Mi lesz jövőre?

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
Pirinyó
slagmester

Re: válasz

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 07. 17:12

B20 írta:Pirinyó!

Örülök, hogy jólk gondoltam"nem kötekedni"' akarsz.
Amiben tudok/unk nagyon szivesen segítünk, a köztestület alakítása valóban nem egyszerű de ha valaki tudatosan megpróbál abba az irányba fejleszteni akkor az biztos összejön.

Állok rendelkezésedre!
B20
Köszi szépen!Köztestületet egyenlőre nem erőltetjük.Ha ott fent akarják áldozzanak rá.Nekünk és a környező településeknek nincs rá kavics.Szerintem egy pár évig még így is fog maradni.Sok feltétel még nem adott hozzá.Ami nem a mi hibánk.
Nincs saját tulajdonú szertárunk.
Köszönhetjük falunk vezetésének is!
Nincs fecskendőnk.
Csak Liaz vízszállítónk sufnituningolva!
Felszerelésekkel egyébként jól állunk.
Nagylózson úgy volt,hogy megalakul és az utolsó pillanatban nem írták alá.Anyagi okok miatt.
Nem adták meg az előzetesen megígért állami finanszírozást.
Azt mondta egy katasztrófavédelmi tiszt"jobb egy jól működő ÖTE,mint egy rosszul működő ÖT"
Példa erre Békés ÖTE.
Mint korábban mondtam le a kalappal előttetek.
És ahogy innét látszik működik a dolog szépen.
Kevesebb pénzből is lehet működni,akár egész komolyan is.
Mi átlagban 8perc alatt elhagyjuk a szertárt ami a körülményeinkhez képest elég jónak mondható.
Na üdv:
"Ne sírj azért, mert valami véget ért, mosolyogj, hogy részese lehettél."
B20
hamutipró

válasz

Hozzászólás Szerző: B20 » 2007. ápr. 07. 14:00

Pirinyó!

Örülök, hogy jólk gondoltam"nem kötekedni"' akarsz.
Amiben tudok/unk nagyon szivesen segítünk, a köztestület alakítása valóban nem egyszerű de ha valaki tudatosan megpróbál abba az irányba fejleszteni akkor az biztos összejön.

Állok rendelkezésedre!
B20
Pirinyó
slagmester

Re: fecsi

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 07. 13:51

B20 írta:Kedves Pirinyó!

