* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 23:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 397 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 02. 22:59 
tömlőszállító

"... fürdőszobában elektromos vízmelegítő égett, amit a raj áramtalanítás után egy zuhanysugárral eloltott ..."

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Rossz a Kun
HozzászólásElküldve: 2003. ápr. 10. 12:13 
pernyekergető

A KUN adása 3-as 3-as.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 13. 13:22 
vízpocsékoló

Szia Pernyetipró!

Ha nem velünk, akkor miért piszkáltok minket is. Mert mi felénk eléggé így van. Ha például a 20-t piszkálnák, azt megértem. Mert káresetnél egyáltalán nem úgy forgalmaz, ahogy kellenne. Sőt, aki hallja az egyszerüen azt mondja róla, hogy balf**z. De sajnos ennek is mi isszuk a levét, mert a megyei ügyelet, mindig minket piszkál, ha a parancsnokunk nem mond el magától. (Mert nálunk legtöbbször a pk. a kárhelyparancsnok. Sajnos a önkéntesek átka.) És ha valamit el is mond, akkor is én másként adom tovább, mert ha úgy adnám le, akkor rajtam röhögne az egész megye.

További üdv mindenkinek!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 09. 13:30 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

P/20: -emliteted, a közös csatorna használatott.

Mi is támogattuk a megyénkben a használatát, van ahol probálgatják, de amig nem lesz egy nagyobb balhé, ahol rákényszerülnek a társszervek a közös csat. használatra, addig ez csak valakinek az álma marad.

A Tanulmány a tűzoltóság és a mentők közötti szervezeti együttműkö-désének továbbfejlesztéséhez, c. iratban az szerepel, hogy a tűó-ságnak kellene egyelőre kárhelyrádiót biztositania, de melyik szer van erre felkészítve?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 08. 13:25 

Kedves Pernyetipró!
Mostmár engem is egyre jobban érdekel, hogy honnanvagy és melyik az az ÖT, mely ennyire kiváltotta a nemtetszésedet. Lehet, hogy tényleg azzal az ÖT-gal kell valamit tenni, de az ilehet, hogy neked vannak alaptalan híreid, információd. Várom válaszodat, akár priváltban is!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 07. 14:16 
tűzkakas-idomár

Miért pont a híradósokat? Ha ez megnyugtat veletek van a legkevesebb bajunk.
De komolyan. Az ÖT híradósok eleinte tényleg katasztrófálisan rádióztak. Legalábbis mifelénk. Az újonc híradósok legtöbb esetben mindehol ilyenek. De még a gyakorlottak is bakizhatnak. Ma már a környékünkön lévő ÖT híradósok megfelelően látják el feladatukat. Hivatásos véleményem szerint, ha az ÖT többi része is legalább annyira felnőtt volna a feladatához, mint a híradósaik, akkor nem berzenkedne a hivatásosok többsége.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 06. 23:49 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Nagyon jó a fórum. De adjatok választ nekem egy kérdésre. Országos vagy csak nálunk van az, hogy a hivatásosak lenézik a köztestületi hiradósokat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 04. 20:26 
tűzkakas-idomár

Azt hiszem itt a Lánglovagokon láttam, hogy egy internetes újság riportere, ha jól emlékszem a Nagyvárad téren a SOTE épületénél látta a tűzoltókat dolgozni. Még azt is tudta, hogy a gyújtogatás gyanuját sem zárják ki. Megnéztem az aminózus honlapot, a hír tényleg így jelent meg.

gyakorlat volt...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 04. 18:22 
vízpocsékoló

Hali! Jó a chat. És mint valamikori híradós (megyei és városi is) meg vonulós, egy pár gondolatom nekem is lenne.
Tudod OKOSKODÓ, nem akkor van gond, amikor kuka ég, hanem mikor még az egység ki sem ért, és az újságíró a lehallgatott infók alapján már olyan vad kérdéseket tesz fel, hogy csak kapkodod a fejed. És azzal kell foglalkoznod, hogy lerázd, mert közben az első szer már jelez vissza, és neked meg dolgoznod kéne. :x
Egyébként a sajtó megérne egy külön chat-et. Mert amikor azt mondod az újságírónak, hogy „sárga”, ő meg azt írja az újágban, hogy „lila”, a főnököd meg rákérdez, hogy „miket nyilatkozol az ujágnak?!” :oops: , akkor nem igazán tudom a szívembe zárni őket. De az is lehet, hogy egy kicsit háklis vagyok. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 27. 22:52 
pernyekergető

