Nők a hivatásos állományban

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
Pernyetipró
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pernyetipró » 2003. feb. 20. 14:49

Ez a gyakorló tényleg baromság.
De nálunk jelenleg tényleg nem lehet koedukált elhelyezést biztosítani. Még így sem férünk el. Pl.: a híradósnak nincs hálója, a többiivel alszik. Mikor éjjel váltás van, a többi is felébred, amikor a két híradós helyet cserél. Hova tegyünk a nőknek külön öltözőt, fűrdőt, wc-t?
A másik: Úgy gondoljátok, hogy több száz bála átvillázása női feladat? Szerintem nem.
Melllesleg: Az elhelyezés hiányáért nem kellene a nőknek hátrányos megkülönböztetést kiáltaniuk. Más területen mi, férfiak vagyunk hátrányban. pl.: korházba került a fiam. Mivel a lányom csecsemő volt, a feleségem nem tudott bevonulni vele, pedig nagyon igényelte volna a gyerek, hogy ott legyen valaki. Én is megfeleltem volna, csakhogy Anyaszállás van, Apaszállás nincs! Hátrányosan meg lettem különböztetve, és rajtam keresztűl a gyerekem is.
Fentartom: a nőket alkamasnak tartom a megelőzős munkára. Itt ugyan olyan jogokkal, mint a férkiaknak. Felháborít, hogy kisördöggel így viselkednek. De vonulós állományba nem!
kisordog
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: kisordog » 2003. feb. 19. 11:51

Sziasztok! Végigolvastam, amiket írtatok, gondoltam, akkor már regisztráltatom magam...Mariann, itt egy megelőzős nő személyesen :) Én a kevés vidéki egyike vagyok. Ha sima fősulid van, akkor el kell végezned egy átképzőt is, ha Ybl-t végzel, akkor ez nem kell. Nyilván így az utóbbi előnyösebb. A vonulós témáról csak annyit, hogy nekem is szándékomban állt, de amíg a tűzoltás vizsgámon azért kapok 4-est, mert "egy lánynak csak nem adhatok ötöst!", és amíg azzal érvelnek, hogy "nem lehet külön hálót kialakítani", addig hiába kapálódzunk... A legútóbbi, amin kiakadtam, hogy (ha jól emlékszem) megelőzős fiúknak jár gyakorló, megelőzős lányoknak nem. Magyarán szólva én menjek tüzet vizsgálni amiben akarok, csak mert nő vagyok. Míg a most felszerelő 2 db-ot kap. Na ez az, ami valóban kiakasztó!
Mariann
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2003. feb. 11. 21:17

Sziasztok

Köszönöm a biztatásotokat és az információkat.

Szerintetek abban az esetben, ha az Ybl-ön elvégezném a tűzoltó mérnök
szakot (ami rövidtávú terveimben szerepel), nőnének az esélyeim a bejutásra, vagy ennek nincs különösebb jelentősége?
:?: :?: :?:
útkereső
hamutipró

Hozzászólás Szerző: útkereső » 2003. feb. 06. 16:13

T. Mariann!
Amint a képen is látod a fővárosban vannak hölgyek tűzmegelőzési területen, egyesek szerint már túl sokan is. Tudomásom szerint máshol is akadnak, bár való igaz, ritkán. Legyél Te a következő!
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2003. feb. 05. 22:05

Mariann
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2003. feb. 05. 20:41

Sziasztok

Az elmúlt napokban utánaérdeklődtem néhány dolognak, és az a tapasztalat, hogy a hivatásos tűzoltóságoknál nők elsősorban gazdasági és személyügyi területen tevékenykednek. Senkiről sem hallottam, aki nőként tűzmegelőzéssel foglalkozna. Ti tudtok ilyenről?

Előfordulhat, hogy a nőket nem érdekli ez a téma, és emiatt nem is próbálnak tűzmegelőzős munkakört betölteni?