Ha valóban nem kötekedni akarsz nagyon szívesen elmondom, hogy az előző ifánk árát tettük hozzá a mercihez., ugyanis nekünk kettő volt (korábbi képek) tehát előbb érdeklődj mielőtt nyilvánosan félrevezetéssel vádolsz. Az írásodból arra következtetek, hogy valahol a Dunántúlról írsz, igen valóban voltak talán még most is akad olyan, hogy berepül a sült galamb az ÖTE-hez de ezek a galambok általában ide a viharsarokba nem vagy ha igen azért viharvert állapotban érkeznek meg. Úgy 10 évvel ezelőttig lehetet kapni ajándékba de azóta azért igen nagyon tűzoltóautóra szakosodtak kereskedések, és ők nem fognak neked adni ajándékba semmit sem hacsak nem veszel náluk egy fecsit és akkor talán nem csupaszítják le teljesen. Mi soha semmit sem kaptunk ingyen és nem is vagyok a híve, ha vettünk valamit kintről a piaci ár alatt tűzoltóságtól akkor azért cserébe meghívtuk őket vagy ifjúsági csapatukat egy táborba, versenyre stb…. a mi költségünkre, persze ehez az is kell, hogy a tűzoltóság foglalkozzon, legyen saját ifjúsági csapata/csapatai ami ismét csak azt erősíti, hogy nem érdemes várni a sült galambara hanem neki kell állni és csinálni kell pl ifjúság (www.otebekes.uw.hu/aktuális). A tavai táborba nem tudtak eljönni német, osztrák kapcsolataink viszont az idei táborra ugyanúgy felajánlottuk neki hogy jöjjenek. Ha egy ÖTE nem tesz le mást az asztalra mint, hogy tüzetolt, műszakiment akkor se az önkormányzata se egyéb szervezet nem fogja olyan szinten kezelni amilyet szeretne (már megint sült galamb). A mai gazdasági helyzetben nem szabad várni, meg kell élni. Az előző hozzászólásodhoz azért hozzá teszem, hogy a tavai évben a költségvetésünk (önkormányzat) 700.000 ft volt és az összes költség (rezsi, üzemanyag stb….) a mienk, hogy amíg nem volt létrásunk addig alpin technikával vágtunk fát és így gyűjtöttük össze a létrás árát, mielőtt megkérdezted volna, hogy azt biztos kaptuk (hát nem). És nem csak favágásokat vállalunk hanem pl: locsolás, csatornatisztítás, rendezvénybiztosítás, tüo készülék felülvizsgálat stb….
Nekünk nincs testvér városi kapcsolaton keresztül tűzoltóság ismeretség, viszont van úgymond testvér tűzoltósági kapcsolatunk több irányba is amit itt a viharsarokban elérni nem könnyű. Amink van azt nagyrészt az állományunk verejtékes munkával és nyertes pályázatokkal hoztuk össze. Tehát összefoglalva a hosszúra sikerült mondani valómat, ha van egy csapat ÖTE, ÖT, és van egy céljuk amit el akarnak érni akkor azért tenni kell és nem a sült galambot várni, igen ez költségbe kerül elő kel rá termteni az összeget.
B20
Mint mondtam nem akarok kötekedni!!!Igen a dunántúlról írok!Valóban tudom,hogy már nem divat az ajándékozás.De ha mégis akkor a nyugati határszélhez közel könnyebb így hozzájutni az biztos,hogy felétek pedig nehezebb.10-évvel ezelőtt még hivatásosok is kaptak fecsit kintről.most már másképp van tudom!Tudok a Békési tűzoltótáborról.Szinte minden nap bekukkantok az egyesületetek oldalára megnézem,volt e új vonulás,meg böngészek ezt azt.Mint korábban mondtam minden elismesrésem a tiétek amit tettetek,tesztek,és tenni fogtok a jövőben.Az önkormányzat által adott pénzt eléggé keveslem.Miért nem gondolják komolyan?Mert közel van Békéscsaba?Tudok olyat ahol szinte a semmiből jött létre ÖT.Tudod miért?Mert államilag kellett,fehér foltnak számítottak.Nálunk is ez a helyzet.Volt Katasztrófavédelmi ellenörzés.Akkor mondták,szeretnék ha lenne köztestület,már 98-ban mikor Móron alakítottak mi akkor is tervben voltunk,de egyenlőre messze nincsenek meg a feltételek.Megkaptuk az ajánlatot,ha öt éven belül feláll az ÖT és területet kap.Finanszírozzák a létrehozását!Tőlünk 33-km-re található a legközelebbi HÖT,és 24-km-re a legközelebbi ÖT.Igaz az már más megye és nem tartozunk hozzájuk.Így állunk.Köszönöm a tájékoztatást.Továbbra is nyomon követem az eseményeiteket.Tisztelettel Veszprémvarsány 21-es
B20
hamutipró

fecsi

Hozzászólás Szerző: B20 » 2007. ápr. 07. 9:50

Kedves Pirinyó!

