* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 1:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 447 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 15. 18:26 
Szerkesztő

eszt: Ha nem a papírmunka vonz, és inkább vonulni akarsz, akkor csak az önkénteseknél van erre lehetőség. Járj utána, hogy a lakóhelyedhez közel hol van ilyen tűzoltóság, és beszéld meg a dolgot a parancsnokkal.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 15. 17:42 
Szent Tömlő őrzője

Kedves eszt!

A nőkre a tűzoltóságokon csak hivatlai munkakörök várnak. Vagyis lehetsz megelőzős, vagy TAP-os vagy ilyesmi. De vonulós a jelenlegi szabályok szerint nem! Ha többet akarsz megtudni menj el a lakóhelyed szerint illetékes tűzoltóparancsnokságra vagy gyere el a november 15-i lánglovagok találkozóra :lol: !

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 15. 14:15 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Sziasztok!
19 éves leányzó vagyok, most fogok érettségizni. Érdekelne a tűzoltóság, de nem tudom, egy nő számára mik a lehetőségek. Ha esetleg ebben tudna nekem valaki segíteni, akkor azt nagyon megköszönném! :)
ÜDV!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: pontosítás
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 17. 20:31 
Szerkesztő

Az FTP honlapján valóban rossz információ jelent meg, Tűzoltó Szakképző Tanfolyam a helyes megnevezés.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 10. 8:38 
tűzkakas-idomár

Csak egy aprócska pontosítás az előző hozzászóláshoz, nehogy valaki félreértse (Lánglovagok szerk.)

Az FTP által szervezett "Tűzoltószakmai Alapismereti Tanfolyam" nem azonos a 32/2002. (XII. 12.) BM rendelet I. számú mellékletének 2.1.1. pontjában szereplő tűzoltó alapismereti tanfolyammal. A jogszabályban megjelölt tanfolyam szervezésére a BM KOK jogosult. Ilyen tanfolyamot ez évben sem az FTP, sem más tűzoltóság számára a tanintézet nem bonyolított le.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 09. 20:11 
Szerkesztő

Idézet az FTP honlapjáról:

Ennél a káresetnél a Fővárosi Tűzoltóparancsnokságon irodai szolgálatot teljesítő kolléganők is részt vettek. Ők nemrégiben végezték el a Tűzoltószakmai Alapismereti Tanfolyamot, s abban a kivételes szerencsében lehetett részük, hogy szeptember 8-án 24 órás szolgálatba állhattak. A szolgálat természetesen csak erre az egy napra szólt a lányok számára, azonban közelről megtapasztalhatták, milyen egy „vonulós” tűzoltó egy napja.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 09. 17:23 
vízpocsékoló

Nos ez nem állandó állapot. A fecskenő oldalára is rá van írva: ALAPFOKÚ.

A most alapfokút végző hölgyek ők. Ha az alapfokúnak vége ők is elveszítik a lehetőséget, és a női vonulás lelkes támogatói lesznek.

Gondolom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 09. 13:53 
pernyekergető

Oda van írva, hogy egy 24 órás szolgálatot adtak - ez nem azt jelenti, hogy csak egyszer? Szóval ők rendesen vonulnak 24-48-ban? Mert akkor én is kíváncsi lennék arra, amit Pozsárka kérdezett!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 09. 7:26 

Kedves Lánglovagok!

Nagyon érdekel, hogy miként sikerült felállítani a női rajt!
Elsősorban az, hogy hogyan tudták egyeztetni a sok-sok jogszabályi korláttal? (a többi csak technikai kérdés).

Légyszives írjátok meg a részleteket!!!
Köszönöm...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: képek
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 08. 21:58 
Szerkesztő

http://langlovagok.hu/kepek2003/langlov ... yraj.shtml

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 08. 7:26 

Kedves MÉZ!

Nem az a kérdés, hogy alkalmasak vagytok-e! Illetve: az nem lehet kérdéses, hogy alkalmasak vagytok-e. (Aki esetleg mégis kétségbe vonja, arra nem is érdemes reagálni!!!) :evil:
A kérdés az: hogyan lehet nőből vonulós hivatásos tűzoltó!!!
No ez az, ami egyenlőre gyakorlatilag nem megy...

A dolgot mozgatni kell, mondhatnám: döngetni kell a kaput! :wink:
És a jogalkotó is végre észbe kap... Hát hajrá!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 06. 12:11 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Bár csak néhány napja regisztráltam, régóta olvasom a fórumot. Elolvastam a hozzászólásaitokat, és sok mindent meg is értek a hivatásos nőkkel szembeni aggodalmakból.

