* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 20. 23:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 447 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 20. 14:49 
tűzkakas-idomár

Ez a gyakorló tényleg baromság.
De nálunk jelenleg tényleg nem lehet koedukált elhelyezést biztosítani. Még így sem férünk el. Pl.: a híradósnak nincs hálója, a többiivel alszik. Mikor éjjel váltás van, a többi is felébred, amikor a két híradós helyet cserél. Hova tegyünk a nőknek külön öltözőt, fűrdőt, wc-t?
A másik: Úgy gondoljátok, hogy több száz bála átvillázása női feladat? Szerintem nem.
Melllesleg: Az elhelyezés hiányáért nem kellene a nőknek hátrányos megkülönböztetést kiáltaniuk. Más területen mi, férfiak vagyunk hátrányban. pl.: korházba került a fiam. Mivel a lányom csecsemő volt, a feleségem nem tudott bevonulni vele, pedig nagyon igényelte volna a gyerek, hogy ott legyen valaki. Én is megfeleltem volna, csakhogy Anyaszállás van, Apaszállás nincs! Hátrányosan meg lettem különböztetve, és rajtam keresztűl a gyerekem is.
Fentartom: a nőket alkamasnak tartom a megelőzős munkára. Itt ugyan olyan jogokkal, mint a férkiaknak. Felháborít, hogy kisördöggel így viselkednek. De vonulós állományba nem!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 19. 11:51 
pernyekergető

Sziasztok! Végigolvastam, amiket írtatok, gondoltam, akkor már regisztráltatom magam...Mariann, itt egy megelőzős nő személyesen :) Én a kevés vidéki egyike vagyok. Ha sima fősulid van, akkor el kell végezned egy átképzőt is, ha Ybl-t végzel, akkor ez nem kell. Nyilván így az utóbbi előnyösebb. A vonulós témáról csak annyit, hogy nekem is szándékomban állt, de amíg a tűzoltás vizsgámon azért kapok 4-est, mert "egy lánynak csak nem adhatok ötöst!", és amíg azzal érvelnek, hogy "nem lehet külön hálót kialakítani", addig hiába kapálódzunk... A legútóbbi, amin kiakadtam, hogy (ha jól emlékszem) megelőzős fiúknak jár gyakorló, megelőzős lányoknak nem. Magyarán szólva én menjek tüzet vizsgálni amiben akarok, csak mert nő vagyok. Míg a most felszerelő 2 db-ot kap. Na ez az, ami valóban kiakasztó!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 11. 21:17 
csizmás kandúr

Sziasztok

Köszönöm a biztatásotokat és az információkat.

Szerintetek abban az esetben, ha az Ybl-ön elvégezném a tűzoltó mérnök
szakot (ami rövidtávú terveimben szerepel), nőnének az esélyeim a bejutásra, vagy ennek nincs különösebb jelentősége?
:?: :?: :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 06. 16:13 
hamutipró

T. Mariann!
Amint a képen is látod a fővárosban vannak hölgyek tűzmegelőzési területen, egyesek szerint már túl sokan is. Tudomásom szerint máshol is akadnak, bár való igaz, ritkán. Legyél Te a következő!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 05. 22:05 
Szerkesztő

Itt a cáfolat:
http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet.php? ... abla=hirek

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 05. 20:41 
csizmás kandúr

Sziasztok

Az elmúlt napokban utánaérdeklődtem néhány dolognak, és az a tapasztalat, hogy a hivatásos tűzoltóságoknál nők elsősorban gazdasági és személyügyi területen tevékenykednek. Senkiről sem hallottam, aki nőként tűzmegelőzéssel foglalkozna. Ti tudtok ilyenről?

Előfordulhat, hogy a nőket nem érdekli ez a téma, és emiatt nem is próbálnak tűzmegelőzős munkakört betölteni?

Egyébként szerintem akkora gondot nem okozhat a nők elhelyezése (még a vonulós állományban sem), főleg nem "irodai" munkakörben. Szinte mindenhol van adminisztrátor - általában hölgy -, az ő számukra biztosítottak a szociális helyiségek, tehát ez nem lehet akkora akadály.

Jó munkát mindenkinek, gondolom, sokat vonultok a nagy hó miatt. Kitartás.