Ha valóban nem kötekedni akarsz nagyon szívesen elmondom, hogy az előző ifánk árát tettük hozzá a mercihez., ugyanis nekünk kettő volt (korábbi képek) tehát előbb érdeklődj mielőtt nyilvánosan félrevezetéssel vádolsz. Az írásodból arra következtetek, hogy valahol a Dunántúlról írsz, igen valóban voltak talán még most is akad olyan, hogy berepül a sült galamb az ÖTE-hez de ezek a galambok általában ide a viharsarokba nem vagy ha igen azért viharvert állapotban érkeznek meg. Úgy 10 évvel ezelőttig lehetet kapni ajándékba de azóta azért igen nagyon tűzoltóautóra szakosodtak kereskedések, és ők nem fognak neked adni ajándékba semmit sem hacsak nem veszel náluk egy fecsit és akkor talán nem csupaszítják le teljesen. Mi soha semmit sem kaptunk ingyen és nem is vagyok a híve, ha vettünk valamit kintről a piaci ár alatt tűzoltóságtól akkor azért cserébe meghívtuk őket vagy ifjúsági csapatukat egy táborba, versenyre stb…. a mi költségünkre, persze ehez az is kell, hogy a tűzoltóság foglalkozzon, legyen saját ifjúsági csapata/csapatai ami ismét csak azt erősíti, hogy nem érdemes várni a sült galambara hanem neki kell állni és csinálni kell pl ifjúság (www.otebekes.uw.hu/aktuális). A tavai táborba nem tudtak eljönni német, osztrák kapcsolataink viszont az idei táborra ugyanúgy felajánlottuk neki hogy jöjjenek. Ha egy ÖTE nem tesz le mást az asztalra mint, hogy tüzetolt, műszakiment akkor se az önkormányzata se egyéb szervezet nem fogja olyan szinten kezelni amilyet szeretne (már megint sült galamb). A mai gazdasági helyzetben nem szabad várni, meg kell élni. Az előző hozzászólásodhoz azért hozzá teszem, hogy a tavai évben a költségvetésünk (önkormányzat) 700.000 ft volt és az összes költség (rezsi, üzemanyag stb….) a mienk, hogy amíg nem volt létrásunk addig alpin technikával vágtunk fát és így gyűjtöttük össze a létrás árát, mielőtt megkérdezted volna, hogy azt biztos kaptuk (hát nem). És nem csak favágásokat vállalunk hanem pl: locsolás, csatornatisztítás, rendezvénybiztosítás, tüo készülék felülvizsgálat stb….
Nekünk nincs testvér városi kapcsolaton keresztül tűzoltóság ismeretség, viszont van úgymond testvér tűzoltósági kapcsolatunk több irányba is amit itt a viharsarokban elérni nem könnyű. Amink van azt nagyrészt az állományunk verejtékes munkával és nyertes pályázatokkal hoztuk össze. Tehát összefoglalva a hosszúra sikerült mondani valómat, ha van egy csapat ÖTE, ÖT, és van egy céljuk amit el akarnak érni akkor azért tenni kell és nem a sült galambot várni, igen ez költségbe kerül elő kel rá termteni az összeget.
B20
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 06. 23:44

B20 írta: Egyébként ehez az autóhoz pl az önkormányzat egy forintot sem tett hozzá csak néhány vállalkozás, cég járult hozzá mintegy 300.000 ft értékben a többi hiányzó összeget az ÖTE tagja "dolgozták" össze illetve az eladott ifa összege pótolta.

B20
Hogy is van ez?Elég szürkén látom az egészet.Van egy kép az egyesület honlapján a Merciről a szerállásban állva lefényképezve a vezetőfülke.És láss csodát ott áll mellette az IFA.Akkor mikor lett eladva?Hogyan volt pénz kifizetni a Mercit,az eladott IFA árából,ha még akkor nem volt eladva?Sok a véletlen egybeesés.Félreértés ne essék nem kötekedni akarok,csak érdekel. :-? :shock: Még a végén kiderül,hogy nem is annyi az annyi,vagy,hogy ez is ajándék volt testvérváros tűzoltóságától.
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 05. 23:15

B20 írta:Azért azt hozzá tenném hogy valóban 12000 euróért vettük, de ez azért történt mert kifogtuk és ismerős tűzoltóságtól vettük baráti áron. Továbbá azért ehez az összeghez még hozzá jött az ithoni forgalomba helyezés és málházat átalakítása is.
Egyébként ehez az autóhoz pl az önkormányzat egy forintot sem tett hozzá csak néhány vállalkozás, cég járult hozzá mintegy 300.000 ft értékben a többi hiányzó összeget az ÖTE tagja "dolgozták" össze illetve az eladott ifa összege pótolta.
Sajnos a mai világban nem sok ÖTE tudja ezt megtenni illetve azért csendben megjegyzem jónéhányról tudok aki várja a sült galambot és nem lép előbbre mert csak várja.

