* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 0:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 20:11 
Szent Tömlő őrzője

Ne add fel!
Én ugyan HÖT-ös vagyok, de hányingerem van attól - az élet bármely területéről legyen szó - ha valakit (valakiket) csak azért ítélnek el, semmiznek le, mert oda tartoznak, ahol az ott lévőket nem szeretik (egész pontosan a szervezetüket, a bőrszínűket, a vallásukat, a szemük színét stb.). :roll:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 13:56 
tűzkőről pattant

Péti, minden rendben.
Az átlag zrikát elviselem, de az roppant módon tud bosszantani, hogy némelyek csak azt látják, hogy egy katasztrófális szólt hozzá, a tartalom mindegy.
Birom a gyűrődést, csak néha bosszankodok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 13:47 
slagmester

Nem tudom, hogy melyik témánál kézdezzem meg. Dolgozik bennem a kisgonosz. A Tudtátok hogy tilos-ban feltett szerény kérdéseimre nem sok választ kaptam, ne haljak már meg hülyén! Az OKF és MKI-k személyi állománya milyen jogszabály szerint tartozik a hivatásosok közé?
A HSZT hatályát nem módosították. Meghatározza valami azt, hogy a kat.véd. személyi állománya tűzoltó, pv-s, köztisztviselő és közalkamazott?
Kormosorrú! Nem irigyellek, néha őszintén együtt érzek tűzoltó éneddel. Szerintem nem személy szerint téged zrikálnak, de ezen a fórumon most neked lehet címezni a kat.véd.-el felmerült gondolatokat. Elég árnyalt lettem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 12:29 
slagmester

Hát, olyan fejezete biztos nem lesz, hogy...ahol a kat.véd.tv.-ben OKF megnevezés szerepel, az alatt...... :wink:
Egyébként, a felügyelet szerintem is tudna sok dologban segíteni. Akinek akarnak, most is segítenek. 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 20:15 
Szent Tömlő őrzője

A belügyminisztérium 2. féléves jogalkotási programja szerint az összes tűzoltós tv, rendelet módosításra kerül.
Félni nem kell, mert a Tütv. 2/3-os és a fiúk úgysem szavazzák meg.
Mónikának ráadásul nagyobb baja is van a rendőrséggel és a közigazgatással.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 15:25 
slagmester

"Egy újszülöttnek minden vicc új." Tud valaki olyan szándékról, amelyik a legfélénkebb módon is a pv-t és a tüó-ságokat érintő jogszabályok megváltoztatását, mit nem mondok, korszerűsítését feszegeti? :shock: Pv-s jóismerősöm :o szokta mondani" Nem az a baj, hogy nyakig ülünk a sz...ban, hanem hogy még paskolják is." A kérdés szerintem több mint jogos, de nem csak egymást kellene zrikálni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 20. 15:10 
tűzkőről pattant

Egy jól működő felügyelet tud segiteni. Tapasztaltam. Nevesitem: Cziva Oszi.
Bármivel fordulhattunk hozzá, ért a szakmához és nem kekeckedett, de a szintet megkövetelte.
Öröm volt vele dolgozni és bár megértettem, de őszintén sajnáltam, amikor átment az FTP-re.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 16. 8:47 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

bocs, az eső 3 sor idézet Kormosorrútól, csak így sikerült.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 16. 8:46 

Mi lenne, ha összeülne egyszer a tűzoltó, a kat. véd. és a pv. és a felügyelet megkérdezné a felügyelteket: hogyan tudnánk a munkátokat segiteni?
A felügyelet is tud segitség lenni - persze ha ugy végzik ahogy kell.

