* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 0:08

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 18. 12:13 
tűzkőről pattant

Kedves Katasztrofális!

Akkor úgy lezárásként:
Ha egy rendszer nem szolgálja ki megfelelően azokat, akiknek a szolgálatára létrehozták, akkor az a rendszer rossz.
És ilyen a VFCS működési rendszere.
Az én kis földhözragadt, ügyrendet figyelembe nem vevő gondolkodásom szerint meg kell változtatni.
Nem tudom, hogy tűzoltó vagy-e, vagy sem.
A tűzoltói szemlélet szerintem pozitiv hozzáállást jelent.
Segiteni gyorsan, a legkisebb kárral!
Ha olyan a helyzet azonnal és gondolkodás nélkül áthágok minden szabályt a cél érdekében. Ha rontottam, tartom érte a hátam.
Annak idején az általam tisztelt tanitómestereim egybehangzóan azt mondták, amikor a TV felelőssége került szóba, hogy a TV felelős minden olyan intézkedéséért amit tett, illetve tenni elmulasztott.
Látod, ez a szép ebben a hivatásban!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 18. 11:52 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Kormosorrú: részemről most mégegyszer és utoljára az újságban megjelent cikkről.
Én végig arról beszéltem, hogy a VFCS vonulással kapcsolatosan történteket csak az érvényben lévő szabályozók alapján érdemes vizsgálni. A cikk ugyanis azt sugalmazza, azért ért ki a VFCS későn, mert valahol hibásan működött a rendszer. A rendszer az előírásoknak megfelelően működött. Az, hogy ezen a rendszer jó-e, vagy változtatni kell-e rajta, az egy másik kérdés. (A véleményem a változtatás szükségességével és mikéntjével kapcsolatban az előző hozzászólásomban megjelent.)
Idézet a cikkből: „Ennek az egységnek volt a feladata megállapítani, hogy milyen anyagok égnek s hogy mi az oltás leghatékonyabb módszere.”
Aki ezt írja, háttal ül a moziban. Természetesen a VFCS-nek egyik sem feladata, de ezt már leírtam egyszer.
Azt is csak megerősíteni tudom, a cikk megítéléséhez nem szükségeltetik tűzoltói szemlélet.
A személyeskedéshez: tudod, ha eddig nem alakult volna ki bennem ez a hiányolt tűzoltói szemlélet, akkor megette a fene az egészet. Vonulhatok akkor én már bármennyit, a szemléletem nem fog megváltozni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 17. 8:23 
tűzkőről pattant

Kedves Katasztrofális!

A vita tárgya nem a működést szabályozó ügyrend volt, hanem a VFCS lehetőségei. Azt pedig neked is el kell ismerned, hogy a jelenlegi szabályozás lehetetlenné teszi az ésszerű felhasználást.
Nem a VFCS csoportvezetőnek kell a beavatkozás modját meghatároznia, hanem a méréseredményeivel kell(ene) segitenie a TV döntéseit.
Egyébként úgy kerül a VFCS kiérkezéséhez a személyek mentése, hogy meghatározza a pl. a gázfelhő összetételét és a terjedési irányát, a veszélyes övezet határát.
És megint kérlek, hogy ne vedd személyeskedésnek, de hiányzik belőled a tűzoltói szemlélet.
Ha módod van, vonulj - akár megfigyelőként - néhány hónapot és egéászen másként fogod látni a kérdéskört.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 23:49 

75 perc nem sokkal több. Ugye itt hiányzik egy fél mondat a titől nem sokkal több kérdésre. Magyarországon van egy Kishodos nevü település, mlyet ugyan olyan adófizető magyar állampolgárok laknak, mint bárhol máshol. Egy különbség azonban mégis van. Ha Kishodoson kigyullad egy ház, beszorul valaki egy összeroncsolódott autóba, akkor a legközelebbi tűzoltóság 66 perc múlva fog kiérni az RST szerint (jó útviszonyok mellett).
Szerény véleményem szerint nem mérvadó (ugyan mutat valamint), hogy egy mentésre létrejött szervezet hány perc alatt hadja el a laktanyáját. A kérdés inkább az, hogy mennyi idő alatt érkezik ki. A hatékonyság és a hatásfok talán innen vizsgálható.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 22:13 
vörös kakas réme

Nem képezheti a vita tárgyát, hogy a PV egyetlen ütőképes csapata a VFCS.
Ezért is ragaszkodnak a PV-s vezetők, hogy náluk maradjanak a VFCS-sek. Eszméletlen az a hozzáállás, hogy otthonról történjen a riasztásuk. A hatékonyságukat ez jelentősen csökkenti. De ezt már kiveséztük a 75 percekkel. És ekkor még nem beszéltem a 15 perc alatt "bemelegedő" mérőműszerükről. (kell, szuper, de így lehet indítani)

