* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 0:00

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 05. 14:31 
tűzkakas-idomár

Azért, mert egy szervezetet ma hoznak létre, azért vonatkozhat rá egy korábban hatályba léptetett alaprendelet amit, időközben töbször módósitanak. Továbbra sem tartom jónak, ha a felügyeletet ellátó (tűzoltó, pv.-s) érdeket szeretne képviselni. A kö pakolás helyett ma jelentéseket irogattatnak velünk rendszerbeli társaid egyiknap ezt kérdezik, másik nap ugyanazt. A multadat és jelenedet is becsületben és tiszteletben tartom. Úgy ahogy te is teszed. Köszönöm.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 05. 13:50 
tűzkőről pattant

Tisztelt Kőszeg20-as!

Ugye ez a kis vita abból indult, hogy a ket.véd-es tűzoltók hordanak nem hordanak kék ruhát. Az általad idézett 1998-as jogszabály idején legfeljebb egy gondolatkisérlet volt a katasztrófavédelem.
Eszerint én jogosan - és nem csak érzelmileg jogosan - hordhatom a szürkét.
Most minden pejorativ gondolat nélkül: hova jutottunk a "dolgoznak-e a pv-sek?" témától!
Egyébként dolgoznak. Csak egész más a fogalomrendszerük. És ezt sem bántónak szántam.
Egyik nagynevű kollegám fogalmazta meg az alábbiakat: a tűzoltók kezelik az eseményeket és szükség esetén jelentést irnak némelyikről, a pv-sek jelentést irnak és szükség esetén kezelnek némely eseményeket.

Ha sarkitva is, de ez tükrözi az igazságot.
Egyébként meggyőződésem, hogy nem szabad egymást bántani. Soha - na szépitsek: legtöbb esetben - nem az adott ember tehet a rendszer hibáiról.
Emlékszem még ifjú vonulós koromból, amikor az egyik csoport egy kockakőrakást átpakolt a laktanya egyik sarkából a másikba, majd a következő csoport vissza. ( akkor még csak két csoport volt )
Dolgoztunk. Nagyon keményen. De minek.

Ha kellő tisztelettel és előitéletek nélkül közelitünk a másikhoz, akkor könnyebben értjük meg egymás gondolatvilágát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 05. 12:29 
tűzkakas-idomár

kormosorrú láss csodát 21/1998.(IV.22.)BM rend. de ezt sem tartja be senki. Mert ez alapján nem lenne különbség a belügyi egyenruhások között ezért lépet a HöTOSZ. De ha ezt betartanák, akkor nem tudnál csendesen demonstrálni sem ha lelkiismeret furdalásod van azt magadnak kellene megoldani.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 05. 9:10 
slagmester

Kollégák!

Mi ez a sárdobálás? Valamekkora szakmai sovinizmus érezhető ki belőle
...de kérdezék valamit!

Most komolyan! A kérdés, "Dolgozik-e a PV?"

Most mi van a PV-el és a Katasztófavédelemmel?

A Katvéd nem egy egységes igazgatási rendszer?
Meséljétek mán ee nékem eztet! :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 05. 8:44 
kapacsmester

Lám ez jellemzi az igazi "katasztrófavédőt": azt hiszi szellemes, pedig csak szellentett..! szánalmas..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 05. 8:14 
tűzkőről pattant

Tisztelt Kollegák !

Szerintetek létezik-e olyan h a t á l y o s szabályozás, mely irányt mutat, hogy milyen egyenruhát hordhatunk.
A kat. véd-nél a kék egy a sok közül. A kék gyakorló mindenre alkalmatlan, a kék társasági megengedett a szürkével együtt. Legalábbis a szóbeszéd szerint.
Az egyenruhával az adott testülethez való tartozásomat fejezem ki.
A szolgálati igazolványomban az szerepel, hogy.....tűzoltó.......
Innentől kezdve jogosult vagyok a tűzoltóegyenruha viselésére.
Egyébként rég megette a fene, ha az embert öltözéke és nem tettei alapján itélik meg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 05. 6:27 
szikracsapkodó

