ám aki megtette volna, nem merte, aki pedig megtehette volna, nem akarta. Egyikük szégyelli magát, másikuk közömbös. Nem csoda hát, hogy csak a családja búcsúztatta el. Úgy járt, mint az Egerből ide vezényelt megyei parancsnok, aki megfrissítette a személyi állományt, a modernizált technikának új tűzoltó laktanyákat épített. Tőle szentmisén vettünk végső búcsút, amiről csak kevesen tudtunk, mert az ugródeszkán álló aktuális vezető szerint nem volt pénz egy rövid nekrológra a naplóban.

Pfeiffer Márton ezredes úr elöljáró kollégám, tűzoltó bajtársam és barátom volt. Bő három évtized szolgálat után Ő volt, aki nyugállományba vonulásomkor elbúcsúztatott. Ahogy a fotón is látszik, még tűzoltó uniformisban. Röviddel a halála előtt beszélgettem vele, megéreztem, hogy nagy a baj. Szavai túl csendesek voltak, közülük hiányoztak a máskor megszokott, humorosan kedvesek. Azt mondta, hogy a szolgálata már csak annyit jelent, betegnek lenni. Másfél éve még kielemeztük az első diagnózist, mindegyikünk mondta a magáét, hát én voltam nehezebb helyzetben. A fegyelemmel és példás türelemmel viselt, nálánál erősebb betegség elragadta közülünk és közvetlen szerettei halk szóval búcsúztatták és engedték el végleg a kezét. Ennyit olvashattunk csak felőle a megyei napilapban és főt hajtottunk nagyon sokan. Nyugodjál békében kedves tűzoltó bajtársunk, Marci!

Eszembe jutnak azok a tűzoltók, akiket meglátogattam egy köszöntő emléklappal a kezemben hatvan, hetven, ritkábban nyolcvan éves korukban. A büszke, aki házuk előtt az utcán kérte csoportunkról fénykép készítését, hadd lássa a falu, hogy ő még ma is érték. A mindig kemény, aki néhány köszöntő mondat után sírva fakadt. Akiket kikísértünk a temetőkbe, koszorút helyezve sírjukra, vagy akiknek koporsójánál díszelgő sorfalat állva a megemlékezés gondolatait is mi mondtuk el a gyászolóknak.
A nyugdíjasainkkal való tisztességes foglalkozásba sok minden beleférhetett. A velük való törődést -ha nem is konkretizálva- szabályaink írták elő. Egy szép csokor virágra még az asszonyaik számára is mindig futotta.
Márton hét évet élt nyugdíjasként. Ennyi idő bőségesen elégnek bizonyult arra, hogy kitöröljék az emlékezetekből. Elképesztően nagy luxus az, hogy kitanult és rutinos embert szakmai döntések előtt soha ne kérdezzenek meg csak azért, mert szolgálati viszonya nyugdíjazással megszűnt. Igaz, tíz éve engem se zavart senki tűzoltó hivatást gyakorló a kérdéseivel és az ötleteim átadásáról is leszoktattak már. Kivagyiság, nemtörődömség, illetlenség, parancs végrehajtás, félelem?
Vagy az egész nem más, mint maga a meghökkentően nagymértékű ostobaság?

Kedves Márton! Mi most a közelgő Márton napra készülünk, lúdvacsorára és az újborok mustrájára. Nyájaikat beterelve Téged már az égi pásztorok fognak meglátogatni s mint jó gazdát, dús lombú nyírfavesszővel ajándékoznak meg. Azok pedig, akik ennyire megfeledkeztek rólad, majd megkapják a göcsörtös, hajtás nélküli, száradó ágakat.

Bejegyezte: Halász Jenő dátum: 6:48"
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
pumpa
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pumpa » 2015. nov. 08. 16:10

Egy igazi parancsnok emlékére:
http://ruszu.blogspot.hu/2015/11/a-szem ... zeleg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nyugodj Békében Ezredes Úr, nyugodj békében Marci bácsi...
Válasz küldése