Mariann

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 27. 16:04 
vízpocsékoló

Sziasztok,

Tűzharcosnak üzenem,hogy nagyon jólesett,amiket írt!
Egyetértek Vele,és azt remélem,hogy idővel (persze azért jó lenne,ha a 35-öt még akkor nem tölteném be:)) megváltozik a hozzáállás és akaratban nincs hiány,mármint részemről.Kivárom,de lépek is.
Ezt azért nem kellene olyan tragikusan felfogni,és nyalogatni a sebeket,hogy lám,már innen is kitúrnak bennünket a nők. :lol: Nem erről van szó,egyszerűen csak a kihívásról és arról,hogy sokan sokfélék vagyunk,de ezért nem szabad,hogy valakinek is hátránya származzék pusztán a neméből kifolyólag!

Tudom,hogy igen embertpróbáló a képzés,pláne a szolgálat,kell hozzá a kitartás és a szakma szeretete,de nagyon közel áll a szívemhez,nem is tudom megmagyarázni,miért.
Kicsit olyan,mint amikor az ember valami régi,titkos vágya teljesüléséhez jutna közelebb,amikor ezt választja...meglátjuk.
Miért lenne az rossz,ha a légkör kicsit megváltozna?
Andi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 27. 10:28 
vízpocsékoló

Kedves Andi!

A helyzet attól komplikált, hogy a gondolkodás még a régi beidegződések szerint működik. Ezeket nehéz legyűrni, de az idő ( és persze a jog)Neked, Nektek lányoknak dolgozik. A folyamat már elkezdődött, hiszen katonáéknál, a rendőrségnél nagyon sok leányt foglalkoztatnak. De ezt már írtam.
Útkereső fogalmazta meg a probléma gyökerét: el kell döntenünk, hogy meg akarjuk-e oldani a problémát. A jelenlegi hozzáállás által, csak úgy biztosan nem fog megoldódni, ehhez kell egy vagy több bátor leányka - talán Te? - aki megteszi az első lépést.
Mint minden újnak, ennek is vannak, lesznek ellenzői, meggyőzőnek tűnő kifogásokkal felszerelkezve, de minden csoda három napig tart.
Andi! NE ADD FEL! :) LÉPJ!

Pernyetipró!
Ha vonulós tűzoltó vagy, akkor fogalmazhatok úgy is, hogy a megoldás tekintetében nem a Mi problémánk a lányok elhelyezése és a többi kérdéses dolog. Oldják meg! Mondom ezt annak ellenére, hogy érthető a költségvetésért felelősek főfájása is, de nem a pénzkérdés az elsődleges akadály, hanem az akarás hiánya.
A felvételi, felmérő teljesítmény határainak tekintetében nem állhatok le vitatkozni, valószínűleg Te tudod jól, vagyis én emlékszem rosszul és nem néztem utána. Ebben az esetben viszont a fizikai-pszichikai felvételi követelményekben - ebben teljesen igazad van - nem lehet különbség!

Szia János!
Véleményünk azonos. Annak magva pedig az újdonságban rejlik. Nem volt még olyan új beszerzés, koncepció - ruha, felszerelés, autó, szabályzat, törvény, stb. - melynek ne lettek volna kritikusai. De hát ez a természetes! Nem vagyunk egyformák, nem ugyanúgy gondolkozunk és nem azonosak az érdekek sem. Mindenkinek mást jelent a jó, a rossz, a szép és a csúnya. Minden nagyon relatív. Csupán nézőpont kérdése az egész.
Ennek tükrében pedig azt mondhatom, hogy bár a közfelfogás szerint a nők gyengébb fizikummal, fizikai állóképességgel rendelkeznek a férfiakénál, ez is viszonylagos. Azok a hölgyek, akik nem akarnak, nem hajlandóak a társadalmi konvenciók skatulyáiban, hagyományos szereposztásaiban helyet foglalni, valószínű hogy képesek, képesnek érzik magukat az extrém szerepek „eljátszására” készülnek rá minden értelemben. Pszichikai értelemben is.
Az úttörőknek van mindig a legnehezebb dolguk! Mentális és fizikai értelemben is. Meggyőzés, bizonyítás, elfogadtatás...

tűzharcos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 25. 23:11 
hamutipró