Egy a bökkenő hogy itt mifelénk, katasztófa védelemnél dolgozók 70%-a alezredes és ezzel a beosztással már fizikai munkát végezni nem szabad. Viszont ekkor jönnek az öket kisegítő kis SZŰRKE TŰZOLTÓK akik elvégzik a rájuk szabott piszkos munkát.
Milenne ha a tőzoltók 70%-a is ilyen magas ranggal díszelegne?
Szerintem akkor is nekünk kellene dolgoznukhelyettük.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 20:14 
lángterelgető

Annyi különbséggel, hogy ami a katasztrófavédelemnél folyik, az csak olyan, mintha munka lenne, tehát ha szeretne dolgozni akkor sem tud, mert az egész egy látszattevékenység!!!!!!!
Nem hallottam, hanem tudom, mert ismerem!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 20:08 
Szent Tömlő őrzője

Már megint ez a téma...
Eszembe jut egy régi általános iskolai tanár néni, akinek a rendszerváltoztatáskor egy kollégája azt mondta:
-Na, Bizsi néni, most majd a cserkész-mozgalomban megmutatjuk, hogy mennyivel másabb az az úttörőkénél!
-Ha abban is annyit dolgozol, mint itt, akkor nem lesz az se másabb!-jött a válasz.
A lényeg: nem az számít, hogy milyen ruhában, és hol van valaki, hanem az, hogy - ha éppen nincs is neki :wink: - talál-e magának feladatot.
Ha valaki lusta, rest, az a Katasztrófavédelemnél és nálunk is az lesz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 18:05 
Szent Tömlő őrzője

Durva-e? Lehet. Igazság van-e benne, kat.véd szemszögből biztos. Viszont az egyenruhaviselése nem polgári engedetlenségi aktivisták önfejű döntése, hanem egy eskün alapuló fegyelmezett magatartás. Tiltakozni akartok, megértem, de rossz példát mutattok és saját megbecsüléseteket játszátok el vele.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 12:08 
tűzkakas-idomár

A firemann ledorgálása azért nekem egy kicsit durva, szerintem ha a megyei tü.pk-ság és BM TOP helyett egy új szervezetet hoznak létre és ott dolgozom tovább, akkor döntöttem.
De ha belegondolsz Fradi mezben az Újpest csapatával kifutni.
Engem személy szerint többször ledorgáltak azért, hogy miért nem értem meg egy szervezet van katasztrófavédelem, egy sziv egy lélek nincs polgári védelmis és tűzoltó....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 11:34 
tűzkőről pattant

Kedves Fireman!

Hogy jössz te ahhozz, hogy egy tüzoltó rendfokozatú (néha igazi tűzoltó) kat. véd-est nem tartod etikusnak a tűzoltóegyenruha viselése miatt?
Örülj, hogy nem ott szolgálsz és vedd észre, hogy ez az egyetlen tiltakozási lehetőségünk a rendszer miatt.
Ebből kiderült, hogy én is ott szolgálok, de tűzoltó vagyok. Szeretem a hivatásom és nem én akartam kat. véd. lenni!
Tűzoltó vagyok, az is maradok, a testületnél eltöltött és vonult évek feljogositanak erre!
Bocsi, ha túl durva voltam!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 9:46 
slagmester

Katasztrofális: engedd meg, hogy ne írjam le nyilvánosan, hogy ötös kategóriában hány fős a rendszeresített létszámunk, hányan vagyunk valójában, hányan vagyunk szolgálatban. Azt elárulhatom, hogy jövő februárban még lesz idei szabadság pár embernek.
Amit pedig a munkáról írtál: elhiszem, hogy sok munka van előírva. A fizetést hagyjuk, ha nem tetszik nekem, akkor fel is mehetek oda dolgozni. Ezennel leszállok a kékruhásokról, elég nekem ha saját magunkal foglalkozok. :wink:
Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 03. 23:27 
Szent Tömlő őrzője

A polgári védelem alatt katasztrófavédelmet kell érteni. A tv-ben sok OKF-es tűzoltó egyenruhában nyilatkozik pedig Tatár A. kötelezett mindenkit az új kat.véd egyenruha beszerzésére (külön kérdés jogszerű-e a tűzoltó egyenruha viselete, hogy nem etikus az majdnem biztos).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 03. 21:25 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Fireman:
Érdekes, neked a kék ruha a katasztrófavédelmet jelenti, másnak pedig a polgári védelmet. Vagy a kettő közé tehetünk egyenlőségjelet?