B20
Tisztelt parancsnok úr!Tudok róla,mármint a vásárlás történetéről.Szemlits írt róla priviben!Tényleg szerencsések voltatok ismerős külföldi Tűzoltóságtól vásárolni.Hogyan lehet mintegy kb 2 milliót összedolgozni?Nem értem mit csodálkozol azon,hogy jónéhány öte várja a sült galambot.Mint említed te is tudod,hogy nem sokan tudják megtenni ami nektek sikerült,szűkös anyagi lehetőségeik miatt.Akkor mit tegyenek ha nem tudják összemaszekolni az árát gépezetes tolólétrával mint például ez békésen történt.A környékemen egyébként jó páran bekaptak ilyen sültgalambot.Tét város DAF 1100-ast kapott hollandiai testvérvárostól.Lébény MAN 11.192-es fecsit és egy MB 1113-as műszaki mentőt ausztriából.Zirc város Magirus 170D Lf 16-ost pedig német testvérvárosától kapta.Egyébként le a kalappal előttetek Békés Öte tűzoltóin.De ahogy elnézem a külföldi eladó tűzoltógépjárművek listáját amelyeket hirdetnek érdemes várni a sült galambra.Van olyan amelyik már egy éve nem kell senkinek sem.Egy idő után mi lesz vele?Volt részem személyautót behozni németből tudom mi a helyzet.Fel a fejjel Öték vagy odaadják kedvező áron(esetleg ajándékba)vagy ott fognak elrohadni,vagy viszik a zúzóba.Ezek kint már nem kellenek senkinek sem."A lepényhal megy elöl,a remény hal meg utoljára"
B20
hamutipró

fecsi

Hozzászólás Szerző: B20 » 2007. ápr. 05. 9:23

Azért azt hozzá tenném hogy valóban 12000 euróért vettük, de ez azért történt mert kifogtuk és ismerős tűzoltóságtól vettük baráti áron. Továbbá azért ehez az összeghez még hozzá jött az ithoni forgalomba helyezés és málházat átalakítása is.
Egyébként ehez az autóhoz pl az önkormányzat egy forintot sem tett hozzá csak néhány vállalkozás, cég járult hozzá mintegy 300.000 ft értékben a többi hiányzó összeget az ÖTE tagja "dolgozták" össze illetve az eladott ifa összege pótolta.
Sajnos a mai világban nem sok ÖTE tudja ezt megtenni illetve azért csendben megjegyzem jónéhányról tudok aki várja a sült galambot és nem lép előbbre mert csak várja.

B20
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 05. 0:17

Pirinyó írta:Mosonszentmiklós ha jól tudom 600ezerért vett IFA-t.Békés ÖTE pedig 12000euróért 1019-est.
Helyesbítek 1017 a helyes típus megnevezés.Az árát pedig az egyik békési öte tag mondta nekem.
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 05. 0:14

Mosonszentmiklós ha jól tudom 600ezerért vett IFA-t.Békés ÖTE pedig 12000euróért 1019-est.
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 05. 0:10

Dwyn írta:2 milláért mergát???
Tessék válogatni!Nem mindenhol van ár feltüntetve.http://www.db-server.de/fw-fhz/seite1.afp
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 05. 0:04

Dwyn írta:2 milláért mergát???
Szerintem három milláról volt szó!Olvass vissza!
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 05. 0:03

