Külföldi Tűzoltóságok és Tűzoltók

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Resgate
kapocspárkulcs tekergető

Ez erdekes

Hozzászólás Szerző: Resgate » 2006. dec. 03. 20:55

Itt van egy erdekes cik, remelem el is jut az erintett csaladoknak:

http://www.nol.hu/cikk/426601/
If its gettin' hot, you're headed in the right direction!
zegzeg
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: zegzeg » 2006. nov. 19. 9:28

:-) Tiszteletem kollégák. Nekem személyszerint az államokban lévő tűzoltóállomások mindeggyike tetszik. Sok szerről van fotóm és tetszik a laktanya, szertárak. Jó lenne kimenni 1 hónapra és belekóstólni milyen ott kint az élet. Itt nálunk az országban elég negativ a helyzet de mi lehet odakint, a Nagy Vizen túl ?
Üdvözlet minden amerikai és eggyáltalán minden külföldi tüzoltónak. Vigyázzatok magatokra.
zegzeg.
Led
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Led » 2006. nov. 15. 12:02

A Nagy vízen túl is gyakran előfordul a hatóságok között érdeksúrlódás, minden szinten. FEMA <-> más szervezetek, stb. Szervek közötti egyet nem értés nem lokális eset csak, előfordul másutt is. Máshol is van katvéd, csak külön. Ami nem hülyeség. Sztem.
Csiga
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Csiga » 2006. nov. 14. 18:51

Édes Kata!

Tudják ők is, de valamiből nekik is meg kell élni ha máshoz (sem)nem értenek.
Nem álnak ki értünk, nem úgy mint más országokban.
Semmibe vesznek minket.
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2006. nov. 14. 11:35

tűzoltó24 írta: (de szerintem sincs szükség katasztrofavédelemre (katasztrofát védik? )
Miért nincs szükség a katasztrófavédelemre? Ezt ők nem tudják, hogy nincs szükség rájuk?
כל הימים שלי יותר יפה, כי אתה איתי Pozsárné
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2006. nov. 14. 9:37

Molnár Dániel írta:...
Vagy bármi, ami összehozna minket! Nincs ilyen?
A közös 'megélhetési' demonstráció az Neked smafu, Kedves Ecsém? ;-)
(Egyébként bátran nézz körül másik topikokban is, és találsz rendezvényeket! 8-) )

Üdv!
nazda !
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. nov. 14. 9:24

Jogos a felvetésed. Mi is ezt szeretnénk. Az ilyen programok jobban összehoznák a csapatot, de amíg Ők a hétvégét szervezik, addig nálunk mindenki rohan dolgozni, mert kell a pénz. Örülsz, ha hétvégén (legalább az egyik nap) a családdal lehetsz és szusszanhatsz egyet.
Az az életszinvonal nálunk csak az álmainkban létezik és sajnos egyre messzebb van.
Molnár Dániel
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Molnár Dániel » 2006. nov. 14. 5:50

Nem szoktátok nézni, a discovery channelen a los angelesi tűzoltókat?
Szerintem nagyon jó! Az a szinvonal, ahogy élnek. Mindegyiknek családja, gyerekeik, Király autóik vannak. Pedig fiatalok. A tüzoltóságok közt, meg gokart verseny van, minden szombaton, és más más sofőrökkel. Nálunk nincs ilyen? Nem focizunk soha egymás ellen?
Vagy bármi, ami összehozna minket! Nincs ilyen?
"Elérem amit akarok, mert veszteni nem szeretek!"
tűzoltó24
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: tűzoltó24 » 2006. nov. 14. 1:35

Hát ez nem az a topik ahol ezt kéne kérdezni és válaszolgatni ez a külföldi tűzoltóságokról szól. Bocsi.
(de szerintem sincs szükség katasztrofavédelemre (katasztrofát védik? ) a főtiszti kart megszüntetik)
"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/
zegzeg
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: zegzeg » 2006. okt. 14. 21:42

:satani: [-X Támogatom.
NEM KELL a k. védelem.
1. Régen sem volt mégis mindent megoldottunk.
2. Spórolunk országosan kedves Gy. Ferkó ? Akkor szüntessék meg a katasztrófásokat.
3. Az ő lóvéjuk országos szinten felosztva a tűzoltók közt havi szinten már egész jó fizu lenne.
4. Ha akkora balhé van akkor odamegy a fél ország segiteni / a tűzoltók, vagyis mi. /
KisCsiga

Hozzászólás Szerző: KisCsiga » 2006. okt. 12. 14:52

Sziasztok!

