* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 0:03

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1225 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 03. 7:44 
pernyekergető

Zici 78

Én nem halotam olyan jogszabályrol vagy rendelkezésről ami ezt tiltaná .
És a szöveg egyértelműen azt irja hogy csak a PK és PKH beosztást nem lehet öszevoni .

A másik a az ÖT nincs ugy eleresztve szerintem olyan sok szaképzet tűzoltásvezetésére jogosult személyel aki meg is felel az elvárásoknak .

Ha valakit az elöbiekkel megbántotam akkor elnézést kérek .

tiszteletel : hibás

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 02. 22:24 
tűzkőről pattant

Sziasztok!

Látom nincs miről beszélni ebben a topicban ezért felvetek egy dilemmát, amelyre várnám a válaszokat.
A 119/1196. Korm. rend.-ben valahogy így szerepel egy szöveg:
Az önkéntes tűzoltóságnál a következő beosztások szervezhetők: pk, pkh.,szerparancsnok, szerparancsnok-helyettes, szertáros stb., a beosztások összevontan is betölthetők - kivéve a parancsnok és a parancsnok-helyettesi beosztást.
Nálunk ez jelenti a gondot, mert még mindig nincs hivatalosan kinevezett pkh., mert a pk. nem akar külsőst, hanem az állományból akar maga mellé helyettest, és valaki azt mondta, hogy a jogszabály szerint nem lehet a szerpk. egyben pkh. is (a fentiek alapján)
Remélem érthető voltam. :oops:
Ti hogyan értelmezitek ezt???? Valóban nem lehet a szerpk. pkh.??? :roll: :roll:
Várom építő jellegű hozzászólásaitokat :!: :!:
Üdv: Zici[/b]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Önk. Tüok. müködési tap.
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 02. 12:08 
csizmás kandúr

Hát igen , ilyen könnyen előfordulhat, több okból is. Kívülről vonzónak tűnhet a pálya, pláne ha biztatást is kapnak egyesek a valahonnan.
Ráadásul rengeteg csapda van.
Az ÖT pk- nak a munkaügyi jog, a munkavédelmi törvény és annak szakirányú rendeletei, a pénzügyi -számviteli tv., az egyesülési tv, a tűzvédelmi tv, továbbá a szakminisztériumi rendeletek, és annak aktuális értelmezése, alkalmazása , végrehajtása ,stb. mind egy személyi feladat. No meg ezeken kívül a gazdálkodás irányítása, ami egy külön jégpálya. Az ÖT- okon nincsenek osztályvezetők, előadók, stb. ( többek között ezért is vagyunk ilyen olcsók, és ezért mondja Mónika hogy ez a fő csapás iránya )
Az nagyon jó, hogy egyre többen vagyunk, csak éppen a nagy számok törvénye alapján az kérdés , hogy valamelyik pk mikor követ el olyan hibát, ami országos botránnyá válik. ( már volt 1-2 necces dolog )
Valamit lépni kellene, de sajnos még nem tudjuk hogy mit.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 14. 13:10 
tűzkőről pattant

Sziasztok!!

Lenne itt egy felvetésem. Miért van hogy ahol megalakul a köztestület ott rövid időn belül a megválasztott parancsnokot fúrni kezdi valaki. Ennyire irigyelt állás egy köztestületi parancsnoki állás??? Hallottam már több helyről, hogy fúrják a parancsnokot, erre nálunk is megtörténik :evil:
Valaki névtelen feljelentést tett az ügyészségen a parancsnokunk ellen teljesen nevetséges vádakkal. Valszeg kiderül, hogy semmi nem igaz belőle, de utána már nem lesz az igazi.
És ugyebár ez nem egyedi eset, mi lesz így az ÖT-al??
Üdv: Zici

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 13. 15:54 
vízpocsékoló

Köszeg20 kérdése mintha kezdene kicsit háttérbe szorulni az itt folyó vita hevében.
Nem kellene róla megfeledkeznünk. A helyi adók alóli menteséget illetően a 119-es számú szentírás azt mondja, hogy a helyi adó megfizetése alóli mentesítést az ÖT Pk. Köteles kezdeményezni az önkormányzat felé. Ez nem azt jelenti, hogy az önkormányzat mentesíti a szolgálatot ellátó önkéntest az adó megfizetés alól.