Egyébként szerintem akkora gondot nem okozhat a nők elhelyezése (még a vonulós állományban sem), főleg nem "irodai" munkakörben. Szinte mindenhol van adminisztrátor - általában hölgy -, az ő számukra biztosítottak a szociális helyiségek, tehát ez nem lehet akkora akadály.

Jó munkát mindenkinek, gondolom, sokat vonultok a nagy hó miatt. Kitartás.

Mariann
efeandi
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: efeandi » 2003. jan. 27. 16:04

Sziasztok,

Tűzharcosnak üzenem,hogy nagyon jólesett,amiket írt!
Egyetértek Vele,és azt remélem,hogy idővel (persze azért jó lenne,ha a 35-öt még akkor nem tölteném be:)) megváltozik a hozzáállás és akaratban nincs hiány,mármint részemről.Kivárom,de lépek is.
Ezt azért nem kellene olyan tragikusan felfogni,és nyalogatni a sebeket,hogy lám,már innen is kitúrnak bennünket a nők. :lol: Nem erről van szó,egyszerűen csak a kihívásról és arról,hogy sokan sokfélék vagyunk,de ezért nem szabad,hogy valakinek is hátránya származzék pusztán a neméből kifolyólag!

Tudom,hogy igen embertpróbáló a képzés,pláne a szolgálat,kell hozzá a kitartás és a szakma szeretete,de nagyon közel áll a szívemhez,nem is tudom megmagyarázni,miért.
Kicsit olyan,mint amikor az ember valami régi,titkos vágya teljesüléséhez jutna közelebb,amikor ezt választja...meglátjuk.
Miért lenne az rossz,ha a légkör kicsit megváltozna?
Andi
tűzharcos
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: tűzharcos » 2003. jan. 27. 10:28

Kedves Andi!

A helyzet attól komplikált, hogy a gondolkodás még a régi beidegződések szerint működik. Ezeket nehéz legyűrni, de az idő ( és persze a jog)Neked, Nektek lányoknak dolgozik. A folyamat már elkezdődött, hiszen katonáéknál, a rendőrségnél nagyon sok leányt foglalkoztatnak. De ezt már írtam.
Útkereső fogalmazta meg a probléma gyökerét: el kell döntenünk, hogy meg akarjuk-e oldani a problémát. A jelenlegi hozzáállás által, csak úgy biztosan nem fog megoldódni, ehhez kell egy vagy több bátor leányka - talán Te? - aki megteszi az első lépést.
Mint minden újnak, ennek is vannak, lesznek ellenzői, meggyőzőnek tűnő kifogásokkal felszerelkezve, de minden csoda három napig tart.
Andi! NE ADD FEL! :) LÉPJ!

Pernyetipró!
Ha vonulós tűzoltó vagy, akkor fogalmazhatok úgy is, hogy a megoldás tekintetében nem a Mi problémánk a lányok elhelyezése és a többi kérdéses dolog. Oldják meg! Mondom ezt annak ellenére, hogy érthető a költségvetésért felelősek főfájása is, de nem a pénzkérdés az elsődleges akadály, hanem az akarás hiánya.
A felvételi, felmérő teljesítmény határainak tekintetében nem állhatok le vitatkozni, valószínűleg Te tudod jól, vagyis én emlékszem rosszul és nem néztem utána. Ebben az esetben viszont a fizikai-pszichikai felvételi követelményekben - ebben teljesen igazad van - nem lehet különbség!