Ez egy ragyogó felvetés és talán fémjelez abból, ami néhány topikban folyik hasonló témában.
A felügyeletnek nem az lenne a dolga, hogy a munkánkat segítse! De ha segíteni akar, úgy tud segíteni, hogy azokat a jogszabályokat, melyek végrehajtását ellenőrizni (felügyelni) hozták létre, frissen tartja a felügyeltek tudatában. Esetleg egy kőrlevélben felhívja a felügyeltek figyelmét, hogy miket fog ellenőrizni, tájékoztatja a szempontrendszerről stb. Talán az is fontos lenne, hogy egy ellenőrzés objektív legyen és az értékelés ugyan az legyen Pest megyében, mint Győr megyében.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 15. 21:06 
szikracsapkodó

Hát ha már így ráterelődött a téma a kat.véd.-re.Szerintem ez egy nagyon béna felállás ahogyan most működik.Hogy vannak jó tűzoltószakemberek a kat.véd.-nél?Vannak,de szerintem nagyon sok(min.50%)a honvédségtől importált,alapfokú tűzoltótanfolyamot végzett főtiszt van,akik :ijedt: PROFI TŰZOLTÓnak tartják magukat és a beosztásuk is ezt sugalja.És pöckösen dirigálna egypár,ha tudna.(és ha nem fordítva venné fel a kiskörös sisakot esetnél-valós)Tisztelet természetesen a kivételnek.Szerintem maradt volna úgy ahogy volt,külön a pv. és tűzoltó.Hatékonyabb volt a rendszer.Sokkal hatékonyabb.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 06. 15:46 
tűzkőről pattant

Öregszem és hülyülök.
Kőszeg 20-nak szántam a választ, de legalább a 20 az stimmelt!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 05. 19:01 

Kormosorrú nem igazán értem, hogy ezt melyik hozzászólásomra mondtad. Azzal egyet is értek, amit leírsz annyi megjegyzéssel, hogy akik a megyén vannak és tényleg jó tűzoltók, nem kellene, hogy az érdekképviseletben is ott legyenek, hiszen vannak saját korlátaik.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 05. 13:29 
tűzkőről pattant

Kedves P/20!

Sokáig nem jutottam internyethez ezért csak most tudok válaszolni a kérdésedre.
A "szakma döntene" mit is értek ez alatt.

Pillanatnyilag az aktuális politikát szolgáljuk ki.
Mi lenne, ha összeülne egyszer a tűzoltó, a kat. véd. és a pv. és a felügyelet megkérdezné a felügyelteket: hogyan tudnánk a munkátokat segiteni?
A felügyelet is tud segitség lenni - persze ha ugy végzik ahogy kell.
Irgalmatlan energiát köt le a jelentések gyártása és mindezt olyan szakemberek irkálják akik többre lennének érdemesek és képesek.
Nagyon nem szeretem, ha valakit ab start elitélnek azért mert a megyén dolgozik.
Milyen választása van vagy volt egy tisztnek ha előre akar lépni, vagy nem jön ki a parancsnokával?
Elment a megyére. És attól még elkötelezett jó tűzoltó maradt.
Én a szakma alatt a tűzoltó szakembereket értem függetlenül attól, hogy hivatásos, önkéntes vagy létesitményi és függetlenül attól, hogy megelőzési vagy mentési területen dolgozik és a bérét ki folyósitja.
Ennyi össze - vissza csapongás után: a szememben a szakember: a szakmáját - hivatását - jól ismerő TŰZOLTÓ!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 05. 8:07 
hamutipró

Egyszer már meghátráltam, de csak nem bírok magammal,bocs. Csak azért érdekel a téma, mert szerintem nekünk ez a felállás nagyon nem frankó, és a valóságot mindig megerőszakolják. Én úgy látom, hogy az utolsó katasztrófa hazánkban a csernoBILI volt. Tetszik ez egyeseknek, vagy nem, az árvíz nem az, legalábbis az OKF nem tudott semmit tenni az ügyben, tőlük függetlenül is megtörtént volna, ami megtörtént. Erre a gyakoriságra és hasznosságra bugyuta dolog ekkora szervezetet fenntartani. Persze, hogy pánikszerűen keresik a feladatokat, megfogható hasznosság nélkül. A pv-nek viszont most lehetne 50 év után hasznos feladata. A veszélyes üzemek témája az övék, tán még értenek is hozzá. Persze most is van pv-s, aki csinál valamit, igaz nem sok köze van a pv-hez vagy kat.véd.-hez. Tán még hasznos is valakinek (polgármester, iskolák, stb.) DE A TÖRVÉNY SZERINT NEM EZÉRT VANNAK! Pl. egy nemzetközi gyerektábor szervezése nem pv-s funkció. Arról nem is beszélve, hogy a működésük pénzügyi fedezetét a polgármesterek biztosítják. Viszont települési szinten emberétől függően tudja a pm-rt segíteni sok mindenben. Beavatkozó erővel valóban nem rendelkeznek. A lebiztosítottak igénybevétele a védelmi bizottságok jogköre. Itt van a másik kérdés. A valóságos lakosságvédelmi intézkedésre a települési, körzeti, vagy megyei véd.biz.-ok jogosultak. Akkor miért van kat.véd.? Tudom. A rendvédelmi igazgatásért. És az egész nem érdekelne minket, csak ebben a felállásban lassan elveszítjük a tűzoltói identitásunkat, lassan azt a szót is elfelejtik vezetőink, a vállalatok, a média, hogy tűzoltó. Hú de ráértem!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 04. 22:48 
slagmester