Kérdésem: Melyik jogszabályban vagy rendeletben van az leírva, hogy az önkormányzat ezt köteles teljesíteni? Ha ez levan írva valahová akkor ez vonatkozik minden nemű helyi adóra?
Az ingatlan adó feltételezem hozzánk hasonlóan az országban sehol sem túl magas összeg. (Ez a semminél több, de nagy kedvezménynek nem merném nevezni) A helyi iparűzési adó alóli mentesség már jelent némi könnyebbséget annak az önkéntesnek akinek van valamilyen kisebb vállalkozása. (Gondolom a nagy vállalkozók, akiknél bevételi oldalon milliókról beszélhetünk, nem fognak készenléti szolgálatot ellátni, a helyi önkéntes tűzoltóságon.)

Esetleg hasznos lehetne az is, ha a köztestületnek a kifizetett munkabér után, nem kellene, vagy csak részben kellene a munkáltatói járulékokat befizetni.
Munkabérként kifizetett bruttó száz forint után mennyi járulékot fizet a munkáltató?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 12. 14:51 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Tűziminek!
Én nem ezt írtam és szerintem nem passz. Az ajánlatot továbbra is tartom.:wink:
BM KOK

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 12. 14:32 

Kedves Tűzimi!
Valóban nem vettem észre az öniróniát, kicsit maró volt ez az egész hozzászólás!
Mi is (Döte és Én is), szintén hatéves Sattlerben oltjuk a tüzte, nekünk sem tellik jobbra, de legalább olthatjuk.
Amit leírtam, visszavonni nem tudom, de való igaz durva voltam, és majd bocsánatot is fogok kérni!
Tudom te is önkéntes vagy, csak nem értem Számodra miért lerágott csont téma a köztestületté válás. Én nem akarok más nevében írni, de a megyénkben most lenne lehetőség két köztestület létrehozására, és ezért vetődött fel, megint ez a téma. sajnálom, hogz te így reagálod ezt le, de mi nagy előrelépésnek tekintenénk. Perszr, mint minden ez is megyénként változó.
A profillal kapcsolatban pedig már " utánad nyomoztam" és kicsit kellemetlenül érzem magam.
Attól, mert nem mindenben értünk eggyet, neked sem és Nekem sem ígz kellet volna reagálnunk!
Tudom te is ugzanazt a szart lapátold, mint amit Mi!
csak ennyit akartam, és ez volt az utlsó ilyen jellegű(bántó( hozzászólásom! :oops:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Tűzoltó Köztestületek mük. tap.
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 12. 12:56 
csizmás kandúr

Na igen… Ez az Gyurma, így kell ezt csinálni. Le hülyézni, le gerinctelenezni ..stb.
Ne is törődj vele. Nem te vagy az első aki ebbel a stílusban nyilvánul meg. És nem csak a Lalo Fórumon.
Ami a profilt illeti: azt kibővítettem, de nem hiszem hogy ez a véleményedet meg fogja változtatni. Neked én ( mi ) valószínűleg továbbra is gerinctelen, hülye leszek ( leszünk) csak most már hozzá teheted hogy… tűzoltó. Mondom… NE TÖRŐDJ VELE ! Kívülről biztosan így látszik.
Ettől én ( mi )még tovább teszem( tesszük ) a dolgom ( dolgunkat ). Vezetem tovább a tűzoltóságomat, ahová nemcsak kineveztek, de meg is választottak. Igaz néha az infarktus határán ( tavaly 42 , idén már 46 délibábkergetővel együtt ), gondoktól őszülő, ritkuló hajjal ( és ettől már eleve nem lehetek ugye jólfésült ) . És amit leírtam az lehet hogy monológnak tűnik , de nyugtasd meg magad, sok dialógus (a szövetségünkben 42 kolléga által megválasztottan, funkciómból következően ) előzte meg, és nem csak a leírtak esetében.
Na meg én tényleg egy ilyen…. „beszólogatós májer” vagyok egyébként. És ezért nem is nagyon szeretnek az OKF környékén.
Ezek szerint már a BM KOK környékén sem.
Na és igazad van abban is hogy a tűz mindenkit egyformán éget…. Csak engem egy kicsit jobban, mert a hat éves - erősen megviselt - Sattlerem már nem nagyon szigetel, de az istennek sem telik újra. Ingyen ……. az ÖT-ök ( sem az ÖTE-k ) nem kaptak. Az meg nem lenne fer ha csak magamnak vennék ugye.

Ami a gumi csontrágó dolgot illeti, azt hittem észre vehető benne az öniróniám. Na de hát nem vagyunk egyformák. Persze ez nem is olyan nagy baj

BM KOK- nak : Ami a képzési koncepciót illet - már mindent elmondtunk róla több fórumon. A jelenlévő aktuális KOK képviselő és mi egyszerűen elbeszéltünk egymás mellet. Innentől kezdve …Passz.