Csak azt az egyet áruljátok el, hogy hogyan lehet az, hogy arra nem vagyunk alkalmasak, hogy vonulós tűzoltói szolgálatot lássunk el, ám arra, hogy katonák legyünk, vagy rendőrként bűnözőket kapjunk el, arra igen.

Nincs itt valami kis apró ellentmondás???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 04. 16:10 

Pomázon vonult kb.2 évig, aztán elköltöztek és elmaradozott.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 04. 11:18 
slagmester

Az egyesületnél vonulnak, mert én párról tudok.
Egyébként hamár a fizikai állóképességnél jártunk (lejjebb párral), vagyishogy a lányok kiszorítanának erős bikákat a felvételnél, arról csak az a véleményem, hogy nézzen már mindenki szét a saját parancsnokságán. Biztosak vagytok abban, hogy mindenki lazán felfut a tizedikre, és kéri a feledatot? Vagy az évi tesifelmérőt szabályosan mindeki megcsinálja? A tűzoltósportban lévő palánkot jópár társam nem tudta leküzdeni ellentétben néhány hölgy osztálytársammal. Amikor női tűzoltóra gondolok (én), akkor nem egy 45 kg-os cicababát képzelek el (dehogynem :D ), hanem egy erős, magabiztos, kiegyensúlyozott nőt. Egy olyat, aki igenis felveszi a versenyt egy átlag férfival. Na, majd meglátjuk...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 03. 19:07 
Szent Tömlő őrzője

Önkéntes tűzoltóságoknál vonulnak nők?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 02. 8:45 
pernyekergető

Az a baj kedves Döglégy, hogy Te is (mint sokan mások) általánosítasz, és néhány (esetleg több) rossz példából olyan következtetéseket vonsz le, amik nem biztos, hogy helytállóak.
Mesélhetnék arról, hány vonulós tanul a tankönyveimből, jegyzeteimből, és én pl mindig mindenkinek elmondom, hogy bármiben segíthetek, bátran forduljon hozzám.
Arról is mesélhetnék, hogy 10 emberből átlag 3-4 az, aki köszön, ha szembejön a lépcsőn, és sajnos a maradékból sűrűn akad olyan is, aki bizony nem köszön VISSZA se...
De emiatt még nem kezdem kritizálni nagy általánosságban a vonulósokat, pláne nem a férfiakat...

Ja, és az AVON-os témát meg egyáltalán nem értem, ne is haragudj! Attól hogy tűzoltó vagyok, ápolatlannak és igénytelnnek kéne lennem? Mert esetleg használok ilyen terméket (pl tusfördőt, amit azért - jó esetben - mindenki használ ugye), már nem is lehetek jó tűzoltó??

Keleti front: egyetértek, 100 %-osan!! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 26. 18:09 
vízpocsékoló

Üdvözlet!
János: ki mondta hogy távolítsuk el őket azonnal?
Nem lehet változtatni a hozzáálláson?

Persze hogy tudok példákat, hisz nem vagyunk tökéletesek mi sem. De azok a példák sokkal jobban megmaradtak bennem, amikor képesek voltak egyesek a változásra, csak ezt még a szebbik nemnél nem tapasztaltam a cégen belül.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 24. 20:45 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
A nők is tudnak arrogánsak lenni.
Mi is.
Valószínüleg Döglégy erre is tudna példát hozni.
Talán többet is, mint női egyenruhásokkal...
Esetleg e hímneműeket is el kellene távolítani a cégtől.
Csak a minimum létszámra vigyázzunk :wink:!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Nők a hivatásos állományban.
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 20. 22:58 
vízpocsékoló

Jó Reggelt; Jó Napot; Jó Estét! Tekintettel arra, hogy első hozzászólásom, üdvözlök minden fórum látogatót. Az érintett "férfiaknak" pedig könnyű szolgálatot kívánok. A témához kapcsolódva javasolom, hogy aki kiváncsi rá, keressen olyan volt kollégát, aki az 50-es években tűzoltó volt. (Például egy nyugdíjas találkozón.) Ugyanis abban az időben voltak női vonulós tűzoltók. Meglepő történeteket lehet hallani az Ő szereplésükről.
Beszélni azért lehet róla, sőt kell is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 20. 15:29 
vízpocsékoló

