Nők a hivatásos állományban

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
toportyán
slagmester

Re: Nők a hivatásos állományban

Hozzászólás Szerző: toportyán » 2014. aug. 02. 19:20

Dehogynem ;-) "Alkalmanként" :mrgreen: Én is ironikus vagyok :twisted:
Ő most szintén a másik oldalon nem áll, hanem ül ;-)
Az aranysakál, nádi-farkas más nevén csikasz írtja a kártevőket!
Zoli12345
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Zoli12345 » 2014. aug. 01. 22:24

toportyán írta:
Zoli12345 írta:
toportyán írta:http://veszprem.katasztrofavedelem.hu/keptar/2/0/1182
Dekoratív, kékruhás igazgatóhelyettes asszonnyal nem találkozhattam az Óvárostéri Elefánt Bisztróban mint felszolgáló, pultos?
Vagy csak tényleg öregszem? :mrgreen:
Micsoda feltételezés! Fújj :-P :elvarazsolt:
:tilos: Miféle feltételezés?
Rémlik, minthogyha találkoztunk volna ott a szimpatikus hölggyel. Akkor Ő a pult másik oldalán állt, ha jól emlékszem!
Amennyiben tévedek szíves elnézését kérem!
Nem értettél :-D
Volt irónia bőven az írásomban :)
A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!
toportyán
slagmester

Hozzászólás Szerző: toportyán » 2014. aug. 01. 21:44

toportyán írta:
Zoli12345 írta:
Dekoratív, kékruhás igazgatóhelyettes asszonnyal nem találkozhattam az Óvárostéri Elefánt Bisztróban mint felszolgáló, pultos?
Rémlik, minthogyha találkoztunk volna ott a szimpatikus hölggyel. Akkor Ő a pult másik oldalán állt, ha jól emlékszem!
Ehhez a szervhez is sokan jöttek különböző helyekről ;-) :mrgreen:
Az aranysakál, nádi-farkas más nevén csikasz írtja a kártevőket!
toportyán
slagmester

Hozzászólás Szerző: toportyán » 2014. aug. 01. 21:42

Zoli12345 írta:
Zoli12345
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Zoli12345 » 2014. aug. 01. 17:32

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!
toportyán
slagmester

Hozzászólás Szerző: toportyán » 2014. aug. 01. 14:16

http://veszprem.katasztrofavedelem.hu/keptar/2/0/1182
kicsitűzoltó
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kicsitűzoltó » 2011. júl. 18. 21:18

Sziasztok!
Nyitottam Facebookon egy csoportot! A neve: Női tűzoltók! Légyszi minden női ifi/önkéntes vagy akik azok szeretnének lenni azok lépjenek be mindenképp, mert van egy célunk,hogy nők hivatásosan is vonulhassanak! Érjük el együtt küzdjünk érte :) Ha szeretnétek akkor lehet találkozókat szervezni és egyébb másokat :) Várunk szeretettel benneteket!
Tűzoltóként indultak el,de hősként mentek el.
"Az élet egyik legszebb jutalma, hogy miközben az ember máson segít,egyben önmagán is segít."
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2010. nov. 27. 11:10

koka írta:Kedves Pinky.
Én nem azt akartam hangsúlyozni,hogy igen is kell nekik a felmérő hanem azt hogy miért egyenruhások azok akik lehetnének civilek is és a megmaradó pénz különbözet /hidd el nem kevés/ maradhatna a tűzoltóságoké. Akkor derülne csak ki igazán,hogy a pénzért csinálják vagy hivatástudatból lásd. vonulósok nagy része, és hány szakember maradna a tűzoltóságokon civilként.
Sajnos ehhez érdemben nem tudok már hozzászólni, ezt nem tudom.
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"
koka
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: koka » 2010. nov. 26. 17:37

Kedves Pinky.
Én nem azt akartam hangsúlyozni,hogy igen is kell nekik a felmérő hanem azt hogy miért egyenruhások azok akik lehetnének civilek is és a megmaradó pénz különbözet /hidd el nem kevés/ maradhatna a tűzoltóságoké. Akkor derülne csak ki igazán,hogy a pénzért csinálják vagy hivatástudatból lásd. vonulósok nagy része, és hány szakember maradna a tűzoltóságokon civilként.
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2010. nov. 21. 0:47

koka írta: de én válaszolok neked,hogy tisztán láss.
Köszönöm szépen, ha már az előbb elfelejtettem megköszönni! :)
Igazán nagy bánatom, hogy nagyon apró, nagyon ritkán elejtett morzsákból lehet bármilyen, a valóságot tetszőlegesen nagy mértékben megközelítő képet összerakni erről a világról...
:(
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2010. nov. 21. 0:43