Pozsárka: Én semmiféle „tüsit” nem tettem sehová. Egyszerűen leírtam hogy mi van.
Egyébként sajnos már az önbizalmam nem a régi. Pedig valamikor nagy önbizalommal indultam neki és hittem is valamibe. Sőt inkább komplexusaim vannak.
Nemrégen mondta P/20 hogy elhúz a Fórumról mert nála is kezd valami nem oké lenni.
Mit mondjak .. megtudom érteni.
Én azért nem teszem mert egyrészt ezt a rovatot (témát ) anno én nyitottam.
Másrész meg érdekelnek az itt meg jelent dolgok. Különösen a hasznosítható információk. Ezért mondok itt köszönetet firefigthing – nek mert nagyon fontos dologra hívta fel a figyelmet.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Tûzoltó Köztestületekrõl
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 12. 8:18 

Tűziminek!

"BM KOK : Üdvözlöm a higgadt fejek, letisztult gondolatokra való igényedet. Ez nem ártott volna az új képzési rendszer megalkotásánál sem."
Idézett megjegyzésedre röviden reagálnék: Ha ismered a tanintézet említett koncepcióval összefüggő tevékenységét és kapcsolatát, akkor valószínűleg nem így sommáztad volna mondanivalódat. Ha viszont nem ismered, akkor e véleményed alapján Te nem felelsz meg az említett kritériumoknak.

Ha érdekel az ügy és nem olvastad el a Fórum ezt korábban taglaló részeit, akkor keress meg, megbeszéljük a dolgokat, itt nem szeretném terhelni az olvasókat! :wink:
Ui.:Remélem e válaszomat letisztult és higgadtnak minősíted és érted a a kiemelt lényeget. :idea:
Üdv
BM KOK

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 11. 20:45 

Na visszatért jól fésült anoním barátunk!
A csontrágók nevében, csak annyit szertnék írni, hogy ha van gerinced(mert Nekünk van), akkor vállald magad, ahogy Mindegyikünk tudja a Másikról, hogy Ki és, hogy mit csinál!
Lehet, hogy nem is vagy tűzoltó!?
Ez a honlap azért volt jó, mert itt nem volt különbség hivatásos, létesítményi és önkéntes tűzoltó között, itt Mindenki egyforma , mint ahogy a tűz Engem is és a Hivatásos Kollégákat is égeti.
Nem nyerők ezek a fennhangok, mert mi önkéntes alapon próbálunk segíteni a Magunk lehetséges módszerivel, úgy hogy ne piszkáld azokat akik segíteni akarnak!
A hülye kis monológod sok embert bánt, többek közt olyanokat akik a honlappal egyidős regisztrált felhasználók, nem kellenne ezt csinálni, és valószinűleg nem csakÉn gondolom ezt így!
Tényleg amúgy, van arcod is, vagy csak ilyen beszólogatós májer vagy!
Várom válaszodat, akár itt, akár emilben!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 11. 17:14 

Öregem!
Te aztán nem vagy semmi pacák! :shock:
Két hónap pihi után sec-pec beteszel egy kis tüsit ide is meg oda is (egy kicsit...)
Ennyire üres "profil"-lal mondjuk nem is olyan nagy kunszt... :wink: De sebaj! Fő az önbizalom!
Hát hajrá! :P
Üdv: Pozsár

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Tűzoltó Köztestületekről
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 11. 14:40 
csizmás kandúr

Tisztelt Gumicsont rágó Sorstársaim !

Sajnos egyéb elfoglaltságaim miatt csak most tudtam pillantást vetni a fórura. Így lehet hogy néhány dolog már nem aktuális ,de

1. lehet hogy a hiba nem a firefigthing készülékébe van. A demokrácia - általa leirt- meg csúfolásának lehetősége máshol is előfordulhat. A szuperúl megalkotott alapszabály ellenére még Kőszegen is. Ez (rossz) akarat és szándék kérdése. Sajnos a demokrácia már csak ilyen.
A LÖTOSZ értekezletein már több esetben ( Bb/20 , A/20, Kisúj/20, P/20) felmerült a köztestületek belső szervezeti felépítésének, a működés törvényi-jogi alapjainak áttekintésére való igény. Felmerült az egységesség irányában való törekvés szándéka is. De sajnos , ma még ez nem sokakat foglalkoztat. Sőt, van aki ezt belügyekbe történő beavatkozásnak minősíti. Reméljük, egyszer sikerül mindenkivel felismertetni a valós érdekeket.

2. Dötének: a fejkvóta 552,60 ft /fő + 8,2 m alap. Most kérded meg az egyesületekét…. Majd hivatásosokét.

3. BM KOK : Üdvözlöm a higgadt fejek, letisztult gondolatokra való igényedet. Ez nem ártott volna az új képzési rendszer megalkotásánál sem.