Szerintem akik a VFCS járgányán ülnek nem elégedettek a helyzettel és a hozzáállásukkal sincs probléma. Ők dolgoznak.
Jó lenne (a saját bizonságunk érdekében is ) őket a tűzoltóság kötelékében látni.
Emlékeztek még a Doktor körüli vitákra? Ma már nem kétséges hogy jó a Doktort magunk mellett tudni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 21:24 
Szent Tömlő őrzője

Életmentés: addig nem lehet és nem is észszerű beavatkozni (életet menteni) veszélyes anyag jelenlétében amíg azt nem azonosították. Ha egy óra múlva jön már ne is jöjjön.

Lehet külön, de minden tűzoltóságon legyen dreger felszerelés. Ha a bázisról jön ua., mint a vfcs, többmint egy óra alatt ér ki.

Vfcs riasztása 2 perc lenne, akkor helyben egyszerre érne ki a tűzoltókkal.

Nem mindig az előírásokkal van a gond, hanem a megalkotójával.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 20:37 

Kormosorrú: az idézett 2-es, 3-as, 5-ös pontokban leírtakhoz nem tűzoltói szemléletmód szükségeltetik. Ismerni kell a VFCS Ügyrendjét, a katvéd, pv., honvédelmi törvényt.
Még egy adalék a 3. ponthoz. Képzeld el, mit szólt volna a tűzoltásvezető, ha a VFCS csoportvezető mondta volna meg neki, hogyan avatkozzanak be.
Egyébként meg elég rendesen elbeszélünk egymás mellett. Ti azt mondjátok, sok ez a 75 perc.
Én meg azt mondom, hogy ezt az időt az előírások függvényében vizsgáljuk meg.
Ha a tűzoltó riasztási ideje 2 perc, akkor ezt kell tartania. A VFCS-nek pedig az 1 órás szintidőt.
Fireman: hogy a riasztás és a vonulás két különböző dolog, ezt most hallom először.
A jelzéstől a kiérkezésig eltelt időt figyelembe véve teljesen mindegy, melyik a hosszabb. Összeadódva fogják kiadni a kiérkezési időt.
Mindkettőtöknek: hogyan kerül a VFCS kiérkezési idejéhez a személyek mentése?
Ej-ej Kormosorrú, legalább neked illene tudni mi ennek a szolgálatnak a feladata.

Végezetül kikerestem egy ez év januári hozzászólást a VFCS működtetésével kapcsolatban. Nem akárki írta.
Miért nincs a tűzoltóságoknak veszélyes anyagok meghatározására alkalmas készüléke? Talán mert sokba kerül a beszerzése és a készenlétbe tartása is. Persze ilyenkor felvetődik automatikusan a kérdés:
És mennyibe kerül a tűzoltók élete? És mennyibe kerül a bajbajutott emberek élete?
De ha nincs elég pénz, talán el kell gondolkodni azon, hogyan lehet a már meglévő eszközöket a legjobban kihasználni.
Van egy szervezet, amely állandó készenlétet ad, rövid riasztási idővel. (tűzoltóság)
És van egy szervezet, amelynek vannak veszélyes anyag beazonosítására alkalmas eszközei. (katasztrófavédelem, sőt ha úgy tetszik polgári védelem, mivel ezeket az eszközöket ők „hozták magukkal”).
Mivel a katasztrófavédelem berkein belül nem látszik reálisnak egy olyan készenléti szolgálat létrehozása, ahol a riasztási idő a tűzoltóságok riasztási idejére csökkenthető, szerintem egy megoldás marad.
A VFCS-ket a tűzoltóságoknak kellene működtetni.
Persze ennek a megoldásnak a kivitelezése sem egyszerű feladat, de véleményem szerint így a VFCS sokkal hatékonyabban tudna működni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 17:32 
tűzkőről pattant

Még egy gondolat kivánkozik ki belőlem a 75 perccel kapcsolatban.
Aki talált már avartűzben megégett mozgáskorlátozottat, aki gondolkodott azon a társaival a fecskendőben hazafelé, hogy ha csak két perccel hamarabb értünk volna ki, akkor.....akin már riasztáskor végigfutott a hideg a hirre: emberek beszorulva, életveszélyben, annak gyalázatosan hosszú idő a 75 perc.
És ezt érezhette a szolnoki gépkocsivezető kollega is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 16:32 
Szent Tömlő őrzője

Még emlékszem a mentő bázisok első riasztási idejére.