koka írta:Kedves Pinky!
Mivel azt írtad laikus vagy akkor légyszi gondolkodj azon,hogy egy porckopásos jó tűzmegelőzési szakembernek miért kell hivatásosnak lenni-e, de én válaszolok neked,hogy tisztán láss. Hivatásos 220000 ezer és egyéb pótlékok, nem hivatásos 100000-120000 ezer,vonulós jó szakember 95000-110000 ezer. Na ezek után érted miért írtam,hogy ne legyen különbség.
Az, hogy a fizetések nincsenek rendezve, az nem jelenti azt, hogy ezt az alkalmassági vizsgálattal kéne súlyozni szerintem. Rendbe kell tenni a fizetést, és mindenkit tudása, szakértelme, munkájának veszélyessége alapján kell(ene) elismerni (Elismerés alatt értem a pótszabadságot, pihenőidőt, és persze a fizetést is. Nonszensz, hogy aki oda siet, ahonnan más menekül, az heti 48 órát dolgozik kevesebb pénzért, mint pl. egy 40 órás irodista, akinek a legmegterhelőbb fizikai feladata a lépcsőmászás.) Tudom, ez vágyálom, de akkor sem érzem helyesnek azt, hogy egy torz rendszert egy torz elvárással kéne kiegyensúlyozni. Egy idő után - de talán elérte már ezt a szintet - annyira gáz lesz, hogy nem lehet hozzányúlni. Én úgy látom, ettől még messze vagytok, de nem nagyon-nagyon messze... Nem kéne sürgetni ezt a folyamatot. Szerintem! :)
koka
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: koka » 2010. nov. 20. 20:03

Kedves Pinky!
Mivel azt írtad laikus vagy akkor légyszi gondolkodj azon,hogy egy porckopásos jó tűzmegelőzési szakembernek miért kell hivatásosnak lenni-e, de én válaszolok neked,hogy tisztán láss. Hivatásos 220000 ezer és egyéb pótlékok, nem hivatásos 100000-120000 ezer,vonulós jó szakember 95000-110000 ezer. Na ezek után érted miért írtam,hogy ne legyen különbség.
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2010. nov. 20. 9:29

koka írta:Sok dologba egyezik veletek a véleményem és csak azt nem értem hogyha hivatásos állományról beszélünk miért kell lebontani különböző csoportokra(vonulos,8-órás stb.),mert úgy gondolom hogy valaki hivatásos vagy nem hivatásos és ha kat.véd.-es vagy pv. akkor legyen ugyan az a szint mint másnak.
Ezt én sem értem. Lehet, hogy azért, mert aki nem vonul, annak kisebb fizikai erőnlét is elég a munkája tökéletes elvégzéséhez? (Ha mondjuk valakinek porckopása van, de remek tűzmegelőzési szakember, akkor ne dolgozhasson csak azért, mert nem futja le az 1000 métert szintidő alatt?)
Vagy... Mit értettem félre? (Laikus vagyok, azért kételkedem ennyit. :) )
koka
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: koka » 2010. nov. 20. 9:24

Sok dologba egyezik veletek a véleményem és csak azt nem értem hogyha hivatásos állományról beszélünk miért kell lebontani különböző csoportokra(vonulos,8-órás stb.),mert úgy gondolom hogy valaki hivatásos vagy nem hivatásos és ha kat.véd.-es vagy pv. akkor legyen ugyan az a szint mint másnak.
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2010. nov. 20. 0:43

Drága Tömke! :)
Ahogy olvastalak, mintha magamat olvasnám. :)
Számomra felfoghatatlan, hogy miért van külön szint a lányoknak és a fiúknak. Ha ugyanazt kell tudnia, akkor ugyanazt kell letennie az asztalra.
Külön wc-stb.: a BKV-nál megoldották, amikor lettek hév-vezető lányok. Tudom, "kicsit" más. De szerintem követendő példa.
tömke
hamutipró