Hálásan köszönöm a kiegészítést!
Így pontos, amit írtam. Tehát a lényegre kell figyelni: volna lényege.
Sajnos ez nem derül ki ilyen egyértelműen.:-(

Köszönöm a pontosítást!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 04. 19:36 

Backdarft! Tévedésben vagy. A pv-nek van beavatkozó ereje. Ez a lakosság. Ha jól emlékszen 14 évtől 65 éves korig minden magyar állampolgárt pv-i kötelezettség terhel. (kivéve azokat, akiket jogszabály mentesít a pv kötelezettség alól)
A baj ott van, hogy egy karitatív feladatra nem lehet államigazgatási úton személyeket kötelezni.
Azaz. Kispista Jóska érzi magában a segíteni akarást és a karitatív szellemet. Úgy gondolja, hogyha bármi baj van a településén, ő nagyon szívesen megy és hordja a sérülteket hordágyon. A település pv ügyekkel foglalkozó embere ezután őt beosztja egy Beosztó határozattal, hogy név, annyja neve, születési idő hely, lakcím stb. beosztom, kötelezem, határozat, indoklás, fellebbezhet stb. Mikor ezt a határozatot kézhez kapja, még az életkedve is elmegy, nemhogy még hordágyakat cipeljen.
Szóval lenne ennek értelme, de nem így.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 04. 18:35 
tűzkakas-idomár

Kormosorrú itt kire gondolsz a "szakma döntene" ez érdekelne? A véleménydet leirhatnád egy másik forumon is ki legyen a felügyeleti szerv, mert ott már olyan feladatokat is adnak amihez a mai létszám is kevés volna.

backdraft a megoldást egy felelősséggel biró polgármester tudja megoldani a nyilatkozatok területén. Mert hát nézzük meg kinek kötelező feladata, ahol ÖT és HÖT van a helyi tűzvédelem. A baj majd akkor lesz ha a polgármester másképp gondolja mint a nyilatkozók.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 04. 11:02 
slagmester

Hallottam egy szépen megfogalmazott mondatot a pv-tüo.-katvédelem vitához!
Próbálom megfelelően visszadni.
A Polgári Védelem egy olyan szervezet, aminek beavatkozó ereje nincsen.
Ott tervezés folyik.
Régen, míg a Honvédelemhez tartozott a beavatkozó, elhárító állományt a sorkatonai állomány jelentette!
Most, hogy onnan ki van véve, csak egy irodai szintű dolog.
Így a tűzoltók is csak végrehajtói annak amit nekik kell kivitelezni.
A tűzoltói feladatokra pedig még mindíg ez a jól felszerelt, célirányos erő van. A TŰZOLTÓK!