Dwyn írta: A kávédarálóval egy a problémám: HA lerobban, nincs másik. Mig beszereznek újat mi lesz az önérzettel? Megmondom, a HÖT ugyanúgy ott lesz és vonul. Tudom, hogy későn.
A kávédarálóról annyit,hogy nekünk 1988-ban mikor jelenlegi Liaz vízszállítónkat vették államiaknál,mert akkor ugye úgy hívták a legelterjedtebb fecsi az IFA volt.Na tudok olyan esetet mesélni amikor vonulás közben megelőztük őket és egy 10 kilóméteres szakaszon perceket kaptak tőlünk.Kicsit furán néztek meg fújtak ránk mert akkor egy 200lóerős turbós autó kicsit korszerűnek számított.És ami a legérdekesebb visszanézem az egységkönyvet háromszor négyszer annyi volt a vonulásunk mint most.Vajon miért?Mert számítottak ránk és helyt is álltunk.A kor eljárt az autó még mindig jó 12000km van benne fél rajjal vonul sok vizet visz,található jó pár dolog ami utólag került fel rá,hogy minden igényt kielégítsen.De már lenéznek vele bennünket.Nekünk ez van és nem is lesz mostanában más számunkra megfelelő pláne a sok víz miatt.Ja és még 85-öt mindig tud menni és nem veszi észre a hegyet.Ez szerintem nem csettegő,meg egy bucimercit vagy egy magirust sem kell pláne annak nevezni.Csak azért mert nem Rosenbauer Merci.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. ápr. 04. 23:58

2 milláért mergát???
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 04. 23:49

Dwyn írta:
Az IFA ügyben nem, tudok mit szólni a dologhoz , nem vagyok képben a piaci árakkal.

Egyébként nyugodt szolit!:-)
Ez érdekes,hogy nem vagy tisztában a piaci árakkal!Ennyiért egyébként MB1017-es TLF2000-est lehet hozni kintről.
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 04. 23:40

parázsdarázs írta:Némi késéssel....
Dwyn !
Te rendkívüli érzékkel eltalálod mindig a szarva közt a tőgyét. Nem látod, hogy itt minden önkéntesnek azzal van tele a zacsekja hogy azon kívül, hogy nem hogy a HÖT ( tisztelet az egynéhány kivételnek) segítené őket akár egy lyukas tömlővel, még le is nézik.
Mondok mást öreg : A szomszéd megye egyik ÖT-je a koszlott IFA-ját három milláért akarta rásózni a neki szomszéd ÖTE-re.
Megint más: Az ÖT-ök szakfelszerelésének bevizsgálásán egyes HÖT-ök kurvára jól keresnek.
Mi ez , ha nem parazitizmus?
Szó nincs arról, amit te próbálsz itt hatásvadászkodva gyenge poénként átfordítani. De az is jó lenne, ha lenne annyira a szürkeállományod barázdált, hogy esetleg eljuss odáig, hogy az önkéntesnek is van önérzete, jogosan igényli hogy igényeljék – ha már vállalta , felajánlja – a segítségét. És ha már ott van, akkor (baj)társként kezeljék a kárhelyszínen és az sem baj, ha elhangzik némi elismerő szó, esetleg kulturált, partneri viselkedést tapasztal.
Mint ahogy természetesen azt is szóvá kell tenni ott és akkor, szemtől szembe, kulturáltan !! ha az önkéntesekkel bármilyen probléma akad.
Minden témában sok az igazság.Igen igényeljük,hogy megbecsüljenek!Erre mit kapunk lenéznek.Pedig vállaltuk a segítségünket mi például együttműködési megállapodást is kötöttünk velük!És néha tényleg jólesne valami jó szó,persze ha hibázunk azt is mondják meg.De mondják meg ott ne a hátunk mögött,inkább nem riasz mert hibáztak a múltkor.Ezt korábban már írtam,így süketek párbeszéde az egész.
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 04. 23:31