Keleti front:
Kérdésedre, miszerint van-e annyi munkája a megyei igazgatóságokon dolgozóknak, ahányan vannak, még egy megyei igazgatóság vonatkozásában sem tudok választ adni, nem hogy általánosságban. Egyet biztosan tudok, annak az osztálynak, amely a tűzoltóságok tűzoltási és műszaki mentési tevékenységének szakmai felügyeletét látja el, van elég dolga. Jogszabály írja elő, hányszor kell a gyakorlataikat ellenőrizni, hány megyei ellenőrző gyakorlatot, vezetési törzsgyakorlatot, továbbképzést kell számukra szervezni. (Gondolom ez nem újdonság számodra sem.)
Belső szabályzók írják elő a készenléti szolgálatok és a szolgálatváltások ellenőrzését, valamint azt, mennyi időnként kell a tűzoltóságokon átfogó ellenőrzést végrehajtani.
Ehhez jönnek még a havi, negyedéves, féléves rendszeres adatszolgáltatások, jelentések.
Ehhez jön még a katasztrófavédelmi, polgári védelmi tevékenység, plusz a különböző ügyiratok.
Van olyan megye, ahol ezt a munkát 4 fő végzi, ebből egy az ov. Amelyik megyében sok tűzoltóság és pv. kirendeltség van, elég megterhelést jelent ennek az osztálynak, ha minden kötelezettségének meg akar felelni.
Azt meg nyilván te is tudod (nálatok is így van), a Hszt. a bérezést nem aszerint írja elő, ki mennyit és mit dolgozik.
Egy ov. például a megyén ugyanannyit keres, mint a városnál. (A megyei pótléktól eltekintve.)
A megyén nyilván annyi ember van, amennyit az állománytáblájuk előír.
Azt írod, a városnál létszámhiány van. Megmondom őszintén nem értem. A fővárosban és környékén válogatni lehet a jelentkezők közül.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 03. 9:34 
slagmester

Félig válaszolva Golyó kérdésére: igen, dolgoznak a katasztrófások, biztos vagyok benne. (én nem vagyok az, és remélem nem is leszek...)
Annyiban módosítom a kérdését, hogy van-e annyi munkájuk, ahányan vannak megyénként? (azt is hozzátehetném, hogy annyit dolgoznak-e, amennyit keresnek, de ez illetlen, úgyhogy nem kérdezem). Kicsit (NAGYON!!!) zavaró azonban, hogy ott a rengeteg ember a megyén, a városon meg üvölt a létszámhiány... de kit érdekel :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 03. 8:37 
Szent Tömlő őrzője

Kék ruha - katasztófavédelem

Nem várunk el semmilyen munkát - még nyilatkozatot sem. Kat tv. szerint nincs is semmilyen operatív feladatuk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 02. 21:00 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Kedves Golyó!
Kicsit konkrétabban kifejtenéd, hogy kik azok a kékruhások, és egy általad leírt helyzetben milyen tevékenységet vársz el tőlük?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 02. 7:38 
slagmester

És sokszor ugye a nagy szervezet van emlegetve..a Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

Pedig ott is Ti dolgoztok legtöbb esetben...semmi bajom az összevonással, csak akkor ha ez így van, ne ékeskedjünk idegen tollakkal! :evil:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 02. 6:07 
szikracsapkodó

Hát ez az, hogy csak nyilatkozni tudnak! :evil:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 02. 5:02 
Szent Tömlő őrzője

Miért? Szerinted kik nyilatkoznak?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Szokott-e dolgozni a PV
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 01. 19:29 
szikracsapkodó

A mostani esőzések miatt igen sok helyen volt belvízveszély. mégis mindenhol a tűzoltók dolgoztak. HOL VANNA ILYENKOR A KÉKRUHÁSOK CSAPATAI??? :?: :?:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]