Tapasztalataim szerint a tűzmegelőzési területen tevékenykedő nők semmivel sem végeznek rosszabb munkát, mint a férfiak. Ha tévednek, akkor az az ismerethiányból és nem a nemiségükből fakad. Sőt konstruktivitásban, szorgalomban sokszor többet nyújtanak. A készenléti szolgálattal kapcsolatban megjegyzem, hogy az önkéntesek között sok nő is van. A hivatásosok között még nincsenek, de ez csak idő kérdése, ugyanis alaptörvényünk szerint nemisége miatt senkit nem érhet hátrány. Ha tehát tudja teljesíteni a fizikai-pszichés követelményeket, akkor fel kellene venni. El kell dönteni: meg akarjuk oldani ezt a problémát, akkor meglehet, ha nem akkor ködösítsünk, abban úgy is jók vagyunk. A nők megjelenése azért sem lenne rossz, mert hasznosan is befolyásolhatnák a munkahelyi légkört. Nem arra gondolok, hogy hasznos testmozgással töltenék el a szolgálati időt, még arra sem, hogy ők mosogatnának el.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 25. 23:01 
hamutipró

Tapasztalataim szerint a hivatásos állományban jelentős számban a tűzmegelőzési területen tevékenykedő hölgyek munkájukat semmivel sem végzik rosszabbul, mint férfi társaik. Ha ismerteik hiányosak, akkor az nem nemiségükből fakad. Konstruktivitásban például legalább olyanok, mint a férfiak. Azt hiszem ezen a területen nem lehet vita: Legyenek közöttünk. A készenléti szolgálattal kapcsolatban is hasonló a helyzet, de ennek van egy alkotmányjogi alátámasztása is, hiszen alaptörvényünk szerint nemisége miatt senkit sem érhet hátrány. Az önkéntes tűzoltóságoknál sok nő is vonul egyébként. El kell dönteni végre: meg akarjuk oldani ezt a problémát, vagy sem. Ha igen akkor meg tudjuk oldani, ha nem, akkor keressünk kifogásokat, abban úgy is profik vagyunk. S még egy gondolat. Bár kétségtelen, hogy nehéz lenne megszokni az új helyzetet, de az együttlétnek akár előnye is lehetne. Most ne arra gondoljatok, hogy milyen hasznos testgyakorlatokkal lehetne eltölteni a szolgálatot, hanem arra, hogy a nők is rendelkeznek olyan tulajdonságokkal, amelyek a mindennapi életünket - s így a készenlét óráit is - hasznosan befolyásolhatják.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 25. 22:02 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Tűzharcossal értek egyet, de megértem Pernyetipró "problémáit" is. A gond szerintem nem a női alkalmasságal van, hanem az újdonsággal, a ki nem próbálással.
Persze egy nő általában kevesebbet "tud" fizikailag egy férfinél, de amennyire én látom, egy stramm nő kenterbe vágna sok férfi tűzoltót ezen a területen is. Kollégáink között is van erősebb és gyengébb fizikumú, akkor most a gyengébbeket rúgjuk ki? A fizikai felmérő persze mutat valamit, de korántsem azt, hogy az illető harcos egy több órás tűznél hogyan bírja majd a terhelést (örülök, ha látok valakit 7 perc alatt lefutni 2000 m-t, de még jobban örülök, ha erdőtűznél 3 óra múlva is még "használható"). Ez a terület tehát nem hiszem, hogy akadályként jelentkezne a nők számára.
Ahol esetleg felmerülhet probléma, az a pszichés oldal. Sok csúnya látvány, romok, sebesültek, halottak - ezt egy nő valószínűleg nehezebben kezeli, de ez sem szentírás (vannak mentőtisztek is a másik nemtől).
Az elhelyezésük persze megoldható (nem feltétlenül kell külön háló, külön mosdó stb.), a 24 órás együttlétet viszont gyakorolni kellenne, de az élet majd megmutatná, hogy működik-e (csapattól illetve kolleginától függő a kérdés).
Ismereteim szerint jogilag semmi akadálya a felvételnek, ha megfelel az illető (egyébként kérdésre válaszolva: 60 pontot kell elérni). Mégsem javaslom az erőszakos, csak azért is fel fognak venni hozzáállást elutasító környezetben, mert a 6 hónapos próbaidő alatt (ha kénytelenek voltak is felvenni) bármikor, indoklás nélkül kitehetik a szűrét. Tehát nem feladni, de puhatolódzni! Előbb-utóbb úgyis meg lesz csinálva az a nyár, csak több fecske kell hozzá!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 25. 16:13 
tűzkakas-idomár