tűzoltó24 írta:Tisztelt uaraim!
A mi lesz jövőre kérdésbe beletartozik a öte kérdés is szerintem. Ez az egyik oldala a tűz elleni védekezésnek.
Probléma: Lelkes amatör: Nem a lelkesedéssel van a probléma hanem az amatörséggel. És én tapasztalatból tudom, hogy hiába szólt az ember nekik akkor se tanultak belőle....Én nem azt mondom ne legyenek, én azt mondom, hogy ők is legyenek hivatásosok, Pl ahol kicsi a lefedetség a hivatásos szinten. Nem minden faluba kell tűzoltóság, hanem a szokásos 20 perc vagy kisebb perc körben. Mert ha az ötének 10 perc a riasztási ideje akkor már a hivatásos 8 perce vonul....Mindegy ez csak egy naiv álom....
-A gond: a pénz: Sajna olyan kormányunk van aki a költségek csökkentése érdekében nem a hivatásost támogatja fejleszti, hanem a civil erőkre akar támaszkodni. Ha civil úgy érzi gondolja védtelen akkor alapitson egy szervezetett magának és egy kis pénzel segiti (és ez nem lesz akkora mint egy hiv tűó. Pk költségvetése) És már papiron megoldotta a tűzvédelmet kevés pénzből. Ez megoldás? Szerintem nem!
Megoldás: Az volna ha a öte és a hivatásos kommunikációja jobb volna, problémákat meg tudná oldani, talán a kiképzést a hivatásos adná nekik és kiképzési tervben.....
Na pá mentem....
Nálunk kb 25perc a vonulási ideje a hivatásosnak.Mi 8-10 perc alatt szoktunk vonulni.Ez még szerintem jó!Kiképzéssel egyetértek.
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 04. 23:27

omikron írta:"Pirinyó"

Nyílván én a te esetedhez nem tudok hozzászólni, hogy miért van így.
Valószínü ez sem jó, hogy így van! De miért nem veszi fel a kapcsolatot a Ti ÖTE parancsnokotok a Hivatásos TÜ. parancsnokkal és ülnek le megbeszélni, ezt az esetet.

Szintén saját tapasztalat:
Egy bemutatón voltunk, amit az ÖTE kérésére az ÖTE területén tartottunk. Nálluk akkor lett új ÖTE parancsnok a bemutató után odajött hozzánk, bemutatkozott nagyon korrekten elmondta az elképzeléseit. Látszott rajta, hogy normálisan akarja csinálni a dolgokat.
Például őket mindig riasztjuk.
Kösz a segítséget!Kezdeményezem,hogy felvegye,a kapcsolatot és vázolja az elképzeléseinket.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. ápr. 04. 18:57

Parázsdarázs!

Ha a szürkeállomány barázdáltságát tekintem, nem hiszem, hogy sokat nyomna latba, ha bizonygatni kezdeném, hogy "DE BIZONY VAN NEKEM OLYAN IS.... JA és a TIÉDET". Ennél többre tartalak és tartottalak eddig is, úgy hogy mellőzd ezt a részét ha lehet.

Az önkénteseknek is van önérzetük. Na ja de ez az önérzet a hozzászólásodban kifejezetten átesett a ló tulsó oldalára. Tudom, hogy nem fogunk egy nevezőn lenni a helyzet értékelésében, de ez a NAGY ÉS GONOSZNAGYKÉPŰ HÖT kép amit festettél messze nem állja meg a helyét. A HÖT a bevizsgálásnál a piaci árát kéri a dolgoknak. Meg kell szerezni azt az embert és engedélyt ami ezt lehetővé teszi az önkénteseknek is. Ja hogy ezért tenni kellene....akkkor nincs mit tenni, továbbra is fizetni kell a HÖT-öt ezért.
A kávédarálóval egy a problémám: HA lerobban, nincs másik. Mig beszereznek újat mi lesz az önérzettel? Megmondom, a HÖT ugyanúgy ott lesz és vonul. Tudom, hogy későn. Valószinüleg nem én vagyok itt az önkénteseknek a legszimpatikusabb hang a fórumon, de még nekik is be kellene látni, hogy ha megbecsülést akarnak, ahhoz nem elég hangoztatni az egyenlőséget, mert ha csak egy kicsit megnézzük a bonyolultabb káreseteket, kiderül, hogy még véletlenül sem lesz senki aki rájuk bizná a vezetését. Még mindig azt mondom, amit itt az előbb már megemlítettek. HÖT-té kellene alakulni, hogy követelni is lehessen.
Az állam minket is kihasznál, de titeket egyenesen baleknak tart szerintem.
Csak úgy kérdezem, ha egy vegyipari tűz lenne az önkéntesek körül, mekkora lenne az első kiérkező egység sérülési aránya? Mindenki tisztában van a dolgával? Jolika, a 18 éves éppen felnött lány is? Az összes szerpk. képben van mindennel ezzel kapcsolatban?