Kérdéseim:
- A külföldi gyakorlatban is van Katasztrófavédelem?
- Miért nem a Tűzoltóság csinál mindent?
- Tűzoltóság Országos Parancsnoksága - miért nem volt jó?
- Kell nekünk a :minigun: Katasztrófavédelem? (Én kisöpörnék ott - is - vagy három emeletet! )
- ...???

Várom válaszaitokat!

Üdv!

KisCsiga 8-)
"to SERVE and PROTECT"
zegzeg
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: zegzeg » 2006. okt. 11. 23:36

:tilos: oké rendben.
:-k . Gondolkodjunk.
:-) Arra gondoltam hogy innem M.országról küldenék egy csomagot, benne egy magyar sisakkal és videókazival rajta a laktanyánk bemutatása, életünk, és ti ezt ugyanigy ottkint megcsináljátok és küldtök egy ilyen kis csomagot. Mit Gondolsz ?
GTakacs
pernyekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: GTakacs » 2006. okt. 11. 23:17

zegzeg írta::???: Szevasztok. Én komolyan irtam privát üzenetben amit GTakácsnak irtam, akarom mondani kérdeztem.
Ne haragudj, de nem kaptam tőled privát üzenetet.....
zegzeg
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: zegzeg » 2006. okt. 11. 22:39

:???: Szevasztok. Én komolyan irtam privát üzenetben amit GTakácsnak irtam, akarom mondani kérdeztem.
Led
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Led » 2006. okt. 09. 7:39

GTakács: lehet későn írom, de leírom: HÖT (Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság), ÖTE (Önkéntes Tűzoltó Egyesület), ÖT (Önkéntes Tűzoltóság)

Másik dolog, nekem is van egy kérdésem, kérésem :-) Nem tudsz szerezni tűzoltó farmerkabátot? :)
GTakacs
pernyekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: GTakacs » 2006. okt. 09. 3:34

zegzeg írta::-) Kedves GTakács.lenne egy különleges kérdésem/ Kérésem ? /
Kérjél/kérdezz....
zegzeg
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: zegzeg » 2006. okt. 08. 17:43

:-) Kedves GTakács.lenne egy különleges kérdésem/ Kérésem ? /
Resgate
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Resgate » 2006. szept. 06. 5:35

KGP írta:Teljesen másirányú kérdésem lenne. Arrafelé hogyan oldják meg a tûzoltóság kommunikációját? Szóvivõ van, akinek csak a szóvivõsködés a feladata, esetleg kapcsolt munkakörben dolgozik. Milyen erõs a kommunikációs osztály, vagy egyáltalán milyen szervezeti egységben foglalkoznak a belsõ és külsõ kommunikációval.
Szia KGP

Most lattam eszt a topikot, tok jo.

Nalunk ugy mukodott, hogy a helyszinen rendelkezo Parancsnok latta el a szovivo posztott. Ha nagyobb eset volt, akkor van egy "PIO Officer (Public Information Officer)" aki gyakorlatilag egy vonulos parancsnok, aki ideiglenesen betolti a postot normal munkaidoben (mondjuk, uj gyerek szulettet es akkar estenkent otthon lenni, vagy megserult es nem birja a nehez munkat amig meggyogyul).

Ez a PIO gyakorlatilag minden fele "lajikus kapcsolattal" foglalkozott, legyen az az iskolakban oktatott megellozes anyag elkeszitese, vagy egy sajto tajekoztato egy esemeny utan.

Mivel egy vonulos tuzolto tolti be a postot, atalaban eleg sok tapasztalattal rendelkezik, hogy pontosan mi tortenik (tortent) a helyszinen, de altalaban a helyszinen rendelkezo parancsnok mondja el az elso erkezo sajtosoknak mi van.

Igy mukodik minden nagyobb Kaliforniai varosi tuzoltosagnal.

Patric
If its gettin' hot, you're headed in the right direction!
BM KOK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BM KOK » 2006. aug. 30. 19:13

Tisztelt GTakacs!

Köszönöm rövid tájékoztatódat. A KOK a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ rövidítése. Magyarországon az elmúlt 50 évben zömmel itt képezték ki a hivatásos tűzoltókat, 2000 óta a polgári védelem (katasztrófavédelem) állományát. Ezért is érdekelt a meglátásod....
Mégegyszer köszönöm válaszod.