Kép
Kép
Kép

:arrow: http://www.campblaze.com

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 25. 0:21 
tűzkakas-idomár

Tűzharcos elolvastad a hozzászólásomat? Vagy csak nézted? Ha egyszer külön híradós hálóra nem futja, mert tényleg nincs rá hely, akkor hogyan legyen a koedukált elhelyezés?
Márpedig a nőknek ugyanahoz az pontértékhez más teljesítményhatárok vannak felállítva. Így becsúszhat egy olyan szinttel, ami a férfiaknak már kevés. Márpedig a káresetek nem nézik, hogy a felszámoló személy nő, és nem állítják magukat könnyebbre. Ha egy nő ugyanazokat a fizikai teljesíményeket hozza, mint amit egy férfi, és ott, ahol megoldható, van koedukált elhelyezés, jöjjön. De csak ekkor! A megelőzős szereplésüket továbbra is támogatom.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Fizikai felvételi követelmények
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 24. 20:34 
csizmás kandúr

Sziasztok

Van valakinek valami információja azzal kapcsolatban, hogy jelentkezéskor a 21/2000. (VIII. 23.) BM-IM-TNM együttes rendelet 18. mellékletét képező kondícionális pontérték táblázat szerint számított pontokból mennyit kell összesen elérni ahhoz, hogy az megfelelő legyen a felvételhez (I. és II. korcsoport)?

Egyébként örülök, hogy ennyiféle véleménnyel találkozok az alaptémával kapcsolatban.

Minden jót

Mariann

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 24. 14:01 
vízpocsékoló

Sziasztok,

még nem olvastam végig minden hozzászólást,csak a legutóbbit!!De erre rögtön reagálnom kell:)
Nem hiszem el,hogy végre van valaki,aki így nyilatkozik arról,hogy mi is elhessünk vonulós tűzoltók!Kösziiiiiiiii.
Mellesleg Andinak hívnak,egy önkéntes tanfolyammal a hátam mögött,amit a soproni hivatásosoknál végeztem (végeztünk) el,és jókat viccelődve fogadtunk az ottani srácokkal (most inkább nem mondanám el,mit:)),kinek mit kell majd tennie,ha egyszer úgy térek vissza oda,mint vonulós tűzoltó:)
Sajnos a helyzet kicsit komplikált,mert igaziból az alkalmasságit biztos vagyok benne,hogy meg tudnám csinálni...
arra hivatkoznak,hogy egészségi okokból nem lehet nő az állományban,meg aztán akkor minden infrastrukturális dolgot át kellene alakítani a mi használatunkra,arról már nem is beszélve,hogy mi van,ha egyszer neadjisten nő lesz a szolg.parancsnok?:))
És hát a morál is gyengülne...
Érvek,érvek,érvek.Rugalmasság és minden egyéb nélkül.
Én hiszek abban,hogy egyszer hamarosan mi is mellétek állhatunk és megmutathatjuk,mit is érünk!!!
Mindenesetre nem adom fel.
Üdv mindenkinek,
A.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 24. 10:25 
vízpocsékoló

Kedves Pernyetipró!

Elmúltak azok az idők, amikor az asszonynak hallgass volt a neve és még szavazni sem mehetett el. Nagyon régen elmúltak!
Ma minden embernek biztosítva vannak - legyen az nő vagy férfi - ugyanazok az alkotmányos és minden más jogok és persze a kötelességek is egyformán érvényessek. Egy jogállamban a nemi egyenjogúság ma már nem kérdés. Persze a társadalmi és egyéb beidegződések azért még működnek és itt nem az udvariasságra, lovagiasságra gondolok. Ez utóbbiak az egyéni kultúráltság feltételei.

A tűzoltóságnál (és más rendvédelmi szervezeteknél is) "rendszeresített" fizikai felmérő nem férfiak számára készűlt, hanem a hivatásos állományú tagok részére. És mint azt első hozzászólásomban megjegyeztem, bizony szép számmal vannak rendőr, katona és más egyenruhás lányok. Tehát a felmérő rájuk is vonatkozik és teljesítik is.

Senki nem beszél a lányok részére szóló könnyített felmérőről. Ugyanazok a jogok, követelmények és feltételek. Az egyenjogúság oda-vissza működik! Mégegyszer leírom: nincs a hölgyek számára külön könnyített felmérőteszt, hanem a mindenki számára készültet hajtják végre.

És ha már ennyire protestálok a vonulós lányokért: a férfiakhoz hasonlóan nagyon következetesen be kell tartani a felvételi követelmények meglétének ellenőrzését, vizsgálatát az esetükben is.