Hozzászólás Szerző: tömke » 2010. nov. 19. 22:34

egy kicsit eltértem a témától a fizikai felmérő tematikájával. ami a lényeg, hogy ha egy nő vonul, akkor fizikailag tudja ugyanazt teljesíteni mint hímnemű bajtársai. ha megnézitek az érvényes ponthatárokat, akkor azért elég nagy különbség van a férfiaktól és a nőktől elvártak között. Ahol nyugaton hivatásosan vonulhatnak a nők, ugyanazt a szintet teljesíteniük mint a férfiaknak, az egyenjogúság kiterjed az elvárásokra is. konkrétan németországban nagyon kevés hivatásos vonulós nő van, mert egyszerűen nem felelnek meg a magas elvárásoknak. lipcsében például egyetlen nő van négyszáz fős állományban, annak ellenére, hogy a vezetőség kifejezett törekszik a női arány növelésére. hasonló arány budapesti szinten felfelé kerekítve négy nőt jelentene. a tűzoltóságok anyagi helyzetét ismerve ésszerű lenne négy nő miatt az összes laktanyában nekik külön hálót, öltözőt és vizes blokkot kialakítani? (persze lehetne érvelni hogy csak ott kéne, ahol lennének, de akkor nem lehetne őket máshova vezényelni, kölcsönadni, stb.)
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2010. nov. 19. 21:58

Köszönöm, hogy leírtad. :)
tűz-varázsló
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: tűz-varázsló » 2010. nov. 19. 21:39

Pinky írta:
Freeman írta:
tűz-varázsló írta:
tűzálló írta:

Hello!

csak most olvastam végig ezt a topicot és látom, van érv pro és kontra egyaránt.
a kisgépkezelőiről csak annyit, nekem is megvan mindenre (fűrészre is), pedig a tv szerint nem lehetne. a vizsgán jeleztem ezt, amire a hivatalos válasz annyi volt: Miért ne lehetne? és már mentem is vizsgázni :D

szóval ennyit erről!

Kitartás, kérdezgetés és mindent lehet!
Szia! Nem tudom, hogy Te hol vizsgáztál, DE hivatalosan nem lehet motoros láncfűrészre, és motoros roncsvágóra nőnek kisgépkezelői papírja!
Én annó a KOK-on úgy tanultam, hogy (fűrésznél is) személyi feltételek: ami így kezdődött: "csak az a 18 életévét betöltött FÉRFI......."
Írásodból gondolom, hogy Te is hölgy vagy, légyszíves mondd már nekem, hogy miért alkalmas egy nő tűzoltónak? Aláírom hagyományőrzés, tűzoltóverseny oké de vonulós állományba? azért ez még önkénteseknél sem jó szerintem. Véleményem szerint sok foglalkozás van amit nők is végezhetnek de ez NEM az!

üdv
Egyrészt a szabály változhatott is (nem tudom, mikor tanultad; meg nekem volt már a kezemben feszítővágó, használtam is). Másrészt pedig fordítsuk meg: miért _nem_ alkalmas egy nő vonulósnak?

Hello!

A KOK-on vizsgáztam most juniusban (az alapfokú keretein belül). Az onnan jött fhdgy mondta, hogy vizsgázhatok. Szóval akkor nem bennem van a hiba.
Fesz-vágót is használtam már többször gyakorlaton (élesben nem volt olyan vonulás, illetve nekem más dolgom volt)
A fizikai felmérőt is megcsinálom minden évben, eddig mind meglett. Bevetésen sem volt még soha gond a fizikumommal. nem azt mondom, hogy nem fáradtam el vagy ilyesmi, de soha nem álltam meg azért, mert "nem bírom, mert ...."

de mindenkinek meg van a szabad véleménynyílvánítás, -alkotás joga.

csak a tisztánlátás kedvéért mondtam illetve ítram le mindezt.
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2010. nov. 19. 19:16

tömke írta:... akkor sürgősen át kéne alakítani a fizikai követelményeket. A minimum az lenne, hogy a férfiak szintjén kellene teljesíteni. De jobb lenne egy kifejezetten a vonulós tűzoltókra szabott felmérő, ...
Én azt gondolnám, hogy akit vonulósnak szánnak, annak vonulós feladatokat kell teljesítenie. Felőlem lehet az a SOTE NET megmászása légzőben, vagy búvárkodás is, ha az kell. De az vér ciki lenne, ha valaki teljesíti a felmérést, aztán összeesik az alapvezeték-szerelésnél, mert a palack és a futás már sok neki együtt. :)
(Megjegyzem, soha nem volt rajtam semmilyen légzésgátló, úgyhogy nem tudom, milyen benne bármit is csinálni. Kipróbálni kipróbálnám, de azt hiszem, ez nem így megy... :) )
tömke
hamutipró