Szia Fireman! Remélem írásod nem gondoltad komolyan. Elképzeltem azt a nagy TITKOT ami a kárhelyen kiüvölt a fecskendő hátsó részéből. Pont ott ahol a legnagyobb a baj. Inkább azon gondolkozz el - a törvény azt bünteti ha nyílt rádiórendszeren állam vagy szolgálati titok elhangzik. Nem értem ezt a RÉGI beidegződést miszerint tilos hallgatni „ a helyszínen műanyag kuka ég”. Javaslom vigyél magaddal titoktartási nyilatkozatot minden balesethez nehogy elfecsegje valaki mit látott. Azt sem értem miért ellenség a sajtó. 2003 van itthon hallgatom a New York tűzoltóit a „neten” Ott ez természetes !! Mindent szabad hallgatni kivéve a privát telefonokat. Ami titok arra meg vigyáznak ne menjen ki.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 27. 11:12 
pernyekergető

kösz az infót. Akkor nem hallgatózom. :)
Elég nekem amit meséltek. (elég? legyen inkább elegendő :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 27. 8:58 
Szent Tömlő őrzője

Papának!

Örülök, hogy érdekel a téma, a fegyveres erők és rendészeti szervek rádióforgalmának lehallgatását a törvény bünteti :!: . Sajnos az Objektív hírügynökség ezen az úton is szerzi az információit tapasztalatunk szerint.
A tűzvizsgálat is megköveteli, hogy bizonyos adatok idő elött ne kerüljenek nyílvánosságra.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: hallgatózás
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 27. 1:17 
pernyekergető

milyen cucc kell ahhoz, hogy az ember hallgatózzon? (forgalmazni semmi esetre sem)
Gondolom valami komolyabb szerkó kell, ami esetleg rádióamatőr vizsgával üzemeltethető?! Ha ez itt nem kóser, akkor magánban is megköszönném a választ.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Rádióforgalmazás
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 19. 12:56 
tömlőszállító

Őrülök, hogy egy ötlettel sikerült egy ilyen forumot elinditani.
Viszon szomorúan veszem tudomásul, hogy nekem marad az illegális halgatozás. :D Másnak akinek nincs technikája még ez sem. :(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 20. 20:38 
kapacsmester

Tuomark: Akkor szent a béke! Csak egy kicsit felhúztam magam akkor, mikor a választ írtam. :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 18. 16:15 
tűzkakas-idomár

A megyén vagy, vagy a városnál hiradóügyeletes? Mert nem mindegy.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 18. 11:57 
szikracsapkodó

KalocsaL:igazad van.A Dunától keletre,egy megyeszékhelyen szolgálok.Már most 78 esetnél tartunk!Azt,hogy van még mit tanulniuk az ÖTE-nek,nem rosszindulatból írtam,ne vegyétek magatokra!Ha már minden évben járnak az ÖTE-k tanfolyamra,akkor használják is azt,amit megtanítanak nekik!Tapasztalataim szerint sok ÖTE hozzáállásával van a baj!(Ez nem általános,csak ahol tapasztaltam!) Pernyetiprónak:azt hiszed öreg,hogy vicces voltál?!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 06. 13:07 
kapacsmester