Így ne sértődjetek meg. Sem azon amit leírtam, mert amúgy sem az, szerintem, no meg ti még mindíg ugyanazok vagytok!
A saját érdekképviseleteitek közvetítsék véleményetek az OKF felé, kérve azt, hogy mikor Tűzoltónak kellene nyilatkozni, akkor ne a PV tegye azt, mondván Ő is Katasztrófa védelmis, ami elméletileg az igazagtási szinten ugyan az.
:wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 10. 8:19 
tűzkőről pattant

Ez a pv-s vita elcsúszott a katasztrófavédelem irányába, pedig a kettő nem ugyanaz.
Szerintem a pv. tipikusan önkormányzati feladat. Ha bármi balhé van, akkor azt helyben kell megoldani. és a pv. a polgármester engedélye nélkül még egy hangosat sem szellenthet.
Nem értem miért kell erőltetni a pv. parancsnokságokat, sokkal hatékonyabb lenne, ha x lakosonként minden településnek lenne saját polgárivédelmi előadója, parancsoka.
A helyi közigazgatás biztos tudna neki munkát adni, ha a saját munkakörében már minden OK. Ha gond van, helyben tud intézkedni, van helyismerete, ismeri az embereket.
A kat. véd. szerepe pedig csak a felügyelet lenne.
Jelenleg a kat. véd. mindent felvállal, és nem minden esetben tudja kellő szinvonalon ellétni.
Pl. itt van a VFCS. alapjában véve nem lenne rossz, de igy működtetve nem ér semmit.
Éjjel, mire kiér, és a kárhelyen még dolga van, akkor rég megette a fene.
Ha bármikor elhangzott, hogy 24-48-as készenléti szolgálatban kellene működtetni az OKF részéről heves tiltakozás volt a válasz.
Egyébként valaki emlitette, hogy túl magas a megyei igazgatóságok létszáma, ez szemlélet kérdése.
Ha a szakma döntene, akkor el lehetne látni értelmes munkával a jelenlegi létszámot is. A másik verzió, hogy egy kis létszámú jól képzett s z a k e m b e r valóban csak felügyeletet lásson el.
Ezt az én békaperspektivámból látom igy, vagy jól vagy nem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 09. 16:12 
Szent Tömlő őrzője

A megközelítés Vágó Istvántól származik és helytálló.
Ha nincs katasztrófa nem dolgoznak, ha sokáig nincs katasztrófa sokáig nem dolgoznak, végül valakinek feltűnik és megszünteti őket. Ezt akarják??

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 09. 13:34 
vízpocsékoló

Ez a megközelítés helytelen, a munkavédelem védi a munkát?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 07. 22:21 
szikracsapkodó

itt most az a kérdés, hogy miért dolgoznak és mit?? A válasz:védik a katasztrófát!Az a nevük:katasztrófavédelem! :evil: :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 07. 21:02 
szikracsapkodó

Tisztelt hozzá-szólók!
Egy kicsit elkanyyarodtunk a kérdéstől.
itt most az a kérdés, hogy miért dolgoznak és mit??
És egyáltalán mi szükség van rájuk ezzel alétszámmal?
PL.: valamaely országokban úgy dolgozik a katasztrófa védelem, hogy amikor nincs rájuk szükség csak néhány ember ad ügyeleti szolgálatot és végzi a munkáját.

MSZP spórolni akar? itt alehetőség mi szükség ennyi emberre ha nincs katasztrófa. Ezek az emberek ilyenkor kaphatnának valami készenléti pénzt. És lehetne e-mellett civil állásuk.
:idea:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 07. 20:49 
szikracsapkodó

A kérdésre válaszolva: NEM!!! :twisted: 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 06. 9:20 
vízpocsékoló

Tényleg ennyire fontos a ruha szine, vagy az az érték! Hogy mit szolgál, mit hoz létre?
Nemtudom, hogyha ennyire figyelik a pv-ket és regisztráljuk, hogy nem csinálnak semmit, ök mit csinálnak?
Számtalan megválaszolatlan kérdés jut eszembe, mi mértelme van az egyás becsmérlésének?Mire vezet ez?
A kor az állapot és nem érdem, nem ér kevesebbet az az ember aki most szerelt fel és az aki 20 éve. Persze a mai o járatos is lesz 20 évvel rendelkező, tapaztalt. Biztos több beosztást is végigjár majd. Aki vonulós tudta, hogy minek jelentkezik, ne legyen ezért a végzett munka nagyobb értékű. Aki a postán a csekket szedi be az nem dolgozik? mert nem vonul?

Próbáljunk egy közös célt keresni és megadni mindenkinek a lehetőséget, hogy a saját eszközeivel közelítsen felé. Ha akar.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]