Üdv
BM KOK
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2006. aug. 30. 17:53

Kedves GTakacs!

Magyarországon most történik az URH-ról az átállás a Tetrára. Ti milyen rendszert használtok? Tetráról van esetleg tapasztalatotok?
GTakacs
pernyekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: GTakacs » 2006. aug. 30. 17:46

MB KOK,

Előszőr is szeretném megjegyezni, hogy nem tudom mi az a KOK, HÖT (Helyi Önkormányzati Tűzoltóság?), ÖTE (Önkéntes Tűzoltó Egyesület?) és a többi 2-3 betüs rövidítés amit ti itt leírtok teljes természetességgel, de ez lehet, hogy egy másik topicba való a "laikusok lingóra betanítása".

Ami a fn.hu-n levő cikket illeti, nincsen forrásmegjelölés, az információ min alapszik, stb. Nem mondom, hogy a cikk hazudik, csak érdekelne a tényalap.

Az amerikai katarsztrófaelhárítás (FEMA, http://www.fema.gov) természetesen nem áll a helyzet magaslatán. Nem szabad elfelejteni, hogy Amerika nagy ország, és egy egész országos hálózat kiépítése hasonló szükségleteket igényel mint egy teljes Európát lefogó gépezet. A kommunikációs hálózatok természetes módon túlterhelőd(het)nek, nem kell ehhez katasztrófa, elég csak megpróbálni 0:01-perckor telefonálni Január 1.-én.

Egy évvel ezelőtt a Katrina hurrikán hatalmas károkat és áradást okozott a mexikói-öböl partvidékén, emberek tömegét kellett kitelepíteni, elszállásolni. A helyek ahova vitték ôket (Houston Astrodome, New Orleans-i focistadion) nem voltak több ezer ember tartós használatára tervezve, itt káoszhelyzet alakult ki amit természetesen a média még tragikusabbnak, még horrorisztikusabbnak ír/írt le. Az állam rendkívüli segélyek sokaságát zúdította a területre, ennek része hibás döntéseken alapult, pl. vettek egy rakás úgynevezett "mobile home" építményt, ami egy lépéssel jobb mint egy lakókocsi, előre összeszerelt házak amiket teherautókkal lehet telepíteni. Ezek nagyrésze még mindig New York államban áll egy raktárban, millió dolláros értékek mennek az enyészetbe.

Amiről nem írnak sokat az az, hogy ezeknek az embereknek napokkal, sőt hetekkel előre szóltak a hurrikán közeledtéről és mindenkinek megparancsolták az eltávozást. Ezek az emberek, mondjuk ki, sz*rtak bele és a veszélyeztetett területeken maradtak. Vannak olyanok akiknek nem volt lehetőségük a menekülésre anyagi hátterükből eredően, illetve egszerűen azt a véleményt hangoztatták, hogy az állam csak ijesztget és ők inkább védik a vagyonukat. A bajbajutottak nagy része az alsóbb szociális osztályokból került ki. Ezeken a területeken az emberek távozása után elharapódzott az úgynevezett "looting" amikor emberek szabályszerűen fosztogatnak, mindent amit látnak visznek.

Én keményen hiszek a Darwinizmusban és a konzervatív értékekben ezért nem is hiszem, hogy minden problémát az államnak kell megoldania. Lehet, hogy ez szerencsés helyzetemből adódik, hiszen nem vagyok rászoruló. Lehet ha az érme másik oldalán lennék akkor máshogy gondolnám. Alap hitem a "Welfare breeds welafare" azaz a szociális rászorulás szociális rászorulást szül. Nagyon sok ember egyszerűen elkényelmesedett, még gondolkozni se akar, és ha bármilyen hibás döntést hoz az élet bármely területén akkor az államot okolja. Ha pedig bajba került akkor elvárja, hogy az állam megmentse. Szerintem ez nem alkotmányos jog se itt, se Magyarországon. Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa.