Hozzászólás Szerző: tömke » 2010. nov. 19. 18:44

na jó hogy felvetetted a fizikai felmérőt, mert ha tényleg sor kerülne arra, hogy nőket is engednek hivatásos vonulós tűzoltónak, akkor sürgősen át kéne alakítani a fizikai követelményeket. A minimum az lenne, hogy a férfiak szintjén kellene teljesíteni. De jobb lenne egy kifejezetten a vonulós tűzoltókra szabott felmérő, ahol nem (csak) a relatív saját testsúlyos feladatokon lenne a hangsúly, hanem valami gyakorlatiasabban. Lehet ötletet meríteni a TFAból és hasonló versenyekből. Persze ilyen feladatok esetén kevesebb férfi menne át, mint a mostani feladatokon, de ez nem bizos, hogy baj.
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2010. nov. 19. 18:05

kerdezo84 írta:Pinky!

A szabály nem változott!
A feszítővágót meg használtad, de nem éles esetben, mivel nem tűzoltó vagy, hanem pv-s ha jól tudom ;)
Éles helyzet... Az milyen? Egy oldalán fekvő busz bánta a ténykedésemet... :) De senki sem volt belül, szegénynek már motorja sem volt, direkt gyakorlatra tették oda, ahová.
És én pv-s lennék? :) Kavarsz vagy keversz? :)

Ja, és köszi mindkettőtöknek (neked és Freemannak is), hogy a szabállyal kapcsolatban helyretettetek. :)
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2010. nov. 19. 18:02

Freeman írta: Miért nem alkalmas? nem bír annyira nagy súlyt emelni, a kisgépek, egy nőtől nem kérheted ugyanazt amit egy férfitól pl. tűzoltás vagy műszaki mentés idején. és itt nem a sugárcső fogásán van a hangsúly....
Én úgy gondolom, hogy ha valaki odamegy a tanfolyamra, akkor ő szeretné csinálni. Esélyt kell neki is adni, hogy megpróbálhassa. El kell küldeni a fizikai felmérésre, és ha megvan az is és az orvosin is alkalmas, akkor el kell kezdeni vele a foglalkozást. Nem hiszem, hogy a 150 centis, platinaszőke, műkörmös lányok fognak tolongani hosszú, tömött sorokban, hogy milyen jó, egy újabb pasizóhely... :)
Igen, nehéz lehet két B-s tömlővel felfutni az ötödikre a légzőben, aztán sugarat szerelni, felderíteni, és kihúzni a 80 kilós bácsit a füstből, ügyelve arra, hogy se a Revitoxot, se tűo. légzőjét ne szedje le.
Én mégis úgy gondolom, hogy egy jó kiválasztás tökéletesen alkalmas arra, hogy felmérje, ki az, aki beválhat, mint beosztott tűzoltó.
Én pl. szeretnék csak műszaki mentéshez vonulni, de tudom, ez nem így működik... - egyelőre sehogy sem működik.
(Zárójelben jegyzem meg, ennyi pénzért egyáltalán nem biztos, hogy akarnám főállásban csinálni. A képzés érdekel, azt szívesen...)
oltóslány
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: oltóslány » 2010. nov. 19. 15:58

Kedves elemigolyó,

Sajnos nem értem ezt a hozzászólásodat.
Amennyiben anyagi részként értetted akkor tiszta sor, de hátha más a megközelítés.
elemigolyo
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2010. nov. 19. 14:30

oltóslány írta:Üdv Mindenkinek,

Érdekes olvani, hogy nők miként vélekednek a tűzoltói hivatásról.
Megfogalmazódik bennem a kérdés, hogy azért naív néhány hozzászólás mert ennyire nem látják a srácok nap mint nap milyen lelki fizikai szellemi munkát végeznek.
Az én párom tűzoltó, iszonyatosan büszke vagyok rá, de nem vállalnám ugyanezt a munkát.
Gondoljunk csak bele egy egy halálesetbe, vagy amikor gyermekekkel történik valami, és lehet látni a "kemény, tűzoltókon", hogy azért hazatértnek és főként akinek van családja bizony megviselte őket az a nap.
Szóval kedves nőtársaim ne akarjunk mi ilyen terheket magunkra.
Legyen az a dolgunk, hogy biztos, stabil hátteret nyújtunk ezeknek a mindennapi hősöknek és megnyugszunk reggelenként mikor csörög a kulcs a zárba.

UI: hagyjuk meg a fiúknak azt a heti 2-3 nő nélküli napot, hogy tudnának így csajozni a kocsiból ha nők is lennének ott. Legyünk ennyire humánusak :-D
Főleg nem ennyiért amennyiért most vagyunk!
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
Válasz küldése