* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 23:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 447 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 10. 9:09 
tömlőszállító

A dolog roppant egyszerű.
Ha valahol új laktanyát építenek, akkor úgy kell kialakítani, hogy legyen egy plusz vizesblokk, hálóknak alaphelyzetben 2-3-4 fősnek kell(ene) lenniük, az öltöző gipszkarton falakkal megosztható. Így a lányok vonulásának laktanyai kérdése meg van oldva. (A fő indok ellene ez nem?)
Ha ez megvan jöhet az alaklmassági vizsgálat és a szolgálatba lépés.
Pár hét alatt kiderül, hogy alakalmasak a lányok, vagy nem. (Valószínűleg a jelentkezőknek egy része - arányaiban ugyan kevesebben a férfiakhoz viszonyítva - megfelelne.)
Aki azzal érvel, hogy: "És ha káresetnél felsül?", az gondoljon arra volt-e már ilyen újonc fiúval. (Persze, hogy volt.)
Ha a dolog mégsem működik akkor a laktanya tökéletesen használható teljesen férfiakból álló készenléti szolgálat számára.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 09. 15:29 
Szent Tömlő őrzője

Nem vagyok a feletesedd, de azért köszi! De még lehetek... :twisted:

Amúgy meg, hazámat szolgálom! Ezáltal téged is!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 09. 11:06 
pernyekergető

Parancs, értettem!!! :P :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 08. 13:23 
Szent Tömlő őrzője

Én nem mondtam, hogy hazudsz egy szóval sem!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:

És nem is rosszul létről, hanem egy bizonyos pszichikai nyomásról beszéltem.
A vitát lezártam!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 08. 12:29 
pernyekergető

Mi a mennykőért hazudnék??? :evil: Hát kérdezd meg a kollégáimat, azok is mind azt lesték, mikor leszek rosszul :roll: Hát nem lettem. Inkább ettem.
Szerintem sokkal megrázóbb egy megégett ember, mint egy elégett, amiben már alig felismerhető, hogy ember volt valaha.
Amúgy meg a vitának nem sok értelme van, a vonulást meghagyom Nektek, mivel nincs más választásom :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 08. 9:29 
Szent Tömlő őrzője

Persze! A hülyéket meg várjuk a következő busszal! :lol: Pont téged nem? Ne sértésnek vedd, de én nem olyannak ismertelek meg aki csak "úgy" elmegy egy hulla mellett.

Szóval ne haragudj de nem hiszem el. És még mindig fentartom: lehet, hogy tűzoltó vagy, de a vonulást bízd ránk, férfiakra, és maradja megelőzös. Rátok is szükség van.

Üdv a Pistinek is!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 08. 7:51 
pernyekergető

Ember, ne kezdd már Te is!!! :D :D
Engem nem viselt meg az első. Talán mert annyira megégett (szétégett), hogy alig-alig emlékeztetett emberre. Mint suszter a kaptafánál? Oké, maradok. Mint tűzoltó, a tüzeknél és egyebeknél :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 06. 13:57 
Szent Tömlő őrzője

A fene ebbe a félkövérré alakító rendszerbe. Csak a ne szócskát akartam így írni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 06. 13:55 
Szent Tömlő őrzője

Anyu!

Hidd el az első mindenkit megvisel, nem csak nőket.
Nem téged akarlak piszkálni, de suszter maradjon a kaptafánál. Szóval vonulni szerintem ne menjen nő! Megelőzésként nagyon jók tudnak lenni, de még mindig az a véleményem, hogy a vonulás férfi privilégium!
Bocs, lehet, hogy soviniszta vagyok!

Üdv!

A tékozló fiú

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 05. 15:57 
pernyekergető

Én vizsgáltam már hullás tüzet (szülinapom előestéjén :? ), és semmi problémát nem okozott. Sőt, mivel sokat kellett várni a rendőrökre, engem meg vacsoraasztal mellől riasztottak, a hullaszállítók hoztak nekem szendvicset, mert éhes voltam (tudom, ez némileg morbid...). És mielőtt valaki meggyanúsítana, hogy nem vagyok normális, vagy nincs szívem, közlöm, hogy egész egyszerűen csak nem vagyok érzékeny az ilyesmire.
Nyilván, egy gázosabb gyerekhalál megviselne, de szerintem az erős férfiembereket is megviseli (nagy többségét legalábbis).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 04. 19:13 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Mint már régebben - részletesebben - leírtam, az a kérdés, hogy valaki alkalmas-e a feladatra. Ez nemtől független.
A dolgot ki kell próbálni, aztán majd lehet - a tapasztalatok alapján - vitázni a kérdésről (persze ehhez több "kísérleti alany" kell).
Első Egyes mellé pedig kellene egy I/2-es a másik nemtől, hátha megváltozik a véleménye. :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 04. 0:39 
hamutipró

A gyermekbalesetek után nemcsak a gyenge nőket, hanem az erős férfiakat is sokszor vígasztalni kell. Ők is bekattannak időnként, ha nem kapnak a szőrnyűségek feldolgozásához segítséget.
A tűzoltás területén tevékenykedők egy része a megelőzősöket nem tartja tűzoltónak. Meg is látszik ez néhány beavatkozásnál. Jó lenne inkább egymás tapasztalataiből hasznosítani.
A hölgyeknek persze a tűzmegelőzés területén se minden feladat elvégzésére szólna a mandátumuk. Az idióta, pökhendi, nagyképű tevezőkkel tárgyalhatnak, de tűzvizsgálat esetén, amennyiben haláleset történt, akkor amíg a hulla ott van, addig csak férfiak vizsgálódhatnak. Már ahogy ezt néhányan elképzelik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 03. 15:32 
csizmás kandúr

Szerinted a tűzmegelőzősök nem tartoznak a tűzoltósághoz????