4. Egyébként P/20 szerintem talált magának máshol is valami kavarni valót. Biztosan köszöni szépen , jól van

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 09. 19:42 

Döte, azt hiszem ebből az ügyből ,kifolyoólag össze kellenne jönnünk, azt hiszem adhatunk egy pár jó ötletet Nektek is, vagy egy hosszabb emil formájában megpróbálom felvetni egy-két érdekes dolgot!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 09. 16:22 
Szent Tömlő őrzője

Poszárka!

Megpróbálhatjuk, de tudod nem ígérek semmit mert azt könnyű megtartani! :lol:

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 09. 16:09 

Szervusztok!
VAN koncepció! :idea:
A bibi csak az, hogy P/20 Pomázról megorrolt a Fórumra (ránk) és kiszállt. :?
Én egy ideje keresgélem Őt, de pü-im olvasatlanok maradnak... :roll:
Neked viszont igazi nyomós okod van, hát legyél rámenős! Talán sikerül visszatéríteni az eltekergett báránykát vezér ürünek :lol: :lol: :lol: :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 09. 15:33 
tűzkőről pattant

Döte!!

Kérdésedre a válasz ha jól tudom most 500 ft körüli az egy főre jutó támogatás. És hogy ez mire elég? Röviden semmire. Jó esetben a főállásúak bérét kiállja és akkor miből pályázunk stb.
Nagyon kellene valami koncepció ami alapján ezt meg lehet változtatni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Állam támogatási formájának keresése
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 09. 12:10 
tűzkakas-idomár

Nem a testületek támogatására gondoltam, hanem arra,hogy az állampolgár ha van szabad ideje - tudom, ez ma nagyon kevés - azt hasznosan az állam által nem biztositott feladat elvégzésével töltse. Ha önkéntesen vállalta, akkor, az állam valamilyen szinten a többi állampolgárral szemben, - aki otthon ül és várja a segitséget - valamilyen kedvezményt kapjon.
Erre helyi szinten, vannak probálkozásaink, támogatjuk a "C" -s jogositványhoz jutást, ha valaki elmegy PÁV I-re, nehézgépkezelőire,stb tanulmányi szerzödéssel teljes összegben támogatjuk a tagot. De ezek helyi segitségek.
Az állam adó terhek enyhitésével tudná segiteni az ilyen feladat átvállalását. Mi lenne ennek a mérőszáma, vagy milyen - a helyi adó kivételével - adó nem lenne erre hivatott. Pl.: tiszteletdij, adó és tb, mentes.
Én se nagyon tudom a választ, ezért kérdezek. De az állam nem fog vele előhozakodni, nekünk kellene megtalálni a formát és azt, majd az érdekvédelmen keresztül érvényesiteni.
A társadalmi munkák ideje lejárt. De az önkéntes tűzoltóságé még nem, ehhez, azonban tagokkal kellene rendelkezni, akik vállalják ezt, de nem a családjuk költségvetésének terhére.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 09. 10:06 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

A köztestületiektől kérdezném, hogy mennyi az idei fejkvóta az átvállalt lakosság után?

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 08. 20:16 
vízpocsékoló

BM KOK: Sajnos mikor az ember még fiatal, sokszor észnélkül fejjel rohan a falnak, én is ezt tettem, de be kellett látnom, hogy ezzel megfájdítom a fejem és a fal még mindig ott van előttem.

köszeg20: Köszönöm, javaslatod felfogom vetni a többi köztestületi tag előtt, remélem nyitott fülekre találok. Választ kaptam a kérdésemre is. :-) Nekem (a mi esetünkben) az nem tetszik, hogy először bizalmat szavazunk valakinek (tag lesz) aztán várjuk, hogy tegyen valamit a köztestületért. Véleményem szerint ennek fordítva kellene történnie, először tegyen valaki a köztestületért és csak ezután vegyük fel.

