Tűzoltó köztestületek működésének tapasztalatai

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
tűzőr
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: tűzőr » 2003. jan. 07. 22:24

Nekem sajnos nem jók a tapasztalataim. Ugyan úgy vonultatni kell az egységemet, pedig van saját működési területe a közetstületnek. Igaz ugyan, hogy volt eset, amikor vissza fordítottak minket, de általában nem. A 4 fő mindíg megvan, de általában 4 fő kevés a beavatkozáshoz. Tűzvizsgálatra úgyis ki kell küldenem a fecskendőt. Pozitívumként annyit, hogy lassítják a tűz terjedését, előfordult, hogy el is oltották a tüzet, de ez nem jó megoldás. Inkább azt támogattam volna jobban, hogy a köztestületek helyett egy 1, vagy fél rajos hivatásos egységet állítsunk fel örs jelleggel. Nem is kellene külön hiradóügyelet, csak dekoncentrálnánk az erőinket a működési területen. Nem igazán értem ezt a 8-10 perces riasztási időt, hiszen ha bent van a négy fő, akkor miért kell ilyen sok idő, hogy elhagyják a laktanyát. Szóval egy nagyon gyenge kezdeménynek találom.
KalocsaL
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: KalocsaL » 2003. jan. 06. 12:28

Véleményem szerint szükség van rájuk. Nem csak elfogultságból.
Nézzünk csak egy Csepreget, vagy Kisbért. Ha nem lennének, simán fél óra lenne az első hivatásos kiérkezése!Így is annyi, de legalább már történik tényleg hozzáértő beavatkozás!
Pernyetipró
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pernyetipró » 2002. dec. 20. 16:58

Megmutatttam a felvetést pár kollegának. Azt mondták, ők inkább nem nyilatkoznak. :lol:
tűzimi
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Tűzoltó köztestületek működésének tapasztalatai

Hozzászólás Szerző: tűzimi » 2002. dec. 20. 14:16

Az önkéntes tűzoltóságok immár 5-ik évüket kezdik. Minél több vélemény érdekelne. [/i][/b]
Válasz küldése