Szia János!
Véleményünk azonos. Annak magva pedig az újdonságban rejlik. Nem volt még olyan új beszerzés, koncepció - ruha, felszerelés, autó, szabályzat, törvény, stb. - melynek ne lettek volna kritikusai. De hát ez a természetes! Nem vagyunk egyformák, nem ugyanúgy gondolkozunk és nem azonosak az érdekek sem. Mindenkinek mást jelent a jó, a rossz, a szép és a csúnya. Minden nagyon relatív. Csupán nézőpont kérdése az egész.
Ennek tükrében pedig azt mondhatom, hogy bár a közfelfogás szerint a nők gyengébb fizikummal, fizikai állóképességgel rendelkeznek a férfiakénál, ez is viszonylagos. Azok a hölgyek, akik nem akarnak, nem hajlandóak a társadalmi konvenciók skatulyáiban, hagyományos szereposztásaiban helyet foglalni, valószínű hogy képesek, képesnek érzik magukat az extrém szerepek „eljátszására” készülnek rá minden értelemben. Pszichikai értelemben is.
Az úttörőknek van mindig a legnehezebb dolguk! Mentális és fizikai értelemben is. Meggyőzés, bizonyítás, elfogadtatás...

tűzharcos
útkereső
hamutipró

Hozzászólás Szerző: útkereső » 2003. jan. 25. 23:11

Tapasztalataim szerint a tűzmegelőzési területen tevékenykedő nők semmivel sem végeznek rosszabb munkát, mint a férfiak. Ha tévednek, akkor az az ismerethiányból és nem a nemiségükből fakad. Sőt konstruktivitásban, szorgalomban sokszor többet nyújtanak. A készenléti szolgálattal kapcsolatban megjegyzem, hogy az önkéntesek között sok nő is van. A hivatásosok között még nincsenek, de ez csak idő kérdése, ugyanis alaptörvényünk szerint nemisége miatt senkit nem érhet hátrány. Ha tehát tudja teljesíteni a fizikai-pszichés követelményeket, akkor fel kellene venni. El kell dönteni: meg akarjuk oldani ezt a problémát, akkor meglehet, ha nem akkor ködösítsünk, abban úgy is jók vagyunk. A nők megjelenése azért sem lenne rossz, mert hasznosan is befolyásolhatnák a munkahelyi légkört. Nem arra gondolok, hogy hasznos testmozgással töltenék el a szolgálati időt, még arra sem, hogy ők mosogatnának el.
útkereső
hamutipró

Hozzászólás Szerző: útkereső » 2003. jan. 25. 23:01

Tapasztalataim szerint a hivatásos állományban jelentős számban a tűzmegelőzési területen tevékenykedő hölgyek munkájukat semmivel sem végzik rosszabbul, mint férfi társaik. Ha ismerteik hiányosak, akkor az nem nemiségükből fakad. Konstruktivitásban például legalább olyanok, mint a férfiak. Azt hiszem ezen a területen nem lehet vita: Legyenek közöttünk. A készenléti szolgálattal kapcsolatban is hasonló a helyzet, de ennek van egy alkotmányjogi alátámasztása is, hiszen alaptörvényünk szerint nemisége miatt senkit sem érhet hátrány. Az önkéntes tűzoltóságoknál sok nő is vonul egyébként. El kell dönteni végre: meg akarjuk oldani ezt a problémát, vagy sem. Ha igen akkor meg tudjuk oldani, ha nem, akkor keressünk kifogásokat, abban úgy is profik vagyunk. S még egy gondolat. Bár kétségtelen, hogy nehéz lenne megszokni az új helyzetet, de az együttlétnek akár előnye is lehetne. Most ne arra gondoljatok, hogy milyen hasznos testgyakorlatokkal lehetne eltölteni a szolgálatot, hanem arra, hogy a nők is rendelkeznek olyan tulajdonságokkal, amelyek a mindennapi életünket - s így a készenlét óráit is - hasznosan befolyásolhatják.
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2003. jan. 25. 22:02