Ha 6 óra a riasztási idő, ahhoz képest 75 perc csúcs! De veszélyben lévőként nem akarom átélni, mert a 2 perc is órának tűnik.
A vonulási időt ne keverd a riasztási idővel, mindkettő fontos, de nem ugyanaz!
A tűzoltók 2 percen belül elhagyják a tartózkodási helyüket és a fizikai korlátok között, távolság, sebesség kiérkeznek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 16:05 
tűzkőről pattant

Kedves Katasztrofális !

Könnyen előfordulhat, hogy olvastad már az elképzelést másutt is, többek között én is irtam már erről a fórumban, és lévén, hogy többen vagyunk ezen a véleményen más is irhatott erről.
Biztos nem kerülte el a figyelmedet, hogy többes számban irtam. ( a HÖT verziót nem is mertük emliteni)
Hogy hány tűznél dolgoztál, az számomra a nov. 16-án 10,14-kor datált hozzászólásod 2; 3; 5-ik pontjaiból vált gyanússá.
Ha tévedtem volna, úgy bocsáss meg!
Hogy hogyan kerül ez ide: ezzel akartam jelezni, hogy a gondolkodásod nem tűzoltós, de legalábbis nem vonulós tűzoltós.
Ezzel nem bántani, vagy minősiteni akartalak, de minden szakterületnek megvan a reá jellemző gondolkodásmódja. Ha kivánod magánlevélben részletesen kifejtem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 15:29 

Fireman: úgy tűnik föl, amit a 75 perccel kapcsolatban írtam, nem jutott el a tudatodig. Megkísérlem egy példával szemléletesebbé tenni. A tűzoltó tehet-e arról, ha a jelzés után mondjuk 32 perccel ér ki egy káreset helyszínére, amely a laktanyától 30 kilométerre van?
Le lehet-e írni, hogy későn ért ki? És ha igen, akkor mihez képest későn?
Hogy ki, mikor és mit nyilatkozik, úgy emlékszem éppen veled tárgyaltuk ki egy másik topikban.
Sanya: valahol ott van a kutya lényege eltemetve, amit írtál: „Azt ne várjuk, hogy a pv. kiveszi a zsákot a kezünkből, mondjuk nem is ez a feladata.”
Sokan nem tudják mi a pv. feladata, ezért irreális elvárásokat fogalmaznak meg.
Kormosorrú: nagyon jó az ötleted, csak mintha már olvastam volna valahol ezt a megoldást a fórumon…… más billentyűzetéből.
Hogy én hány tűznél dolgoztam, ez az előző két hozzászólásomból vajon hogyan derült ki számodra?! Feltételezve, de nem megengedve, hogy igazad van, hogy kerül ez ide?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 15:10 
tűzkőről pattant

Almera!

Köszi a dicséretet, nem véletlen a tüzoltós gondolkodásom, beo-ként kezdtem és kb. 20 évet vonultam.
Hiányzik is nagyon!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 14:29 
lángterelgető

Kormosorrú!
Korrekt a véleményed, egészen tűzoltós!
Üdv.
Almera

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 14:17 
tűzkőről pattant

A VFCS egy órás riasztási ideje már régóta csípi az orromat, annek ellenére, hogy én is a katvéd. kenyerét eszem.
Ez a riasztási idő felháboritó és a szűklátókörűség iskolapéldája.
Mire a VFCS elindul, addig a tűzoltók jobb esetben elindulnak haza, rosszabb esetben az utómunkálatokat végzik.
És erről nem a VFCS-re beosztottak tehetnek, ők is érzik, hogy nem igazán jó a rendszer.
Simán meg lehetne oldani a készenléti szolgálatot és még akkor is gyorsabb lenne, ha a kezelőkért a gkv. menne el.
Horribile dictu: át lehetne adni tokkal - vonóval a HÖT-nek.
Akárhányszor elhangzott az erre irányuló javaslat, mindig el lett utasitva.
A HÖT verziót nem is mertük emliteni.
Amúgy a VFCS. nem rossz, nagyon sok hasznos, jól használható felszerelés van benne, csak nem megyek vele semmire, ha az esemény végére ér ki.
Olvastam Katasztrofális hozzászólását és - minden bántó szándék nélkül -
megállapitottam, hogy nem sok tűznél dolgozhatott.
Most már ötödik évemet töltöm a katvéd-nél, és volt szerencsém néhány olyan pv-s kollegát megismerni, aki tud dolgozni és ami a legfontosabb: ismeri és szereti a munkáját. Tisztelem és becsülöm érte őket. Bár van ellenpélda is, de most fátylat a rosszra.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 14:03 
pernyekergető

SZIASZTOK.