Ötletem ugyan nincs de felvetésed nagyon jónak tartom.
Látsz esélyt arra, hogy az állam bármilyen kedvezményt adjon a köztestületi tűzoltóknak?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 08. 16:10 

Ehhez az ügyhöz egy - más összefüggésű - kivülálló vélemény!
Higgadt fejjel letisztult gondolatokkal előbbre jutunk! Ha ezt képesek vagyunk minden más területen is követni, akkor érdemes lesz itt írni és olvasni, esetleg másutt javaslatot tenni.
Ezt itt most két olyan kollegának köszönhetjük, akik ezt belátták. Remélem ezt akár még a máshol író és dolgozó jól tájékozottak is így gondolják. :wink:
Üdv
BM KOK

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 08. 14:57 
slagmester

koszeg20:
Ez azért is érdekes, mert van aki ingyen is dolgozik, és van aki pénzért nem dolgozik, pl. munkanélküli segély. (nem azokra gondoltam, akik önhibájukon kívül váltak munkanélkülivé!! )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Kérdés mindenkinek és javaslat firefigthing-nek
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 08. 13:01 
tűzkakas-idomár

Problémádra egy hosszú távú javaslat.
A köztestületi alapszabályunk tartalmazza,hogy aki, hosszabb ideig nem vesz részt a kitüzött célok elérésében azt, egy év után fel kell szólitani, majd törölni kell a tagsági viszonyát.
Másik: Belépni csak egyesületi tagsággal rendelkezőnek lehet a köztestületbe és egy évig előtagságggal rendelkezik csak. Egy éves előtagság után lesz teljesjogú tag. Vagyis onnan választható és van szavazati joga. Ügyészség látta az alapszabályunkat nem élt jelzéssel.
Tegyél javaslatot hasonló módositásra és akkor kizárhatók azok, akik, nem a tüzoltóság munkájáért tesznek.

De kérdeznék töled, az ide látogatóktól és az önkéntes alapon dolgozó tűzoltóktól.

Szerintetek, hogyan lehetne még több embert ebbe a munkába bevonni, azokkal együtt is akik, önkéntesen, de nem ingyenesen tennének a szervezetért. Mert, tapasztalatom szerint vannak, sokan akik, valamit várnának a szervezettől, főleg az államtól.
Arra gondolok, hogy a helyi adó (nálunk 4000,- Ft/év nem egy nagy összeg) illetve tartalékos - ami, ma-holnap megszünik - és polgári védelmi szolgálat aloli mentességen kivül, szerintetek milyen, nem helyi, hanem állami szintű kedvezményeket lehetne, kellene biztositani. Igy azok, akik tesznek ezért az ügyért ne csak adjanak, valamit kaphatnának is.
Firefigthing.Az első mondatom nekem sem sikerült, elnézést. :oops:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 07. 20:54 
vízpocsékoló

"Ugy gondolom nem problémárol írtál, legalább is a kérdéseidből erre következtetek.Inkább egy elégedetlen, főleg a bérviszonyaival elégedetlen köztestületi tűzoltói hozzászólást hallunk."

Erre reagáltam ilyen forró fejüen, mégegyszer elnézést kérek tőled köszeg20.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 07. 20:44 
vízpocsékoló

Elnézést kérek, valóban nem így kellett volna válaszolnom. :oops:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 05. 15:09 

firefigthing írta:
Tisztelt köszeg20.

A hozzászolásod egy tipikus 20-as megnyilvánulás volt (én vagyok a pk, én jobban tudom, nektek meg kuss:-) nem is kellene a neved melllé a 20 enélkül is tudjuk.

Meg áll az eszem! Ekkora keserűség és meg nem értettség láttán nehéz épkézláb hozzászólást tenni...
De tudod Kedves firefigthing mindez kevés ahhoz, hogy ilyen oldalvágásokkal neked segíteni akaró kollégába marj!

Leszögezem, hogy Kőszegen csak kirándulni voltam, azt is régen. Nincs semmiféle sanda összefonódásom senkivel a környékén. De azt tudom,, hogy ott köztestületi tüo-ság van, tehát K/20 az egyik legkompetensebb az általad feltett kérdésekhez tippet adni.
Az, hogy ez Neked nem tetszik... hát Istenem! Ez is belefér. Az viszont figyelemre méltó, hogy mennyire nem tudod elviselni! (Lehet, hogy ez a tulajdonságod is szerepet játszik testületi problémáid megoldatlanságában? :roll: )

Valamikor (egyszer régen) az "udvaros" munkásosztály volt képes Így vélekedni az "irodisták"-ról! (személytelenül és elvakultan)

Kérlek éld bele magad (játsz el a gondolattal): Te, úgy 10-15 év múlva sok év tűzoltói tapasztalattal és egy jó csomó továbbképzéssel, netán egy-két diplomával a hátad megett, "lentről" indulva 20-as leszel!!! (Kívánom legyen így!) És egy ilyen fórumban segíteni szeretnél egy elkeseredett kollégának jótanáccsal... és az történik, ami most általad...

Kedves Barátom!
Kérlek, légy egy kis belátással... hátha eredményesebb leszel "otthon" is...
Üdvözlettel: Pozsárka

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1225 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]