Sziasztok!
Tűzharcossal értek egyet, de megértem Pernyetipró "problémáit" is. A gond szerintem nem a női alkalmasságal van, hanem az újdonsággal, a ki nem próbálással.
Persze egy nő általában kevesebbet "tud" fizikailag egy férfinél, de amennyire én látom, egy stramm nő kenterbe vágna sok férfi tűzoltót ezen a területen is. Kollégáink között is van erősebb és gyengébb fizikumú, akkor most a gyengébbeket rúgjuk ki? A fizikai felmérő persze mutat valamit, de korántsem azt, hogy az illető harcos egy több órás tűznél hogyan bírja majd a terhelést (örülök, ha látok valakit 7 perc alatt lefutni 2000 m-t, de még jobban örülök, ha erdőtűznél 3 óra múlva is még "használható"). Ez a terület tehát nem hiszem, hogy akadályként jelentkezne a nők számára.
Ahol esetleg felmerülhet probléma, az a pszichés oldal. Sok csúnya látvány, romok, sebesültek, halottak - ezt egy nő valószínűleg nehezebben kezeli, de ez sem szentírás (vannak mentőtisztek is a másik nemtől).
Az elhelyezésük persze megoldható (nem feltétlenül kell külön háló, külön mosdó stb.), a 24 órás együttlétet viszont gyakorolni kellenne, de az élet majd megmutatná, hogy működik-e (csapattól illetve kolleginától függő a kérdés).
Ismereteim szerint jogilag semmi akadálya a felvételnek, ha megfelel az illető (egyébként kérdésre válaszolva: 60 pontot kell elérni). Mégsem javaslom az erőszakos, csak azért is fel fognak venni hozzáállást elutasító környezetben, mert a 6 hónapos próbaidő alatt (ha kénytelenek voltak is felvenni) bármikor, indoklás nélkül kitehetik a szűrét. Tehát nem feladni, de puhatolódzni! Előbb-utóbb úgyis meg lesz csinálva az a nyár, csak több fecske kell hozzá!
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2003. jan. 25. 16:13

Pernyetipró
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pernyetipró » 2003. jan. 25. 0:21

Tűzharcos elolvastad a hozzászólásomat? Vagy csak nézted? Ha egyszer külön híradós hálóra nem futja, mert tényleg nincs rá hely, akkor hogyan legyen a koedukált elhelyezés?
Márpedig a nőknek ugyanahoz az pontértékhez más teljesítményhatárok vannak felállítva. Így becsúszhat egy olyan szinttel, ami a férfiaknak már kevés. Márpedig a káresetek nem nézik, hogy a felszámoló személy nő, és nem állítják magukat könnyebbre. Ha egy nő ugyanazokat a fizikai teljesíményeket hozza, mint amit egy férfi, és ott, ahol megoldható, van koedukált elhelyezés, jöjjön. De csak ekkor! A megelőzős szereplésüket továbbra is támogatom.
Mariann
csizmás kandúr

Fizikai felvételi követelmények

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2003. jan. 24. 20:34

Sziasztok

Van valakinek valami információja azzal kapcsolatban, hogy jelentkezéskor a 21/2000. (VIII. 23.) BM-IM-TNM együttes rendelet 18. mellékletét képező kondícionális pontérték táblázat szerint számított pontokból mennyit kell összesen elérni ahhoz, hogy az megfelelő legyen a felvételhez (I. és II. korcsoport)?

Egyébként örülök, hogy ennyiféle véleménnyel találkozok az alaptémával kapcsolatban.

Minden jót

Mariann
efeandi
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: efeandi » 2003. jan. 24. 14:01