Nagyon tetszenek a hasonlatok,csak az a durva hogy ez mind IGAZ!
"Nagy hűhó semmiért".Azt ne várjuk, hogy a pv kiveszi a zsákot a kezünkböl,mondjuk nem is ez a feladata.De viszon a tv előtt a mikrofont se vegyék el és nyomják a mártir dumát!
-"Megmentettük az országot"!!?
-Egy fővel Úram,KISCIPÖBE???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 13:59 
Szent Tömlő őrzője

A vfcs-vel az a baj, hogy ők nyilatkoztak a médiában, hogy minden rendben van.
A lakosság nekik elhitt mindent.

Most kiderül, hogy későn, 75 perccel a jelzés uán értek ki. Egyetlen tűzoltó sem irigyli. Ha fontosak lennének és a végzett munkájuk is - ami szerintem nekünk is fontos lenne, ha riaszthatnánk - másképp lenne szervezve.

A kat.véd TV.re jogosult személyeinek van már ügyeletes gépjárművezetője is.

Lehetne viccelődni a névvel, hogy felderítő, amikor a vak is látja a veszélyt.

Addig fog Pesten vonulni a vfcs, amíg a főváros nem szerel fel egy szert jobb technikával. Ezt az időt egy évre taksálom.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 13:57 

Kedves Almera: A politikát hagyjuk, ezeken az oldalakon hál’ istennek nem jelenik meg. Már bánom is, hogy beleírtam.
Szerinted mi iránt vagyok én elfogult?
A 2-es pontban leírtakat teljesen komolyan gondoltam. Azt, hogy a VFCS milyen előírások alapján működik, nem lehet azokon számonkérni, akik a szolgálatot ellátják. Valamelyik topikban egyébként már megírtam, hogyan működhetne hatékonyabban. A konkrét esettel kapcsolatban azt érdemes vizsgálni, az előírásoknak megfelelően működött-e a rendszer. A válasz: igen.
A felderítés: információszerzés, adatgyűjtés, tájékozódás a káreset helyszínén. A VFCS ezt is végzi. Ha a katonás szúrkálódás nekem szólt, nem talált. 20 hónapig voltam (sor)katona.
A palackszám becsült adat. Arra próbáltam célozni ezzel, nem volt szükség a használatukra.
A történtben az a vicc, hogy nem vicc.
Hol volt a polgári védelem? Hát a polgári védelmi pk. ezek szerint ott volt. Miért nem alakította meg (helyezte alkalmazási készenlétbe) a Potyemkin-szervezeteit?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 11:51 
lángterelgető

Katasztrófális!
Politikus vénájú lehetsz ha számodra egyértelmű a cikk üzenete!
Az én olvasatomban Te is elfogult vagy, de ez nem baj csak állapot.
A 2-es ponthoz:
Remélem nem gondoltad komolyan..
3.-hoz: Akkor mitől FELDERÍTŐ csoport? Nevezzük KONCENTRÁCIÓMÉRŐ-nek! Vagy az nem olyan katonásan hangzik?
8. Tudod vagy kérdezed a felhasznált palackok számát?
A "vicced" nem túl szellemes ellenben :
A mi polgármesterünk az árvízkor azt kérdezte tőlünk - miközben a tűzoltók töltötték és rakták a homokzsákokat - HOL VAN ILYENKOR A POLGÁRI VÉDELEM??? mert még a kirendeltségvezetőt sem látta.. mivel az sem volt ott a gáton!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 10:14 

Számomra egyértelmű a cikk politikai üzenete. Ettől függetlenül leszűrhető néhány tanulság az írásból. Szerintem érdemes elgondolkodni az alábbiakon:

1. A VFCS a Veszélyhelyzeti Felderítő Csoport rövidítése.

2. Mihez képest volt a VFCS-nek 75 perc késése? A riasztástól a kiérkezésig telt el ez a 75 perc? Akkor minden előírásszerűen működött. A VFCS hivatali munkaidőn túli riasztási ideje 1 óra. (A gyengébbek kedvéért: a VFCS készenlétet mindenki a lakásán látja el munkaidőn túl) Tehát a vonulási idő a maximális riasztási időt figyelembe véve 15 perc volt. Ezt még a tűzoltók is megirigyelhetik.