Egyébként a kérdés aktuális, pont most végeztem el 2 on-line oktatást is a National Incident Management-tel kapcsolatosan. Ezek alapszintű órák voltak a rendszer bemutatását hivatottak szolgálni. A lényeg, hogy országos szinten van töb olyan irányzati elv ami a nemzeti méretű katasztrófahelyzetekben hivatott segíteni a különböző területi és foglalkoztatási egységek egymással való munkáját. Ha erről többet akarsz megtudni ajánlom a http://www.nimsonline.com/ oldal elovasását (csak angolul tudóknak). Ezeknek az anyagoknak az elsajátítása kötelező mindenkinek aki bármilyen önkéntes vagy állami szervben dolgozik akik nemzeti méretű katasztrófákhoz riaszhatók, illetve a szervezet továbbra is kíván állami támogatáshoz jutni.

Nem tudom milyen választ vártál tőlem az üggyel kapcsolatban, remélem véleményem hasznos volt.
tűzoltó24

Hozzászólás Szerző: tűzoltó24 » 2006. aug. 30. 8:17

Tisztelt BM KOK parázsdarázs!
Mivel én nyitottam ezt a topikot, és most egy kis szabályt leírok. : Bárki írhat ide és névtől rangtol foglalkozástól független. Tehát ha valaki más topikban gonoszkodó stb itt felejtse el és ténylegesen a kérdésével foglalkozzon. Ennek a topiknak nem célja a Mo.-i helyzet kritikája összehasonlitása, célja viszont a külföldi tűzolók tűzoltóságok megismerése.
Üdv.
"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/
BM KOK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BM KOK » 2006. aug. 30. 6:57

Parázsdarázs!

Hátulról kezdem: hát igen én sokat gondolkodok a KOK jövőjéről, de ez az én bajom.

Egyébként nem cinikus felvetésként kérdezném az amerikai kollégát , hanem puszta kiváncsiságból. És mielőtt bárki bármit tovább következtetne, semmikép nem szeretném összehasonlítás alapjául az esetleges véleményt a magyar Katasztrófavédelem helyzetével, ugyanis odakint egy kissé más feladatrendszer mentén szerveződött az.

Az viszont látszik, hogy az emberi döntéseket ott sem helyettesíheti az elektronika és az informatika.

Egyébként érdeklődéssel olvasom az ottani tűzoltóság munkájáról szóló beszámolókat, figyelem a tűzoltók mentalitását.

Ezért biztatom továbi írásra.

Üdv
BM KOK
parázsdarázs
hamutipró

Hozzászólás Szerző: parázsdarázs » 2006. aug. 29. 19:47

Ez igy nem fer BM KOK ! És ostoba a célzás önmagában is.
Mellesleg szerinted a mi OKF-ünk mostanában mindig a helyzet magaslatán van ? Néhány napja mintha arról szóltak volna a híradások, hogy nem minden Ok akkor, ha egy országos hatáskörű ügyeleten igen ritkán nézik meg az érkező elektronikus leveleket. Biztos hogy a ment. szerv. főoszt-nak az egyes HÖT-öket, ÖT-öket kellene ellenőrzés cimszó alatt cseszegetni ? Nem ott kellene körül nézni inkább ? Egyes híresztelések szerint az OKF személyzeti vonaláról indukálódot ez az egész ügyelet leépítési elképzelés ( ezzel egy másik topic egészen behatzóan foglakozik) , mivel valahogy csak meg kell nyirbálni a költségeket.
És a kígyó a saját farkába nem harap ugye.
Esetleg vedlik. Ez az a nyolcvan akárhány fő országos szinten. Mi tűzoltók meg lehetséges hogy megtanulunk az alkalmi munkavállalói könyvünkbe bélyeget ragasztani.
Te ezt az egyébkén teljesen indiferens hirt lövöd be a levegöbe, miközben GTakacs több fontos , megszívlelendő dolog között arról ír hogy ott egy 3500 lakosú településen sem csak az önkéntesekre terhelik ma már a tűzvédelem biztonságos működésének felelősségét.
Esetleg elgondollkodtál már a KOK jövőjén, ha a tűzoltók jövője bizonytalanná válik egzisztenciálisan.
zene, horgászat, motor bütykölés
BM KOK
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BM KOK » 2006. aug. 29. 15:12

Katasztrófaszimuláció: sebezhető hálózatok

Vizsgálják az amerikai katasztrófaelhárító rendszerek felkészültségét. Az eredmény ijesztő, több rendszer pillanatok alatt felmondaná a szolgálatot, s ennek hatására a többi valószínűleg túlterhelődne.

További részletek:
http://www.fn.hu/index.php?id=8&cid=142099

Bocs, hogy ide tettem, de talán GTakács kolléga reagál erre is ...
Válasz küldése