* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 20. 21:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Létesítményi tűzoltóságok
HozzászólásElküldve: 2016. jan. 20. 13:30 
Szerkesztő

Köszönjük az észrevételt, valóban lemaradt, pótolva lett.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. jan. 20. 12:59 
hamutipró

Adjon az Isten szép Napot!

Fényképek alapján FER is volt a helyszínen.
Le van tiltva?
Nem lehet oda írni?

http://www.langlovagok.hu/kepek/10028_f ... o-ercsiben

Mi az, mi embert boldoggá tehetne?
Kincs? hír? gyönyör? Legyen bár mint özön,
A telhetetlen elmerülhet benne,
S nem fogja tudni, hogy van szívöröm.
"A vezetőkhöz is szól a Bölcsesség könyve (6,1-3)
Halljátok hát, és szívleljétek meg,
Tanuljatok, akik a föld hatalmait kormányozzátok!
Figyeljetek föl, akik a sokaságon uralkodtok,
És büszkék vagytok a népek nagy számára.
A Mindenható adta nektek a hatalmat és a
Magasságbeli az uralmat, s majd számon
Kéri tetteiteket, és kivizsgálja szándékaitokat."

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2015. ápr. 21. 21:33 
Szerkesztő

Húszéves a FER Tűzoltóság

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 27. 10:33 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Én úgy tudom , hogy a Csepeli MOL bázison csak ez az egy szer van a létesítményieknél. Az persze megint más, hogy a XXI. TP kb. 2 - 3 km távolságban van így igen rövid idő alatt megérkezik a " nehéz lovasság" és egy V/K erő is összejön 15 perc alatt.

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: létesitményi tűzoltók.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 26. 22:56 
slagmester

civil guard írta:
Tegnap a Csepeli MOL bázison bekövetkezett káresetnél néhány felvételen látható a bázis létesítményi tűzoltóságának szere, amin igen meglepődtem, mert szerintem egy ilyen létesítményhez ez a szer igen kevésnek tűnik. Az lehet, hogy más jellegű ipari üzemekben megfelelő vagy ÖTE-k ideális szere lehetne. Tudom a FER egységei igen jól felszereltek és vonultak is erre a káresetre de Sz. batta és Csepel között van némi távolság. Nem kéne a Csepeli bázisra is egy komolyabb erőt képviselő szert telepíteni?

http://www.bmheros.hu/index.php?option= ... &Itemid=37

"a nagy mennyiségű tűzveszélyes folyadékot tároló létesítmény - elsőbeavatkozó állomány tűzoltási feladatainak végrehajtásához biztosít megfelelő technikai hátteret"

"A mozgékony, fordulékony, 4 fő szállítására alkalmas járműalváz teszi lehetővé az üzemcsarnokokon belüli mozgást, és a gyors helyszínre érkezést."

Céljának valószínűleg megfelel, de erről a fiúkat kellene megkérdezni akik élesben használták. Komolyabb erőt képviselő szert sok helyre kellene telepíteni. Azt hogy mi van még szolgálatban Csepelen arról sajna nincs infóm.

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: létesitményi tűzoltók.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 26. 8:14 

Tegnap a Csepeli MOL bázison bekövetkezett káresetnél néhány felvételen látható a bázis létesítményi tűzoltóságának szere, amin igen meglepődtem, mert szerintem egy ilyen létesítményhez ez a szer igen kevésnek tűnik. Az lehet, hogy más jellegű ipari üzemekben megfelelő vagy ÖTE-k ideális szere lehetne. Tudom a FER egységei igen jól felszereltek és vonultak is erre a káresetre de Sz. batta és Csepel között van némi távolság. Nem kéne a Csepeli bázisra is egy komolyabb erőt képviselő szert telepíteni?

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07. 10:03 
Szerkesztő

Az ország lakossága mellett, a tűzoltóságok körében is meg növekedett az igény a paksi atomerőmű megtekintésére. Ez örömmel tölt el bennünket.

Szívesen mutatjuk meg és mondjuk el, hogy ez az erőmű háromszoros biztonsággal épült és ügyelünk rá. Tűzoltó kollégáimnak tisztelettel mutatom meg a látogató központot, ahol képet kaphatnak arról, hogyan épült és hogyan működik az atomerőmű. A látogató útvonalon megtekintjük a reaktor csarnokot, meg a vezérlőtermet. Körül járunk egy gépegységet. Tűzoltóinknak megmutatjuk a transzformátor sort, a magasnyomású tűzcsap hálózatot és a kábeltüzek oltására kiépített habcsúzdákat. A tűzoltó laktanyában pedig meg tekinthetik az ország legmodernebb főállású létesítményi tűzoltóságát.