A koedukált elhelyezésből adódó problémák csak addig azok, amíg annak tekintjük. Hozzáállás és szándék kérdése. Mindenre van megoldás. A nemiségből adódó kérdések: a legtöbb munkahelyen nők és férfiak dolgoznak együtt. Így tehát nyíltan is, de többnyire burkoltan jelen van a szexualitás is. Ez kikerülhetetlen, de mégsem kell külön irodában, üzemcsarnokban dolgoztatni a nőket és a férfiakat tömegorgiáktól tartva. Ez butaság!

Személy szerint nagyon örülnék ha lányok is lennének a vonulós tűzoltók, netalán a híradós szolgálatok sorai között. Pár dologban jobbak: átérző, beleérző képességük, intuíciójuk, a lelki eredetű problémák, viszályok kezelése, stb.

üdv: tűzharcos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 24. 3:44 
tűzkakas-idomár

Tűzharcosnak igaza van! Bizonyos dologban. Az első személyzetisem nekem is nő volt! a vonulósságal nem értek egyet. Az fizikai munka. Csak akkor lenne helye nőnek a vonulósok között, ha a férfi fizikai felmérőt teljesíti. Ugyanis ha a női, alacsonyabb nehézségű felmérő alapján nézzük, akkor kiszorítana egy férfit, aki fizikailag jobban megfelelne. De ha a férfit teljesíti is, a laktanyák nem koedukált elhelyezésre lettek tervezve. Nálunk pl. még konditeremre sem jut hely, a híradósnak és a segédjénekk nem jut saját háló, stb...
Megelőzősnek igen. Esetleg.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 24. 1:38 
vízpocsékoló

Kedves Mariann!

Idehaza a tűzoltóságnál szolgálnak hivatásos állományú hölgyek! Egyenruhában, rendfokozattal, a szolgálati törvény hatálya alatt, miegymás. A fővárosban biztosan, a kerületeknél és a Dologház utcában egyaránt, személyzetis, tűzmegelőzős és még ki tudja milyen beosztásokban.

Miért ne lehetne egy hölgy hivatásos állományú tűzoltó. Az hogy egy ember hogyan állja meg a helyét az életben, hogyan teljesít a munkahelyén, az nem női vagy férfiúi mibenlét kérdése, annál inkább életerő, kvalitás és kreativitás függvénye.

Éld úgy az életedet, hogy utólag elmondhasd: érdemes volt. Ha tehát minden vágyad, hogy hivatásos légy, rajta! Minden esélyed, megvan, ha megfelelsz a felvételi követelményeknek és az egészséged is rendben van. De ne csak álmodozz, fontolgass, lépj is a megvalósulás érdekében!

Sőt tovább megyek. Egy nyugat-európai fővárosban találkoztam vonulós tűzoltó lányokkal! Annyian voltak mint a nyüve :D Ott nem probléma a női mivoltuk.

Kb. 5 éve itthon egy ybl-s leány hivatásos vonulós tűzoltónak jelentkezett. Egy pillanat alatt lesöpörték az asztalról...hivatkozva mindenféle ezeréves jogszabályokra, munkavédelmi előírásokra, a női szervezet fizikai terhelhetőségére és a koedukációval kapcsolatos problémákra. Ezek tényleg elavult, mondhatni begyepesedett jogszabályok, érvek. Ezeket pedig egy ombucman vagy az Alkotmány Bíróság seperné le egy szemvillanás alatt.

Nézzünk csak szét a Magyar Honvédség, vagy a Rendőrség háza táján, mennyi leány, asszony teljesít szolgálatot hivatásos állományúként operatív területen! Fiatal rendőrlánykák járőrőznek az utcákon, futkosnak a bűnözők után. Miért ne lehetne vonulós tűzoltó egy lány?? Milyen jól mutatna a kezében egy jó nagy sugárcső :D

A fizikai állóképesség, terhelhetőség fejleszthető (és bizony sok vonulós férfi kollégára rá is férne), a mentális képességeknek pedig mindenki többé-kevésbé a birtokában van, legyen szó nőről, avagy férfiról.

A női vonulós tűzoltók ellen felsorakoztatott érvek az ósdiságuk mellett némi férfi soviniszta jegyeket is hordoznak magukban. Ez tagadhatatlan. Tény hogy a férfiak és a nők is rendelkeznek erősebb és gyengébb tulajdonságokkal, képességekkel. De pont ezek azok a különbségek, melyek - mint a párkapcsolatokban - kiegyenlítik, kiegészítik egymást a munkahelyen is.

Mariann! Szurkolok Neked!
Sok szerencsét: tűzharcos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Nők a hivatásos állományban
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 23. 19:07 
csizmás kandúr

Sziasztok

Pernyetipró azt kérdezte, a férjemnek mi a véleménye a hivatásos állományban lévő nőkről.