Sziasztok,

még nem olvastam végig minden hozzászólást,csak a legutóbbit!!De erre rögtön reagálnom kell:)
Nem hiszem el,hogy végre van valaki,aki így nyilatkozik arról,hogy mi is elhessünk vonulós tűzoltók!Kösziiiiiiiii.
Mellesleg Andinak hívnak,egy önkéntes tanfolyammal a hátam mögött,amit a soproni hivatásosoknál végeztem (végeztünk) el,és jókat viccelődve fogadtunk az ottani srácokkal (most inkább nem mondanám el,mit:)),kinek mit kell majd tennie,ha egyszer úgy térek vissza oda,mint vonulós tűzoltó:)
Sajnos a helyzet kicsit komplikált,mert igaziból az alkalmasságit biztos vagyok benne,hogy meg tudnám csinálni...
arra hivatkoznak,hogy egészségi okokból nem lehet nő az állományban,meg aztán akkor minden infrastrukturális dolgot át kellene alakítani a mi használatunkra,arról már nem is beszélve,hogy mi van,ha egyszer neadjisten nő lesz a szolg.parancsnok?:))
És hát a morál is gyengülne...
Érvek,érvek,érvek.Rugalmasság és minden egyéb nélkül.
Én hiszek abban,hogy egyszer hamarosan mi is mellétek állhatunk és megmutathatjuk,mit is érünk!!!
Mindenesetre nem adom fel.
Üdv mindenkinek,
A.
tűzharcos
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: tűzharcos » 2003. jan. 24. 10:25

Kedves Pernyetipró!

Elmúltak azok az idők, amikor az asszonynak hallgass volt a neve és még szavazni sem mehetett el. Nagyon régen elmúltak!
Ma minden embernek biztosítva vannak - legyen az nő vagy férfi - ugyanazok az alkotmányos és minden más jogok és persze a kötelességek is egyformán érvényessek. Egy jogállamban a nemi egyenjogúság ma már nem kérdés. Persze a társadalmi és egyéb beidegződések azért még működnek és itt nem az udvariasságra, lovagiasságra gondolok. Ez utóbbiak az egyéni kultúráltság feltételei.

A tűzoltóságnál (és más rendvédelmi szervezeteknél is) "rendszeresített" fizikai felmérő nem férfiak számára készűlt, hanem a hivatásos állományú tagok részére. És mint azt első hozzászólásomban megjegyeztem, bizony szép számmal vannak rendőr, katona és más egyenruhás lányok. Tehát a felmérő rájuk is vonatkozik és teljesítik is.

Senki nem beszél a lányok részére szóló könnyített felmérőről. Ugyanazok a jogok, követelmények és feltételek. Az egyenjogúság oda-vissza működik! Mégegyszer leírom: nincs a hölgyek számára külön könnyített felmérőteszt, hanem a mindenki számára készültet hajtják végre.

És ha már ennyire protestálok a vonulós lányokért: a férfiakhoz hasonlóan nagyon következetesen be kell tartani a felvételi követelmények meglétének ellenőrzését, vizsgálatát az esetükben is.

A koedukált elhelyezésből adódó problémák csak addig azok, amíg annak tekintjük. Hozzáállás és szándék kérdése. Mindenre van megoldás. A nemiségből adódó kérdések: a legtöbb munkahelyen nők és férfiak dolgoznak együtt. Így tehát nyíltan is, de többnyire burkoltan jelen van a szexualitás is. Ez kikerülhetetlen, de mégsem kell külön irodában, üzemcsarnokban dolgoztatni a nőket és a férfiakat tömegorgiáktól tartva. Ez butaság!

Személy szerint nagyon örülnék ha lányok is lennének a vonulós tűzoltók, netalán a híradós szolgálatok sorai között. Pár dologban jobbak: átérző, beleérző képességük, intuíciójuk, a lelki eredetű problémák, viszályok kezelése, stb.

üdv: tűzharcos
Pernyetipró
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pernyetipró » 2003. jan. 24. 3:44

Tűzharcosnak igaza van! Bizonyos dologban. Az első személyzetisem nekem is nő volt! a vonulósságal nem értek egyet. Az fizikai munka. Csak akkor lenne helye nőnek a vonulósok között, ha a férfi fizikai felmérőt teljesíti. Ugyanis ha a női, alacsonyabb nehézségű felmérő alapján nézzük, akkor kiszorítana egy férfit, aki fizikailag jobban megfelelne. De ha a férfit teljesíti is, a laktanyák nem koedukált elhelyezésre lettek tervezve. Nálunk pl. még konditeremre sem jut hely, a híradósnak és a segédjénekk nem jut saját háló, stb...
Megelőzősnek igen. Esetleg.
tűzharcos
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: tűzharcos » 2003. jan. 24. 1:38

Kedves Mariann!