Üdvözlet az Uraknak, kézcsók a hölgyeknek!
Az életben nem úgy néz ki a tűzoltóság ill. bármely hivatásos testület mint a Harmadik műszak c. filmben ahol a nők íly hősiesen dolgoznak. Volt egy osztálytársnőm, remek barát "volt". Rendőr lett. Na nem ezért nem barát , hanem mert meg akart büntetni mert nem 8 hanem csak 4 index égő volt tartalékban a kocsiban. Ráfizetett mert bíróságra került az úgy s letörtem a büszkeségét. A leendő pénzügyisünk egyszerű pénztárosként került ide, s fiatalabb mint én, felkarolták azóta köszönni se tud, sőt kijelentette hogy a"pórnéppel" vagyis a vonulósokkal nem tárgyal. A szakmunkáson aki tudja a pesti alapfokusok oda jártak kajálni volt köztük egy hölgy akitől megkérdeztem nem ismerős-e újpesten. Erre azt felelte- "talán törzsörmester úrhölgy!!" na erre megmutattam neki a vállapomat egyből, félre ált a szája. Nekem elegem is lett a vállalkozó hölgyekból. Mondjuk addig engem nem érdekel amíg nem piszkálnak, de nem hagyom magam. Meg vissza kellene csippantani ha új helyre mennek dolgozni, mert a tűzoltó nem felejt.
Ha ti erre tartotok igényt vegyétek ezt a gondot is a nyakatokba!
Sok sikert!
Ja hölgyeim megjelent az új AVON magazin!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 17. 12:26 
hamutipró

Az akaráshoz és az eltökéltséghez ugyanakkor az is hozzá tartozik, hogy lehet kezdeményezni azon jogszabályok felülvizsgálatát, amelyek ezen ivaralapú megközelítést lehetővé teszik. Amint azt már leírtam sokszor: nagyon jó az, ha valaki felveti a problémákat (összegyűjti, hogy miért nem lehet valamit megoldani), de a gondjaink megoldását is keresni kell. Arról is szívesen olvasnék, hogy, az FTP főszemélyzetise milyen kezdeményezéseket tett a helyzet rendezése érdekében.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 15. 14:39 
slagmester

P/20 köszi, én ennyire nem jártam utána, de így legalább nem lesem a bejáratot naphosszat, hogy kopog-e valaki szoknyában a személyzetisnél... :cry:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 15. 14:05 

Kedves Keleti front!
Gondolatmeneted helyes és helytálló, de nem csak az akaráson múlik. 37 jogszabály van (az egyenlőség jegyében) mely nem teszi lehetővé, hogy nők vonulós tűzoltói szolgálatot lássanak el. Először ezeken kellene változtatni.
(sajnbos nem tudom felsorolni ezeket neked, de annak idején a Majer Pista gyűjtötte öket össze az FTP-n. Női munkaerő nem emelhet 15 kg-nál többet, nem lehet kitenni sugárző hőhatásnek, terhessége 3. hónapjától nem kötelező dolgoznia, stb.)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: tartsuk melegen a témát
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 15. 11:31 
slagmester

Véleményem szerint megelőzősként teljesen egyenértékű egy férfi ill. egy női munkatárs (sőt, a női szebb látvány :) ) Ami a vonulást illeti, az már kicsit más, de ha a világ több országában állnak hölgyek a sugárcsőnél, cipelik a tömlőt, akkor ez itt sem lehet gond. A laktanyában szerintem (szinte) mindenhol van titkárnő, esetleg más női dolgozó, akik nem járnak haza WC-re. A háló? Nálunk 2-4 ágyas hálók vannak, az egyikbe jöhet(ne) 2 lány, és már külön is lennének. A zuhanyzás? Mielőtt bemennek, szólnak hogy "most mi zuhanyzunk, ne zavarjatok" és kész. Szerintem ha pl. hozzánk holnap jönne vonulósnak női munkaerő, nem lenne gond. A kulcsszó, amint már írtátok, az AKARÁS. Meg akarják-e oldani ezt a "problémát". Csak valaki (hölgy) kezdje már el a kapukat döngetni!! Már a sorkatonai szolgálat is megszűnik, az sem követelmény. Én várom már az első bekopogtató bátor, erős hölgyet.
U.I.: Az EU-ban mi a helyzet a vonulással?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 11. 21:49 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Azt hiszem a pszichikai tűrőképesség nem ivarszerv, hanem lelkierő kérdése. Sok nő jobban tűri a lelki megpróbáltatásokat mint a férfiak. A fizikai teljesítőképesség dolgában is felvehetik a versenyt bizonyos szinten, és ez fejleszthető. Persze arányaiban sokkal több férfi alkalmas vonulós tűzoltónak, de ez nem jelenti azt, hogy a nők között egyáltalán nincs ilyen (legfeljebb jóval kevesebb). :!:
A megelőzős tűzoltó pedig lehet ugyanolyan "tökös" tűzoltó, mint a vonulós.
Én három éve vagyok megelőzős, de előtte tizenegy évig vonultam, így szerintem meg tudom ítélni.
(Megelőzősként kifejezetten szívesen vennék női munkatársat.) :oops:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 447 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]