Korábban (2-3 éve), amikor a férjemnek említettem a hivatásos állományba lépés gondolatát - erősen ellenkezett. Az alapvető problémája az volt (legalábbis azt mondta), hogy nem szeretné, ha magasabb rangba kerülnék nála. (Nekem van felsőfokú végzettségem - melyet műszaki főiskolán szereztem -, neki nincs.) Ma már ezzel kapcsolatban mást gondol: azt mondja, próbáljam meg, hátha sikerül.

Az az igazság, hogy minél inkább megismerem a tűzoltókat, a munkájukat, annál inkább szimpatizálok velük. Alapozó tanulmányokat folytattam annak érdekében, hogy átlássam: képes lennék-e megelőzősként dolgozni (elvégeztem az alap- majd a középfokú tűzvédelmi előadói szakot). Mostmár úgy tűnik, hogy egyre közelebb áll hozzám ez a terület. Munkahelyemen (építőipari cég, mely ingatlanfejlesztéssel foglalkozik) én készítem a tűzvédlemi műszaki leírásokat a cég által tervezett 20-45 lakásos társasházakhoz, mióta megvan a középfokú tűzvédelmi előadói végzettségem.

Tudom, hogy ez a végzettség a tűzoltóságnál semmit sem ér, de nekem arra jó, hogy így átlátom és ismerem a jogszabályokat, sok olyan szakmai probléma merül fel egy-egy tervezési folyamatban, aminek a megoldásához szükség van komplex ismeretekre ezen a területen.
Az lenne az igazi, ha például a létesítéssel és használattal a másik oldalon foglalkozhatnék (tűzoltóság mint szakhatóság) - és nem tudom, hogy mekkora akadályt jelent a célom elérésében az, hogy nem vagyok férfi.

Egyébként a véleményem továbbra is az, hogy a vonulós állományba nem igazán célszerű nőket helyezni.

Mariann

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 23. 10:19 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

Én nem tartanám hasznosnak a nők hivatásos állományba vételét. Volt egy (nő) ismerősöm aki megelőzős volt két pk-on is, de sajna sem beilleszkedni, (a kollégái szerint) sem szakmailag megfelelni nem tudott.

Vonulós állományba nők felvételét pedig én erős utópiának tartom. Ugyanúgy, ahogy a seregbe is max. szakácsnőnek kellenének a nők. Ezt nem sértésnek szántam ne értsétek félre! Csak hát anyámból kiindulva, főzni azt nagyon tudnak! :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 22. 14:47 
tűzkakas-idomár

Véleményem szerint, a nők személyzetisnek, megelőzősnek megfelelnének. Vonulósnak nem annyira. Alapvető akadály a 24 órás közös elhelyezés. Fürdő, háló, stb... Meg a csinos tűzoltólányokra féltékeny feleségek.
A férjednek mi a véleménye róla?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Nők a tűzoltóság hivatásos állományában
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 21. 22:03 
csizmás kandúr

Sziasztok

Először is minden tiszteletem a tűzoltóknak, különös módon a vonulósoknak. Ember feletti, amire képesek, amit kibírnak testileg és lelkileg. Viszonylag jól belelátok a tűzoltók életébe, munkájába, ugyanis családunkban - és ebből kifolyólag ismeretségi körömben - több tűzoltó is van - többek közt a férjem.

:?: Érdekelne, hogy mi véleményetek arról, hogy egy nő esetlegesen hogyan tudna helyt állni a hivatásos állományban. Természetesen nem vonulósként, arra véleményem szerint a férfiak közül is csak a legerősebbek képesek - ezzel nem szeretném megsérteni azt a néhány nőt, akik vonulósként szolgálnak. Véleményem szerint a megelőzés területén - megfelelő képzettséggel, végzettséggel, motivációval és elhivatottsággal - a nők is megállnák a helyüket.

Van-e olyan tapasztalatatok, amely alátámasztja azt, hogy nő is képes a hivatásos állományban jól - esetleg kiemelkedően - teljesíteni.

:idea: :?: A fenti témát vitaindítónak szánom, és bízom abban, hogy tapasztalataitok alapján tudtok nekem segíteni abban, hogy pontosabb képet kapjak arról, van-e esélye egy elkötelezett embernek - nőként - bekerülni a hivatásos állományba.

Köszönettel

Mariann

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 447 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]