Idehaza a tűzoltóságnál szolgálnak hivatásos állományú hölgyek! Egyenruhában, rendfokozattal, a szolgálati törvény hatálya alatt, miegymás. A fővárosban biztosan, a kerületeknél és a Dologház utcában egyaránt, személyzetis, tűzmegelőzős és még ki tudja milyen beosztásokban.

Miért ne lehetne egy hölgy hivatásos állományú tűzoltó. Az hogy egy ember hogyan állja meg a helyét az életben, hogyan teljesít a munkahelyén, az nem női vagy férfiúi mibenlét kérdése, annál inkább életerő, kvalitás és kreativitás függvénye.

Éld úgy az életedet, hogy utólag elmondhasd: érdemes volt. Ha tehát minden vágyad, hogy hivatásos légy, rajta! Minden esélyed, megvan, ha megfelelsz a felvételi követelményeknek és az egészséged is rendben van. De ne csak álmodozz, fontolgass, lépj is a megvalósulás érdekében!

Sőt tovább megyek. Egy nyugat-európai fővárosban találkoztam vonulós tűzoltó lányokkal! Annyian voltak mint a nyüve :D Ott nem probléma a női mivoltuk.

Kb. 5 éve itthon egy ybl-s leány hivatásos vonulós tűzoltónak jelentkezett. Egy pillanat alatt lesöpörték az asztalról...hivatkozva mindenféle ezeréves jogszabályokra, munkavédelmi előírásokra, a női szervezet fizikai terhelhetőségére és a koedukációval kapcsolatos problémákra. Ezek tényleg elavult, mondhatni begyepesedett jogszabályok, érvek. Ezeket pedig egy ombucman vagy az Alkotmány Bíróság seperné le egy szemvillanás alatt.

Nézzünk csak szét a Magyar Honvédség, vagy a Rendőrség háza táján, mennyi leány, asszony teljesít szolgálatot hivatásos állományúként operatív területen! Fiatal rendőrlánykák járőrőznek az utcákon, futkosnak a bűnözők után. Miért ne lehetne vonulós tűzoltó egy lány?? Milyen jól mutatna a kezében egy jó nagy sugárcső :D

A fizikai állóképesség, terhelhetőség fejleszthető (és bizony sok vonulós férfi kollégára rá is férne), a mentális képességeknek pedig mindenki többé-kevésbé a birtokában van, legyen szó nőről, avagy férfiról.

A női vonulós tűzoltók ellen felsorakoztatott érvek az ósdiságuk mellett némi férfi soviniszta jegyeket is hordoznak magukban. Ez tagadhatatlan. Tény hogy a férfiak és a nők is rendelkeznek erősebb és gyengébb tulajdonságokkal, képességekkel. De pont ezek azok a különbségek, melyek - mint a párkapcsolatokban - kiegyenlítik, kiegészítik egymást a munkahelyen is.

Mariann! Szurkolok Neked!
Sok szerencsét: tűzharcos
Mariann
csizmás kandúr

Nők a hivatásos állományban

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2003. jan. 23. 19:07

Sziasztok

Pernyetipró azt kérdezte, a férjemnek mi a véleménye a hivatásos állományban lévő nőkről.

Korábban (2-3 éve), amikor a férjemnek említettem a hivatásos állományba lépés gondolatát - erősen ellenkezett. Az alapvető problémája az volt (legalábbis azt mondta), hogy nem szeretné, ha magasabb rangba kerülnék nála. (Nekem van felsőfokú végzettségem - melyet műszaki főiskolán szereztem -, neki nincs.) Ma már ezzel kapcsolatban mást gondol: azt mondja, próbáljam meg, hátha sikerül.