A látogatásnak éppen a biztonság érdekében néhány fontos szabálya van. Ezeket kívánom ismertetni kollégáimmal, hogy könnyebben eligazodjanak:

- A látogatás engedéllyel történhet. Ehhez előzőleg időpontot kell kérni a 75/508-833 telefonszámon.

- A megjelölt időpont előtt legalább két héttel korábban meg kell küldeni a csoport névsorát, /fax. 75/506-662/ amely a sorszám és a név mellet tartalmazza az illető születési idejét –év, hó, nap -és a személyi igazolvány, külföldieknél az útlevél számát. Más adat nem kell. Javasoljuk, hogy a bizonytalankodókat inkább vegyék rá a kimutatásra, mert a beléptetéskor a távolmaradókat egyszerűbb a névsorból törölni. Úgy induljanak el, hogy a megjelölt időpontra ide érjenek, mert a késés a többi csoportot zavarja.

- A személyi igazolványt, illetve útlevelet hozzák magukkal, mert más igazolvány nem helyettesíti.

- A csoport létszáma 10-40fő legyen. Az üzem területére csak a 16-ik életévét betöltött személyek mehetnek. Ittas egyént nem engednek be.

- Mobil telefont még kikapcsolt állapotban sem szabad bevinni. Táskát, fényképezőgépet, kint kell hagyni.

A csoportnak együtt kell maradni., és végig menni. A látogatás ingyenes.
Szeretettel várunk minden látogatót, a szabályokhoz pedig a megértésüket kérjük.

Tisztelettel, Csőglei Pista Bácsi

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10. 23:10 

Tudom naggyából itt a PEMŰ-be hogy működik csak kiváncsi lennék hogy a többi ilyen gyárban hogy működik ez!
Amúgy a Vígh Béla Bácsira gondoltál?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: lét
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10. 22:33 
Szent Tömlő őrzője

Bocsi Pemű-t. akartam írni.. :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10. 21:59 

Még egyenlőre tanuló vagyok. Amellett tűzoltó és polgárőr, most hagytam abba a kézilabdát. Igazság szerint kitűzött célom hogy hivatásos legyek! Egyenlőre még meszebb van a munkálkodás. Csak építő jellegű infórmációt kerestem! :-) De azért köszi! 8-)
Úgy még meg jegyezném hogy itt Solymáron van a PEMŰ (Pest Megyei MŰanyag gyár) És mi avatkoztunk be. (polgárőr szolgálatban voltunk kinn, és jött a riasztás hogy le szakadt egy zsilip ahoz vonultunk ki utánna be vonulás után. Már zártuk be a szertárat, és futott oda a szertárhoz egy ember hogy ég az elszívó berendezés az egyik épületben.) Ennek végülis annyi volt a lényege hogy végülis a gyár telepen belül van a szertárunk, és hogy nem a létesítményi tűzoltók avatkoztak be hanem a "Joly Joker" emberek akik egyben tűzoltók, és polgárőrök! (érdekes nap volt) 8-) Utánna a helyi lapban az állt hogy a létesítményi tűzoltók voltak a "hősök" nem pedig a éppen jó időben járőröző p.őrök. Egy kicsit fájt a szívem. :cry:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: lét
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10. 21:27 
Szent Tömlő őrzője

Szerintem fordulj ez ügyben bizalommal Béla bátyádhoz,a Pevdinél megleled. :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10. 21:19 

Én önkéntes vagyok. Amit mi meg csináltunk az FTP-n III. kerületbe volt most 06' harmadik hó környékén azzal lehetek létesítményi és önkéntes tűzoltó. Most annyi lenne a kérdésem hogy azok akik létesítményi tűzoltóként vannak a gyár (vagy akármiről is legyen szó) területén belül, ők ott dolgoznak és ha esetleg tűz van akkor ők szerre pattanva beavatkoznak? Vagy esetleg nekik is meg van épitve a külön kis szertáruk?
Végülis vissza térve én azzal a papírral ami kaptam azzal el tudnék-e menni egy ilyen "védőszentnek"?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Létesítményi tűzoltóságok
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10. 10:06 
vízpocsékoló

Ebbe a topicba lehetne írni a létesítményi tűzoltóságokkal kapcsolatos észrevételekről, véleményekről, stb.
Kedvcsinálónak egy fotó a tiszaújvárosi vegyi üzemek "védőszentjeiről", vagyis a Tűzoltó és Műszaki Mentő Kft. járműveiről a 35-ösön elcsípett kép. Szerintem elég meggyőző.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]