Tuomark:
Köszönöm az elismerő kritikát, de azért nem ijedünk meg a nagy esetektől.
A napi 36 vonulás jó lehetett, nem is kételkedem benne, az évi 1400 feletti meg tényleg nem semmi. Ezek szerint te nem GY-M-S megyei vagy, de valamelyik megyeszékhelyi pk-ságon dolgozol.
Azt, hogy sokat kéne még tanulnunk, nem csak a rádióforgalamzás terén is, ezt egy kicsit magamra kell vegyem, és sértésnek érzem a kollégáim nevében is!
Valószínűleg nem ismered a GY-M-S megyei helyzetet, ezért nem tudsz pontos véleményt alkotni rólunk!
Mert amikor a megyei igazgató /Pesztenlehrer ezds./ a megye kiemelkedően legjobb és szinte országosan ismert jóhírűként említi a Csorna ÖTÉ-t, akkor a fentiek nem állják meg a helyüket!
Mi persze nem vonultunk olyan sokat, sőt csak töredékét, mint ti, de a statisztikák azt bizonyítják, hogyí szükség van ránk. Ránk és a többi ÖTÉ-re is!
Mese nincs, ez van!
Egyébként fejből tudom a megyei RST-t, meg a rádióforgalmi szabályzatot. Nem rezelnék be egy III-as esetnél.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 27. 4:05 

Ha megfigyelitek, a rádióforgalmazás rendjét általában csak azok nem tartják be, akik azt megkövetelik másoktól.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 26. 12:32 

Nos...erre nem mertem gondolni...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 26. 11:55 
tűzkakas-idomár

Royal: Elöntött egy utcát az esővíz, és 36 pincét kiszivattak!!! :lol: :lol: :lol: :wink: :twisted:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 25. 21:41 

tuomark: -hali, mindig örülünk egy/két HIVATÁSOSNAK, hogy megtudjuk, mi van odaát....

Azt hiszem egy kicsit félre olvashattátok a topicot. :D

Nem fél senki a kiemeltes esetektől. ebben a topicban tapasztalatokat és megtörtént eseteket adunk közre jó/rossz volta miatt.

A "vidéki önkéntes tűzoltókra" pedig szükség van! Ez már az elmúlt pár száz év alatt bizonyitottá vált.

Egy példa: -kisváros, van HÖT /1-es 5+1, 2-es 1+1/ és öte. mindegy a káreset. magasabb fokozotban a környéki városok egységei átlag 45-60 perc alatt érnek a riasztás után. Szerinted kit riaszt elsőre a HIRADÓS?

elárulom, az önkéntest, aki 10 perc alatt ott van a szeren. és szerel gazdagon és segít.

Amúgy elárulhatnád, hogy hol vonulnak 36-ot egy nap?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 25. 19:45 
kapacsmester

tuomark:Elhiszen neked, ennyi vonulásszán után ez nem is lehet másként. De érezd át azt a helyzetett, hogy évesszinten 56 vonulás-ból egy híradósra jutt néhány eset. Az is lehetséges hogy a szomszédjába risztja az egységet. Akkor ezek az "önkéntes tűzoltók" nem is kellenek vidéken, ahova a hivatásos 30 perc után ér oda és már csak a hamu van.

Másik gondolat azt diktálja, a kárhelyre érkező visszajelzést ad a látottakról. Ez alapján ellehet dőnteni a fokozatrott (fel és le is).

tk20

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 25. 14:07 
szikracsapkodó

Sziasztok!Olvasgattuk a "rádiós"fórumot.Miért vagytok berosálva II-es vagy III-as tüzektől?Miért féltek a rádióforgalmazástól?Csorna ÖTE-s srácnak üzenjük(mi HIVATÁSOSAK)minden rosszindulat nélkül,az ÖTE-nek van mit tanulnia rádióforgalmazás terén IS!Mi ebben az évben eddig 1463-at vonultunk és volt olyan nap,amikor 36-ot.Rajtunk kívűl még 4 HÖT is munkában volt,de semmi probléma nem volt!Itt a hir.ügyeletesek keze csak IV-es riasztásnál kezd izzadni.Attól féltek a legjobban,ami szinte a legkönnyebben kezelhető egy kis odafigyeléssel.E hozzászólás írója is hir.ügyeletes(hivatásos).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 18. 21:10 
kapacsmester

Ezek sajnos mind-mind olyan hibák, amik egy kis odafigyeléssel kiküszöbölhetőek lennének. Biztos, a nagy sietségben nincs idejük "pontosodni". Az egyértelmű, szabályos rádiózás -most is tartom az állításomat- szerintem nagyon fontos. Még nem voltam olyan esetben, ahol valami ok miatt meg kellett volna szegni úgy a szabályokat, hogy az feltűnő legyen.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 397 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]