Amit irtál, azért demagóg szöveg, mert te csak a lakástüzeket mutatod be mint megoldandó feladatnak, holott jó pár olyan dolog van aminél még a tapasztalt tűzoltásvezetők is először megvakarják a fejüket mielőtt intézkednek. A két dolgot egybemosni minimum unfair.

Az IFA ügyben nem, tudok mit szólni a dologhoz , nem vagyok képben a piaci árakkal.

Egyébként nyugodt szolit!:-)
parázsdarázs
hamutipró

Hozzászólás Szerző: parázsdarázs » 2007. ápr. 04. 17:42

Némi késéssel....
Dwyn !
Te rendkívüli érzékkel eltalálod mindig a szarva közt a tőgyét. Nem látod, hogy itt minden önkéntesnek azzal van tele a zacsekja hogy azon kívül, hogy nem hogy a HÖT ( tisztelet az egynéhány kivételnek) segítené őket akár egy lyukas tömlővel, még le is nézik.
Mondok mást öreg : A szomszéd megye egyik ÖT-je a koszlott IFA-ját három milláért akarta rásózni a neki szomszéd ÖTE-re.
Megint más: Az ÖT-ök szakfelszerelésének bevizsgálásán egyes HÖT-ök kurvára jól keresnek.
Mi ez , ha nem parazitizmus?
Szó nincs arról, amit te próbálsz itt hatásvadászkodva gyenge poénként átfordítani. De az is jó lenne, ha lenne annyira a szürkeállományod barázdált, hogy esetleg eljuss odáig, hogy az önkéntesnek is van önérzete, jogosan igényli hogy igényeljék – ha már vállalta , felajánlja – a segítségét. És ha már ott van, akkor (baj)társként kezeljék a kárhelyszínen és az sem baj, ha elhangzik némi elismerő szó, esetleg kulturált, partneri viselkedést tapasztal.
Mint ahogy természetesen azt is szóvá kell tenni ott és akkor, szemtől szembe, kulturáltan !! ha az önkéntesekkel bármilyen probléma akad.
zene, horgászat, motor bütykölés
tűzoltó24
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: tűzoltó24 » 2007. ápr. 04. 17:27

Tisztelt uaraim!
A mi lesz jövőre kérdésbe beletartozik a öte kérdés is szerintem. Ez az egyik oldala a tűz elleni védekezésnek.
Probléma: Lelkes amatör: Nem a lelkesedéssel van a probléma hanem az amatörséggel. És én tapasztalatból tudom, hogy hiába szólt az ember nekik akkor se tanultak belőle....Én nem azt mondom ne legyenek, én azt mondom, hogy ők is legyenek hivatásosok, Pl ahol kicsi a lefedetség a hivatásos szinten. Nem minden faluba kell tűzoltóság, hanem a szokásos 20 perc vagy kisebb perc körben. Mert ha az ötének 10 perc a riasztási ideje akkor már a hivatásos 8 perce vonul....Mindegy ez csak egy naiv álom....
-A gond: a pénz: Sajna olyan kormányunk van aki a költségek csökkentése érdekében nem a hivatásost támogatja fejleszti, hanem a civil erőkre akar támaszkodni. Ha civil úgy érzi gondolja védtelen akkor alapitson egy szervezetett magának és egy kis pénzel segiti (és ez nem lesz akkora mint egy hiv tűó. Pk költségvetése) És már papiron megoldotta a tűzvédelmet kevés pénzből. Ez megoldás? Szerintem nem!
Megoldás: Az volna ha a öte és a hivatásos kommunikációja jobb volna, problémákat meg tudná oldani, talán a kiképzést a hivatásos adná nekik és kiképzési tervben.....
Na pá mentem....
"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/
omikron
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: omikron » 2007. ápr. 04. 14:07

"Pirinyó"

Nyílván én a te esetedhez nem tudok hozzászólni, hogy miért van így.
Valószínü ez sem jó, hogy így van! De miért nem veszi fel a kapcsolatot a Ti ÖTE parancsnokotok a Hivatásos TÜ. parancsnokkal és ülnek le megbeszélni, ezt az esetet.