Az az igazság, hogy minél inkább megismerem a tűzoltókat, a munkájukat, annál inkább szimpatizálok velük. Alapozó tanulmányokat folytattam annak érdekében, hogy átlássam: képes lennék-e megelőzősként dolgozni (elvégeztem az alap- majd a középfokú tűzvédelmi előadói szakot). Mostmár úgy tűnik, hogy egyre közelebb áll hozzám ez a terület. Munkahelyemen (építőipari cég, mely ingatlanfejlesztéssel foglalkozik) én készítem a tűzvédlemi műszaki leírásokat a cég által tervezett 20-45 lakásos társasházakhoz, mióta megvan a középfokú tűzvédelmi előadói végzettségem.

Tudom, hogy ez a végzettség a tűzoltóságnál semmit sem ér, de nekem arra jó, hogy így átlátom és ismerem a jogszabályokat, sok olyan szakmai probléma merül fel egy-egy tervezési folyamatban, aminek a megoldásához szükség van komplex ismeretekre ezen a területen.
Az lenne az igazi, ha például a létesítéssel és használattal a másik oldalon foglalkozhatnék (tűzoltóság mint szakhatóság) - és nem tudom, hogy mekkora akadályt jelent a célom elérésében az, hogy nem vagyok férfi.

Egyébként a véleményem továbbra is az, hogy a vonulós állományba nem igazán célszerű nőket helyezni.

Mariann
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. jan. 23. 10:19

Sziasztok!

Én nem tartanám hasznosnak a nők hivatásos állományba vételét. Volt egy (nő) ismerősöm aki megelőzős volt két pk-on is, de sajna sem beilleszkedni, (a kollégái szerint) sem szakmailag megfelelni nem tudott.

Vonulós állományba nők felvételét pedig én erős utópiának tartom. Ugyanúgy, ahogy a seregbe is max. szakácsnőnek kellenének a nők. Ezt nem sértésnek szántam ne értsétek félre! Csak hát anyámból kiindulva, főzni azt nagyon tudnak! :lol:
Pernyetipró
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pernyetipró » 2003. jan. 22. 14:47

Véleményem szerint, a nők személyzetisnek, megelőzősnek megfelelnének. Vonulósnak nem annyira. Alapvető akadály a 24 órás közös elhelyezés. Fürdő, háló, stb... Meg a csinos tűzoltólányokra féltékeny feleségek.
A férjednek mi a véleménye róla?
Mariann
csizmás kandúr

Nők a tűzoltóság hivatásos állományában

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2003. jan. 21. 22:03

Sziasztok

Először is minden tiszteletem a tűzoltóknak, különös módon a vonulósoknak. Ember feletti, amire képesek, amit kibírnak testileg és lelkileg. Viszonylag jól belelátok a tűzoltók életébe, munkájába, ugyanis családunkban - és ebből kifolyólag ismeretségi körömben - több tűzoltó is van - többek közt a férjem.

:?: Érdekelne, hogy mi véleményetek arról, hogy egy nő esetlegesen hogyan tudna helyt állni a hivatásos állományban. Természetesen nem vonulósként, arra véleményem szerint a férfiak közül is csak a legerősebbek képesek - ezzel nem szeretném megsérteni azt a néhány nőt, akik vonulósként szolgálnak. Véleményem szerint a megelőzés területén - megfelelő képzettséggel, végzettséggel, motivációval és elhivatottsággal - a nők is megállnák a helyüket.

Van-e olyan tapasztalatatok, amely alátámasztja azt, hogy nő is képes a hivatásos állományban jól - esetleg kiemelkedően - teljesíteni.

:idea: :?: A fenti témát vitaindítónak szánom, és bízom abban, hogy tapasztalataitok alapján tudtok nekem segíteni abban, hogy pontosabb képet kapjak arról, van-e esélye egy elkötelezett embernek - nőként - bekerülni a hivatásos állományba.

Köszönettel

Mariann
Válasz küldése