3. A VFCS-nek természetesen nem feladata megállapítani, hogy milyen anyagok égnek s hogy mi az oltás leghatékonyabb módszere. A VFCS a gépkocsin elhelyezett műszerekkel a gáz halmazállapotú anyagok koncentrációját lehet kimutatni a levegőben. Ebből lehet mondjuk következtetni arra, milyen anyagok égnek, de a lakosság védelme szempontjából nem ez a fontos. Ahhoz aztán végképp semmi köze a VFCS-nek, hogy mi az oltás leghatékonyabb módszere. Azért vannak a helyszínen a tűzoltók, hogy ezt megtegyék.

4. Vajon milyen védőréteget martak le a védőfelszerelésekről a felszabaduló gázok és ennek mi köze van a 200 méterre található lakásokhoz?

5. Az, hogy ne a polgármester (főpolgármester) legyen a helyi védelem vezetője, agyrém. Mellesleg néhány törvényt meg kellene hozzá változtatni.

6. Az a bizonyos tornádós riogatás. Ez telitalálat. Bár valószínűleg nem a Demszky találta ki, hanem valamelyik nagyon okos tanácsadója.

7. Zöldkommandó: vajon mennyi lesz ezeknek a szervezeteknek a reagálási ideje, ha a 75 perc soknak számít?

8. Törökbálinton olyan súlyos volt a környezetszennyezés, annyi veszélyes anyag került a levegőbe, hogy talán összesen nem ürült ki 10 db légzőpalack. Vagy ilyen jól bírtuk az egészséget oly mértékben veszélyeztető, felszabaduló gázokat?

9. Az utolsó gondolattal teljes mértékben egyetértek: nem hatékony a környezetvédelmi és tisztiorvosi hatóságok működése.

És végül, de nem utolsósorban. Politikusaink és újságíróink éppoly bántóan tájékozatlanok a polgári védelmi tevékenységgel kapcsolatban, mint a fórum néhány hozzászólója. És hogy nem csak ők, íme itt egy történet 2001-ből, valahol a Tisza mellől.
A helyi település polgármestere az árvíz okozta károkat látva kifakad:
- Azért ekkorák a károk, mert a polgári védelem nem csinált semmit.
- Halkabban polgármester úr- csitítgatja az egyik munkatársam.
- Nem érdekel. Csak hallja meg mindenki!
- Polgármester úr, tudja ki itt a polgári védelmi parancsnok?
- ??????
- Ön, polgármester úr.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 15. 10:34 

Pozsárka!
Én ebben a cikkben mást látok tragikusnak.
Például azt, hogy "szakpolitikusaink" ennyit tudnak az egészről, de bátran nyilatkoznak bármiről.:radobbent: De jó példa a sajtó ismereteiről is....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 15. 10:15 

Sziasztok!

"Lécci óvassátok el a Lapszemle rovat BM KOK által megjelölt legújabb cikkét" :arrow:
Azt nem mondom, hogy mindenben ock a cikk, de bizony súlyos kórkép :?
Dolgozik a pv, csak nincs helyzetbe hozva... :twisted:
Ha akarna sem tudna jobban dolgozni...
Egy csomó dolog van amit képtelen elvégezni, amit meg megtesz, azt is csak úgy tudja tenni, ahogy a cikk is írja :cry:

Állítom, hogy a szisztéma a hibás! A rendszer a defektusos... :x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 12. 22:30 
vízpocsékoló

Szokott-e dolgozni a PV?
Szerintem sose. Szüntessék meg, veygük át a feladataikat, mert úgysincsenek és majd felmarkoljuk a lóvét. (:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 29. 7:08 
tűzkőről pattant

A birálat legyen tényeken alapuló konkrétum és ne személyeskedés!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 28. 8:21 
slagmester

Én például bőrszín és vallásra tekintet nélkül kívántam már sok nő szervezetét.(Bessenyő P.után szabadon) De kicsit komolyabban. Úgy deketáltam, hogy itt a szervezet a fő téma. A tagot szerintem is az minősíti, amit csinál, vagy nem csinál. De a szervezetet a tagok többsége, vagy vezetőjük(ik) minősítik. A szervezetet pedig nehéz úgy értékelni, hogy egyes tagokat elkülönítünk. A "tisztelet a kívételnek" azzal a veszéllyel jár, hogy az ingtulajdonosok sem öltözködne fel. Legelviselhetőbb módszer, ha a bírálat és javaslat arányban áll. A többi pedig személyes ügy, adott esetben mérlegelés kérdése. Megint oly sok okost mondám! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 28. 7:43 
csizmás kandúr

Üdv!

Egyetértek az előttem szólóval!!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]