Szintén saját tapasztalat:
Egy bemutatón voltunk, amit az ÖTE kérésére az ÖTE területén tartottunk. Nálluk akkor lett új ÖTE parancsnok a bemutató után odajött hozzánk, bemutatkozott nagyon korrekten elmondta az elképzeléseit. Látszott rajta, hogy normálisan akarja csinálni a dolgokat.
Például őket mindig riasztjuk.
omikron
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: omikron » 2007. ápr. 04. 13:53

Bocsánat, hogy sokszor küldtem el.
De úgy tűnt, hogy nem küldi el.
Na meg az sem segített, hogy mind ez hajnal 2 kor történt.
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2007. ápr. 04. 13:25

omikron írta:
Firefighter17 írta:Önkéntes <-----> Hivatásos [-X
Hivatásos > Önkéntes [-o<
Vagy Hivatásos = Önkéntes És ami egyenlő bennük ez a tűz iránti szenvedély!
Sok a kérdés bennem...
Mikor lesz megbecsülve az önkéntes? :cry: :cry:
Ha kezd elcsitulni a topic akkor az önkénes hozzáértés lesz a vitatott?
Ott a téma hogy amit már leirtam van ilyen önkéntes és olyan, van ilyen hivatásos és olyan!
VANNAK JÓL MŰKÖDŐ EGYESÜLETEK, és van olyan aki állításotok szerint "részegen" vonul! Nem kérdő jelezem meg ezt a kijelentésetek! Spec. én ismerek egy volt hivatásost aki mára már alkoholista...
De NE legyen ellentét! Miért kell? :-( Szükség van rá? Kell ez nekünk? :-(
Igazad van! Nem kell az ellentét!
De.... ha egy Hivatásos szidja az ÖTE-t. az csak egy dolog miatt lehet. Mégpedig az, hogy rosszak a tapasztalatok az ÖTE-kel.
Amúgy nem szídná, nyílván nem a vonulási területet félti, és nem szakmai irigységből teszi.
Vagy szerintetek miért van ez az ellentét???

De.... ha egy Hivatásos szidja az ÖTE-t. az csak egy dolog miatt lehet. Mégpedig az, hogy rosszak a tapasztalatok az ÖTE-kel.
Amúgy nem szídná, nyílván nem a vonulási területet félti, és nem szakmai irigységből teszi.
Ezt nem tudom!De ha az ember megkérdezi,hogy miért akkor az a válasz,hogy van ilyen,hogy nem szólunk.De mondanák meg,hogy miért nem szólnak,vagy mit kellene másképpen csinálnunk.Megtennénk higgyétek el.
TRUCKMAN
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. ápr. 04. 8:26

...TIPP:- a hozzászólást megírva a MEHETre kattintva, többször már ne kattintsunk rá, mert így járunk mint omikron! Kissé lassan veszi a szerver a lapot, de veszi! 8-)
"Azzal, hogy siet, perceket nyerhet, de mindent elveszíthet!"
omikron
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: omikron » 2007. ápr. 04. 2:28

Firefighter17 írta:Önkéntes <-----> Hivatásos [-X
Hivatásos > Önkéntes [-o<
Vagy Hivatásos = Önkéntes És ami egyenlő bennük ez a tűz iránti szenvedély!
Sok a kérdés bennem...
Mikor lesz megbecsülve az önkéntes? :cry: :cry:
Ha kezd elcsitulni a topic akkor az önkénes hozzáértés lesz a vitatott?
Ott a téma hogy amit már leirtam van ilyen önkéntes és olyan, van ilyen hivatásos és olyan!
VANNAK JÓL MŰKÖDŐ EGYESÜLETEK, és van olyan aki állításotok szerint "részegen" vonul! Nem kérdő jelezem meg ezt a kijelentésetek! Spec. én ismerek egy volt hivatásost aki mára már alkoholista...
De NE legyen ellentét! Miért kell? :-( Szükség van rá? Kell ez nekünk? :-(

Válasz küldése