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 03. 15:01 
vízpocsékoló

Sziasztok nem akarok senkit megbántani mert nagy tisztelője vagyok a női nemnek de jobb lenne ha a tűzoltóságot meghagynák a férfiaknak. Nem hiszem hogy bárkinek is hiányozna hogy egy gyermek baleset után még a kollegínát vigasztalgassa. A tűzmegelőzősöknél jó helyen vannak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. ápr. 27. 22:56 
pernyekergető

jaja, a mentőknél is dolgozik nő, pedig ott is kemény terhelés van

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 06. 0:22 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

az OMSZ-nál miért ja a magyar nő, ott is kivannak téve extra eseteknek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 05. 10:02 
pernyekergető

Papa, szívemből szóltál! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 05. 0:09 
pernyekergető

http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet/hirek/2002/11/lanyok_021108_10.jpg

Nézzétek, hát nem szépek? :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 05. 0:02 
pernyekergető

szerintem sem kevesebb a magyar nő.
Inkább valami megmaradt téves szemlélet ez, hogy egy nő élből kevesebb, mint egy férfi. A cérnagyárban állni 12 órát és fonalat kötözni nem megterhelő? Zajban, mocsokban, monotóniában? A szalag mellet forrasztani 12 órát az mehet? Az nem túlzott fizikai megterhelés?

Az egésszel azt a visszás helyzetet igyekszem megvilágítani, hogy a nőket is tekintsük már felnőttnek annyira, hogy meg tudják ítélni, hogy mire képesek. Szóval adjuk meg a lehetőséget, hogy döntsenek, és ha ők úgy érzik, hogy alkalmasak, akkor hadd próbálják teljesíteni a fizikai követelményeket. Ha teljesítik, akkor vonulhassanak, ha nem, akkor nem. Amelyik nő tűó akar lenni az úgysem hétköznapi, nyilván oka van, hogy oda akar menni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 04. 21:59 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

nem értem a magyar nő miért kevesebb, mint a többi országbeli?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 04. 20:07 
csizmás kandúr

Sziasztok

Úgy látszik, vannak, akik csak felületesen olvassák el a hozzászólásokat, és ennek következtében jól felhergelik magukat azon, hogy a nők vonulós tűzoltóként akarnak dolgozni. Erről szó sincs.

Alapvetően a megelőzős vonalról van szó, ahol szerintem igazából nincs jelentősége annak, hogy férfi vagy nő tölt be valamilyen beosztást tűzmegelőzősként. Itt a megfelelő szaktudás birtokában nemtől függetlenül tud teljesíteni az ember.

A vonulós tűzoltóknak olyan mértékű fizikai és lelki megpróbáltatásokat kell kibírniuk, amit én nőként csak csodálni tudok. Szerintem a férfiak közül is csak kevesen alkalmasak erre az igen komoly feladatra. Valószínűleg ez az oka annak, hogy őszintén csodálom és tisztelem a tűzoltókat, akik a legextrémebb helyzetekben is megállják a helyüket éjjel-nappal.

Mariann

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 25. 22:14 
pernyekergető

sziasztok!

és ehhez mit szóltok?

http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet.php? ... abla=hirek

(egyik hölgy sem lett persze vonulós)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 24. 9:09 
pernyekergető

Semmi kifogásom az óvóbácsiskodás ellen!!! :) Ez komoly.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 21. 18:51 
tűzkakas-idomár

Ha elolvasod a december 10.-i hozzászólásomat, ott részletesen kifejtettem a nők vonulós felvételéről alkotott véleményem. Fentartom, hogy nem nőknek való a vonulós munka. De ha az ott leírtaknak megfelel, ám legyen. Legfeljebb mi férfiak meg betörünk az óvóbácsi munkaerő piacra.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 21. 13:30 
pernyekergető

Szia Pernyetipró! Én egy szóval se írtam arról, hogy egy nő alkalmas-e vonulós tűzoltónak. Csak azt mondtam, hogy amíg olyanokon nem tudunk túllépni, hogy elhelyezés, addig minek foglalkozni az egésszel. A véleményem amúgy annyi, hogy lehet egy nő is alkamas, ha olyan alkatú meg lelkületű. Vagy bizonyos feladatokra. Mindig azt mondtam, hogy egy egységes fizikai-szellemi felvételi kellene (ha vonulósokról beszélünk), és az kerüljön be, aki teljesíti, függetlenül attól, hogy nő-e vagy férfi. Egységes alatt azt értem, hogy mindenkinek egyforma. Valószínűleg nem sok nő teljesítené, ez igaz. Amúgy ahol a gyakorlatomat töltöttem, pont az volt a probléma, hogy pl ha kocsiba beszorult embert kellett kiszedni, nem volt olyan, aki befért volna, mert túl nagyok.
A kórházas dologgal egyetértek, bár érdekes kérdés, mert ahol én voltam, ott a 10 év alatti gyerekeknél benn lehetett a szülő, mellette az ágyon aludt. Viszont ha elvált anya vitte be a fiát, akkor gond volt, mert a férfi részen ő nem lehetett, a lány részen meg a kisgyerek nem. Szóval akkor ott mindenki hátrányosan volt megkülönböztetve :?
Hozzáteszem még, nekem itt nagyon jó dolgom van, a gyakorló-gondot is megoldották végül (annál ugyanis a jogszabály írta így), sőt, néha még tüzet is látok :) A közvetlen kollégáimnál toleránsabbakat kívánni se lehetne, és másfél hónapja voltam itt, mikor a parancsnok vitt ki magával tűzhöz. Nem mondom, hogy könnyű nőnek lenni egy tűzoltóságon, de azt hiszem panaszra semmi okom.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 447 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]